Зеренді аудандық мәслихатының 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 32-229 "Зеренді ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 46-308 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 қарашада № 7505 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 32-229 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7029 тіркелген, 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Зеренді ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 419 036,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 137 610,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 672,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 177 755,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 087 999,2 мың теңге;
2) шығындар – 8 509 583,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31 591,8 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87 106,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 55 514,2 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 16 150,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 16 150,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 105 988,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 105 988,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 7 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Э.Халелова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Қ.Ауғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Зеренді ауданының әкімдігі
Зеренді аудандық мәслихатының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 46-308 шешіміне
1-қосымша
Зеренді аудандық мәслихатының
2018 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 32-229 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

О внесении изменений в решение Зерендинского районного маслихата от 21 декабря 2018 года № 32-229 "О бюджете Зерендинского района на 2019-2021 годы"
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 19 ноября 2019 года № 46-308. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 25 ноября 2019 года № 7505
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Зерендинского районного маслихата "О бюджете Зерендинского района на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 32-229 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7029, опубликовано 15 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Зерендинского района на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 419 036,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 137 610,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 672,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 177 755,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 087 999,2 тысяч тенге;
2) затраты – 8 509 583,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31 591,8 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 106,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 55 514,2 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 16 150,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 16 150,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 105 988,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 105 988,9 тысяч тенге.";
приложения 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии Э.Халелова
Секретарь районного
маслихата
К.Аугалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Акимат Зерендинского района
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 19 ноября
2019 года № 46-308
Приложение 1 к решению
Зерендинского районного
маслихата от 21 декабря
2018 года № 32-229
Бюджет района на 2019 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50392,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44750,7
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1242,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1600,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2100,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
12127,3
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12127,3
02
Қорғаныс
8750,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8750,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7891,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
859,3
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1310,4
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1310,4
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1310,4
04
Бiлiм беру
4637816,6
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
12258,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
12258,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4625558,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15226,6
003
Жалпы білім беру
3769953,8
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
3000,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
70695,0
006
Балаларға қосымша білім беру
112950,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
250,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
237196,1
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
28677,9
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50392,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44750,7
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1242,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, пост приватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1600,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2100,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
12127,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
12127,3
02
Оборона
8750,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8750,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7891,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
859,3
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1310,4
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1310,4
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1310,4
04
Образование
4637816,6
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
12258,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
12258,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4625558,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15226,6
003
Общеобразовательное обучение
3769953,8
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
3000,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
70695,0
006
Дополнительное образование для детей
112950,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
250,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
237196,1
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
28677,9
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

138354,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
266350,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
28900,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
225123,5
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1202,5
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
11124,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
344452,3
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
248643,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9582,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
187603,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
41995,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
9463,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
57296,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32525,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13740,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
11031,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
28990,8
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21168,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2700,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5122,8
480
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) туризм бөлімі
9522,5
001
Жергілікті деңгейде туризм саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9522,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
158747,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19965,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19965,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
13261,5
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13261,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16903,8
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13367,5
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру

138354,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
266350,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
28900,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
225123,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1202,5
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
11124,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
344452,3
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
248643,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
9582,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
187603,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
41995,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9463,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
57296,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
32525,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13740,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11031,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
28990,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
21168,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2700,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5122,8
480
Отдел туризма района (города областного значения)
9522,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма
9522,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
158747,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19965,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19965,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
13261,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
13261,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16903,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13367,5
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел

3536,3
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
108617,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18206,6
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2568,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
3594,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
81971,0
047
Жануарлармен адамдардың денсаулығына қауіп төндіретін, жануарларды иесінде қалдырумен залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2278,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20559,5
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
11257,5
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11257,5
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
9302,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9299,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
3,0
12
Көлiк және коммуникация
283534,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
283534,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
215071,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
50000,0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
17043,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
1420,0
13
Басқалары
1356153,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
9150,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
9150,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1219625,0
062
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
882004,0
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
337621,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
46125,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
46125,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

3536,3
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
108617,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
18206,6
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2568,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
3594,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
81971,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
2278,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20559,5
467
Отдел строительства района (города областного значения)
11257,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
11257,5
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
9302,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
9299,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
3,0
12
Транспорт и коммуникации
283534,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
283534,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
215071,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
50000,0
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
17043,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
1420,0
13
Прочие
1356153,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
9150,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
9150,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1219625,0
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
882004,0
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
337621,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
46125,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
46125,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)