"Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 236 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 22 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 қаңтарда № 19921 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 236 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10839 болып тіркелген, 2015 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізiлсiн:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41-бабына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу және орындау қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Мемлекеттік тапсырманы әзірлеу тәртібі";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Ұсыныс осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша берiледi.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік тапсырманы орындау тәртібі";
мынадай мазмұндағы 14-тармақпен толықтырылсын:
"14. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мемлекеттік тапсырма нысанында мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу, мемлекеттік қызмет көрсетудің тиімділігі немесе бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру, тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу туралы ақпаратты көрсете отырып, орындалған мемлекеттік тапсырмалар бойынша нәтижелер, мемлекеттік тапсырма нәтижесін іс жүзінде қолдану және оның есепті қаржы жылындағы елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпалы туралы есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей береді.
Орындау мерзімі бір қаржы жылынан астам мемлекеттік тапсырмалар бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есепті қаржы жылындағы мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы ақпарат көрсетілген есепті ұсынады.
Есеп осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 1-МТ нысан бойынша берiледi.";
көрсетілген Қағидаларға қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 января 2020 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2020 года № 19921
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 236 "Об утверждении Правил разработки и выполнения государственного задания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10839, опубликован 15 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии со статьей 41 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах разработки и выполнения государственного задания, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок разработки государственного задания";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Предложение представляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок выполнения государственного задания";
дополнить пунктом 14 следующего содержания:
"14. Администраторы республиканских бюджетных программ представляют отчет о результатах по выполненным государственным заданиям с отражением информации о достижении целей и задач, эффективности оказания государственной услуги или реализации бюджетного инвестиционного проекта в форме государственного задания, достижении прямых и конечных результатов, практического применения результата государственного задания и его влияние на социально-экономическое развитие страны за отчетный финансовый год в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета и в центральный уполномоченный орган по государственному планированию не позднее 1 февраля следующего за отчетным годом.
По государственным заданиям со сроком выполнения более одного финансового года администраторами республиканских бюджетных программ представляется отчет с отражением информации о выполнении государственного задания в отчетном финансовом году.
Отчет представляется по форме 1-ГЗ согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;

осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 2-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 22 қаңтардағы
№ 51 бұйрығына
1 - қосымша
Мемлекеттік
тапсырманы әзірлеу және
орындау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік тапсырма нысанындағы мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге немесе бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға арналған ұсыныс
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты заңды тұлғаның атауы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Оның шеңберiнде мемлекеттiк тапсырманы орындау ұсынылатын республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жоспарланатын жоспарлы кезеңге бюджет қаражатының сомасы
Мемлекеттiк тапсырманың орындалу мерзiмi
Мемлекеттік тапсырма оларға қол жеткізуге мақсаттар мен міндеттерді көрсете отырып, мемлекеттік тапсырма нысанында мемлекеттiк қызмет көрсету және бюджеттiк инвестициялық жобаны iске асыру қажеттілігінің негіздемесі және қисындылығы мен тиімділігін растау
Тікелей және түпкілікті нәтижелер көрсеткіштері, мемлекеттік тапсырманың орындалу сапасының және тиімділігінің көрсеткіштері
__жыл
__жыл
__ жыл
5
6
7
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 22 қаңтардағы
№ 51 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік
тапсырманы әзірлеу және
орындау қағидаларына
2-қосымша
1-МТ нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Орындалған мемлекеттік тапсырмалар бойынша нәтижелер туралы есеп
_________________ жылға
Есепті кезең
Индекс: 1-МТ нысан
Мерзімділігі: жылдық
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі_________________________________________________________
Қайда ұсынылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және
мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің интернет-ресурсына
орналастырылады
Өлшем бірлігі: мың теңге
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты заңды тұлғаның атауы
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Мемлекеттiк тапсырма орындалған республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауы
Мемлекеттiк тапсырманы орындауға жұмсалған бюджет қаражатының сомасы
Мемлекеттiк тапсырманың орындалу мерзiмi
Орындалған мемлекеттік тапсырмалардың нәтижелері туралы ақпарат
5
6
7
8
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы______________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің орындаушысы______________________
__________________________________________             ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)             қолы, телефон
Орталық атқарушы органның жауапты хатшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ______       ________________      _________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____       __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Бас бухгалтер/ қаржы-экономика
бөлімінің бастығы ________      ________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Ескертпе:
Мемлекеттік тапсырма нысанындағы мемлекеттiк қызметтердi көрсетуге немесе бюджеттiк инвестициялық жобаларды iске асыруға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме:
1-бағанда нөмір "№" ретімен толтырылады;
2-бағанда мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі;
3-бағанда мемлекеттiк қызметтiң немесе бюджеттік инвестициялық жобаның сипаттамасы көрсетіледі;
4-бағанда мемлекеттiк тапсырманы орындауға жауапты заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
5-бағанда мемлекеттiк тапсырма орындалған республикалық бюджеттiк бағдарламаның атауы көрсетіледі;
6-бағанда мемлекеттiк тапсырманы орындауға жұмсалған бюджет қаражатының сомасы көрсетіледі;
7-бағанда мемлекеттiк тапсырманың орындалу мерзiмi көрсетіледі;
8-бағанда мемлекеттік тапсырма нысанында мемлекеттік қызмет көрсету немесе бюджеттік инвестициялық жобаны іске асыру мақсаттары мен міндеттеріне қол жеткізу, тиімділігі, тікелей және түпкілікті нәтижелерге, мемлекеттік тапсырма нәтижесінің іс жүзінде қолданылуы және оның есепті қаржы жылы ішінде елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына ықпалы туралы ақпарат көрсетіледі.

дополнить приложением 2 согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 января 2020 года № 51
Приложение 1
к Правилам разработки и
выполнения государственного
задания
Форма
Предложение на оказание государственных услуг или реализацию бюджетных
инвестиционных проектов в форме государственного задания
Наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта
Описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта
Наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания
1
2
3
4
продолжение таблицы
Наименование республиканской бюджетной программы, в рамках которой предлагается выполнение государственного задания
Сумма бюджетных средств на плановый период, планируемая на выполнение государственного задания
Срок выполнения государственного задания
Обоснование необходимости и подтверждение целесообразности и эффективности оказания государственной услуги или реализации бюджетного инвестиционного проекта в форме государственного задания, с указанием целей и задач на достижение которых направлено государственное задание
Планируемые показатели прямых и конечных результатов, показателей качества и эффективности выполнения государственного задания
__год
___год
___год
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра Республики
Казахстан – Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 января 2020 года № 51
Приложение 2
к Правилам разработки и
выполнения государственного
задания
Форма 1-ГЗ
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Отчет о результатах по выполненным государственным заданиям
Отчетный период на ____________________ год
Индекс: форма 1-ГЗ Периодичность: годовая Круг лиц, представляющих информацию: администратор республиканских бюджетных программ ________________ Куда представляется: в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета и в центральный уполномоченный орган по государственному планированию Срок представления: не позднее 1 февраля следующего за отчетным годом Размещается на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан Единица измерения: тысяч тенге
Наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта
Описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта
Наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания
1
2
3
4
продолжение таблицы
Наименование республиканской бюджетной программы, в рамках которой выполнено государственное задание
Сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания
Срок выполнения государственного задания
Информация о результатах по выполненному государственному заданию
5
6
7
8
Наименование администратора республиканских бюджетных
программ______________ Адрес_______________________________________
Телефон_______________ Адрес электронной почты________________________
Исполнитель администратора республиканских бюджетных программ______________
____________________________________________________ ______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Ответственный секретарь центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения _______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Пояснение по заполнению формы на оказание государственных услуг или реализацию бюджетных инвестиционных проектов в форме государственного задания:
в графе 1 заполняется номер по порядку "№";
в графе 2 указывается наименование государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
в графе 3 указывается описание государственной услуги или бюджетного инвестиционного проекта;
в графе 4 указывается наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания;
в графе 5 указывается наименование республиканской бюджетной программы, в рамках которой выполнено государственное задание;
в графе 6 указывается сумма бюджетных средств, использованных на выполнение государственного задания;
в графе 7 указывается срок выполнения государственного задания;
в графе 8 указывается информация о достижении целей и задач, эффективности оказания государственной услуги или реализации бюджетного инвестиционного проекта в форме государственного задания, достижении прямых и конечных результатов, практического применения результата государственного задания и его влияние на социально-экономическое развитие страны за отчетный финансовый год.