Мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 276 "Қарасу ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2019 жылғы 15 тамыздағы № 336 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 тамызда № 8633 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қарасу ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 276 шешіміне (2019 жылғы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8193 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарасу ауданының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 286 800,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 128 344,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 355,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11 271,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 139 830,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 301 510,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 33 495,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 53 025,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 19 530,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 48 205,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48 205,2 мың теңге.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы 12), 13), 14), 15), 16), 17) тармақшалармен толықтырылсын:
"12) 2019 жылға арналған бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдары мұғалімдерінің және білім беру психологтарының сыйақыларын арттыру;
13) әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарын 2019 жылға ұлғайту;
14) Қостанай облысы Қарасу ауданы Қарасу және Восток ауылдарының су құбырының таратқыш тораптарын қайта жаңартуға;
15) "Қарасу ауылының айналма жолы" аудандық маңызы бар автомобиль жолының жасанды құрылымдарын жөндеумен 0-3,775 километріндегі учаскені орташа жөндеуге;
16) "Октябрь-Шолақашы" аудандық маңызы бар автомобиль жолының 0-4 километріндегі учаскені орташа жөндеуге;
17) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы аясында іс-шараларды жүзеге асыруға.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 24 декабря 2018 года № 276 "О районном бюджете Карасуского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 15 августа 2019 года № 336. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 августа 2019 года № 8633. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Карасуского района на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 276 (опубликовано 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8193) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 286 800,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 128 344,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 7 355,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 271,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов – 4 139 830,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 301 510,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 33 495,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 53 025,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 19 530,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 48 205,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48 205,2 тысяч тенге.";
пункт 4 дополнить подпунктами 12), 13), 14), 15), 16), 17) следующего содержания:
"12) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования на 2019 год;
13) повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих на 2019 год;
14) реконструкция разводящих сетей водопровода сел Карасу и Восток Карасуского района Костанайской области;
15) средний ремонт участка на 0-3,775 километре с ремонтом искусственных сооружений автомобильной дороги районного значения "Объездная дорога села Карасу";
16) средний ремонт участка на 0-4 километре автомобильной дороги районного значения "Октябрьское-Челгаши";
17) реализация мероприятий в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".";

4-тармақтың 2), 3), 4), 5) тармақшалары алып тасталсын;
6-тармақ мынадай мазмұндағы 22), 23), 24), 25) тармақшалармен толықтырылсын:
"22) ауданның мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға және жеткізуге;
23) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Жеңіс күніне орай әлеуметтік көмек төлеуді ұлғайтуға;
24) Қостанай облысы Қарасу ауданының төрт ауылын сумен жабдықтауға;

подпункты 2), 3), 4), 5) пункта 4 исключить;
пункт 6 дополнить подпунктами 22), 23), 24), 25) следующего содержания:
"22) приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района;
23) увеличение выплаты социальной помощи ко Дню Победы участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны;
24) водоснабжение четырех сел Карасуского района Костанайской области;

401743,9
13
Басқалар
266001,6
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
9764,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9764,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9764,0
9
Басқалар
256237,6
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
33606,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
5342,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
24389,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3875,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
55689,2
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
55689,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66600,0
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
66600,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
100342,4
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
100342,4
14
Борышқа қызмет көрсету
25,6
1
Борышқа қызмет көрсету
25,6
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
25,6
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
25,6
15
Трансферттер
288516,1
1
Трансферттер
288516,1
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
288516,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
2256,1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
140085,0
038
Субвенциялар
136697,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
9478,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
33495,0
Бюджеттік кредиттер
53025,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53025,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
53025,0

401743,9
13
Прочие
266001,6
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
9764,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9764,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9764,0
9
Прочие
256237,6
452
Отдел финансов района (города областного значения)
33606,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
5342,0
026
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
24389,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
3875,0
455
Отдел культуры и и развития языков района (города областного значения)
55689,2
052
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
55689,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66600,0
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
66600,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
100342,4
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
100342,4
14
Обслуживание долга
25,6
1
Обслуживание долга
25,6
452
Отдел финансов района (города областного значения)
25,6
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
25,6
15
Трансферты
288516,1
1
Трансферты
288516,1
452
Отдел финансов района (города областного значения)
288516,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
2256,1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
140085,0
038
Субвенции
136697,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
9478,0
III. Чистое бюджетное кредитование
33495,0
Бюджетные кредиты
53025,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53025,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
53025,0

32459,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10035,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10035,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
22424,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14043,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8381,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
124543,0
1
Ауыл шаруашылығы
93908,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25705,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25705,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
68203,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11305,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
766,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
53990,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2142,0
6
Жер қатынастары
15759,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15759,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15759,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
14876,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
14876,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
14876,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8710,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
8710,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
8710,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8496,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
214,0
12
Көлiк және коммуникация
67275,0
1
Автомобиль көлiгi
67275,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

32459,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
10035,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10035,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
22424,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
14043,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8381,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
124543,0
1
Сельское хозяйство
93908,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25705,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25705,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
68203,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11305,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
766,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
53990,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
2142,0
6
Земельные отношения
15759,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15759,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15759,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
14876,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
14876,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
14876,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8710,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
8710,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
8710,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8496,0
015
Капитальные расходы государственного органа
214,0
12
Транспорт и коммуникации
67275,0
1
Автомобильный транспорт
67275,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)