"Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № 110 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 15 сәуірдегі № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 15 сәуірде № 20399 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Президентінің "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 Жарлығының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № 110 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20174 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2020 жылы 30 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Төтенше жағдай кезеңінде міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға және нысанасы жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) болып табылатын азаматтық-құқықтық сипаттағы шарттар бойынша кіріс алатын, салық агенттері олар үшін міндетті зейнетақы жарналарын төлеген жеке тұлғаларға әлеуметтік төлемдерді жүзеге асыру қағидаларында:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дара кәсіпкерлерге және шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің жалақысы сақталмайтын демалыста жүрген жұмыскерлеріне;";
3) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының күші ұлттық басқарушы холдингтердің, басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың қызметкерлеріне қолданылмайды.";
6-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) төтенше жағдай енгізілген күнге дейін он екі ай ішінде жинақтаушы зейнетақы жүйесіне қатысуының бір де бір ай өтілі жоқ АҚС бойынша кіріс алатын жеке тұлғаларға;";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 110 "Об утверждении Правил осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2020 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 апреля 2020 года № 20399.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 Указа Президента Республики Казахстан 16 марта 2020 года № 286 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 110 "Об утверждении Правил осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20174, опубликован 30 марта 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
В Правилах осуществления социальной выплаты участникам системы обязательного социального страхования и физическим лицам, получающим доходы по договорам гражданско-правового характера, предметом которых является выполнение работ (оказание услуг), за которых налоговыми агентами уплачены обязательные пенсионные взносы на период чрезвычайного положения, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) индивидуальным предпринимателям и работникам субъектов малого и среднего предпринимательства, находящимся в отпуске без сохранения заработной платы;";
подпункт 3) исключить;
дополнить частью второй следующего содержания:
"Действие подпунктов 1) и 2) настоящего пункта не распространяется на работников национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний.";
в пункте 6:
в подпункт 3) вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;

мынадай мазмұндағы 4), 5) және 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) еңбек немесе кәсіпкерлік қызметті (оның ішінде қашықтан) жалғастырған немесе ақылы еңбек демалысы берілген немесе жұмыс орындарының бірінде тоқтап тұру болған жағдайда, кәсіпкерлік қызметті қоса алғанда, екі немесе одан да көп жұмысты қоса атқаратын адамдарға;
5) егер бір мезгілде республикалық бюджеттен немесе қордан төленетін ай сайынғы зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді алушылар болып табылса, төтенше жағдай енгізілгеннен кейін БЖТ-ны алғаш рет төлеген адамдарға,
6) Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне байланысты ішкі істер органдарында тіркеуден шығарылған адамдарға тағайындалмайды.";
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Бұл ретте әлеуметтік төлем тағайындау үшін міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілін айқындау кезінде "Қазақстан Республикасындағы зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1-тармағында көзделген жасқа толған адамдардың бірыңғай жиынтық төлем төлеу кезеңдері ескеріледі.";
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өтінішті жұмыскерлер немесе жеке кәсіпкерлер өздері берген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2) және 7) тармақшаларында көрсетілген адамдардың тізімін құрамына мүдделі мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасының өңірлік кәсіпкерлер палатасының және кәсіподақтардың аумақтық бірлестіктерінің өкілдері кіретін жұмыспен қамтудың аудандық (қалалық) басқармасы (бұдан әрі – аудандық (қалалық) штаб) әлеуметтік аударымдарды төлеушілер ұсынған ақпарат негізінде айқындайды.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өтінішті жұмыскерлер немесе жеке кәсіпкерлер өздері берген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 3-тармағының 1), 2) және 7) тармақшаларында көрсетілген адамдарға төтенше жағдай кезеңінде кірісінен айырылуына байланысты әлеуметтік төлем осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық (қалалық) штаб берген қорытынды негізінде айқындалады.
Осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдарға, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы өтінішті жұмыскердің немесе дара кәсіпкердің өзі берген жағдайда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылуға байланысты әлеуметтік төлемді тағайындауға өтініш беру әлеуметтік төлемдер тағайындау үшін негіз болып табылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить подпунктами 4), 5) и 6) следующего содержания:
"4) лицам, занятым по совместительству на двух и более работах, включая предпринимательскую деятельность, в случае продолжения трудовой или предпринимательской деятельности (в том числе дистанционно) или предоставления оплачиваемого трудового отпуска или простоя на одной из работ;
5) лицам, впервые уплатившим ЕСП после введения чрезвычайного положения, если они одновременно являются получателями ежемесячных пенсионных выплат и государственных пособий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета и социальных выплат, выплачиваемых из фонда;
6) лицам, снятым с регистрации в органах внутренних дел, в связи с выездом на постоянное местожительство за пределы Республики Казахстан.";
дополнить частью второй следующего содержания:
"При этом для назначения социальной выплаты периоды уплаты единого совокупного платежа лицами, достигшими возраста, предусмотренного пунктом 1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" учитываются при определении стажа участия в системе обязательного социального страхования.";
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Список лиц, указанных в подпунктах 1), 2) и 7) пункта 3 настоящих Правил, определяется районными (городскими) штабами по вопросам занятости населения (далее – районные (городские) штабы), в состав которых входят представители заинтересованных государственных органов, региональной палаты предпринимателей Республики Казахстан и территориальных объединений профессиональных союзов на основании информации, представленной плательщиками социальных отчислений, за исключением случаев, когда заявление на назначение социальной выплаты подается самими работниками или индивидуальными предпринимателями за себя.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Социальная выплата лицам, указанным в подпунктах 1), 2) и 7) пункта 3 настоящих Правил, назначается на основании заключения выданного районным (городским) штабом по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в связи с потерей ими дохода на период действия чрезвычайного положения, за исключением случаев, когда заявление на назначение социальной выплаты подается самими работниками или индивидуальными предпринимателями за себя.
Основанием для назначения социальной выплаты лицам, указанным в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, а также в случае, когда заявление на назначение социальной выплаты в связи с потерей дохода связанной с ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения подается самим работником или индивидуальными предпринимателями за себя, является заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) бөлімшесіне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік төлем тағайындау туралы өтінішті осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдар, сондай-ақ, әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы өтінішті жұмыскер немесе жеке кәсіпкер өзі үшін берген жағдайда береді.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өтініш келесі тәсілдердің бірі арқылы:
1) "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы;
2) осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдар, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер тағайындауға өтінішті жұмыскердің өзі берген жағдайда ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы.
Бұл ретте осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініште көзделген ақпарат диалог форматында ұсынылады;
3) Enbek.kz. порталы арқылы;
4) осы Қағидалардың 3-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдар үшін проактивті қызмет арқылы беріледі. Бұл жағдайда әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы өтініш талап етілмейді.
Осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес берілген өтінішке SMS арқылы жіберілген бір реттік парольмен қол қойылады.
Бұл ретте, осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген бір немесе бірнеше шарттар болған жағдайда осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдарға, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы өтініш берген жағдайда жұмыскерлер мен дара кәсіпкерлерге уәкілетті органның ақпараттық жүйесінде автоматтандырылған режимде өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарламалар қалыптастырады.
Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген адамдардың төтенше жағдай кезінде жарамдылық мерзімі аяқталған жеке басын куәландыратын құжаттарын ауыстыру мүмкін болмаған жағдайда олар әлеуметтік төлемдерді тағайындау кезінде ескеріледі.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Егер өтініште төлемдер жүргізу үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер болмаса, осы Қағидалардың 3-тармағының 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген адамдар төтенше жағдай немесе оның жойылу мерзімі аяқталғаннан кейін бір айдан кешіктірілмейтін мерзімде Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесіне осы Қағидалардың 10-тармағында көзделген тәсілдер арқылы жетіспейтін мәліметтерді ұсынады.
Төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер автоматтандырылған режимде бұрын қалыптастырылған ІЭМ-ге енгізіледі, ІЭМ-ді көрсетілген мәліметтермен толықтыру туралы ақпарат автоматты түрде қордың филиалы мен Мемлекеттік корпорацияға жіберіледі.";

"9. Заявление на назначение социальной выплаты по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в отделение Государственной корпорации "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) подаются лицами, указанными в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, а также в случае, когда заявление на назначение социальной выплаты подается самим работником или индивидуальным предпринимателем за себя.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Заявление на назначение социальной выплаты подается одним из следующих способов:
1) через веб-портал "Электронного правительства";
2) посредством абонентского устройства сотовой связи лицами, указанными в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, а также в случае, когда заявление на назначение социальной выплаты подается самим работником или индивидуальным предпринимателем за себя.
При этом сведения, предусмотренные в заявлении по форме согласно Приложению 2 настоящих Правил, предоставляются в формате диалога;
3) через портал Enbek.kz;
4) через проактивную услугу для лиц, указанных в подпунктах 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил и для самих индивидуальных предпринимателей. В данном случае заявление на назначение социальной выплаты не требуется.
Заявление, поданное в соответствии с подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта подписывается одноразовым паролем, высланным через СМС.
При этом в случае наличия одного или нескольких условий предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил, лицам, указанным в подпунктах 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, а также работникам и индивидуальным предпринимателям в случае подачи ими заявления на назначение социальной выплаты, информационной системой уполномоченного органа в автоматизированном режиме формируется уведомления об отказе в приеме заявления.
Документы, удостоверяющие личность, лиц, указанных в пункте 3 настоящих Правил, сроки действия, которых истекли в период чрезвычайного положения, при условии невозможности их замены, учитываются при назначении социальной выплаты.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. В случае если в заявлении отсутствуют сведения о банке и номере банковского счета для осуществления выплат, лица, указанные в подпунктах 3), 4), 5) и 6) пункта 3 настоящих Правил, представляют недостающие сведения в отделение Государственной корпорации в срок не позднее одного месяца со дня истечения срока действия чрезвычайного положения или его отмены, способами, предусмотренными пунктом 10 настоящих Правил.
Сведения о банке и номере банковского счета для осуществления выплат в автоматизированном режиме включается в ранее сформированный ЭМД, информация о дополнении ЭМД указанными сведениями в автоматизированном режиме передается филиалу фонда и Государственной корпорации.";

мынадай мазмұндағы 15-1-тармақпен толықтырылсын:
"15-1. Төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер ұсынылмаған жағдайда, төтенше жағдай немесе оның жойылу мерзімі аяқталғаннан кейін бір ай өткеннен кейін әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы шешім жобасы жасалады.
Қордың филиалы 1 жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлемдер тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы шешім жобасымен ІЭМ-ді қарап, шешім қабылдайды және мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияға береді.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Өтініште төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер ұсынбаған алушыларға тағайындалған әлеуметтік төлемдердің сомаларын қоспағанда, Мемлекеттік корпорация қордың филиалы бекіткен әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешімдердің негізінде 1 жұмыс күні ішінде тағайындалған әлеуметтік төлемдердің сомасын әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігіне қосуды қамтамасыз етеді.
Өтініште төлемдерді жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер ұсынбаған алушыларға тағайындалған әлеуметтік төлемдердің сомаларын Мемлекеттік корпорация осы Қағидалардың 10-1-тармағының екінші бөлігінде көзделген ақпаратты алған күннен бастап 1 жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігіне қосады.
Әлеуметтік төлемдерге қаражат қажеттілігін Мемлекеттік корпорация күн сайын қалыптастырады.";
20-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттік корпорацияның бөлімшесі әлеуметтік төлем тағайындалған адамдардың ұялы телефон нөміріне SMS хабарлама жолдау арқылы оларға банк шоты туралы мәліметтер ұсынбауына байланысты әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешімнің күшін жою жөнінде қабылданған шешім туралы автоматты режимде хабарлайды.";
мынадай мазмұндағы 21-тармақпен толықтырылсын:
"21. Мыналар:
1) әлеуметтік төлем алушының жоғалған кірісінің қалпына келтірілуі;
2) әлеуметтік төлем алушының қайтыс болуы;
3) әлеуметтік төлемдерді алушының осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген тәсілдермен осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік төлемдер сомаларын қайтару туралы өтініші әлеуметтік төлемдерді тоқтатуға негіз болып табылады.
Бұл ретте, осы тармақтың 3) тармақшасында көзделген өтініш Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қаралады.";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 2-қосымша жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 6 және 7-қосымшалармен толықтырылсын.

дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. В случае непредставления сведений о банке и номере банковского счета для осуществления социальных выплат, по истечении одного месяца со дня истечения срока действия чрезвычайного положения или его отмены, в автоматизированном режиме формируется проект решения об отмене решения о назначении социальных выплат.
Филиал фонда в течение 1 рабочего дня рассматривает ЭМД с проектом решения об отмене решения о назначении социальных выплат и принимает решение и передает сведения в Государственную корпорацию.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. На основании утвержденных филиалом фонда решений о назначении социальных выплат, Государственная корпорация в течение 1 рабочего дня обеспечивает включение сумм назначенных социальных выплат в потребность в средствах на социальные выплаты, за исключением сумм назначенных социальных выплат получателям, не представившим в заявлении сведений о банке и номере банковского счета для осуществления выплат.
Суммы назначенных социальных выплат получателям, не представившим в заявлении сведений о банке и номере банковского счета для осуществления выплат, включаются Государственной корпорацией в потребность в средствах на социальные выплаты в течение 1 рабочего дня с даты получения информации, предусмотренной частью второй пункта 10-1 настоящих Правил.
Потребность в средствах на социальные выплаты формируется Государственной корпорацией ежедневно.";
пункт 20 дополнить частью второй следующего содержания:
"Отделение Государственной корпорации информирует в автоматизированном режиме лиц, которым назначена социальная выплата о принятом филиалом фонда решении об отмене решения о назначении социальных выплат в связи с непредоставлением сведений о банковском счете путем отправки смс-уведомления на номер мобильного телефона.";
дополнить пунктом 21 следующего содержания:
"21. Основаниями для прекращения социальной выплаты являются:
1) восстановление потерянного дохода получателя социальной выплаты;
2) смерть получателя социальной выплаты;
3) заявление получателя социальной выплаты о возврате сумм социальных выплат по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, поданного способами, указанными в пункте 10 настоящих Правил.
При этом заявление предусмотренное подпунктом 3) настоящего пункта рассматривается в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 6 и 7 согласно приложениям 2 и 3 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік сақтандыру, базалық әлеуметтік және зейнетақымен қамсыздандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қоғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі А.Ә. Сарбасовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 2 сәуірден бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
Б. Нурымбетов
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2020 жылғы 15 сәуірдегі
№ 134 бұйрығына
1-қосымша
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындауға өтініш
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ___________________________________
ЖСН _______________________
Банктің атауы (бар болса) ______________________________________
Банк шотының нөмірі (бар болса)__________________________________
Пошта мекенжайы (көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайы)
_____________________________________
Телефон ____________________ E-mail ________________________________
Маған төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындауды сұраймын.
Осы арқылы қоса атқарылатын жұмыстан (кәсіпкерлік қызметтен) алынатын кірісті қоса алғанда, төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу фактісін растаймын.
Әлеуметтік төлемдерді тағайындау үшін қажетті дербес деректерімді Қазақстан Республикасының заңнамасында жол берілетін кез келген тәсілмен жинауға, өңдеуге, сақтауға және пайдалануға келісім беремін.
Банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер ұсынбаған жағдайда, төтенше жағдай немесе оның жойылу мерзімі аяқталғаннан кейін бір айдан кешіктірмейтін мерзімде әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы, сондай-ақ жалған ақпарат пен дәйексіз (жалған) құжаттарды беру үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Өтінім берушінің қолы____________________________________________
(SMS арқылы жіберілген бір реттік парольмен қол қойылады)
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2020 жылғы 15 сәуірдегі
№ 134 бұйрығына
2-қосымша
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Код _______________________
Облыс (қала) _______________
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ ______________________ облысы (қаласы) бойынша филиалының төтенше жағдай кезеңінде қызметтің шектелуіне байланысты кірістен айырылу жағдайына әлеуметтік төлемді тағайындау туралы шешімнің күшін жою туралы 20____ жылғы "___" ___________ № ___ ШЕШІМІ
Әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешімнің күші жойылсын
Шешімнің №___________________ бекітілген күні_____________________
Істің №___________________________________________________________
Тегі__________________________________________________________
Аты______________________________________________________________
Әкесінің аты (бар болса)___________________________________________
Туған күні __________________ жынысы _________________________________
(күні, айы, жылы)                   (әйел, ер)
Жүгінген күні: _________________________________________ 20___ ж.
Төлемдер жүзеге асыру үшін банк және банк шотының нөмірі туралы мәліметтер
ұсынбауына байланысты.
Филиал басшысы___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Филиал маманы __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрінің
2020 жылғы 15 сәуірдегі
№ 134 бұйрығына
3-қосымша
Төтенше жағдай кезеңінде
міндетті әлеуметтік сақтандыру
жүйесіне қатысушыларға және
нысанасы жұмыстарды орындау
(қызметтерді көрсету) болып
табылатын азаматтық-құқықтық
сипаттағы шарттар бойынша
кіріс алатын, салық агенттері
олар үшін міндетті зейнетақы
жарналарын төлеген жеке
тұлғаларға әлеуметтік
төлемдерді жүзеге асыру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Өтініш
Тегі, аты, әкесінің аты (әкесінің аты) ________________________________
ЖСН _______________________
Қайтару мерзімі _________________________
Қайтару сомасы ___________________________
Менің банк шотыма аударылған әлеуметтік төлемдердің сомасын қайтарып беруіңізді сұраймын Пошта мекен-жайы (көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекен-жайы)
_____________________________________________________________________
Телефон ____________________ E-mail ________________________________
Өтініш берушінің қолы _______________________________________________
(SMS арқылы жіберілген бір реттік парольмен қол қойылады)

2. Департаменту политики социального страхования, базового социального и пенсионного обеспечения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Сарбасова А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 2 апреля 2020 года.
Министр труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Б. Нурымбетов
Приложение 1 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 15 апреля 2020 года № 134
Приложение 2 к Правилам
осуществления социальной
выплаты участникам системы
обязательного социального
страхования и физическим
лицам, получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Заявление
на назначение социальной выплаты в связи с потерей дохода связанной с
ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения
Фамилия, имя, отчество (при наличии) _________________________________________
ИИН _____________________________________________________________________
Наименование банка (при наличии) ___________________________________________
Номер банковского счета (при наличии)________________________________________
Почтовый адрес (адрес проживания услугополучателя) ___________________________
Телефон ________________________ E-mail ____________________________________
Прошу назначить мне социальную выплату в связи с потерей дохода связанной с
ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения.
Настоящим, подтверждаю факт потери дохода, включая доход, от работы
(предпринимательской деятельности) по совместительству, связанного с
ограничением деятельности на период действия чрезвычайного положения.
Даю согласие на сбор и обработку, хранение и использование любым допускаемым
законодательством Республики Казахстан способом, моих персональных данных,
необходимых для назначения социальной выплаты.
Предупрежден (а) об отмене решения о назначении социальной выплаты по истечении
одного месяца со дня истечения срока действия чрезвычайного положения или его
отмены, в случае непредставления сведений о банке и номере банковского счета, а
также об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных
(поддельных) документов.
Подпись заявителя ___________________________________________________
(подписывается одноразовым паролем, высланным через СМС)
Приложение 2 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 15 апреля 2020 года № 134
Приложение 6 к
Правилам осуществления
социальной выплаты участникам
системы обязательного
социального страхования и
физическим лицам,
получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Код _______________________
Область (город)
_______________
РЕШЕНИЕ № ______________ от "____" __________ 20___ г.
Филиала АО "Государственный фонд социального страхования"
по _________________________ области (городу) об отмене решения о назначении
социальной выплаты на случай потери дохода в связи с ограничениями деятельности
на период действия чрезвычайного положения
Отменить решение о назначении социальной выплаты
№ решения _________________________ дата утверждения
_______________________
№ дела
_________________________________________________________________________
Фамилия ________________________________________________________________________
Имя ____________________________________________________________________________
Отчество (при его наличии)________________________________________________________
Дата рождения _________________________ пол _____________________________________
(число, месяц, год)                         (жен, муж)
Дата обращения: ____________________________________________________ 20___ г.
В связи с непредставлением сведений о банке и номере банковского счета для
осуществления выплат
Руководитель филиала ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Специалист филиала _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3 к приказу
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 15 апреля 2020 года № 134
Приложение 7 к Правилам
осуществления социальной
выплаты участникам системы
обязательного социального
страхования и физическим
лицам, получающим доходы по
договорам гражданско-
правового характера, предметом
которых является выполнение
работ (оказание услуг), за
которых налоговыми агентами
уплачены обязательные
пенсионные взносы на период
чрезвычайного положения
Форма
Заявление
Фамилия, имя, отчество (при наличии) _________________________________________
ИИН _____________________________________________________________________
Период возврата ___________________________________________________________
Сумма возврата ____________________________________________________________
Прошу произвести возврат сумм социальных выплат, перечисленных на мой
банковский счет
Почтовый адрес (адрес проживания услугополучателя)
__________________________________________________________________________
Телефон ______________________ E-mail ______________________________________
Подпись заявителя _________________________________________________________
(подписывается одноразовым паролем, высланным через СМС)