Кентау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 225 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 19 қарашадағы № 314 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 26 қарашада № 5261 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 1 қарашадағы № 43/459-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 33/347-VI "2019-2021 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5238 тіркелген шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы № 225 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4854 тіркелген, 2019 жылғы 12 қаңтардағы "Кентау шұғыласы" газетінде және 2019 жылғы 12 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Кентау қаласының 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 40 637 754 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 047 256 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 31 616 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 63 984 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 38 494 898 мың теңге;
2) шығындар – 40 699 355 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -6 736 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 787 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 523 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -54 865 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 54 865 мың теңге:
қарыздар түсімі – 3 787 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 650 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 63 728 мың теңге.".
3 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қала әкімдігінің 2019 жылға арналған резерві 434 220 мың теңге сомасында белгіленсін.".

О внесении изменений в решение Кентауского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 225 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 19 ноября 2019 года № 314. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 ноября 2019 года № 5261. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 1 ноября 2019 года № 43/459-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 12 декабря 2018 года № 33/347-VI "Об областном бюджете на 2019-2021 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5238, Кентауский городской маслихатРЕШИЛ:
1. Внести в решение Кентауского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 225 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4854, опубликовано 12 января 2019 года в газете "Кентау" и в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде12 января 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2019-2021 годы согласно приложению 1, 2 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 637 754 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 2 047 256 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 31 616 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 63 984 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 38 494 898 тысяч тенге;
2) затраты – 40 699 355 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -6 736 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 787 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 523 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -54 865 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 54 865 тысяч тенге:
поступление займов – 3 787 тысяч тенге;
погашение займов – 12 650 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 63 728 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить резерв акимата города на 2019 год в сумме 434 220 тысяч тенге.".

2. Көрсетілген шешімнің 1 және 6 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Кентау қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Кентау қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Кентау қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы М. Күнпейсов
Кентау қалалық
мәслихат хатшысы Т. Балабиев
Кентау қалалық мәслихатының
2019 жылғы 19 қарашадағы
№ 314 шешіміне
1-қосымша
Кентау қалалық мәслихатының
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 225 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сома (мың тенге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшілік
Атауы
1
2
3
I. Кірістер

2. Приложения 1 и 6 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Кентауского городского маслихата" в порядке установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решение на интернет-ресурсе Кентауского городского маслихата после его официального опубликования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
городского маслихата М. Күнпеисов
Секретарь городского маслихата Т. Балабиев
Приложение 1
к решению Кентауского
городского маслихата
от 19 ноября 2019 года № 314
Приложение 1
к решению Кентауского
городского маслихата
от 25 декабря 2018 года № 225
Городской бюджет на 2019 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Название
1
2
3
I. Доходы

5 533 184
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
13 932
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
13 932
2
Әлеуметтiк көмек
1 499 446
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 248
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
1 248
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 496 209
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
956 872
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 726
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
24 571
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
82 999
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 706
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
53 126
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
24 441
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
274 780
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 988
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 989
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
1 989
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
84 212
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
84 212
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 461
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
19 375
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
15 376
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 921 862
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 053 988
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
200
049
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
200
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 864 277
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

5 533 184
464
Отдел образования района (города областного значения)
13 932
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
13 932
2
Социальная помощь
1 499 446
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 248
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 248
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 496 209
002
Программа занятости
956 872
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 726
006
Оказание жилищной помощи
24 571
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
82 999
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 706
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
53 126
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
24 441
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
274 780
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 988
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 989
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 989
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
84 212
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
84 212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 461
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
19 375
050
О обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
15 376
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 921 862
1
Жилищное хозяйство
5 053 988
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
200
049
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
200
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 864 277
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

1 610
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 159
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4 136
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
909
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
19 114
13
Басқалар
1 406 778
9
Басқалар
1 406 778
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 536
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
1 536
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
548 546
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
542 546
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
6 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
210 771
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
15 000
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
164 998
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
30 773
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
645 925
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
617 670
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
28 255
14
Борышқа қызмет көрсету
151
1
Борышқа қызмет көрсету
151
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
151
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
151
15
Трансферттер
1 919 877
1
Трансферттер
1 919 877
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 919 877
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 839
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

1 610
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 159
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
4 136
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
909
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
19 114
13
Прочие
1 406 778
9
Прочие
1 406 778
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 536
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1 536
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
548 546
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
542 546
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
6 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
210 771
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
15 000
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
164 998
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
30 773
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
645 925
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
617 670
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
28 255
14
Обслуживание долга
151
1
Обслуживание долга
151
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
151
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
151
15
Трансферты
1 919 877
1
Трансферты
1 919 877
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 919 877
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 839
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства