2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданы Антоновка ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 6-38-13 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 қаңтарда № 5796 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Айыртау ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Айыртау ауданы Антоновка ауылдық округінің бюджетін осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27 057,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 4 895,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 22 162,0 мың теңге;
2) шығындар – 27 962,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге:
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -904,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 904,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 904,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 27.02.2020 № 6-39-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда -Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 25.11.2020 № 6-47-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органдарында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығы;

Об утверждении бюджета Антоновского сельского округа Айыртауского района на 2020-2022 годы
Решение Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2019 года № 6-38-13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 8 января 2020 года № 5796.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айыртауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Антоновского сельского округа Айыртауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 27 057,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 895,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22 162,0 тысяч тенге;
2) затраты – 27 962,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -904,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 904,9 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 904,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2020 № 6-39-6 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.11.2020 № 6-47-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы бюджета сельского округа на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) индивидуальный подоходный налог по доходам, подлежащим обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;

2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелері бойынша жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығы;
4) мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығы;
5) сыртқы (көрнекі) жарнаманы:
аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумақтары арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнде;
елді мекендерден тыс жердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiнен тыс жерде орналастырғаны үшін төлемақы.
3. Ауылдық округ бюджетінің кірістері мына салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
1) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салатын айыппұлдар;
2) жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
3) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін кірістер:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының шешімімен құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігіндегі (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігіндегі) заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінен (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінен) түсетін басқа да кірістер;
4) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша негізгі капиталды сатудан ауылдық округ бюджетіне түсетін түсімдер болып табылатыны белгіленсін.

2) налог на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
3) земельный налог на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц по земельным участкам, находящимся на территории города районного значения, села, поселка;
4) налог на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
5) плата за размещение наружной (визуальной) рекламы:
на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
на открытом пространстве за пределами помещений вне населенных пунктов и вне полосы отвода автомобильных дорог общего пользования.
3. Установить, что доходы бюджета сельского округа формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
1) штрафы, налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за административные правонарушения;
2) добровольные сборы физических и юридических лиц;
3) доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления):
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
другие доходы от коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
4) другие неналоговые поступления в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа.
4. Установить, что поступлениями в бюджет сельского округа от продажи основного капитала являются деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города районного значения, села, поселка, сельского округа.

5. Аудандық бюджеттен ауылдық округ бюджетіне табысталған бюджеттік субвенция 15 422,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
6. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 5 830,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
Көрсетілген аудандық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің 2020-2022 жылдарға арналған Антоновка ауылдық округінің бюджеті туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы шешімімен айқындалады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 27.02.2020 № 6-39-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; жаңа редакцияда -Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 25.11.2020 № 6-47-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-1. 4- қосымшаға сәйкес ауылдық округінің бюджетінде қаржылық жыл басына қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен шығындары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 27.02.2020 № 6-39-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6-2. 2020 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер 910,0 мың теңге сомасында ескерілсін.

5. Учесть бюджетную субвенцию, передаваемую из районного бюджета в бюджет сельского округа в сумме 15 422,0 тысяч тенге.
6. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год целевые трансферты из районного бюджета в сумме 5 830,0 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Антоновского сельского округа на 2020– 2022 годы.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2020 № 6-39-6 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.11.2020 № 6-47-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-1. Предусмотреть в бюджете сельского округа расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года согласно приложению 4.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2020 № 6-39-6 (вводится в действие с 01.01.2020).
6-2. Учесть в бюджете сельского округа на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 910,0 тысяч тенге.

Көрсетілген облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу ауылдық округ әкімінің 2020-2022 жылдарға арналған Антоновка ауылдық округінің бюджеті туралы Айыртау аудандық мәслихаттың шешімін іске асыру туралы шешімімен айқындалады.
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 25.11.2020 № 6-47-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется решением акима сельского округа о реализации решения Айыртауского районного маслихата об утверждении бюджета Антоновского сельского округа на 2020– 2022 годы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.11.2020 № 6-47-5 (вводится в действие с 01.01.2020).

7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық мәслихаты
XXXVІII сессиясының төрағасы
С.Пономарев
Солтүстік Қазақстан облысы
Айыртау аудандық
мәслихатының хатшысы
Б.Жанахметов
Айыртау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 6-38-13 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған Айыртау ауданы Антоновка ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мəслихатының 27.02.2020 № 6-39-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешіміме; жаңа редакцияда -Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық мәслихатының 25.11.2020 № 6-47-5 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Санаты
Атауы
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
4
5

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель XXXVІII сессии
Айыртауского районного
маслихата
Северо-Казахстанской области
С.Пономарев
Секретарь Айыртауского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
Б.Жанахметов
Приложение 1 к решению Айыртауского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 6-38 -13
Бюджет Антоновского сельского округа Айыртауского района на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 27.02.2020 № 6-39-6 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Айыртауского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25.11.2020 № 6-47-5 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5