Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 21/237 "2019-2021 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 12 шілдедегі № 27/284 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 23 шілдеде № 3954 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Ақтау қаласының бюджеті туралы" Ақтау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы №21/237 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №3773 болып тіркелген, 2019 жылғы 18 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 092 020,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 24 039 513,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 111 191,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 631 048,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 16 310 266,5 мың теңге;
2) шығындар – 38 654 306,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 003 121,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 003 787,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 665,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 565 407,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 565 407,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 4 003 787,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 448 096 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 716,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақтау қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы − Д. Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

О внесении изменений в решение Актауского городского маслихата от 29 декабря 2018 года №21/237 "О бюджете города Актау на 2019-2021 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12 июля 2019 года № 27/284. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 23 июля 2019 года № 3954
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Актауского городского маслихата от 29 декабря 2018 года №21/237 "О бюджете города Актау на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №3773, опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 092 020,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 039 513,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 111 191,6 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 631 048,5 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 16 310 266,5 тысяч тенге;
2) затраты – 38 654 306,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 003 121,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 003 787,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 665,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 565 407,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 565 407,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 003 787,5 тысяч тенге;
погашение займов – 2 448 096 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 716,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Актауского городского маслихата" (руководитель аппарата − Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтау қалалық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б.Шапқан).
4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ш.Гусейнов
Ақтау қалалық мәслихатының хатшысы С. Зәкенов
Ақтау қалалық мәслихатының
2019 жылғы 12 шілдедегі
№27/284 шешіміне қосымша
Ақтау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№21/237 шешіміне 1 қосымша
2019 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1. КІРІСТЕР

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актауского городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С. Закенов
Секретарь Актауского городского маслихата Ш.Гусейнов
Приложение
к решению Актауского городского маслихата
от 12 июля 2019 года №27/284
Приложение 1
к решению Актауского городского маслихата
от 29 декабря 2018 года №21/237
Бюджет города Актау на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1 . ДОХОДЫ

16 747 700,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
15 031 885,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 963,0
003
Жалпы білім беру
9 157 873,0
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
534 984,0
006
Балаларға қосымша білім беру
500 855,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
40 704,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
2 330 819,0
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
335,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
55 577,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 987,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
2 246 662,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
103 126,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 286 469,1
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 286 469,1
804
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене тәрбиесі, спорт және туризм бөлімі
429 346,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
429 346,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 758 515,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 457 353,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
92 164,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
334 689,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
443 289,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
131 325,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
954 267,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 272,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 657,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
189 881,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

16 747 700,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
15 031 885,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
58 963,0
003
Общеобразовательное обучение
9 157 873,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
534 984,0
006
Дополнительное образование для детей
500 855,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
40 704,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
2 330 819,0
012
Капитальные расходы государственного органа
335,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
55 577,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 987,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
2 246 662,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
103 126,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 286 469,1
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
1 286 469,1
804
Отдел физической культуры, спорта и туризма района (города областного значения)
429 346,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
429 346,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 758 515,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 457 353,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
92 164,0
002
Программа занятости
334 689,0
005
Государственная адресная социальная помощь
443 289,0
006
Оказание жилищной помощи
131 325,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
954 267,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 272,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 657,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
189 881,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

51 317,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
53 235,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 196,5
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
14 964,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 074,5
12
Көлік және коммуникация
1 605 226,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 605 226,0
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 580,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
181 560,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
664 171,6
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
717 602,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
312,0
13
Басқалар
44 600,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
19 924,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
10 000,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 751,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 173,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
2 230,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 230,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
10 201,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
10 201,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
12 245,0
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
12 245,0
14
Борышқа қызмет көрсету
22 937,7
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
22 937,7
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету

51 317,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
53 235,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
37 196,5
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
14 964,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 074,5
12
Транспорт и коммуникации
1 605 226,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 605 226,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
41 580,4
003
Капитальные расходы государственного органа
181 560,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
664 171,6
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
717 602,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
312,0
13
Прочие
44 600,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
19 924,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10 000,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
7 751,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
2 173,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
2 230,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 230,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
10 201,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
10 201,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
12 245,0
006
Поддержка предпринимательской деятельности
12 245,0
14
Обслуживание долга
22 937,7
452
Отдел финансов района (города областного значения)
22 937,7
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета