Алға қаласының кейбір көшелерін қайта атау туралы
Ақтөбе облысы Алға ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 166 қаулысы және Ақтөбе облысы Алға ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 сәуірдегі № 263 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 мамырда № 6129 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңының 12 бабының 5-1 тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 31 баптарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 ақпандағы "Әкімшілік-аумақтық бірліктерге, елді-мекендердің құрамдас бөліктеріне атау беру, оларды қайта атау, сондай-ақ олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту кезінде тиісті аумақ халқының пікірін ескеру қағидаларын бекіту туралы" № 138 қаулысына, Ақтөбе облысының әкімдігі жанындағы облыстық ономастика комиссиясының 2018 жылдың 02 мамырдағы және 01 тамыздағы қорытындылары негізінде және тиісті аумақ халқының пiкiрiн ескере отырып, Алға ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Алға аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алға қаласының мынадай көшелері:
Водопроводная – Ақбұлақ көшесі;
Гоголь – Сарыжайлау көшесі;
Победа – Жеңіс көшесі;
Торговая – Көкжар көшесі;
Дом путейцев – Жібек жолы көшесі;
М. Горький – Жәдігер көшесі;
Овражный – Кемер көшесі;
Первомай – Тұлпар көшесі;
Пионерская – Балдырған көшесі;
Транспортная – Шиелі көшесі;
Рабочая – Шамшырақ көшесі;
Набережная – Жағалау көшесі;
Октябрь – Шаңырақ көшесі;
Пролетарская – Ықылас көшесі;
Садовая – Көкпекті көшесі;
Степная – Байтақ көшесі;
Северный тұйық көшесі – Серпін тұйық көшесі болып қайта аталсын.
2. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысының және мәслихаттың шешімінің орындалуын бақылау Алға ауданы әкімінің орынбасары Ә. Қонжарға жүктелсін.
3. Осы бірлескен әкімдіктің қаулысы және мәслихаттың шешімі олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Н. Алдияров
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
К. Нургалиев
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Жұмабаев

О переименовании некоторых улиц города Алга
Постановление акимата Алгинского района Актюбинской области от 25 апреля 2019 года № 166 и решение маслихата Алгинского района Актюбинской области от 25 апреля 2019 года № 263. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 3 мая 2019 года № 6129
В соответствии с подпунктом 5-1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьями 6, 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2014 года № 138 "Об утверждении Правил учета мнения населения соответствующей территории при наименовании, переименовании административно-территориальных единиц, составных частей населенных пунктов, а также уточнении и изменении транскрипции их наименований", на основании заключений областной ономастической комиссии при акимате Актюбинской области от 02 мая и 01 августа 2018 года и с учетом мнения населения соответствующей территории, акимат Алгинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы города Алга:
Водопроводная – в улицу Ақбұлақ;
Гоголь - в улицу Сарыжайлау;
Победа - в улицу Жеңіс;
Торговая - в улицу Көкжар;
Дом путейцев - в улицу Жібек жолы;
М. Горький - в улицу Жәдігер;
Овражный - в улицу Кемер;
Первомай - в улицу Тұлпар;
Пионерская - в улицу Балдырған;
Транспортная - в улицу Шиелі;
Рабочая - в улицу Шамшырақ;
Набережная - в улицу Жағалау;
Октябрь - в улицу Шаңырақ;
Пролетарская - в улицу Ықылас;
Садовая - в улицу Көкпекті;
Степная - в улицу Байтақ;
Северный переулок - в переулок Серпін.
2. Контроль за исполнением данного совместного постановления акимата и решения маслихата возложить на заместителю акима Алгинского района Ә. Қонжар.
3. Настоящее совместное постановление акимата и решение маслихата вводится в действие после дня их первого официального опубликования.
Аким района Н. Алдияров
Председатель сессии маслихата К. Нургалиев
Секретарь районного маслихата Б. Жумабаев