"2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджетін бекіту туралы" Айыртау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-26-1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 6 ақпандағы № 6-28-4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 8 ақпанда № 5223 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104-бабы 5-тармағына, 106-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Айыртау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айыртау аудандық мәслихатының "2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджетін бекіту туралы" 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 6-26-1 шешіміне (2019 жылғы 11 қантарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5118 болып тіркелді) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ келесі редакцияда баяндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Айыртау аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 855 693,4 мың теңге:
салықтық түсімдер – 677 013,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 873,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 605,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 163 202,0 мың теңге;
2) шығындар – 7 856 562,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 353,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 121 200,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 847,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -57 222,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 57 222,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 121 200,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 847,0 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 869,2 мың теңге;
келесі мазмұндағы 15-1 тармағымен толықтырылсын:
"15-1. 13 қосымшаға сәйкес 2018 жылы пайдаланылмаған, (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттердің сомасын қайтару және аудан бюджетінде қаржылық жылы қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1, 12 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;

О внесении изменений и дополнений в решение Айыртауского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 6-26-1 "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2019-2021годы"
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 6 февраля 2019 года № 6-28-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 февраля 2019 года № 5223
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Айыртауского районного маслихата "Об утверждении бюджета Айыртауского района на 2019-2021 годы" от 25 декабря 2018 года № 6-26-1 (опубликовано 11 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5118) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Айыртауский районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 855 693,4 тысяч тенге:
налоговые поступления – 677 013,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 873,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 605,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 163 202,0 тысяч тенге;
2) затраты – 7 856 562,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 353,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 121 200,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 847,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -57 222,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 57 222,2 тысяч тенге:
поступление займов – 121 200,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 847,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 869,2 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2018 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов согласно приложению 13.";
приложения 1, 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;

12 276,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
20 000,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
37 477,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 194,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 481,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 048,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
600,0
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 065,0
02
Қорғаныс
13 306,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 306,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегііс-шаралар
11 272,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 659,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
375,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздіқ, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 400,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 400,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 400,0
04
Бiлiм беру
4 281 163,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 237 675,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 529,0
003
Жалпы білім беру
3 267 652,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
57 582,0
006
Балаларға қосымша білім беру
36 196,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
138 440,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18 180,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
541,0
023
Әдістемелік жұмыс
13 976,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналықпедагогикалық консультациялық көмек көрсету
16 353,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

12 276,0
013
Капитальные расходы государственного органа
20 000,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
37 477,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 194,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 481,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 048,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
600,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
4 065,0
02
Оборона
13 306,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 306,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 272,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 659,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
375,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 400,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 400,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 400,0
04
Образование
4 281 163,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 237 675,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15 529,0
003
Общеобразовательное обучение
3 267 652,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
57 582,0
006
Дополнительное образование для детей
36 196,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
138 440,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам(попечителям)на содержание ребенка-сироты(детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18 180,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
541,0
023
Методическая работа
13 976,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
16 353,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықының басқа да тілдерін дамыту
607,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 750,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
28 060,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 569,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8 000,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7 491,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
15 209,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 979,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
630,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5 600,0
480
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) туризм бөлімі
9 944,0
001
Жергілікті деңгейде туризм саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 944,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
187 007,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 662,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
24 662,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
21 413,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 413,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
26 531,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 931,0
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
3 471,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
11 129,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
114 401,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 199,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
390,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
525,0
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
3 040,0
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу

007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
607,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 750,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
28 060,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 569,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8 000,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 491,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
15 209,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 979,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
630,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5 600,0
480
Отдел туризма района (города областного значения)
9 944,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма
9 944,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
187 007,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 662,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
24 662,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
21 413,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
21 413,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
26 531,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 931,0
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
3 471,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
11 129,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
114 401,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
16 199,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
390,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
525,0
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
3 040,0
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных