2019–2021 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 4 қаңтардағы № 310 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінің Темір аудандық Әділет басқармасында 2019 жылғы 10 қаңтарда № 3-10-239 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексінің 9–1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2–7 тармағына сәйкес Темір аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019 – 2021 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 282 395 мың теңге:
салықтық түсімдер – 63 378 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 600 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 212 417 мың теңге;
2) шығындар – 282 395 мың теңге;
3) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 0 мың теңге.
2. Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
ауылдық округтің аумағында тіркелген жеке тұлғалардың төлем көзінен салық салынбайтын кірістері бойынша жеке табыс салығы;
мүлкі ауылдық округтің аумағында орналасқан жеке тұлғалардың мүлік салығы;
жер учаскесі ауылдық округте орналасқан жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
ауылдық округте тіркелген жеке және заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
ауылдық округі аумағы арқылы өтетін республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдық округі аумағы арқылы өтетін облыстық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
аудандық мағызы бар жалпыға бірдей ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде;
ауылдағы, кенттегі үй – жайлары шегінен тыс ашық кеңістікте орналастыру үшін төлемақы;
салықтық емес түсімдер:
ауылдық округ бюджетіне түсетін салықтық емес түсімдер.
3. Мәліметке және басшылыққа алынып, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019 – 2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес 2019 жылғы 1 қаңтарынан бастап белгіленеді:

Об утверждении бюджета Шубаркудыкского сельского округа на 2019–2021 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 4 января 2019 года № 310. Зарегистрировано Управлением юстиции Темирского района Департамента юстиции Актюбинской области 10 января 2019 года № 3-10-239. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9–1 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", пунктом 2–7 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шубаркудыкского сельского округа на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 282 395 тысяч тенге:
налоговые поступления – 63 378 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 600 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 212 417 тысяч тенге;
2) расходы – 282 395 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит бюджета – 0 тысяч тенге;
5) финансирование дефицита бюджета – 0 тысяч тенге.
2. Установить, что в доход бюджета Шубаркудыкского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог по доходам, не облагаемым у источника выплаты, физических лиц, зарегистрированных на территории сельского округа;
налог на имущество физических лиц, имущество которых находится на территории сельского округа;
земельный налог на земли населенных пунктов, взимаемого с физических и юридических лиц, земельный участок которых находится в сельском округе;
налог на транспортные средства, взимаемого с физических и юридических лиц, зарегистрированных в сельском округе;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на:
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского значения, проходящих через территорию сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного значения, проходящих через территорию сельского округа;
объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения;
открытом пространстве за пределами помещений в селе, поселке;
неналоговые поступления:
другие неналоговые поступления в бюджет сельского округа.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019 – 2021 годы" с 1 января 2019 года установлены:

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 42 500 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 525 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 29 698 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 303 "2019 – 2020 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес аудандық бюджеттен Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетіне берілген субвенция көлемі 2019 жылға 168 376 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2019 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 16 331 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 4 291 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Шұбарқұдық ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
6. 2019 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 17 419 мың теңге.
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында бейнебақылау камераларын орнатуға – 6 000 мың теңге.

1) минимальный размер заработной платы – 42 500 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 525 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 29 698 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 303 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2019 – 2020 годы" предусмотрены на 2019 год объем субвенции, передаваемые из районого бюджета в бюджет Шубаркудыкского сельского округа в сумме 168 376 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2019 год поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 16 331 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 4 291 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Шубаркудыкского сельского округа.
6. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2019 год поступление целевого текущего трансферта из областного бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 17 419 тысяч тенге;
на установку камер видеонаблюдения в детских дошкольных организациях образования – 6 000 тысяч тенге.

7. "Темір аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Темір аудандық Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешімді мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы шешімді Темір аудандық мәслихатының интернет – ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

7. Государственному учреждению "Аппарат Темирского районного маслихата" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Управлении юстиции Темирского района;
2) направление настоящего решения на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего решения на интернет – ресурсе Темирского районного маслихата.