2020 - 2022 жылдарға арналған Ақтоғай ауданының ауылдық округтерінің бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 284/60 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 қаңтарда № 6701 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақтоғай ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 556431 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 10968 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 576 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 544887 мың теңге;
2) шығындар - 558895 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2464 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 334/71 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақжол ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 46615 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 381 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 44484 мың теңге;
2) шығындар - 46615 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - нөлге тең.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 334/71 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2020 - 2022 жылдарға арналған Жалаулы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52189 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 828 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 555 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 50806 мың теңге;

О бюджете сельских округов Актогайского района на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Актогайского района Павлодарской области от 30 декабря 2019 года № 284/60. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 5 января 2020 года № 6701.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Актогайского сельского округа на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 556431 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 10968 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 576 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 544887 тысяч тенге;
2) затраты – 558895 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2464 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2464 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 15.12.2020 № 334/71 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет сельского округа Ақжол на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 46615 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1750 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 381 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 44484 тысяч тенге;
2) затраты – 46615 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - равно нулю.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 15.12.2020 № 334/71 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Утвердить бюджет Жалаулинского сельского округа на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 52189 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления - 828 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 555 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 50806 тысяч тенге;

7. 2020 - 2022 жылдарға арналған Мүткенов ауылдық округінің бюджеті тиісінше 19, 20 және 21 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 51427 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 990 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 1400 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 49037 мың теңге;
2) шығындар - 51427 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - нөлге тең;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - нөлге тең;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - нөлге тең.
Ескерту. 7 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 334/71 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 348723 мың теңге сомада ескерілсін, соның ішінде:
Ақтоғай - 183204 мың теңге;
Ақжол - 30341 мың теңге;
Жалаулы - 25271 мың теңге;
Жолболды - 21808 мың теңге;
Қараоба - 30301 мың теңге;
Қожамжар - 25365 мың теңге;
Мүткенов - 32433 мың теңге.
9. 2020 жылға арналған ауылдық округтер бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден жалпы сомасы 486440 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде ескерілсін:
272127 мың теңге - "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
54183 мың теңге - ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
41522 мың теңге - Ақтоғай ауылдық округінің, Ақжол ауылдық округінің, Жалаулы ауылдық округінің, Жолболды ауылдық округінің, Қараоба ауылдық округінің, Қожамжар ауылдық округінің және Мүткенов ауылдық округінің абаттандыруға;
32046 мың теңге – ауыл ішіндегі автомобиль жолдарына жөндеу жүргізуге;
42879 мың теңге – Ақтоғай ауылдық округінің, Ақжол ауылдық округінің, Жалаулы ауылдық округінің, Жолболды ауылдық округінің, Қараоба ауылдық округінің, Қожамжар ауылдық округінің және Мүткенов ауылдық округінің санитариясын қамтамасыз етуге;
33000 мың теңге – Ақтоғай ауылдық округінің, Ақжол ауылдық округінің, Жалаулы ауылдық округінің, Жолболды ауылдық округінің, Қараоба ауылдық округінің, Қожамжар ауылдық округінің және Мүткенов ауылдық округінің сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
10683 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға.
Ескерту. 9 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 334/71 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

7. Утвердить бюджет Муткеновского сельского округа на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 51427 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 990 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 1400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49037 тысяч тенге;
2) затраты - 51427 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – равно нулю;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – равно нулю;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - равно нулю.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 15.12.2020 № 334/71 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Учесть в бюджете сельских округов на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 348723 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский - 183204 тысяч тенге;
Акжол - 30341 тысяча тенге;
Жалаулинский - 25271 тысяча тенге;
Жолболдинский - 21808 тысяч тенге;
Караобинский - 30301 тысяча тенге;
Кожамжарский - 25365 тысяч тенге;
Муткеновский - 32433 тысяч тенге.
9. Учесть в бюджете сельских округов целевые текущие трансферты на 2020 год из вышестоящих бюджетов в общей сумме 486440 тысяч тенге, в следующих размерах:
272127 тысяча тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
54183 тысяч тенге - на расходы текущего и капитального характера;
41522 тысяч тенге - на благоустройство Актогайского сельского округа, сельского округа Ақжол, Жалаулинского сельского округа, Жолболдинского сельского округа, Караобинского сельского округа, Кожамжарского сельского округа и Муткеновского сельского округа;
32046 тысяч тенге - на проведение ремонта внутрипоселковых автомобильных дорог;
42879 тысяч тенге – на обеспечение санитарии Актогайского сельского округа, сельского округа Ақжол, Жалаулинского сельского округа, Жолболдинского сельского округа, Караобинского сельского округа, Кожамжарского сельского округа и Муткеновского сельского округа;
33000 тысяч тенге – на организацию водоснабжения Актогайского сельского округа, сельского округа Ақжол, Жалаулинского сельского округа, Жолболдинского сельского округа, Караобинского сельского округа, Кожамжарского сельского округа и Муткеновского сельского округа;
10683 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 15.12.2020 № 334/71 (вводится в действие с 01.01.2020).

10. Аталған нысаналы трансферттердің сомаларын ауылдық округтер бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.
12. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихаттың бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
13. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтоғай аудандық мәслихатының
сессия төрағасы Ш. Садвакасов
Ақтоғай аудандық мәслихатының хатшысы Ж. Ташенев
Павлодар облысы
Ақтоғай аудандық
әслихатының

10. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
11. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
12. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Актогайского
районного маслихата Ш. Садвакасов
Секретарь Актогайского районного маслихата Ж. Ташенев
Приложение 1
к решению Актогайского
районного маслихата
Павлодарской области