Балқаш ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 58-248 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 10 қаңтарда № 5391 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімнің 7-тармағымен.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 693 360 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 375 112 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 14 920 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 3 029 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 300 299 мың теңге, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 3 537 433 мың теңге;
нысаналы даму трансферттері 1 332 005 мың теңге;
субвенциялар 4 430 861 мың теңге;
2) шығындар 10 336 924 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 15 152 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 49 312 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 34 160 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 658 716 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 658 716 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 09.12.2020 № 72-191 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 21 690 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2 тармаққа өзгеріс енгізілді – Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 24.07.2020 № 64-169 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 436 611 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақдала ауылдық округіне 20 511 мың теңге;
Ақжар ауылдық округіне 20 327 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне 18 910 мың теңге;
Бақанас ауылдық округіне 83 654 мың теңге;
Бақбақты ауылдық округіне 82 513 мың теңге;
Балатопар ауылдық округіне 22 339 мың теңге;
Береке ауылдық округіне 20 691 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 23 720 мың теңге;

О бюджете Балхашского района на 2020-2022 годы
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2019 года № 58-248. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 10 января 2020 года № 5391.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 9 693 360 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 375 112 тысяч тенге;
неналоговые поступления 14 920 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 3 029 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 300 299 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 3 537 433 тысячи тенге;
целевые трансферты на развитие 1 332 005 тысяч тенге;
субвенции 4 430 861 тысяча тенге;
2) затраты 10 336 924 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 15 152 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 49 312 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 34 160 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 658 716 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 658 716 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Балхашского районного маслихата Алматинской области от 09.12.2020 № 72-191 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 21 690 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменением внесенным решением Балхашского районного маслихата Алматинской области от 24.07.2020 № 64-169 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы бюджетных субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 436 611 тысяч теңге, в том числе:
Акдалинскому сельскому округу 20 511 тысяч тенге;
Акжарскому сельскому округу 20 327 тысяч тенге;
Акольскому сельскому округу 18 910 тысяч тенге;
Баканасскому сельскому округу 83 654 тысяч тенге;
Бахбахтинскому сельскому округу 82 513 тысяч тенге;
Балатопарскому сельскому округу 22 339 тысяч тенге;
Берекенскому сельскому округу 20 691 тысяча тенге;
Бирликскому сельскому округу 23 720 тысяч тенге;

Желтораңғы ауылдық округіне 18 920 мың теңге;
Жиделі ауылдық округіне 21 981 мың теңге;
Қарой ауылдық округіне 22 384 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне 19 403 мың теңге;
Құйған ауылдық округіне 18 845 мың теңге;
Миялы ауылдық округіне 21 190 мың теңге;
Топар ауылдық округіне 21 223 мың теңге.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның шінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылғы дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
елді мекендерді көркейтуге;
ауылдық округ әкімдері аппараттарының қызметтерін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Балқаш ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Желтурангинскому сельскому округу 18 920 тысяч тенге;
Жиделинскому сельскому округу 21 981 тысяча тенге;
Каройскому сельскому округу 22 384 тысяча тенге;
Котальскому сельскому округу 19 403 тысячи тенге;
Куйганскому сельскому округу 18 845 тысяч тенге;
Миялинскому сельскому округу 21 190 тысяч тенге;
Топарскому сельскому округу 21 223 тысячи тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов, в том числе на:
реализация мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
благоустройство населенных пунктов;
обеспечение деятельности акимов сельских округов.
Распределение указанных трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Балхашского района.

5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарамалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешiм 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Балқаш аудандық мәслихатының сессия төрағасы Г. Абдукулов
Секретарь Балхашского районного маслихата К. Омаров

5. Установить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
7. Настоящее решение вводится действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Балхашского районного маслихата Г. Абдукулов
Секретарь Балхашского районного маслихата К. Омаров