Киелітас ауылдық округіндегі елді мекендердегі көшелерге атау беру және қайта атау беру туралы
Түркістан облысы Төлеби ауданының Киелітас ауылдық округi әкiмiнiң 2019 жылғы 5 ақпандағы № 5 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 14 ақпанда № 4907 болып тiркелдi
"Қазақстан Республикасының әкімшілік–аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 14- бабының 4) тармақшасына сәйкес және 2018 жылғы 10 қазандағы Түркістан облыстық ономастикалық комиссиясының қорытындысы негізінде Киелітас ауылдық округі әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Киелітас ауылдық округіндегі елді мекендердегі атаусыз көшелерге атаулар берілсін:
1) Киелітас ауылдық округіне қарасты, Ақайдар елді мекеніндегі атауы жоқ көшелерге "Наурызым", "Дәстүр", "Аманат", "Тұмар", "Жас дәурен" атаулары;
2) Киелітас ауылдық округіне қарасты, Достық елді мекеніндегі атауы жоқ көшелерге "Нұрлы", "Шапағат" атаулары;
3) Киелітас ауылдық округіне қарасты Сұлтанрабат елді мекенінде орналасқан атауы жоқ көшелерге "Күншуақ", "Жас қыран", "Мейірім", "Нұрлы жол", "Сұңқар", "Арай", "Ықылас", "Береке" атаулары;
4) Киелітас ауылдық округіне қарасты Киелітас елді мекенінде орналасқан атауы жоқ көшелерге "Мәңгілік ел", "Тұран", "Қазына" атаулары;
2. Киелітас ауылдық округіндегі елді мекендердегі атауы ауысатын көшелер келесі атауларға өзгертілсін:
1) Киелітас ауылдық округіне қарасты Ақайдар елді мекенінде орналасқан "Ақорда" көшесінің атауын "Бейбарыс сұлтан", "Бадам" көшесінің атауын "Алаш" атауларына;
2) Киелітас ауылдық округіне қарасты Сұлтанрабат елді мекенінде орналасқан "Шалпая" көшесінің атауын "Көктем", "Гулистан" көшесінің атауын "Гүлстан", "Қаражол" көшесінің атауын "Сауран атауларына;
3. "Төлеби ауданының Киелітас ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы әкім шешімі мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін жолдауын;
3) осы шешім мемлекеттік тіркеуге тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Төлеби ауданының аумағында таратылатын мерзімді басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;

О переименований и присвоении наименовании безымянным улицам населенных пунктов в сельском округе Киелитас
Решение акима Киелитасского сельского округа Толебийского района Туркестанской области от 5 февраля 2019 года № 5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 14 февраля 2019 года № 4907
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании заключения Туркестанской областной ономастической комиссии от 10 октября 2018 года аким сельского округа Киелитас РЕШИЛ:
1. Присвоить безымянным улицам населенных пунктов в сельском округе Киелитас следующие наименования:
1) улицам без названия в населенном пункте Акайдар, Киелитасского сельского округа наименования "Наурызым", "Дастур", "Аманат", "Тумар", "Жас даурен";
2) улицам без названия в населенном пункте Достык, Киелитасского сельского округа на наименование улиц "Нурлы", "Шапагат";
3) улицам без названия в населенном пункте Султанрабат, Киелитасского сельского округа на наименование улиц "Куншуак", "Жас кыран", "Мейирим", "Нурлы жол", "Сункар", "Арай", "Ыкылас", "Береке";
4) улицам без названия в населенном пункте Киелитас, Киелитасского сельского округа на наименование улиц "Мангилик ел", "Туран", "Казына":
2. Переименовать улиц населенных пунктов в сельском округе Киелитас на следующие наименования:
1) улиц населенного пункта Акайдар, Киелитасского сельского округа "Акорда" на "Бейбарыс султан", улицу "Бадам" на "Алаш";
2) улиц населенного пункта Султанрабат, Киелитасского сельского округа "Шалпая" на "Коктем", улицу "Гулистан" на "Гулстан", улицу "Каражол" на "Сауран";
3. Государственному учереждению "Аппарата акима Киелитасского сельского округа Толебийского района" в установленном законодательством Республики Казахстан в порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения акима направить его копии в бумажном и в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативно правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направить его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Толебийского района;

4) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Төлеби ауданы әкімдігінің интернет ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын қадағалау ауылдық округ әкімінің орынбасары Н. Садықбековке жүктелсін.
5. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Киелітас ауылдық
округінің әкімі П. Туребеков

4) размещение настоящего решения на интернет ресурсе акимата Толебийского района после его официального опубликования
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Киелитасского сельского округа Садыкбекову Н.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Киелитасского
сельского округа П. Туребеков