Есіл аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 6 желтоқсандағы № 60/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 6 желтоқсанда № 7558 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 4 тармағына, 111 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 41/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6994 тіркелген, 2019 жылғы 4 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5088510,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 850815 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 43689,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 36346 мың теңге;
трансферттер түсімі 4157660,1 мың теңге;
2) шығындар 5096771,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу (-20944,9) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер 3788 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 24732,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 86000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 86000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (- 73315,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 73315,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
А.Господарь
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімдігі
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 60/2 шешіміне
1 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
1 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атаулар
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 41/2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 6 декабря 2019 года № 60/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 6 декабря 2019 года № 7558
В соответствии с пунктом 4 статьи 106, пунктом 1 статьи 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О районном бюджете на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 41/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6994, опубликовано 4 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 5088510,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 850815 тысяч тенге;
неналоговые поступления 43689,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 36346 тысяч тенге;
поступления трансфертов 4157660,1 тысяча тенге;
2) затраты 5096771,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование (-20944,9) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 3788 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 24732,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 86000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 86000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (- 73315,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 73315,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6, 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
районного маслихата
А.Господарь
Секретарь районного
маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Есильского района
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 6 декабря
2019 года № 60/2
Приложение 1 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

999
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1091,1
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
32743
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1900
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15895,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15895,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15895,7
12
Көлiк және коммуникация
105733
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
105733
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
105733
13
Басқалар
18873,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5133,4
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2690
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2443,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
13739,7
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
13739,7
14
Борышқа қызмет көрсету
3663,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3663,6
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3663,6
15
Трансферттер
166042,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
166042,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
458,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
128840
038
Субвенциялар
14564
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
22180
III. Таза бюджеттiк кредиттеу
-20944,9
Бюджеттiк кредиттер
3788
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3788

999
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1091,1
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1900
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15895,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15895,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
15895,7
12
Транспорт и коммуникации
105733
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
105733
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
105733
13
Прочие
18873,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5133,4
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
2690
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2443,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
13739,7
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
13739,7
14
Обслуживание долга
3663,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3663,6
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
3663,6
15
Трансферты
166042,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
166042,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
458,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
128840
038
Субвенции
14564
051
Трансферты органам местного самоуправления
22180
III. Чистое бюджетное кредитование
-20944,9
Бюджетные кредиты
3788
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3788

3500
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге
3874
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге
1127
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7778
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне, оның iшiнде:
164739
республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
151012
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
13727
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
164121
Бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
164121
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8088
Аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
8088
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
542082
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
542082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
542082
Бюджеттік кредиттер
3788
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
3788
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
3788
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 60/2 шешіміне
3 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
375563,3
Ағымдағы нысаналы трансферттер
237220,3
оның iшiнде:
Ауданның білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
38033,7
Мектептерде IT-сыныптарын ашуға
5023
Аз қамтылған отбасынан шыққан мектеп оқушыларын мектеп формасымен және кеңсе тауарларымен қамтамасыз етуге
10116
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізу
10996,7
"Денсаулық пен тіршілік дағдыларын қалыптастыру, сонымен қатар кәмелетке толмаған жасөспірімдер арасында өзіне-өзі қол жұмсаудың алдын алу" бағдарламасын енгізуге
1898
Есіл ауданының Заречный ауылындағы "Айналайын" мемелекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны балабақшасының балалар алаңын абаттандыруға
10000
Ауданның ветеринария бөлімі
34643
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
32743
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
1900
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58389,3
Еңбек нарығын дамытуға, оның iшiнде:
1400
жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктері арқылы жұмысқа орналасуға
1400
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруға
12324
Қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығындарды өтеу субсидиясына

3500
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3874
На расширение Перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1127
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
7778
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
164739
за счет республиканского бюджета
151012
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
13727
Отдел образования, физической культуры и спорта района
164121
На увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
164121
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
8088
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей
8088
Целевые трансферты на развитие
542082
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
542082
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
542082
Бюджетные кредиты
3788
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
3788
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
3788
Приложение 3 к решению
Есильского районного
маслихата от 6 декабря
2019 года № 60/2
Приложение 5 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2019 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
375563,3
Целевые текущие трансферты
237220,3
в том числе:
Отдел образования, физической культуры и спорта района
38033,7
На открытие IT-классов в школах
5023
На обеспечение школьной формой и канцелярскими товарами учащихся школ из малообеспеченных семей
10116
На приобретение и доставку учебников для школ
10996,7
На внедрение Программы "Формирование здоровья и жизненных навыков и превенции суицида среди несовершеннолетних"
1898
На благоустройство детской площадки детского сада государственного коммунального казенного предприятия "Айналайын" села Заречное Есильского района
10000
Отдел ветеринарии района
34643
На проведение противоэпизоотических мероприятий
32743
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
1900
Отдел занятости и социальных программ района
58389,3
На развитие рынка труда, в том числе:
1400
на трудоустройство через частные агентства занятости
1400
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
12324
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов

545,5
Кеңес әскерлерінің Ауғанстаннан шығарылуының 30-жылдығына орай бір жолғы материалдық көмек төлеуге
2121
Көпбалалы отбасыларға табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын қиын өмірлік жағдай туындаған кезде бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету
3143,6
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
35680
Көпбалалы аналарға және көпбалалы отбасылардын балаларына жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
3175,2
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
30000
Тұрғын үйлерін сатып алуға
30000
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
73954,3
Автомобиль жолдарын жөндеуге
50000
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
23954,3
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
2200
Бюджеттік атқару есебінің бірыңғай ақпараттық алаңнын енгізуге
2200
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
138343
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
83343
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
83343
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
55000
Жарғылық капиталын үлкейту
55000
Есіл аудандық мәслихатының
2019 жылғы 6 желтоқсандағы
№ 60/2 шешіміне
4 қосымша
Есіл аудандық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 41/2 шешіміне
6 қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеттен Есіл қаласының бюджетіне берілетін нысаналы трансферттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
37730,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
37730,8
оның iшiнде:
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
36480,8
Есіл қаласының жаяу жүргіншілер жолдарын жайластыруға
9764,8
Интернационалист-жауынгерлер ескерткішінің алаңын жайластыруға және абаттандыруға
1000
Есіл қаласын абаттандыруға
2600
Есіл қаласы Жабаев көшесі бойынша скверді жайластыру және абаттандыру
7570
Есіл қаласының ғимараттары мен құрылыстарына жарық иллюминациясын әзірлеуге және монтаждауға
4950
Дюралайттан көше фигураларын әзірлеуге және орнатуға
2872
Есіл қаласының цифрлық бейне бақылау жүйесі үшін бейнетіркегіш сатып алуға және орнатуға

545,5
На выплату единовременной материальной помощи к 30- летию вывода Советских войск из Афганистана
2121
На оказание единовременной социальной помощи многодетным семьям по заявлению при наступлении трудной жизненной ситуации, доход которых не превышает величину прожиточного минимума
3143,6
На выплату государственной адресной социальной помощи
35680
На обеспечение льготного проезда многодетных матерей и детей из многодетных семей
3175,2
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
30000
На приобретение жилья
30000
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района
73954,3
На ремонт автомобильных дорог
50000
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
23954,3
Отдел экономики и финансов района
2200
На внедрение единой информационной площадки учета исполнения бюджета
2200
Целевые трансферты на развитие
138343
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
83343
На развитие систем водоснабжения в сельских населенных пунктах
83343
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района
55000
Увеличение уставного капитала
55000
Приложение 4 к решению
Есильского районного
маслихата от 6 декабря
2019 года № 60/2
Приложение 6 к решению
Есильского районного
маслихата от 24 декабря
2018 года № 41/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджету города Есиль на 2019 год
Наименование
Сумма
тысяч тенге
1
2
Всего
37730,8
Целевые текущие трансферты
37730,8
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции района
36480,8
На обустройство пешеходных дорожек города Есиль
9764,8
На обустройство и благоустройство площади памятника Воинов-интернационалистов
1000
На благоустройство города Есиль
2600
На обустройство и благоустройство сквера по улице Жабаева города Есиль
7570
На изготовление и монтаж световой иллюминаций на здания и сооружения города Есиль
4950
На изготовление и установка уличных фигур из дюралайта
2872
На приобретение и установку видеорегистратора для системы цифрового видеонаблюдения города Есиль