2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 41-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 19 желтоқсанда № 4449 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына және "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Заңына сәйкес Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 337 596 014 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 29 242 847 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 017 401 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 306 280 766 мың теңге;
2) шығындар – 350 311 521 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 43 842 716 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 51 938 187 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 095 471 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 616 201;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -57 174 424 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57 174 424 мың теңге.
Ескерту. 1 – тармаққа өзгерістер енгізілді - Жамбыл облыстық мәслихатының 30.03.2020 № 44-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 03.04.2020 № 45-5 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 16.04.2020 № 46-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 15.06.2020 № 47-8 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 13.08.2020 № 49-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 15.10.2020 № 50-5 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 30.11.2020 № 51-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 25.12.2020 № 53-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық және қалалық бюджеттерге берілетін бюджеттік субвенция 127 676 279 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Байзақ ауданына - 11 916 045 мың теңге;
Жамбыл ауданына - 9 680 410 мың теңге;
Жуалы ауданына - 9 412 152 мың теңге;
Қордай ауданына - 14 157 707 мың теңге;
Меркі ауданына - 10 517 828 мың теңге;
Мойынқұм ауданына - 6 248 721 мың теңге;
Сарысу ауданына - 8 499 380 мың теңге;
Талас ауданына - 8 663 165 мың теңге;
Т.Рысқұлов ауданына - 7 926 575 мың теңге;
Шу ауданына - 12 059 563 мың теңге;
Тараз қаласына - 28 594 733 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен:

Об областном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Жамбылского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 41-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 19 декабря 2019 года № 4449.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и с Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы –337 596 014 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 29 242 847 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 017 401 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 306 280 766 тысяч тенге;
2) затраты – 350 311 521 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 842 716 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51 938 187 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 095 471 тысяч тенге;
4) cальдо по операциям с финансовыми активами - 616 201;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -57 174 424 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 57 174 424 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жамбылского областного маслихата от 30.03.2020 № 44-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.04.2020 № 45-5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 16.04.2020 № 46-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.06.2020 № 47-8 (вводится в действие с 01.01.2020); от 13.08.2020 № 49-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.10.2020 № 50-5 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.11.2020 № 51-2 (вводится в действие с 01.01.2020); 25.12.2020 № 53-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить бюджетные субвенции, предаваемые из областного бюджета в районные бюджеты и бюджет города Тараз на 2020 год в сумме 127 676 279 тысяч тенге, в том числе:
Байзакскому району – 11 916 045 тысяч тенге;
Жамбылскому району – 9 680 410 тысяч тенге;
Жуалынскому району – 9 412 152 тысяч тенге;
Кордайскому району – 14 157 707 тысяч тенге;
Меркенскому району – 10 517 828 тысяч тенге;
Мойынкумскому району – 6 248 721 тысяч тенге;
Сарысускому району – 8 499 380 тысяч тенге;
Таласскому району – 8 663 165 тысяч тенге;
району Т. Рыскулова – 7 926 575 тысяч тенге;
Шускому району – 12 059 563 тысяч тенге;
городу Тараз – 28 594 733 тысяч тенге.
3. В областном бюджете на 2020 год бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты за счет средств республиканского бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области:

1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
3) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
4) орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
5) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
6) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
7) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
8) мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
4. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен нысаналы даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға және кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге аудандар мен Тараз қаласының бюджеттерін кредиттеуге берілетін сомалар Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
6. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар мен Тараз қаласының бюджеттеріне облыстық бюджет қаржысы есебінен нысаналы ағымдағы және даму трансферттердің бөлінуі Жамбыл облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
3) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
4) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
5) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
6) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
7) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
8) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год за счет средств республиканского бюджета бюджетам районов и города Тараз целевые трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
5. В областном бюджете на 2020 год за счет кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов и моногородах и на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.
6. В областном бюджете на 2020 год за счет средств областного бюджета бюджетам районов и города Тараз предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, распределение которых определяются на основании постановления акимата Жамбылской области.

7. 2020 жылғы облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 597 097 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
8. 2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау облыстық мәслихаттың экономика, бюджет, салық және жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2020 год в объеме 597 097 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.
9. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экономики, бюджета, налога и местного самоуправления.

5 292 314
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
130 680
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
20 651 644
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 837 792
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
933 080
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 043 177
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
477 809
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
383 726
261
Облыстың білім басқармасы
377 627
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
377 627
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
202 038
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
202 038
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
17 116 833
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119 657
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
68 172
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
2 293
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
85 296
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
1 684
046
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
490 798
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
51 660
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
211 567
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

5 292 314
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
130 680
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 651 644
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 837 792
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
933 080
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 043 177
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
477 809
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
383 726
261
Управление образования области
377 627
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
377 627
256
Управление координации занятости и социальных программ области
202 038
003
Социальная поддержка инвалидов
202 038
256
Управление координации занятости и социальных программ области
17 116 833
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
119 657
007
Капитальные расходы государственного органа
150
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
68 172
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы
2 293
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
85 296
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
1 684
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
490 798
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
51 660
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
211 567
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам

168 425
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 231 310
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 231 310
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
11 939 556
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
11 939 556
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30 068 750
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
23 607 663
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
365 023
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 200 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 268
006
Басым дақылдардың өндірісін субсидиялау
1 150 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
78 821
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
950
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
13 501
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
60 000
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 300
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 250 000
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 698 245
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 748 458
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
223 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
92 955
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 519 986
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 111 200
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
5 000
060

168 425
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 231 310
007
Развитие теплоэнергетической системы
1 231 310
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
11 939 556
071
Развитие газотранспортной системы
11 939 556
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30 068 750
255
Управление сельского хозяйства области
23 607 663
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
365 023
002
Субсидирование развития семеноводства
1 200 000
003
Капитальные расходы государственного органа
7 268
006
Субсидирование производства приоритетных культур
1 150 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
78 821
018
Обезвреживание пестицидов
950
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
13 501
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
60 000
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 300
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 250 000
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 698 245
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 748 458
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
223 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
92 955
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 519 986
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 111 200
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
5 000
060

Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
21 956
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
34 800
074
Көпжылдық екпелерді субсидиялау
25 200
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 309 636
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 309 636
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 257 665
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 959
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
290
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
42 455
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
22 716
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
45 820
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
17 962
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
35 632
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
38 724
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 460 996
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 045
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
440 262
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
65 804
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
248 996
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
76 931
004
Ерекше авариялы су шаруашылығы құрылыстары мен гидромелиорациялық жүйелердi қалпына келтiру
172 065
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 701 685
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 694 820
006
Жануарлар дүниесін қорғау
6 865
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
14 923
034
Тауарлық балық өсіру өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
14 923
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
354 231

Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
21 956
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
34 800
074
Субсидирование многолетних насаждений
25 200
271
Управление строительства области
1 309 636
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 309 636
719
Управление ветеринарии области
2 257 665
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
84 959
003
Капитальные расходы государственного органа
290
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
42 455
009
Организация санитарного убоя больных животных
22 716
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
45 820
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
17 962
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
35 632
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
38 724
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 460 996
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 045
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
440 262
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
65 804
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
248 996
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
76 931
004
Восстановление особо аварийных водохозяйственных сооружений и гидромелиоративных систем
172 065
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 701 685
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 694 820
006
Охрана животного мира
6 865
255
Управление сельского хозяйства области
14 923
034
Cубсидирование повышения продуктивности и качества товарного рыбоводства
14 923
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
354 231

199 139
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 130
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 174 105
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
438 449
13
Басқалар
5 745 580
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 871 199
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
171 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
127 475
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 119 750
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
428 633
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
24 341
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
225 190
052
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
225 190
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
398 321
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
398 321
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 222 918
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 222 918
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
10 389
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
10 389
261
Облыстың білім басқармасы
71 965
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
71 965
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
71 203
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 155
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
48
271
Облыстың құрылыс басқармасы
502 654
085
Шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
294 292
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту

199 139
011
Капитальные расходы государственного органа
2 130
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 174 105
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
438 449
13
Прочие
5 745 580
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 871 199
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
171 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
127 475
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
1 119 750
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
428 633
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
24 341
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
225 190
052
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
225 190
253
Управление здравоохранения области
398 321
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
398 321
257
Управление финансов области
2 222 918
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 222 918
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
10 389
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
10 389
261
Управление образования области
71 965
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
71 965
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
71 203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
71 155
003
Капитальные расходы государственного органа
48
271
Управление строительства области
502 654
085
Реализация бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах
294 292
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

208 362
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
371 741
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
371 741
14
Борышқа қызмет көрсету
178 536
257
Облыстың қаржы басқармасы
178 536
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
169 146
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
9 390
15
Трансферттер
137 055 991
257
Облыстың қаржы басқармасы
137 055 991
007
Субвенциялар
127 676 279
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
71 218
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
8 926 854
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
255 000
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
22 314
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
104 326
IІІ. Таза бюджеттік кредит беру
43 842 716
Бюджеттік кредиттер
51 938 187
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
29 374 226
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
120 641
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
120 641
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
684 558
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
684 558
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
20 335
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
20 335
261
Облыстың білім басқармасы
3 991 298
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
3 991 298
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 164 526
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру

208 362
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
371 741
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
371 741
14
Обслуживание долга
178 536
257
Управление финансов области
178 536
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
169 146
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
9 390
15
Трансферты
137 055 991
257
Управление финансов области
137 055 991
007
Субвенции
127 676 279
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
71 218
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
8 926 854
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения
255 000
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
22 314
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
104 326
IІІ. Чистое бюджетное кредитование
43 842 716
Бюджетные кредиты
51 938 187
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
29 374 226
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
120 641
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
120 641
255
Управление сельского хозяйства области
684 558
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
684 558
256
Управление координации занятости и социальных программ области
20 335
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
20 335
261
Управление образования области
3 991 298
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
3 991 298
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
12 164 526
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости

1 737
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу
328 374
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 852 733
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 852 733
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 943 917
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 943 917
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
149 446
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
149 446
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
49 868
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
49 868
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 919 535
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
126 584
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
244 497
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
32 360
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
111 011
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
52 992
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
7 424
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
1 210 866
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
133 801
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 711 633
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 772 207
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
901 132
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
986 605
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
513 774
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

1 737
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга
328 374
271
Управление строительства области
5 852 733
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 852 733
253
Управление здравоохранения области
2 943 917
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 943 917
253
Управление здравоохранения области
149 446
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
149 446
253
Управление здравоохранения области
49 868
029
Областные базы специального медицинского снабжения
49 868
253
Управление здравоохранения области
1 919 535
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
126 584
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
244 497
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
32 360
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
111 011
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
52 992
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
7 424
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
1 210 866
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
133 801
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 711 633
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 772 207
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
901 132
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
986 605
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
513 774
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

257
Облыстың қаржы басқармасы
0
008
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
0
015
Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
0
Жамбыл облыстық
мәслихатының аппараты
2019 жылғы 12 желтоқсаны № 41-3
4 қосымша
2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру

257
Управление финансов области
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа
0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Аппарат Жамбылского
областного маслихата
от 12 декабря 2019 года
№ 41-3 приложение 4
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан