"2019-2021 жылдарға арналған Мақат және Доссор кенттерінің бюджеттері туралы"
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 239-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 11 қаңтарда № 4328 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2019–2021 жылдарға арналған Мақат және Доссор кенттерінің бюджеттерінің жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019–2021 жылдарға арналған Мақат кенттінің бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2019 жылға келесі көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 639 374 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 36 673 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 69 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 596 657 мың теңге.
2) шығындар – 639 374 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 12.04.2019 № 272-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 17.07.2019 № 297-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 30.10.2019 № 320-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 23.12.2019 № 338-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. 2019–2021 жылдарға арналған Доссор кенттінің бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның iшiнде 2019 жылға келесі көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 405 789 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 24 661 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 496 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 372 917 мың теңге.
2) шығындар – 405 789 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде: бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге.

"О бюджетах поселков Макат и Доссор на 2019-2021 годы"
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 9 января 2019 года № 239-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 11 января 2019 года № 4328.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматов поселков Макат и Доссор проект бюджета на 2019-2021 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Макат на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 639 374 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 36 673 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 69 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 596 657 тысяч тенге.
2) затраты – 639 374 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов - 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Макатского районного маслихата Атырауской области от 12.04.2019 № 272-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 17.07.2019 № 297-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 30.10.2019 № 320-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 338-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет поселка Доссор на 2019 - 2021 годы cогласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 405 789 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 24 661 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 496 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступлениям трансфертов – 372 917 тысяч тенге.
2) затраты – 405 789 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге.

Мақат кенті – 131 675 мың теңге;
Доссор кенті – 68 000 мың теңге көзделсiн.
4. 2019 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.

Поселок Мақат – 131 675 тысяч тенге;
Поселок Доссор – 68 000 тысяч тенге.
4. Учесть, что на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика мен бюджет, өнеркәсіп, кәсіпкерлікті дамыту және заңдылықты сақтау жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Қабдолов) жүктелсін.
6. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Аудандық мәслихаттың кезектен тыс
ХХХVІ сессиясының төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы
Қ. Исмагулов
2019 жылғы 9 қаңтардағы аудандық мәслихаттың № 239-VI шешіміне № 1 қосымша
2019 жылға арналған Макат кентінің бюджеті

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджета, промышленности, развития предпринимательства и соблюдения законности (А. Кабдолов).
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной ХХХVІ
сессии районного маслихата,
секретарь районного маслихата
К. Исмагулов
Приложение № 1 к решению районного маслихата от 9 января 2019 года № 239-VI
Бюджет поселка Макат на 2019 год