2020 - 2022 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 68-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4477 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талас аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған қала және ауылдық округ бюджеттері 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 753 250 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 87 588 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 439 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 317 теңге;
трансферттер түсiмі – 1 487 402 мың теңге;
2) шығындар – 1 932 211 мың теңге;
3) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -178 961 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 178 961 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 23.04.2020 № 72-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 30.06.2020 №75-6 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 01.09.2020 № 78-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 30.10.2020 № 82-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі); 10.12.2020 № 84-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 382 723 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 63 615 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 26 465 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 26 417 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 25 165 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 25 635 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 24 404 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 28 121 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 26 018 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 22 312 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 20 435 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 23 567 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 25 997 мың теңге;
Қаратау ауылдық округіне – 22 467 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 22 105 мың теңге.

О бюджете города и сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2019 года № 68-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2019 года № 4477.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города и сельских округов на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 753 250 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 87 588 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 1 439 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 439 тенге;
поступления трансфертов – 1 487 402 тенге;
2) затраты – 1 932 211 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 178 961 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 23.04.2020 № 72-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.06.2020 № 75-6 (вводится в действие с 01.01.2020); от 01.09.2020 № 78-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.10.2020 № 82-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 10.12.2020 № 84-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2020 год в размере 382 723 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 63 615 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу – 26 465 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 26 417 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 25 165 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 25 635 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 24 404 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу – 28 121 тысяч тенге;
С. Шакировскому сельскому округу – 26 018 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 22 312 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 20 435 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 23 567 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 25 997 тысяч тенге;
Каратаускому сельскому округу – 22 467 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 22 105 тысяч тенге.

3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2020-2022 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 01.09.2020 № 78-2 (01.01.2020 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

3. "В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2020-2022 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций здравоохранение, образования, культуры финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 01.09.2020 № 78-2 (вводится в действие с 01.01.2020).

4. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Талас аудандық
мәслихатының сессия төрағасы
Г. Картабаев
Талас аудандық мәслихат хатшысы А. Тулебаев
Талас ауданы мәслихатының
2019 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 68-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Қаратау қаласының бюджеті

4. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Таласского районного маслихата
Г. Картабаев
Секретарь маслихата Таласского района А. Тулебаев
Приложение 1 к решению
маслихата Таласского района
от 23 декабря 2019 года № 68-2
Бюджет города Каратау на 2020 год