Мәслихаттың 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 235 "Таран ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Таран ауданы мәслихатының 2019 жылғы 16 мамырдағы № 273 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 мамырда № 8459 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Таран ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 21 желтоқсандағы № 235 шешіміне (2018 жылғы 27 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8184 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4121935,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 1719186,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8712,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 69815,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2324222,1 мың теңге;
2) шығындар – 4145802,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 34249,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 60600,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 26351,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -58116,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 58116,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағының 7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"7) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) "Ауыл – ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға.";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 21 декабря 2018 года № 235 "О районном бюджете Тарановского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Тарановского района Костанайской области от 16 мая 2019 года № 273. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 мая 2019 года № 8459. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Тарановского района на 2019-2021 годы" от 21 декабря 2018 года № 235 (опубликовано 27 декабря 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8184) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4121935,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1719186,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8712,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 69815,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2324222,1 тысяч тенге;
2) затраты – 4145802,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 34249,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60600,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26351,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -58116,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 58116,7 тысяч тенге.";
подпункт 7) пункта 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"7) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;";
пункт 5 указанного решения дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".";

көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 6-1-тармағымен толықтырылсын:
"6-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ауылдық елді мекендерде Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға арналған нысаналы трансферт қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

дополнить указанное решение пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление из областного бюджета целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года.";
приложения 1, 2, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

11878,8
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15213,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15213,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
15213,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15213,0
12
Көлiк және коммуникация
483873,1
1
Автомобиль көлiгi
483873,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6515,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
6515,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
477358,1
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
26000,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
451358,1
13
Басқалар
43010,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
8947,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8947,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8947,0
9
Басқалар
34063,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4271,0
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4271,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26540,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6500,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20040,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3252,0
076
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1447,0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

11878,8
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15213,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15213,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
15213,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15213,0
12
Транспорт и коммуникации
483873,1
1
Автомобильный транспорт
483873,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6515,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
6515,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
477358,1
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
26000,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
451358,1
13
Прочие
43010,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
8947,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8947,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8947,0
9
Прочие
34063,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4271,0
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4271,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26540,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6500,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
20040,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3252,0
076
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1447,0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

10924,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1630,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
20355,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9688,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
10667,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96251,0
1
Ауыл шаруашылығы
71886,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
19323,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19323,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
52563,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13758,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1892,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
36591,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
322,0
6
Жер қатынастары
8972,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8972,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8972,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
15393,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15393,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15393,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11316,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
11316,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
11316,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
11316,0
12
Көлiк және коммуникация
52744,0
1
Автомобиль көлiгi
52744,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6744,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда , ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету

10924,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1630,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
20355,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9688,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
10667,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96251,0
1
Сельское хозяйство
71886,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
19323,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
19323,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
52563,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
13758,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1892,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
36591,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
322,0
6
Земельные отношения
8972,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8972,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8972,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
15393,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15393,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15393,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11316,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
11316,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
11316,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
11316,0
12
Транспорт и коммуникации
52744,0
1
Автомобильный транспорт
52744,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6744,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах