Атырау облысында Қазақстан Республикасының азаматтарының жеке меншiкте болуы мүмкiн жер учаскелерiнiң шектi (ең жоғары) мөлшерiн белгілеу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 18 қазандағы № 368-VI шешімі және Атырау облысы әкімдігінің 2019 жылғы 18 қазандағы № 232 бірлескен қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 қазанда № 4516 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 50-бабының 2 және 3-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 6-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына, 27, 37-баптарына сәйкес Атырау облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және VІ шақырылған Атырау облыстық мәслихаты кезекті ХХХV сессиясында ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Атырау облысында Қазақстан Республикасының азаматтарының жеке меншiкте болуы мүмкiн жер учаскелерiнiң келесі шектi (ең жоғары) мөлшерi белгіленсін:
1) ауылдық жерлерде өзiндiк қосалқы шаруашылық (үй маңындағы және егiстiк телiмдердi қоса алғанда) жүргiзу үшiн - суарылмайтын жерде 0,40 гектар (оның ішінде 0,25 гектар тегін) және суармалы жерде 0,25 гектар (оның ішінде 0,15 гектар тегін);
2) жеке тұрғын үй құрылысы үшiн:
облыстың елді мекендерінде - 0,30 гектар (оның ішінде 0,10 гектар тегін) (Атырау қаласы және Атырау қаласына қарасты ауылдық округтерді қоспағанда);
Атырау қаласында - 0,12 гектар (оның ішінде 0,10 гектар тегін);
Атырау қаласының ауылдық округтерінде - 0,15 гектар (оның ішінде 0,10 гектар тегін);
3) бағбандық, сондай-ақ саяжай құрылысы үшiн - 0,30 гектар (оның ішінде 0,12 гектар тегін).
2. Осы бірлескен қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау Атырау облысы әкімінің орынбасары Ә. Нәутиевке және Атырау облыстық мәслихатының заңдылықты сақтау, депутаттық этика және құқық қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы А. Абдоловқа жүктелсін.
3. Осы бірлескен қаулы мен шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және олар алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Ноғаев
Сессия төрағасы А. Сисенов
Мәслихат хатшысы Ө. Зинуллин

Об установлении предельных (максимальных) размеров земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан в Атырауской области
Совместное решение Атырауского областного маслихата от 18 октября 2019 года № 368-VI и постановление акимата Атырауской области от 18 октября 2019 года № 232. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 31 октября 2019 года № 4516
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 50 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6, статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Атырауский областной маслихат VІ созыва на очередной ХХХV сессии РЕШИЛИ:
1. Установить следующие предельные (максимальные) размеры земельных участков, которые могут находиться в частной собственности граждан Республики Казахстан в Атырауской области:
1) для ведения личного подсобного хозяйства (включая приусадебный и полевой наделы) в сельской местности - 0,40 гектара (в том числе 0,25 гектара бесплатно) на неорошаемых и 0,25 гектара (в том числе 0,15 гектара бесплатно) на орошаемых землях;
2) для индивидуального жилищного строительства:
0,30 гектара (в том числе 0,10 гектара бесплатно) в населенных пунктах области (кроме города Атырау и сельских округов относящихся к городу Атырау);
0,12 гектара (в том числе 0,10 гектара бесплатно) в городе Атырау;
0,15 гектара (в том числе 0,10 гектара бесплатно) в сельских округах города Атырау;
3) для садоводства, а также дачного строительства - 0,30 гектара (в том числе 0,12 гектара бесплатно).
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления и решения возложить на заместителя акима Атырауской области А. Наутиева и председателя постоянной комиссии по вопросам соблюдения законности, депутатской этики и правозащите Атырауского областного маслихата А. Абдолова.
3. Настоящее совместное постановление и решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Аким области Ногаев Н.
Председатель сессии Сисенов А.
Секретарь маслихата Зинуллин У.