2020-2022 жылдарға арналған ауыл және ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 21-156-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 қаңтарда № 5354 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Келес аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 20-140-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Келес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай ауылының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 871 307 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 66 401 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 804 906 мың теңге;
2) шығындар – 880 609 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 9 302 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 302 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 302 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 28.12.2020 № 35-263-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Бірлесу ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 112 451 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 892 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 109 559 мың теңге;
2) шығындар – 112 839 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -388 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 388 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 388 мың теңге.

О бюджетах села и сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Келесского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2019 года № 21-156-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 8 января 2020 года № 5354
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Келесского районного маслихата от 18 декабря 2019 года № 20-140-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы", Келесский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Абай на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 871 307 тысяч тенге:
налоговые поступления – 66 401 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 804 906 тысяч тенге;
2) затраты – 880 609 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -9 302 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 302 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 9 302 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2020 № 35-263-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет сельского округа Бирлесу на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 112 451 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 892 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 109 559 тысяч тенге;
2) затраты – 112 839 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -388 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 388 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 388 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -733 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 733 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 733 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 28.12.2020 № 35-263-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Біртілек ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 461 626 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 25 464 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 436 162 мың теңге;
2) шығындар – 466 491 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 865 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 865 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 865 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 28.12.2020 № 35-263-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Жүзімдік ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті 34, 35 және 36-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 219 712 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 159 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 215 553 мың теңге;
2) шығындар – 220 452 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -740 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 740 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 740 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 28.12.2020 № 35-263-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен аудандық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.

5) дефицит (профицит) бюджета – -733 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 733 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 733 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2020 № 35-263-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить бюджет сельского округа Биртилек на 2020-2022 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 461 626 тысяч тенге:
налоговые поступления – 25 464 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 436 162 тысяч тенге;
2) затраты – 466 491 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 865 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 865 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 865 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2020 № 35-263-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Утвердить бюджет сельского округа Жузимдик на 2020-2022 годы согласно приложениям 34, 35 и 36 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 219 712 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 159 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 215 553 тысяч тенге;
2) затраты – 220 452 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -740 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 740 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 740 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2020 № 35-263-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
13. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 12.11.2020 № 33-244-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. "Келес аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;

Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 12.11.2020 № 33-244-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Государственному учреждению "Аппарат Келесского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Келес аудандық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы Н.Мережепов
Аудандық мәслихат хатшысы А.Тотиков
Келес аудандық мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 21-156-VI шешіміне
1 қосымша
Абай ауылының 2020 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Келес аудандық мәслихатының 28.12.2020 № 35-263-VI шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Келесского районного маслихата после его официального опубликования.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата Н. Мережепов
Секретарь районного маслихата А. Тотиков
Приложение 1 к решению
Келесского районного
маслихата от 25 декабря
2019 года № 21-156-VI
Бюджет села Абай на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Келесского районного маслихата Туркестанской области от 28.12.2020 № 35-263-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование