Тасқала ауданында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібін, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшерін айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 295 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 желтоқсанда № 5886 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі "Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Заңдарына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Тасқала ауданында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі, сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Аудан әкімі аппаратының басшысы осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары А.Баяндыковқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімінің міндетін атқарушы А. Баяндыков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Батыс Қазақстан облысы полиция департаментінің
Тасқала ауданының полиция бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________Н.Шамғалиев
"25" қараша 2019 жыл
Аудан әкiмдiгiнiң
2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 295
қаулысына қосымша
Тасқала ауданында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге
қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен тәртібі,
сондай-ақ оларға ақшалай сыйақының мөлшері
Көтермелеудің түрлері
1. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері:
1) Құрмет грамотасы;
2) Алғыс хат;
3) Ақшалай сыйақы.
Көтермелеудің тәртібі
2. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерiн Тасқала ауданы әкімдігімен құрылған қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын, қылмыстардың алдын алуға және ашуға ықпал еткен азаматтарды көтермелеу жөніндегі комиссия (бұдан әрi – Комиссия) қарайды.
3. Қоғамдық тәртіпті сақтауда, қылмыстардың алдын алуда және жолын кесуде белсенді қолдау көрсеткен азаматтарды көтермелеу туралы ұсыныстарды Комиссияға қарауға "Батыс Қазақстан облысы Полиция департаментінің Тасқала ауданының полиция бөлімі" (бұдан әрi – полиция бөлімі) ұсынады.
4. Комиссия қабылдайтын шешiм көтермелеу үшiн негiз болып табылады.
5. Көтермелеу түрiн, соның iшiнде ақшалай сыйақы мөлшерiн, көтермеленушінің қоғамдық тәртiптi қамтамасыз етуге қосқан үлесiн ескере отыра, Комиссия белгiлейдi.
Ақшалай сыйақының мөлшерi

Об определении видов и порядка поощрений, а также размера денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Таскалинском районе
Постановление акимата Таскалинского района Западно-Казахстанской области от 9 декабря 2019 года № 295. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 декабря 2019 года № 5886
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить виды и порядок поощрений, а также размер денежного вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка в Таскалинском районе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Руководителю аппарата акима района обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А.Баяндыкова.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности акима района А. Баяндыков
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного учреждения
"Отдел полиции Таскалинского района
Департамента полиции Западно-Казахстанской области
Министерства Внутренних дел Республики Казахстан"
______________Н.Шамгалиев
"25" ноября 2019 год
Приложение
к постановлению акимата района
от 9 декабря 2019 года № 295
Виды и порядок поощрений, а также размер денежного
вознаграждения граждан, участвующих в обеспечении
общественного порядка в Таскалинском районе
Виды поощрения
1. Видами поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка являются:
1) Почетная грамота;
2) Благодарственное письмо;
3) Денежное вознаграждение.
Порядок поощрения
2. Вопросы поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка, рассматриваются комиссией по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений (далее – Комиссия) создаваемой акиматом Таскалинского района.
3. Предложения по поощрению граждан, оказавших активное содействие в охране общественного порядка, предупреждении и пресечении преступлений, на рассмотрение Комиссии вносит "Отдел полиции Таскалинского района Департамента полиции Западно-Казахстанской области" (далее – отдел полиции).
4. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
5. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
Размер денежного вознаграждения

6. Ақшалай сыйақының мөлшерi комиссиямен белгіленеді және ол 10 еселік айлық есептiк көрсеткiштен аспайды.
7. Ақшалай сыйақыны төлеу Полиция департаментінің облыстық бюджет қаражаты есебінен жүргiзіледi.
8. Ақшалай сыйақыны төлеу үшiн Комиссия қабылдайтын шешiмге сәйкес, қосымша Полиция бөлімі бастығының бұйрығы шығарылады.
9. Көтермелеуге ақы төлеуге қаражат Батыс Қазақстан облысының Полиция департаменті шығыстарының құрамында жеке бағдарламамен көзделеді.
10. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесi үшін азаматтарға Құрмет грамотасын, Алғыс хатты, ақшалай сыйақы беруді Тасқала ауданының полиция бөлімі салтанатты жағдайда жүзеге асырады.

6. Размер денежного вознаграждения устанавливается комиссией и не превышает 10-кратного месячного расчетного показателя.
7. Выплата денежного вознаграждения производится за счет средств областного бюджета департамента полиции.
8. Для выплаты денежного вознаграждения дополнительно издается приказ начальника отдела полиции согласно решению, принятому Комиссией.
9. Средства на выплату поощрений предусматриваются в составе расходов Департамента полиции Западно-Казахстанской области отдельной программой.
10. Вручение почетной грамоты, благодарственного письма, денежного вознаграждения гражданам за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется отделом полиции Таскалинского района в торжественной обстановке.