"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 405 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 сәуірде № 20469 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16450 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 13 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салықтық берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімнің нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне билік етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкіне өндіріп алуды қолдану туралы қаулының нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес дебиторлардың банктік шоттардағы ақшасына өндiрiп алуды қолдану туралы хабарламаның нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар есебіне мүлікке билік етуді шектеу туралы шешімнің және мүлік тізімдемесі актісінің күшін жою туралы шешімнің нысаны;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 405. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2020 года № 20469
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16450, опубликован 13 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов) следующие изменения:
Пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) форму уведомления о погашении налоговой задолженности согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму уведомления об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму решения об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов плательщика согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша салықтық міндеттемені орындау мерзімін өзгерту туралы шешімнің нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың салықтық берешегі туралы хабарламаның нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығының нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру актісінің нысаны;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының тексерілетін тұлғаның объектісіне кіруін қамтамасыз етуден бас тарту туралы хаттаманың нысаны;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес құжаттарды не олардың көшірмесін алу актісінің нысаны;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға немесе бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаның нысаны;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нұсқаманың нысаны;
19) осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес нұсқамаға қосымша нұсқаманың нысаны;
20) осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес салықтық тексеруді жүргізу туралы хабарламаның нысаны;
21) осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарламаның нысаны;
22) осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысаны;
23) осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
24) осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінен шығару туралы шешімнің нысаны;
25) осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес бюджеттен қайтаруға ұсынылған қосылған құн салығы сомасының дұрыстығын растау бойынша салықтық тексеру актісіне қорытындының нысаны;
26) осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдарынан келіп түскен тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының алуы туралы хабарламаның нысаны;

9) форму решения об изменении срока исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму уведомления о налоговой задолженности физических лиц согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму налогового приказа о взыскании задолженности физического лица согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) форму акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму уведомления об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) форму протокола об отказе проверяемого лица в обеспечении доступа на объект должностных лиц органов государственных доходов согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) форму акта изъятия документов либо их копии согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки или уведомление об устранении нарушений согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) форму уведомления о результатах проверки согласно риложению 17 к настоящему приказу;
18) форму предписания согласно приложению 18 к настоящему приказу;
19) форму дополнительного предписания к предписанию согласно приложению 19 к настоящему приказу;
20) форму извещения о проведении налоговой проверки согласно приложению 20 к настоящему приказу;
21) форму уведомления о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки согласно приложению 21 к настоящему приказу;
22) форму извещения о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля, согласно приложению 22 к настоящему приказу;
23) форму уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, согласно приложению 23 к настоящему приказу;
24) форму решения о снятии с регистрационного учета в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, согласно приложению 24 к настоящему приказу;
25) форму заключения к акту налоговой проверки по подтверждению достоверности сумм налога на добавленную стоимость, предъявленных к возврату из бюджета, согласно приложению 25 к настоящему приказу;
26) форму уведомления о получении органом государственных доходов сведений из заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, поступившего от налоговых органов государств-членов Евразийского экономического союза, согласно приложению 26 к настоящему приказу;

27) осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес салық есептілігін кері қайтарып алуға мемлекеттік кірістер органдары шешімінің нысаны;
28) осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарламаның нысаны;
29) осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мерзімде салықтық есептіліктің ұсынылмауы туралы хабарламаның нысаны;
30) осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің тұрған жерін (жоқтығын) растау туралы хабарламаның нысаны;
31) осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес салық талабының нысаны;
32) осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімнің нысаны;
33) осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес бақылауды тағайындау туралы шешімге қосымша шешімнің нысаны;
34) осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының салық заңнамасын бұзушылықтарды жою туралы талап нысаны;
35) осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарламаның нысаны;
36) осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес дара кәсіпкерлерге арналған арнайы салық режимін қолдануға патенттің нысаны;
37) осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес салық режимін қолдану туралы хабарламаның нысаны;
38) осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органы есептеген салықтар сомасы туралы хабарламаның нысаны;
39) осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мәліметтері негізінде қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлемақының есептелген сомасы туралы хабарламаның нысаны;
40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша қорытындының нысаны бекітілсін.";
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салықтық берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімнің нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкіне өндіріп алуды қолдану туралы қаулының нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес дебиторлардың банктік шоттардағы ақшасына өндiрiп алуды қолдану туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар есебіне мүлікке билік етуді шектеу туралы шешімнің және мүлік тізімдемесі актісінің күшін жою туралы шешімнің нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың салықтық берешегі туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға немесе бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес салық есептілігін кері қайтарып алуға мемлекеттік кірістер органдары шешімінің нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес салық есептілігін табыс ету мерзімін ұзарту туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес салық режимін қолдану туралы хабарламаның нысаны жаңа редакцияда жазылсын.

27) форму решения органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности согласно приложению 27 к настоящему приказу;
28) форму уведомления о продлении срока представления налоговой отчетности согласно приложению 28 к настоящему приказу;
29) форму уведомления о непредставлении налоговой отчетности в срок, установленный налоговым законодательством Республики Казахстан, согласно приложению 29 к настоящему приказу;
30) форму уведомления о подтверждении места нахождения (отсутствия) налогоплательщика согласно приложению 30 к настоящему приказу;
31) форму налогового требования согласно приложению 31 к настоящему приказу;
32) форму решения о назначении контроля согласно приложению 32 к настоящему приказу;
33) форму дополнительного решения к решению о назначении контроля согласно приложению 33 к настоящему приказу;
34) форму требования об устранении нарушений налогового законодательства Республики Казахстан согласно приложению 34 к настоящему приказу;
35) форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки согласно приложению 35 к настоящему приказу;
36) форму патента на применение специального налогового режима для индивидуальных предпринимателей согласно приложению 36 к настоящему приказу;
37) форму уведомления о применяемом режиме налогообложения согласно приложению 37 к настоящему приказу;
38) форму уведомления о сумме налогов, исчисленных органом государственных доходов согласно приложению 38 к настоящему приказу;
39) форму уведомления о начисленной сумме платы за эмиссии в окружающую среду на основании сведений уполномоченного государственного органа в области охраны окружающей среды согласно приложению 39 к настоящему приказу;
40) форму заключения по результатам камерального контроля согласно приложению 40 к настоящему приказу.";
форму уведомления о погашении налоговой задолженности, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
форму распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
форму решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов плательщика, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
форму постановления об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
форму уведомления об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу;
форму решения об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пени, процентов плательщика, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
форму уведомления о налоговой задолженности физических лиц, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
форму уведомления об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу;
форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки или уведомление об устранении нарушений, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу;
форму уведомления о результатах проверки, изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
форму уведомления о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки, изложить в новой редакции согласно приложению 12 к настоящему приказу;
форму уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
форму решения органа государственного дохода на отзыв налоговой отчетности согласно 14 к настоящему приказу;
форму уведомления о продлении срока представления налоговой отчетности, изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
форму уведомления об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки, изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
форму уведомления о применяемом режиме налогообложения, изложить в новой редакции согласно приложению 17 к настоящему приказу.

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
1 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама
20____жылғы "___"
№ _______
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 114, 116-125-баптарына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Cізді ____________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), толық атауы,
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекен жайы)
мынадай салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлем түрлері бойынша салық берешегі сомасының өтелмегенін хабарлайды:
төлемнің коды, атауы
төлемнің сомасы
өсімпұл сомасы
айыппұл сомасы
1
2
3
4
5
Барлығы
Салық берешегі өтелмеген жағдайда Сізге мерзімінде орындалмаған салық міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдері мен салық берешегін мәжбүрлеп өндіріп алудың мынадай:
1) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес*:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін банктік шоттары (корреспонденттік шоттарды қоспағанда) бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;

2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о погашении налоговой задолженности
"___"_________ 20__ года
№ _________
В соответствии со статьями 114, 116-125 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Налоговый кодекс)
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика,
________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)
что Вами не погашена сумма налоговой задолженности по следующим видам налогов и других обязательных платежей в бюджет:
№ п/п
Код, наименование платежа
Сумма платежа
Сумма пени
Сумма штрафа
1
2
3
4
5
Итого:
В случае непогашения налоговой задолженности к Вам будут применены следующие способы обеспечения исполнения не выполненного в срок налогового обязательства и меры принудительного взыскания налоговой задолженности:
1) приостановление расходных операций по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов) налогоплательщика (налогового агента), отнесенного в соответствии с системой управления рисками к категории*:
высокого уровня риска, - по истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего уровня риска, - по истечении десяти рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;

2) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
3) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бір жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап он бес жұмыс күні өткеннен кейін мүлікке билік етуін шектеу;
4) тәуекелдерді басқару жүйесіне сәйкес:
тәуекелдің жоғары деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап бес жұмыс күні өткеннен кейін;
тәуекелдің орташа деңгейі санатына жатқызылған салық төлеушінің (салық агентінің) - салықтық берешекті өтеу туралы хабарлама табыс етілген күннен бастап жиырма жұмыс күні өткеннен кейін салықтық берешек сомалары төленбеген немесе толық төленбеген жағдайда, салықтық берешек сомаларын банктік шоттарындағы ақшадан өндіріп алу шаралары қолданылады.
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, оның ішінде олар бойынша аванстық және (немесе) ағымдағы төлемдерді төлеу мерзімі күнінен кейінгі күннен бастап, салық міндеттемесін орындаудың мерзімі өткен әрбір күні үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландыру ресми ставкасының 1,25 еселенген мөлшерінде мерзімі өткен әрбір күн үшін өсімпұл есептеледі.
Салық кодексінің 123-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
дебиторлық берешек сомаларын көрсете отырып, дебиторлар тізімін табыс етуіңіз қажет.
Осы хабарламада көрсетілген мерзімде дебиторлар тізімі табыс етілмеген не дебиторлар жоқ туралы мәлімет ұсынған жағдайда мемлекеттік кірістер органы салық төлеушіге (салық агентіне) салық тексеруін жүргізеді.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазға тарту шаралары қолданылады.

2) приостановление расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента) производится в случае непогашения налоговой задолженности налогоплательщиком, отнесенным в соответствии с системой управления рисками к категории:
высокого уровня риска, - по истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего уровня риска, - по истечении десяти рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
3) ограничение в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового агента), отнесенного в соответствии с системой управления рисками к категории:
высокого уровня риска, - по истечении одного рабочего дня со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего риска, - по истечении пятнадцати рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
4) обращение взыскания на деньги, находящиеся на банковских счетах, налогоплательщика (налогового агента) суммы налоговой задолженности в случае неуплаты или неполной уплаты сумм налоговой задолженности налогоплательщиком (налоговым агентом), отнесенным в соответствии с системой управления рисками к категории:
высокого уровня риска, - по истечении пяти рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности;
среднего риска, - по истечении двадцати рабочих дней со дня вручения уведомления о погашении налоговой задолженности.
За каждый день просрочки исполнения налогового обязательства начисляется пеня, начиная со дня, следующего за днем срока уплаты налога и другого обязательного платежа в бюджет, в том числе авансового и (или) текущего платежа по ним, включая день уплаты в бюджет, в размере 1,25-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на каждый день просрочки.
В соответствии с пунктом 2 статьи 123 Налогового кодекса Вам необходимо не позднее десяти рабочих дней со дня получения настоящего уведомления представить в
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
список дебиторов с указанием сумм дебиторской задолженности.
В случае непредставления списка дебиторов в срок, указанный настоящим уведомлением, либо представления сведений об отсутствии дебиторов, орган государственных доходов проведет налоговую проверку налогоплательщика (налогового агента).
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеушінің және салық агентінің мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының Заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық агентінің) лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
________________________________________________________________
(мемлекетік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескерту:
* тәуекелдерді басқару жүйесінің нәтижесі бойынша салық төлеуші тәуекелдің қандай деңгейіне жатқызылғаны туралы ақпарат Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің http://kgd.gov.kz ресми сайтында және "Салық төлеушінің кабинеті" web-қосымшасында қол жетімді.
** осы шара жарғылық капиталына мемлекет қатысатын акционерлік қоғамға - салық төлеушіге (салық агентіне) қатысты қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
2 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама
20____жылғы "___"
№ _______
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 117-бабының 1-тармағына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізге ____________________________________________________________
(төлеушінің немесе кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы
баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешек сомасын төлеу бойынша
төлеушімен ортақ міндетті болатын төлеушінің толық атауы (тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмері/бизнес сәйкестендіру нөмері (ЖСН/БСН), заңды мекенжайы)
Сізге бюджетке кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары (бұдан әрі - кедендік төлемдер мен салықтар) кедендік төлемдерді төлеуді кейінге қалдырғаны үшін өсімпұлдар, пайыздар бойынша мынадай берешек сомасы:
___________________________________________________________ теңге
(санмен және жазбаша)
негізінде өтемегенін хабарлайды.
р/с №
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Кедендік төлемнің, салықтың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждардың сомасы
Өсімпұл сомасы
Процент сомасы
Сомасының жиыны
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
Сіз аталған соманы мынадай деректеме бойынша бюджеттік жіктеме коды бойынша бюджетке аудару қажет:
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН ____________________________________________________________
шот № __________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы)
________________________________________________________________
(қазынашылық басқармасы, БСН)*
_______________________________________________________________
(төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), толық атауы, жеке
сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)

В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик и налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя) органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование налогоплательщика
(налогового агента)/должностного лица налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать (за исключением юридических лиц, относящихся
к субъектам частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
* информация к какой степени риска отнесен налогоплательщик (налоговый агент) по результатам системы управления рисками доступна на официальном сайте Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан http://kgd.gov.kz и в web-приложении "Кабинет налогоплательщика".
** данная мера применяется в отношении налогоплательщика (налогового агента) - акционерного общества с участием государства в уставном капитале.
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
"____" _____________ 20 __ года
№ _________
В соответствии с пунктом 1 статьи 117 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее - Кодекс)
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование плательщика или
лица, несущего с плательщиком солидарную обязанность по уплате таможенных платежей,
налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов
________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
что Вами не погашена следующая сумма задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам (далее - таможенные платежи и налоги), пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин (далее - процентов) в бюджет:
__________________________________________________________
тенге, (в цифрах и прописью)
на основании
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма таможенного платежа, налога, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин
Сумма пени
Сумма процентов
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Вам необходимо перечислить данную сумму в бюджет по кодам бюджетной классификации по следующим реквизитам:
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН____________________________________________________________
на счет № _______________________________________________________
(органа государственных доходов)в
_______________________________________________________________
(управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК)
*за плательщика
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) полное наименование плательщика,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)

Кедендік төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі өтелмеген жағдайда Сізге Кодекстің 116-бабы 3-тармағында көзделген мынадай шаралары қолданылады:
1) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап бес жұмыс күні өткеннен кейін кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті осы тарауда көзделген тәртіппен кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың артық төленген сомалары есебінен, аванстық төлемдердің сомалары есебінен, кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету есебінен өндіріп алу;
2) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
3) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он жұмыс күні өткеннен кейін касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру;
4) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап он бес жұмыс күні өткеннен кейін төлеушінің мүлкіне билік етуін шектеу;
5) осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап жиырма жұмыс күні өткеннен кейін банк шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
6) дебиторларының банктегі шоттарындағы ақшадан өндіріп алу;
7) билік етуі шектелген мүлкін өткізу есебінен.
Аталған баптың 3-10-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Кодекстің 124-бабына сәйкес өсімпұл кедендік төлемдер мен салықтарды төлеу мерзімдері өткен күннен кейінгі күннен бастап, кедендік төлемдер мен салықтарды төлеудің кешіктірілген әрбір күні үшін төлеу күнін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасы 1,25 мөлшерінде есептеледі.
Бұл ретте, Кодекстің 118-бабы 3-тармағына сәйкес шағымдану өсімпұл есептеуді тоқтата тұруға негіз болмайды.
Кедендік төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу кезектілігі Кодекстің 120-бабына сәйкес айқындалады.
Кодекстің 117-бабы 4-тармағына сәйкес хабарлама төлеушіге оны қылмыстық немесе әкімшілік жауапкершілікке тартылуына қарамастан жіберіледі.
Кодекстің 130-бабы 1-тармағына сәйкес осы хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күннен кешіктірмей Сізге
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
дебиторлық берешек сомаларын көрсете отырып дебиторлар тізімін және бар болған жағдайда дебиторлық берешек сомаларын растайтын дебитормен бірлесіп жасалған өзара есеп айырысудың салыстыру актісін ұсыну қажет.
Дебиторлар тізімі не дебиторлардың болмауы туралы мәліметтер және (немесе) дебиторлармен өзара есеп айырысудың салыстырмалы актісі осы хабарламада көрсетілген мерзімде табыс етілмеген жағдайда, мемлекеттік кірістер органы кедендік тексеру жүргізеді.

В случае непогашения задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, процентов к Вам будут применены следующие действия, предусмотренные пунктом 3 статьи 116 Кодекса:
1) взыскание задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за счет излишне уплаченных сумм таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов, за счет сумм авансовых платежей, за счет обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин по истечении пяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
2) приостановление расходных операций по банковским счетам по истечении десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
3) приостановление расходных операций по кассе по истечении десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
4) ограничение в распоряжении имуществом по истечении пятнадцати рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
5) обращение взыскания на деньги, находящиеся на банковских счетах, по истечении двадцати рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления;
6) обращение взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов;
7) обращение взыскания на ограниченное в распоряжении имущество.
В соответствии со статьей 124 Кодекса начисляется пеня за каждый день просрочки уплаты таможенных платежей и налогов, начиная со дня, следующего за днем окончания сроков уплаты таможенных платежей и налогов, включая день уплаты, в размере 1,25-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, за каждый день просрочки, за исключением случаев предусмотренных пунктами 3-10 указанной статьи.
При этом, в соответствии с пунктом 3 статьи 118 Кодекса обжалование не приостанавливает начисление пени.
Очередность погашения задолженности по таможенным платежам и налогам, пеней, процентов определяется в соответствии со статьей 120 Кодекса.
В соответствии с пунктом 4 статьи 117 Кодекса настоящее уведомление направляется плательщику независимо от привлечения его к административной или уголовной ответственности.
В соответствии с пунктом 1 статьи 130 Кодекса Вам необходимо не позднее десяти рабочих дней, следующих за днем вручения настоящего уведомления представить в
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
список дебиторов с указанием сумм дебиторской задолженности и, при наличии, акты сверок взаиморасчетов, составленные совместно с дебиторами и подтверждающие суммы дебиторской задолженности.
В случае непредставления списка дебиторов либо сведений об отсутствии дебиторов и (или) актов сверок взаиморасчетов с дебитором в срок, указанный настоящим уведомлении, орган государственных доходов проведет таможенную проверку.

Кодекстің 117-бабы 7-тармағына сәйкес төлеуші кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарлама тіркелген күннен бастап осындай берешек өтелген күнді қоса алғанда соған дейінгі кезең үшін есепке жазылуға жататын өсімпұлдарды есепке алмай, кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары бойынша берешекті өтеген кезде, кеден органы кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы бұрын ұсынылған хабарламаға толықтыру жібереді.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Кодекстің 21-бабына сәйкес Сіз мемлекеттік кірістер органдарының немесе олардың лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасауға құқылысыз.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
20__ жылғы "___"___________
Мөр орны
Салық төлеуші
________________________________________________________________
(төлеушінің/ төлеушінің лауазымды тұлғасының тегі,аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) немесе толық атауы, қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын
заңды тұлғаларды қоспағанда)
хабарламаны 20__ жылғы "___"___________ алды.
Мөр орны
. (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
төлеушіге 20__жылғы "___"___________табыс етілді.
Хабарлама
________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
төлеушіге 20__жылғы "___"___________ жіберілді.
Ескерту: * Кедендік төлемдерді, салықтарды, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеу бойынша төлеушімен ортақ міндетте болатын тұлға кедендік төлемдер және салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеген кезде толтырылады
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
3 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
3-қосымша
нысан
Мемлекеттік кірістер органының салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің кассасы бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі
20__ жылғы "___" _______
№ _______

В соответствии с пунктом 7 статьи 117 Кодекса при погашении плательщиком задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам без учета пеней, подлежащих начислению за период с даты регистрации уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов до даты погашения такой задолженности включительно, таможенным органом направляется дополнение к ранее выставленному уведомлению о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов.
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
В соответствии со статьей 21 Кодекса Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов их должностных лиц в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
"_____" _____________ 20 __ года
Место печати
Уведомление получил плательщик
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование плательщика/
должностного лица плательщика, подпись, печать (за исключением юридических
лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
"_____" _____________ 20 __ года
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено плательщику
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
"_____" _____________ 20 __ года
Примечание: * заполняется при осуществлении уплаты задолженности по таможенным платежам и налогам, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов лицом, несущим с плательщиком солидарную обязанность по уплате таможенных пошлин, налогов, пеней, процентов
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Распоряжение органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе налогоплательщика (налогового агента), плательщика
"___"__________20__года
№______

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 119- бабының 1-тармағына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 126-бабының 1-тармағына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) немесе атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(ЖСН/БСН), заңды мекенжайы)
банк немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымға кейiннен оларды: (X-ті тиісті торкөзде көрсету керек):
салық берешегiн, әлеуметтік төлемдерді
кедендік төлемдер және салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешектердi
өтеу есебiне аудару үшiн ақша тапсыру бойынша операциялардан басқа, кассадағы қолма қол ақшалардың барлық шығыс операцияларын тоқатады.
Салық төлеуші (салық агенті), төлеуші мемлекеттік кірістер органының касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы хабарламаны алған күннен бастап, барлық түсетін қолма-қол ақша түскен күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей бюджетке аударуға жатады.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа, сонымен қатар, Кодекстің 21-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануға құқығыңыз бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (болған жағдайда)
Өкімді алдым
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) салық төлеушінің /лауазымды тұлғасының
қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда),
күні)
Өкім салық төлеушіге ұсынылды
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Өкім салық төлеушіге жіберілді
________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
4 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
4-қосымша
нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждардың, өсімпұлдардың, пайыздардың есебіне мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім
20__ жылғы "__"_____________
№ ________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
атынан
________________________________________________________________
(басшының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
(X-ті тиісті торкөзде көрсету керек):

В соответствии с пунктом 1 статьи 119 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс), с пунктом 1 статьи 126 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее –Кодекс)
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
приостанавливает все расходные операции наличных денег в кассе, кроме операций по сдаче денег в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, для последующего их перечисления в счет погашения: (указать X в соответствующей ячейке)
налоговой задолженности, задолженности по социальным платежам
задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
Налогоплательщиком (налоговым агентом), плательщиком с момента получения распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе все поступающие наличные денежные средства подлежат перечислению в бюджет не позднее одного рабочего дня, следующего за днем их поступления.
В случае невыполнения законных требований органа государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса, Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, а также в соответствии со статьей 21 Кодекса в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать (при наличии)
Распоряжение получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), плательщика /должностного лица плательщика,
подпись, печать (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного
предпринимательства), дата)
Распоряжение вручено
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата)
Распоряжение отправлено плательщику
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 4 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Решение об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов плательщика
"___"__________20__года
№____________
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
________________________________________________________________
в лице
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя или заместителя
руководителя органа государственных доходов)
решил в соответствии с: (указать X в соответствующей ячейке)

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 120-бабына,
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 127-бабына сәйкес
(X-ті тиісті торкөзде көрсету керек):
Салық берешегін өтеу туралы хабарлама 20___ жылғы "___"__________ № ___20___ жылғы "___"__________ № ___
тексерудің нәтижелері туралы хабарламаға шағым жасалған жағдайда 20___ жылғы "___"__________ № ___
хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының шешімі негізінде 20___ жылғы "___"__________ № ___
кедендік төлемдер және салықтар бойынша берешекті, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды, өсімпұлдарды, төлеушінің кедендік баж төлемнің мерзімін ұзарту үшін пайызды өтеу туралы 20___ жылғы "___"__________ № ___хабарлама бойынша
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), немесе атауы, мекенжайы,
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі ЖСН/БСН)
_____________________________________________________ сомасында,
(санмен және жазбаша)
оның ішінде:
1) __________________ _____________ ______________ _______________
(төлемнің коды, атауы) (төлем сомасы) (өсімпұл сомасы) (айыппұл сомасы)
2) __________________ _____________ ______________ _______________
(төлемнің коды, атауы) (төлем сомасы) (өсімпұл сомасы) (айыппұл сомасы)
3) __________________ _____________ ______________ _______________
(төлемнің коды, атауы) (төлем сомасы) (өсімпұл сомасы) (айыппұл сомасы)
4) __________________ _____________ ______________ _______________
(төлемнің коды, атауы) (төлем сомасы) (өсімпұл сомасы) (айыппұл сомасы)
5) __________________ _____________ ______________ _______________
(төлемнің коды, атауы) (төлем сомасы) (өсімпұл сомасы) (айыппұл сомасы)
салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің мүлікке билік етуді шектеуді ШЕШТІ.
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының басшысының (басшы орынбасарының) қолы, мөрі)
Мемлекеттік кірістер органына салық төлеушінің (салық агентінің) төлеушінің қаржы лизингіне не кепілге берілген (алынған) билік етуі шектелген мүлкін лизинг және (немесе) кепіл шартының қолданысы тоқтағанға дейін алуға тыйым салынады.
Салық төлеушіге (салық агентіне) төлеушіге мемлекеттік кірістер органы мүлкіне билік етуді шектеген күннен бастап және оның күшін жойғанға дейін шарт ережелерін өзгертуге (шарт қолданысын ұзартуға, сублизинг және(немесе) кепілге қайта салу), сондай-ақ төлеушіге мемлекеттік кірістер органы осы мүлікке қатысты шешім шығарған кезден бастап оны жойғанға дейін жалға алушы мен кепіл ұстаушыға мұндай мүлікке меншік құқығын беруге тыйым салынады.
Шешімді алдым
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің
лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні, мөрі
(жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
5 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
6-қосымша
нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкіне өндіріп алуды қолдану туралы № ____ қаулы
20__ жылғы "___" ________________
№ _________
Мен,
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Басшысы (басшының орынбасары)
________________________________________________________________
басшының (басшы орынбасарының) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
салық берешегін
кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу бойынша міндеттеменің орындалмау фактісін
АНЫҚТАДЫМ:
________________________________________________________________
(салық төлеушінің, төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе
атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі ЖСН/ БСН, мекенжайы)
осы қаулы шыққан күнінде
________________________________________________________________
(санмен және жазбаша)
_________________________________________________ теңгені құрайды.

статьи 120 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
статьи 127 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
на основании: (указать X в соответствующей ячейке)
уведомления о погашении налоговой задолженности
от "___"_____20___года № ____
в случае обжалования уведомления о результатах проверки
от "___"____20__года № ___
уведомления о погашении задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин
от "___" __________ 20___года № _____,
в случае начисления сумм по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов за отсрочку уплаты таможенных пошлин по уведомлению о результатах проверки
от "___"___20___года № ____
ограничить в распоряжении имуществом налогоплательщика (налогового агента), плательщика
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование налогоплательщика
(налогового агента), плательщика, адрес,
________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН)
на сумму:
________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
в том числе:
1) ______________________ ______________ ____________ _____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
2) ______________________ ______________ ____________ _____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
3) ______________________ ______________ ____________ _____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
2) ______________________ ______________ ____________ _____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
5) ______________________ ______________ ____________ _____________
(код, наименование платежа) (сумма платежа) (сумма пени) (сумма штрафа)
________________________________________________________________
(подпись руководителя (заместителя руководителя), печать органа государственных доходов)
Органу государственных доходов запрещается изъятие ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента), плательщика, переданного (полученного) в финансовый лизинг либо предоставленного в залог, до прекращения действия договора лизинга и (или) залога.
Налогоплательщику (налоговому агенту), плательщику запрещается изменение условий договора (продление срока действия договора, сублизинг и (или) перезалог) со дня ограничения органом государственных доходов распоряжения имуществом и до его отмены. а также плательщику запрещается передача права собственности на такое имущество арендатору и залогодержателю с момента вынесения органом государственных доходов решения в отношении этого имущества и до его отмены.
Решение получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), или наименование налогоплательщика
(налогового агента) /должностного лица налогоплательщика (налогового агента),
плательщика, подпись, дата, печать (за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Приложение 5 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Постановление № __________ об обращении взыскания на ограниченное в распоряжении имущество налогоплательщика (налогового агента), плательщика
"___" ___________ 20 __ года
№ ________
Я, руководитель (заместитель руководителя)
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), руководителя (заместителя руководителя)
УСТАНОВИЛ:
факт неисполнения обязательства по погашению:
налоговой задолженности
задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента),
плательщика,______________________________________________________________,
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)
составляющей на дату вынесения настоящего постановления
________________________________________________________________
(указать в цифрах и прописью)
___________________________________________________________ тенге.

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 122, 123-баптарына көзделген салық берешегін, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 129, 130-баптарында көзделген кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу шаралары салық берешегін, кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегін өтеуге әкелген жоқ.
Жоғарыда жазылғандардың негізінде Салық кодексінің 124-бабына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 131-бабын басшылыққа алып,
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
билік ету 20__ жылғы "__" __________ № ____ шешімінің және 20__ жылғы "__"_________ № ___ мүлік тізімдемесінің актісінің негізінде шектелген мүлкінен өндіріп алуды
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) немесе атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі ЖСН/
БСН, заңды мекенжайы)
Осы қаулы екі данада жасалған, олардың біреуі шешім және тізімдеме актісімен қоса
________________________________________________________________
(уәкілетті заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________ орындалуға берілсін.
Билік етуі шектелген мүлік материалдық жауапкершілікпен сақтауында
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің материалды жауапты тұлғасының тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
және осы мекенжай бойынша орналасқан:
________________________________________________________________
Мөр орны (жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Алды: ___________________________________________________________
(заң тұлғаның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
алған күні, қолы)
Жіберілді: _______________________________________________________
(жіберу және алыну фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
6 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
7-қосымша
нысан
Дебиторлардың банктік шоттардағы ақшаға өндiрiп алуды қолдану туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ____________
№ ___
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 114 және 123-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі -Кодекс) 130-бабының 2-тармағына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді, ___________________________________________________________
(төлеушінің дебиторының атауы,
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі
________________________________________________________________
ЖСН/БСН, заңды мекенжайы)
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес
сәйкестендіру нөмірі ЖСН/БСН, заңды мекенжайы)
Сіздің банк шоттарыңыздағы ақшадан:
салық төлеушінің (салық агентінің), салық берешегін
төлеушінің кедендік төлемдер және салықтар арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары, өсімпұлдар, пайыздары бойынша берешегін өтеу есебіне
___________________________________________________________ теңге
сомасында өндіріп алуға жүгінгені туралы хабарлайды.
Сіз осы хабарламаны алған күннен бастап жиырма жұмыс күнінен кешіктірмей
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)

Меры принудительного взыскания налоговой задолженности, предусмотренные статьями 122, 123 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов, предусмотренные статьями 129, 130 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", не привели к погашению задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов.
На основании вышеизложенного, руководствуясь статьей 124 Налогового кодекса, статьей 131 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
ПОСТАНОВИЛ:
Обратить взыскание на имущество, ограниченное в распоряжении на основании решения от "__"_______20 ___ года № ______
и акта описи имущества от "___"___________20 __ года № ______
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента), плательщика,
______________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер
(ИИН/БИН), юридический адрес)
Настоящее постановление составлено в двух экземплярах, один из которых с приложением решения и акта описи передать для исполнения
________________________________________________________________
(наименование уполномоченного юридического лица)
Ограниченное в распоряжении имущество находится на ответственном хранении
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) материально ответственного лица
налогоплательщика (налогового агента), плательщика)
и находится по адресу:
________________________________________________________________
Место печати (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства)
Получено: _______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица
уполномоченного юридического лица, дата получения, подпись)
Отправлено: _____________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 6 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 7 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление
об обращении взыскания на деньги на банковских счетах дебиторов
"___"__________20___ года
№ _______
В соответствии со статьями 114 и 123 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс), пункта 2 статьи 130 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс)
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
уведомляет Вас,
________________________________________________________________
(наименование дебитора плательщика,
________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
________________________________________________________________
(ИИН/БИН), юридический адрес)
об обращении взыскания на деньги с Ваших банковских счетов в счет погашения:
налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента)
задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным,
антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов плательщика
________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика (налогового агента), плательщика, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
на сумму
__________________________________________________________ тенге.
Со дня получения настоящего уведомления, Вам необходимо не позднее двадцати рабочих дней представить в
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)

Салық кодексінің 123-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 130-бабының 2-тармағына сәйкес хабарламаны алған күнге салық төлеушімен (салық агентімен), төлеушімен бірлесіп жасалған өзара есеп айырысудың салыстыру актісін беруіңіз қажет.
Осы хабарламада көрсетілген мерзімде өзара есеп айырысуларды салыстыру актісі берілмеген жағдайда
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізге тексеру жүргізеді. Мемлекеттік кірістер органы мен олардың лауазымды тұлғаларының талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа, сонымен қатар, Кодекстің 21-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануға құқығыңыз бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің дебиторының/төлеушінің лауазымды
тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі (жеке кәсіпкерлер
субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушінің (салық агентінің),
төлеушінің дебиторына
____________________________________________________ тапсырылды
(мемлекеттік кірістер органы лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушінің (салық агентінің),
төлеушінің дебиторына
_______________________________________________________ жіберілді
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
7 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Салық төлеушінің (салық агентінің) салық берешегінің, төлеушінің кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар есебіне мүлікке билік етуді шектеу туралы шешімінің және мүлік тізімдемесінің актісінің күшін жою туралы шешім
20__ жылғы "____" _____________
№ ___________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
(X-ті тиісті торкөзде көрсету керек):

акт сверки взаиморасчетов, составленный совместно с налогоплательщиком (налоговым агентом), плательщиком на дату получения уведомления, в соответствии с пунктом 3 статьи 123 Налогового кодекса, с пунктом 2 статьи 130 Кодекса.
В случае невыполнения требований органа государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса, Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, а также в соответствии со статьей 21 Кодекса в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) дебитора/должностного лица дебитора
налогоплательщика (налогового агента), плательщика, подпись, печать (за исключением
юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено дебитору налогоплательщика
(налогового агента), плательщика
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено дебитору налогоплательщика
(налогового агента), плательщика
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 7 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 8 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Решение об отмене решения об ограничении в распоряжении имуществом и акта описи имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента), задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пени, процентов плательщика
"__"_________ 20 __ года
№ _____
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии со: (указать X в соответствующей ячейке)

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 120-бабына,
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 127-бабына сәйкес,
(X-ті тиісті торкөзде көрсету керек):
салық төлеуші (салық агенті) салық берешегі сомасын өтеген жағдайда;
төлеуші кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешек сомасын өтеген жағдайда;
жоғары тұрған уәкілетті органының хабарламаға шағымды қарау нәтижелері бойынша шығарылған шешімінің шағымдалған бөлігінің күшін жоятын сот актісі заңды күшіне енген жағдайда;
салық төлеушінің (салық агентінің) тексеру нәтижелері туралы хабарлама бойынша шығарылған шешімге өз шағымдарын қайтарып алған жағдайда,
20__ жылғы "__" ___________ __________ мүлікке билік етуін шектеу туралы шешімінің
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда) немесе атауы,
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды
мекенжайы)
20__ жылғы "___" ____________ № _________ билік етуі шектелген мүлік тізімдемесі актісінің (болған жағдайда) күшін жояды.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Шешімді алдым.
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/салық төлеушінің лауазымды тұлғасының тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), төлеушінің қолы, күні, мөрі (жеке кәсіпкерлер
субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
8 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
10-қосымша
нысан
Жеке тұлғалардың салық берешегі туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ____________
№ ___
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 114-бабына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
________________________________________________________________
Cізді
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
________________________________________________________________
________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), мекенжайы)
салық түрлерінен салық берешегі сомасының өтелмегенін хабарлайды:
№ р/с
Төлемнің атауы
Бюджеттік сыныптама коды (БСК)
Төлемнің сомасы (ТМК 911)
Өсімпұл сомасы (ТМК 912)
1
2
3
Аталған салық берешегін өтеу үшін қажетті банк деректері:
Бенефициар атауы: _______________________________________________ (мемлекеттік кірістер органы)
Бенефициар БСН: ________________________________________________
Бенефициар банкі: _______________________________________________
Бенефициар БСК: ________________________________________________

статьей 120 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
статьей 127 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
в случаях: (указать X в соответствующей ячейке)
погашения налогоплательщиком (налоговым агентом), сумм налоговой задолженности,
погашения плательщиком сумм задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
вынесения решения уполномоченным органом или вступления в законную силу судебного акта, отменяющих в обжалуемой части уведомление о результатах проверки;
отзыва налогоплательщиком (налоговым агентом) своей жалобы на уведомление о результатах проверки,
отменяет решение об ограничении в распоряжении имуществом от "__" ___20__ года № ____ налогоплательщика (налогового агента), плательщика
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование налогоплательщика
(налогового агента), плательщика
________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/БИН), юридический адрес)
и акт описи имущества (при его наличии) от "__" ________ 20__года № ____.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Решение получил:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента)/должностного лица налогоплательщика (налогового агента),
плательщика, подпись дата, печать (за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Приложение 8 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о налоговой задолженности физических лиц
"____" _____________ 20___ года
№ ___________
В соответствии со статьей 114 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс)
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
________________________________________________________________
Уведомляет Вас, _________________________________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
________________________________________________________________
________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер (ИИН), адрес)
что Вами не погашена сумма налоговой задолженности по следующим видам налогов:
№ п/п
Наименование платежа
Код бюджетной классификации КБК
Сумма платежа (код назначения платежа (КНП) 911)
Сумма пени (код назначения платежа (КНП) 912)
1
2
3
Банковские реквизиты, необходимые для погашения указанной налоговой задолженности:
наименование бенефициара: ______________________________________
(орган государственных доходов)
БИН бенефициара: _______________________________________________
Банк бенефициара: _______________________________________________
БИК бенефициара: _______________________________________________

Республикалық бюджет туралы заңды белгіленген және тиісті қаржы жылында 1 қаңтарда қолданыстағы, 1- еселенген айлық есептік көрсеткіштен артық мөлшердегі салық берешегінің сомаларын төлемеген немесе толық төлемеген жағдайларда, жеке тұлғаға салықтық берешек туралы хабарламаны табыс еткен күннен бастап отыз жұмыс күнінің өтуі бойынша мемлекеттік кірістер органы жеке тұлғаның берешегін өндіріп алу туралы салық бұйрығын шығарады.
Салық міндеттемесін орындаудың мерзімі өткен әрбір күні үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландыру ресми ставкасының 1,25- еселенген мөлшерінде мерзімі өткен әрбір күн үшін өсімпұл есептеледі.
Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес Сіз мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығыңыз бар.
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге тапсырылды:
________________________________________________________________
(мемлекетік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге жіберілді:
________________________________________________________________ (жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
9 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
13-қосымша
нысан
Камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20 __ жылғы "___"__________
№__________
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кедендік кодекс) 417-бабына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Сізді ____________________________________________________________
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе толық атауы,
________________________________________________________________
оның сәйкестендіру нөмірлері (ЖСН/БСН)
________________________________________________________________
тексерілетін тұлғаның заңды мекенжайы және орналасқан жері)
20__ жылғы"____" ________________ №______ камералдық кедендік тексеру актісінің негізінде анықталған мынадай бұзушылық (бұзушылықтар) туралы______________________
___________________________________________________________ және
______________________________________________cомадағы есептелген
(санмен және жазумен)
кедендік төлемдер, салықтар және өсімпұлдар сомасы туралы хабардар етеді.
теңге
№ р/с
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Кедендік төлемдер мен салықтардың сомасы
Хабарлама қойылған күнге өсімпұл сомасы
Барлығы, сомасы
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
Кедендік кодекс 417-бабына сәйкес Сіз, осы хабарламаны табыс еткен күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күн ішінде
________________________________________________________________
көлеміндегі кедендік төлемдер және салықтар, өсімпұлдар сомасының
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН ____________________________________________________________
______________________________ №________________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
төлену жолымен көрсетілген бұзушылықтарды өздігінше жоюға құқылысыз, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық комиссиясы алқасының шешімдерімен бекітілген тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қағидасына сәйкес тауарларға арналған декларациядың түзетулерін ұсынасыз.
Осы хабарламадағы талаптар белгіленген мерзімде орындалмаған жағдайда, Кедендік кодекстің 12-тарауда көзделген іс-әрекет қолданылады.
Бұл ретте өсімпұлды есептеу Кедендік кодекстің 124-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Камералдық кедендік тексерудің нәтижелері бойынша анықталған Кедендік кодекс 417-бабының 8-тармағында көзделген бұзушылықтарды белгіленген мерзімде өздігінен жойған кезде, Сізге 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" кодексіне сәйкес жауапкершілік шаралары қолданылмайтын болады.
Осы хабарламамен келіспеген жағдайда, Сіз Кедендік кодекстің 55-тарауымен белгіленген тәртіпте мұндай хабарламаны шағымдауға құқылы екендігіңізді ескертеміз.
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының орынбасары) _________ ________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты)
20__ жылғы "___" __________.
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты, қолы, мөрі)
(жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
20__ жылғы "___" __________
Хабарламаны табыс еттім
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты, қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға жөнелтілді
________________________________________________________________
(жөнелтілу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
20__ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
10 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
16 -қосымша
нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаға немесе бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға шағымды қараудың қорытындылары туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________________
№__________

В случаях неуплаты или неполной уплаты сумм налоговой задолженности в размере более 1-кратного месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, по истечении тридцати рабочих дней со дня вручения уведомления о налоговой задолженности физических лиц орган государственных доходов выносит налоговый приказ о взыскании задолженности физического лица.
За каждый день просрочки исполнения налогового обязательства начисляется пеня, начиная со дня, следующего за днем срока уплаты налога, в размере 1,25-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на каждый день просрочки.
В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса Вы имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель
(заместитель Руководителя)
органа государственных доходов:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, дата)
Уведомление вручено плательщику:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено плательщику:
________________________________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки (или) получения)
Приложение 9 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 13 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
УВЕДОМЛЕНИЕ об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки
"____"__________20___года
№________
В соответствии со пунктом 8 статьи 417 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Таможенный кодекс)
________________________________________________________________
наименование органа государственных доходов
уведомляет Вас
________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) или
________________________________________________________________
полное наименование проверяемого лица, его идентификационные номера (ИИН/БИН)
________________________________________________________________
юридический адрес и местонахождение проверяемого лица
о следующем (-их) нарушении (-ях), выявленном (-ых) на основании акта камеральной таможенной проверки № _______ от "___" ______ 20__ года:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
и о начисленной сумме таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (далее - пошлин), процентов и пени на сумму
________________________________________________________________
(в цифрах и прописью)
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма таможенных платежей, налогов, пошлин, процентов
Сумма пени на день выставления уведомления
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого
В соответствии со статьей 417 Таможенного кодекса Вы вправе самостоятельно устранить нарушения путем исполнения требований, содержащихся в настоящем уведомлении, в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления, в том числе уплаты сумм таможенных платежей, налогов, пошлин, процентов и пеней в бюджет в размере
________________________________________________________________
в ______________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН ____________________________________________________________
на счет № _______________________________________________________
(органа государственных доходов)в
______________________________________________________________,
(Управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК)
а также предоставления корректировки декларации на товары в соответствии с порядком внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, утвержденный решениями Евразийской экономической комиссии.
В случае неисполнения в установленный срок требований, содержащихся в настоящем уведомлении, будут применены действия, предусмотренные главой 12 Таможенного кодекса.
При этом начисление пени осуществляется в соответствии со статьей 124 Таможенного кодекса.
В случае самостоятельного устранения нарушений, предусмотренного пунктом 8 статьи 417 Таможенного кодекса, выявленных по результатам камеральной таможенной проверки, в установленный срок к Вам не будут применены меры ответственности, установленные главой 29 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Напоминаем, что в случае несогласия с настоящим уведомлением Вы вправе обжаловать такое уведомление в порядке, установленном главой 55 Таможенного кодекса.
Руководитель
(заместитель руководителя)
органа государственных доходов
_________ _____________________
(подпись) (фамилия и инициалы)
"___" __________ 20__ года
Уведомление получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) проверяемого лица, подпись, печать (за
исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
"___" __________ 20__ года
Уведомление вручил
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
"___" __________ 20__ года
Приложение 10 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 16 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки или уведомление об устранении нарушений
"____"__________20___ года
№________

"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 480-бабына сәйкес
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
________________________________________________________________
(шағым тақырыбын көрсету – тексеру нәтижелері туралы хабарлама немесе
бұзушылықтарды жою туралы хабарлама)
20__ жылғы "___" __________________шағымыңызды қарау нәтижелері бойынша Cізді
________________________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе толық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), заңды мекенжайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
________________________________________________________________
Шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, кедендік төлемдердің, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждардың (бұдан әрі – төлемдер және салықтар), өсімпұлдардың, пайыздардың есептелген сомасы мынаны құрайды:
теңге
р/с
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Төлем және салық, пайыздар сомасы
Өсімпұл сомасы
Қорытынды сома
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
Шағымды қараудың нәтижелерін ескере отырып, есептелген ___________________________ мөлшеріндегі төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар, пайыздар
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН ________________________ № __________________________ шотына
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының)
__________________________________________________ төлеуге жатады.
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
Тексерілетін тұлға Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен салықтық тексеруі нәтижелеріне шағым жасауға құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының
басшысы (басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны ______________________________________________ алдым
(тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі, күні)
(жеке кәсіпкерлер субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарламаны ___________________________________________ тапсырды
(мемлекеттік кірістер органның лауазымды тұлғасының тегі,
аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама тексерілетін тұлғаға ____________________________ жіберілді
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
11 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
17 -қосымша
нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарлама
20___ жылғы "____" _____________
№ __________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 114, 159-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 418-бабына сәйкес және
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
____________________________ 20__жылғы "___" ______№__ тексеру актісі негізінде Сізге
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), толық атауы))
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН)
________________________________________________________________

В соответствии со статьей 480 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения жалобы от "____" __________20___года
________________________________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах проверки или уведомление
об устранении нарушений)
________________________________________________________________
уведомляет Вас
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование проверяемого
лица, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный
номер (ИИН/ БИН, юридический адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе:
________________________________________________________________
Начисленная сумма таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин (далее – платежи и налоги), пеней, процентов с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа и налога, процентов
Сумма пени
Итого сумма
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого:
Начисленная сумма платежей и налогов, пеней, процентов с учетом результатов рассмотрения жалобы подлежит уплате в размере
________________________________________________________________
в _______________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН _____________________________ на счет № _____________________
________________________________________________________________
(органа государственных доходов)в
______________________________________________________________,
(Управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК)
Проверяемое лицо имеет право на обжалование результатов проверки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) проверяемого лица, подпись, печать
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного
предпринимательства), дата)
Уведомление вручил
________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 11 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 17 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о результатах проверки
"____" _____________ 20___ года
№ __________
В соответствии со статьями 114, 159 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс), статьей 418 Кодекса Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" (далее – Кодекс) и на основании акта проверки от "___"______20___г. №_______
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
Уведомляет Вас
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование налогоплательщика
(налогового агента)/проверяемого лица) Индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН /БИН)
________________________________________________________________

4) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
қайтарылуға расталмаған, бюджетке төленуге жатпайтын есептелген салық сомасынан есепке жатқызылатын қосылған құн салығы сомасының асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
5) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6) _________________________________________________________ үшін
(тексерілген кезең)
бюджетке төленуге жатпайтын, қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарынан, төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы туралы:
теңге
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Салық сомасы
7) жоғарыда көрсетілген кедендік тексеру актісінің негізінде анықталған кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын, пайыздар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттерге әсер етпейтін мынадай бұзушылық (тар) туралы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________

4) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, не подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
5) о сумме превышения налога на добавленную стоимость, возвращенной из бюджета и не подтвержденной к возврату:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
6) о сумме корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у источника выплаты, с доходов нерезидентов, не подтвержденной к возврату, не подлежащей уплате в бюджет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
7) о следующем (-их) нарушении (-ях), не повлиявших на обязанность по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и пени, выявленном (-ых) на основании вышеуказанного акта таможенной проверки:
________________________________________________________________
________________________________________________________________

Салық кодексінің 115 және 159-баптарына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 419-бабына сәйкес Сізге осы хабарлама табыстаған күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде:
1) _____________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
_______________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)
БСН-і ___________________________________________________________
№ ______________________________________________________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
________________________________________________________________
көлеміндегі салықтардың, кедендік төлемдердің арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарының, пайыздар және басқа да бюджетке төленетін міндетті төлемдер мен өсімпұлдардың сомасын төлеу,

В соответствии со статьями 115 и 159 Налогового кодекса и статьей 419 Кодекса, Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления:
1) уплатить сумму налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и других обязательных платежей в бюджет и пени в размере
________________________________________________________________
в _______________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН ____________________________________________________________
на счет № _______________________________________________________
(органа государственных доходов) в
______________________________________________________________,
(Управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК)

4) Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімімен бекітілген тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгертулер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібіне сәйкес тауарларға арналған декларацияға түзетулерді, сондай-ақ жоғарыда аталған бұзушылық(тар)ды жою бойынша өзге де әрекеттерді жүргізу қажет.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының талаптарын орындамаған жағдайда, Сізге "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 288 және 558-баптарына сәйкес әкімшілік өндіріп алу шаралары қолданылатын болады.
Тексеру нәтижелері туралы хабарламада кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, өсімпұлдар, пайыздар төлеу бойынша міндеттемелерге әкеліп соғатын талаптарды белгіленген мерзімде орындамаған жағдайда, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 117 және 118-баптарына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемдік баждар, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешектерді өтеу туралы хабарлама шығарылады.
"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 124-бабы 2-тармағына сәйкес кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарын төлеудің мерзімі өткен әрбір күн үшін, төлеу күнін қоса алғанда, кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарының төлеу мерзімі аяқталған күннен кейінгі күннен бастап Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландырудың ресми ставкасының 1,25 еселенген мөлшерінде әрбір мерзімі өткен күн үшін өсімпұл есепке жазылады.
Салық кодексінің 159-бабы 8-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 419-бабы 6-тармағына сәйкес, салық төлеуші (салық агенті)/тексерілетін тұлға тексеру нәтижелері туралы хабарламада көрсетілген салықтардың, кедендік төлемдердің, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдардың есептелген сомаларымен келіскен жағдайда, салықтарды, кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды, бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеу бойынша салықтық/кедендік міндеттемелердің, сондай-ақ өсімпұлдарды төлеу бойынша міндеттемені орындау мерзімдері төлеу кестесі қоса берілетін салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның өтініші бойынша алпыс жұмыс күніне ұзартылуы мүмкін. Бұл ретте көрсетілген сома бюджетке төлеу мерзімі ұзартылған әрбір күнге өсімпұл есептеле отырып төленуге жатады және осы кезеңнің әрбір он бес жұмыс күні сайын тең үлестермен төленіп отырады.
Тексеру нәтижелері бойынша есептелген акциз және төлем көзінен ұсталатын салықтар сомалары, тексеру нәтижелеріне шағым жасалғаннан кейін тексеру нәтижелері бойынша есептелген салықтардың, бюджетке төлемдердің және өсімпұлдардың сомаларын төлеу бойынша салықтық міндеттемелердің орындалу мерзімі ұзартылуға жатпайды.

4) произвести корректировку декларации на товары в соответствии с порядком внесения изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, утвержденным решением Евразийской экономической комиссии, а также иные действия по устранению вышеперечисленного (-ых) нарушения (-й).
В случае невыполнения требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии со статьями 288 и 558 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
В случае неисполнения в установленный срок требований, содержащихся в уведомлении о результатах проверки, повлиявших на обязанность по уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней процентов, выносится Уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов в соответствии со статьями 117 и 118 Кодекса.
В соответствии с пунктом 2 статьи 124 Кодекса пеня начисляется за каждый день просрочки уплаты таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, начиная со дня, следующего за днем окончания сроков уплаты таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, включая день уплаты, в размере 1,25-кратной официальной ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан, за каждый день просрочки.
В соответствии с пунктом 8 статьи 159 Налогового кодекса и пунктом 6 статьи 419 Кодекса, в случае согласия налогоплательщика (налогового агента)/ проверяемого лица с начисленными суммами налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов, других обязательных платежей в бюджет и пеней, указанными в уведомлении о результатах проверки, сроки исполнения налогового обязательства и обязанности по уплате налогов, таможенных платежей, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов, других обязательных платежей в бюджет, а также обязательства по уплате пеней могут быть продлены на шестьдесят рабочих дней по заявлению налогоплательщика (налогового агента)/проверяемого лица с приложением графика уплаты. При этом указанная сумма подлежит уплате в бюджет с начислением пени за каждый день продления срока уплаты и уплачивается равными долями через каждые пятнадцать рабочих дней указанного периода.
Не подлежит продлению срок исполнения налогового обязательства по уплате начисленных по результатам проверки сумм акциза и налогов, удерживаемых у источника выплаты, по уплате начисленных сумм налогов, платежей в бюджет и пеней по результатам проверки после обжалования результатов проверки.

"Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 419-бабының 6-тармағымен көзделген тәртіптегі кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждары, пайыздар мен өсімпұлдар бойынша міндеттемені орындаудың мерзімі, тексеру нәтижелерін шағымдаған жағдайда, кедендік тексеру нәтижелері бойынша есептелген кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар, пайыздар мен өсімпұлдарды төлеу бойынша ұзартылуға жатпайды.
Тексерілетін тұлға (кедендік өкіл) осы хабарламаны табыстаған күннен кейінгі күннен бастап, отыз жұмыс күні ішінде Салық кодексінің 177 және 178-баптарына және Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 55-тарауына сәйкес оны шағымдауға құқылы.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшысының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда ) қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің)/тексерілетін тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты,
(ол болған жағдайда) қолы, мөрі (оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын
заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға табыс етілді
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне)/тексерілетін тұлғаға жөнелтілді
________________________________________________________________
(жөнелту және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:
1) тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталмаған жағдайда, осы хабарламаның тиісті тармақшалары көрсетілмейді;
2) салық салу объектісі және (немесе) салық салуға байланысты объектісі бар заңды тұлғаға қатысты салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер, әлеуметтік төлемдер сомасы есептелген жағдайда, сондай сомаларды төлеу салық салу объектілерінің тіркелген орны бойынша жүзеге асырылады. Бұл ретте көрсетілген сомаларды төлеу бойынша талап осы хабарламада бөлек көрсетіледі.
3) Кедендік тексеру жүргізген мемлекеттік кірістер органынан басқа мемлекеттік кірістер органдары шығарған тауарларға арналға декларациялар бойынша кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар және өсімпұлдар есептелген жағдайда, осы Хабарламада кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждар және өсімпұлдарды төлеу туралы талап тауарларды шығару жүргізілген мемлекеттік кірістер органдары бөлігінде сомасы, мемлекеттік кірістер органының БСН-ы, шоттары, КБЕ-сі, ТТК-сы, Қазынашылық басқармасының банктік сәйкестендіру коды (БСК) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
12 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
21-қосымша
нысан
Таратудың салықтық есептілігі ұсынылған күннен бастап таратудың салықтық тексеруі аяқталған күнге дейінгі кезеңде салықтардың, бюджетке төленетін төлемдердің және әлеуметтік төлемдердің есепке жазылған сомалары туралы хабарлама
20___ жылғы "____" _____________
№ __________
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 114, 159-баптарына сәйкес және 20__ жылғы "__" ______№___ салық тексеруі актісінің негізінде
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
Сізді ___________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе толық атауы,
жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН), мекенжайы)
___________________________________________________________ үшін
салық және бюджетке төленетін басқа да (салық кезеңі)

Не подлежит продлению срок исполнения обязательства по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, процентам и пеням в порядке, предусмотренном пунктом 6 статьи 419 Кодекса, по уплате начисленных сумм таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и пеней по результатам таможенной проверки в случае обжалования результатов проверки.
Проверяемое лицо (таможенный представитель) в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения настоящего уведомления, вправе обжаловать его в соответствии со статьями 177 и 178 Налогового кодекса и с главой 55 Кодекса.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, печать)
Уведомление получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии) или наименование налогоплательщика
(налогового агента)/проверяемого лица, подпись, печать, (за исключением
юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налогового агенту)/проверяемому лицу
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту)/проверяемому лицу
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
1) в случае не установления нарушений по результатам проверки соответствующие подпункты настоящего уведомления не отражаются;
2) в случае начисления сумм налогов и других обязательных платежей в бюджет, социальных платежей в отношении юридического лица, имеющего объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, уплата таких сумм осуществляется по месту регистрации объектов налогообложения. При этом требование об уплате указанных сумм в настоящем уведомлении отражается отдельно;
3) в случае начисления таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и пеней по декларациям на товары, выпущенным в органах государственных доходов, отличных от органа государственных доходов, осуществляющего таможенную проверку, требование об уплате таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, процентов и пеней в настоящем Уведомлении отражается отдельно в разрезе органов государственных доходов, в котором производился выпуск товаров с указанием суммы, бизнес идентификационный номер (БИН), счета, код Бенефициара (КБЕ), код назначения платежа (КНП) органа государственных доходов, банковский идентификационный код (БИК) Управления казначейства.
Приложение 12 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 21 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление о начисленных суммах налогов, платежей в бюджет и социальных платежей за период с даты представления ликвидационной налоговой отчетности до даты завершения ликвидационной налоговой проверки
"____" _____________ 20___ года
№ __________
В соответствии со статьями 114, 159 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и на основании акта налоговой проверки
от "___"______20___ года № _____
________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
уведомляет Вас __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), полное наименование
________________________________________________________________
налогоплательщика) (индивидуальный идентификационный номер/
бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН), адрес)

1) салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
теңге
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
Барлығы
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________________________ үшін
2) әлеуметтік төлемдердің есептелген сомасы туралы хабардар етеді:
теңге
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
Барлығы
______________________
(төлемнің сомасы)
____________________________________________________________ үшін
Салық кодексінің 115 және 159-баптарына сәйкес Сіз аталған соманы осы хабарлама тапсырылған (алған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
БСН-і __________________________________________________________
№ ______________________________________________________ шотына
(мемлекеттік органның)
__________________________________________________ төлеуіңіз қажет
(Қазынашылық басқармасы, БСК)
________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының БСН)
Салықтар, төлемдер сомасын аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының бюджетіне төлеу:
теңге
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
________________________________________________
(төлемнің коды, атауы)
______________________
(төлемнің сомасы)
Барлығы
______________________
(төлемнің сомасы)
және де, "Азаматтар үшін үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамына әлеуметтік төлемдерді _______________________ көлемінде аудару қажет.
Мемлекеттік кірістер органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылады.

1) о начисленной сумме налогов и других обязательных платежей в бюджет:
тенге
________________________________________________ (код, наименование платежа)
_______________________ (сумма платежа)
________________________________________________ (код, наименование платежа)
_______________________ (сумма платежа)
________________________________________________ (код, наименование платежа)
_______________________ (сумма платежа)
Итого
_______________________ (сумма платежа)
за ______________________________________________________________
(налоговый период)
2) о начисленной сумме социальных платежей:
тенге
________________________________________________ (код, наименование платежа)
_______________________ (сумма платежа)
________________________________________________ (код, наименование платежа)
_______________________ (сумма платежа)
________________________________________________ (код, наименование платежа)
_______________________ (сумма платежа)
Итого
_____________________ (сумма платежа)
за _____________________________________________________________
(налоговый период)
В соответствии со статьей 115 и 159 Налогового кодекса Вам необходимо в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения) настоящего уведомления, уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет в размере
________________________________________________________________
в ______________________________________________________________
(наименование государственного органа)
БИН ____________________________________________________________
на счет № _______________________________________________________
(государственного органа)в
______________________________________________________________,
(Управление казначейства, банковский идентификационный код (БИК)
Уплатить сумму налогов, платежей в бюджеты города районного значения, села поселка, сельского округа:
________________________________________________________________
(БИН аппарата акимов городов районного значения, сел, поселков и сельских округов)
тенге
________________________________________________ (код, наименование платежа)
________________________ (сумма платежа)
________________________________________________ (код, наименование платежа)
________________________ (сумма платежа)
________________________________________________ (код, наименование платежа)
________________________ (сумма платежа)
Итого
________________________ (сумма платежа)
а также перечислить сумму социальных платежей в размере
________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация "Правительство для граждан".
В случае невыполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены меры административного взыскания в соответствии со статьей 288 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".

Салық кодексінің 187, 188-баптарына сәйкес салық төлеуші және салық агенті мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органына немесе сотқа Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен шағымдануына құқығы бар.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты ол болған жағдайда), қолы,
мөрі (оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды
қоспағанда), күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырылды
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
________________________________________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
13 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
23-қосымша
нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20__ жылғы "___" ________
№ _____________
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі - Салық кодексі) 96-бабына және 114-бабы 2-тармағының 10) тармақшасына сәйкес Сізді
________________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе салық төлеушінің
(салық агентінің) толық атауы)
________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН))
20___ жылдың "____" ____________________________________________
салық есептілігі (салық кезеңі мен салық есептілігінің атауы)
бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабардар етеді.
Салық кодексінің 96-бабының 2-тармағына сәйкес Сіз осы хабарламаны ол табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде орындауыңыз қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің):

В соответствии со статьями 187, 188 Налогового кодекса налогоплательщик и налоговый агент имеют право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов вышестоящему органу государственных доходов или в суд, в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, печать)
Уведомление получил:
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать, (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику (налоговому агенту):
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица государственного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику (налоговому агенту):
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 13 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 23 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля
"___" ______________ 20___ года
№ _________
________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
В соответствии со статьей 96 и подпунктом 10) пункта 2 статьи 114 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Налоговый кодекс) уведомляет Вас
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента)
________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/БИН))
о нарушениях, выявленных "___" ____________ 20____ года, по налоговой отчетности
________________________________________________________________
(наименование и налоговый период налоговой отчетности)
В соответствии с пунктом 2 статьи 96 Налогового кодекса Вам необходимо исполнить настоящее уведомление в течение тридцати рабочих дней со дня, следующего за днем его вручения (получения).
Исполнением налогоплательщиком (налоговым агентом) уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, признается:

1) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіскен жағдайда:
мемлекеттік кірістер органдарында тіркеу есебіне қою;
анықталған бұзушылықтар жататын салық кезеңі үшін хабарлама бойынша салық есептілігін табыс ету;
салық төлеушінің қосылған құн салығын қайтару туралы талабы бойынша бұрын бюджеттен қайтарылған қосылған құн салығының сомасын бюджетке төлеу, сондай-ақ, салық төлеушіге осындай соманы аударған күннен бастап әрбір күн үшін Салық кодексінің 104-бабының 4-тармағында көрсетілген мөлшерде өсімпұл төлеу арқылы салық төлеушінің (салық агентінің) анықталған бұзушылықтарды жоюы;
2) хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда - Салық кодексінің 96-бабының 3-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, салық төлеушінің (салық агентінің) камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны жіберген мемлекеттік кірістер органына анықталған бұзушылықтар бойынша қағаз немесе электрондық жеткізгіште түсініктемені табыс етуі камералдық бақылау нәтижелері бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындауы танылады.
Осы хабарламаны белгіленген мерзімде орындамау Салық кодексінің 118-бабына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұруға әкеп соғады.
Мемлекеттік кірістер органдарының және олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда, Сізге Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексіне сәйкес әкімшілік жаза қолданылады.
Салық кодексінің 96-бабының 5-тармағына сәйкес осы хабарламамен келіспеген жағдайда, салық төлеуші немесе оның уәкілетті өкілі мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) жоғары тұрған және (немесе) уәкілетті органға немесе сотқа шағымдануға құқылы.
Анықталған бұзушылықтардың сипаттамалары бар қосымша ___ парақта.
Мемлекеттік органның басшысы
(басшының орынбасары)
__________________________________________________ _____________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))            (қолы)
Мөр орны
Хабарламаны алдым
__________________________________________________ _____________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Мөр орны
(оның ішінде жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) табыс етілді
_______________________________________
(мемлекеттік органның лауазымды тұлғасының тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, күні)
Салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (ол болған
жағдайда) немесе атауы
__________________________
Мекенжайы:
__________________________
__________________________
Хабарлама салық төлеушіге
(салық агентіне) жіберілді
_______________________________________
(жіберу және (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
14 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
27-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
15 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
28-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
16 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
35-қосымша
нысан
Тексеру нәтижелері туралы хабарламаға салық төлеушінің (салық агентінің) шағымын қарау қорытындылары туралы хабарлама
20__ жылғы "___" _________
№ _______

1) в случае согласия с указанными в уведомлении нарушениями - устранение выявленных нарушений налогоплательщиком (налоговым агентом) путем:
постановки на регистрационный учет в органах государственных доходов;
представления налоговой отчетности по уведомлению за налоговый период, к которому относятся выявленные нарушения;
уплаты суммы налога на добавленную стоимость в бюджет, ранее возвращенной из бюджета по требованию налогоплательщика о возврате налога на добавленную стоимость, а также уплаты пени в размере, указанном в пункте 4 статьи 104 Налогового кодекса, за каждый день с даты перечисления налогоплательщику таких сумм.
2) в случае несогласия с указанными в уведомлении нарушениями - представление налогоплательщиком (налоговым агентом) пояснения по выявленным нарушениям на бумажном или электронном носителе в орган государственных доходов, направивший уведомление об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 3 статьи 96 Налогового кодекса.
Неисполнение в установленный срок настоящего уведомления влечет приостановление расходных операций по банковским счетам налогоплательщика в соответствии со статьей 118 Налогового кодекса.
В случае не выполнения законных требований органов государственных доходов и их должностных лиц к Вам будут применены административные взыскания в соответствии с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии с пунктом 5 статьи 96 Налогового кодекса в случае несогласия с настоящим уведомлением налогоплательщик или его уполномоченный представитель вправе обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органов государственных доходов в вышестоящий и (или) в уполномоченный орган или в суд.
Приложение с описанием выявленных нарушений на _________ листе (-ах).
Руководитель
(заместитель руководителя)
государственного органа
________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место печати
Уведомление получил
________________________________________________ _______________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), налогоплательщика подпись, дата
(налогового агента))
Место печати
(за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства)
Уведомление вручено
налогоплательщику (налоговому агенту)
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица государственного органа, подпись, дата)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
или наименование
налогоплательщика:
__________________________
Адрес:
__________________________
__________________________
Уведомление отправлено налогоплательщику
(налоговому агенту)
______________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 14 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 27 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Приложение 15 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 28 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Приложение 16 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 35 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма
Уведомление об итогах рассмотрения жалобы налогоплательщика (налогового агента) на уведомление о результатах проверки
"___" ______________ 20___ года
№ _________

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 114 және 182-баптарына сәйкес
________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
20__ жылғы "____" ______________ шағымыңызды қарау нәтижелері бойынша
________________________________________________________________
(тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымның мәнін көрсету)
Cізді
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе
толық атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (ЖСН/БСН),
заңды мекен-жайы)
шағым бойынша мынадай шешім қабылданғаны туралы хабардар етеді:
________________________________________________________________

В соответствии со статьями 114 и 182 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Налоговый кодекс)
________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
по результатам рассмотрения жалобы от "____"________________20_года
________________________________________________________________
(указать предмет обжалования - уведомление о результатах проверки)
________________________________________________________________,
уведомляет Вас
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) или полное наименование
налогоплательщика (налогового агента), индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-идентификационный номер (ИИН/ БИН), юридический адрес)
о вынесении следующего решения по жалобе:
________________________________________________________________
________________________________________________________________

3. __________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, кемітілген залал сомасы мынаны құрайды (бюджетке төленуге жатпайтын):
теңге
_____________________________________________________________________________
(залал сомасы)
4. __________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, қайтарылуға расталмаған есептелген салық сомасынан қосылған құн салығының асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Салық сомасы
5. __________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, бюджеттен қайтарылған және қайтарылуға расталмаған қосылған құн салығының асып кету сомасы мынаны құрайды:
теңге
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Салық сомасы
Өсімпұл сомасы
6. __________________________________________________________ үшін,
(тексерілетін кезең)
шағымды қарау нәтижелерін ескере отырып, қайтарылуға расталмаған, резидент еместердің табыстарының төлем көзінен ұсталған корпоративтік (жеке) табыс салығының сомасы мынаны құрайды (бюджетке төленуге жатпайтын):
тенге
Бюджеттік сыныптама коды
Бюджеттік сыныптама кодының атауы
Салық сомасы
Салық кодексінің 115-бабына сәйкес Сізге:

3. Сумма уменьшенного убытка с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
____________________________________________________________________________ (сумма убытка)
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
4. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, относимого в зачет, над суммой начисленного налога, не подтвержденной к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
5. Сумма превышения налога на добавленную стоимость, возвращенная из бюджета и не подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет:
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
Сумма пени
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
6. Сумма корпоративного (индивидуального) подоходного налога, удержанного у источника выплаты с доходов нерезидентов, не подтвержденная к возврату, с учетом результатов рассмотрения жалобы составляет (не подлежит уплате в бюджет):
тенге
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма налога
за ______________________________________________________________
(проверяемый период)
В соответствии со статьей 115статьей 115 Налогового кодекса Вам необходимо:

1) ______________________ мөлшеріндегі салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер және өсімпұл сомасын
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
БСН ___________________________________ № _______________ шотына
(мемлекеттік кірістер органы)
________________________________________________________________
(Қазынашылық басқармасы, банктік сәйкестендіру коды (БСК)

1) уплатить сумму налогов и других обязательных платежей в бюджет и пени в размере
________________________________________________________________
в ______________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
БИН _________________________________ на счет № __________________
(органа государственных доходов)
в ______________________________________________________________
(Управление казначейства, БИК)

2) ________________________________________________ мөлшеріндегі аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджетіне салықтардың, төлемдердің және өсімпұлдардың сомасын
________________________________________________________________
(аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдері аппаратының БСН)
теңге
р/с
Бюджеттік жіктеу коды
Бюджеттік жіктеу кодының атауы
Төлемнің, салықтың сомасы
Өсімпұл сомасы
Жиыны сома
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
3) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына ____________________________________________ мөлшеріндегі міндетті зейнетақы жарналар, міндетті кәсіби жарналар, әлеуметтік аударымдар мен өсімпұлдар сомаларын төлеу қажет.
Салық төлеушінің (салық агентінің) Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіппен салықтық тексеруі нәтижелеріне шағым жасауға құқығы бар.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы
(басшының орынбасары) __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым
________________________________________________________________
(салық төлеушінің (салық агентінің) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы,
мөрі (жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғаларды қоспағанда), күні)
Хабарламаны салық төлеушіге (салық агентіне) тапсырды
________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда), қолы, күні)
Хабарлама салық төлеушіге (салық агентіне) жіберілді
________________________________________________________________
(жіберу (немесе) алу фактісін растайтын құжат)
Ескертпе:
осы нысан шеңберінде пайдаланылатын ұғымдар 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) пайдаланылатын ұғымдар мәнінде қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 405 бұйрығына
17 - қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 8 ақпандағы
№ 146 бұйрығына
37-қосымша
нысан

2) уплатить сумму налогов, платежей и пени в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа:
________________________________________________________________
(БИН аппарата акимов городов районного значения, сел, поселков и сельских округов)
тенге
№ п/п
Код бюджетной классификации
Наименование кода бюджетной классификации
Сумма платежа, налога
Сумма пени
Итого сумма
2
3
4
5
6
Итого
3) перечислить сумму обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных взносов, социальных отчислений и пени в размере:
________________________________________________________________
в Некоммерческое акционерное общество "Государственная Корпорация "Правительство для граждан".
Налогоплательщик (налоговый агент) имеет право на обжалование результатов проверки в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель (заместитель руководителя)
органа государственных доходов ___________________________________
(фамилия и инициалы, подпись, печать)
Уведомление получил
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) налогоплательщика (налогового агента),
подпись, печать (за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства), дата)
Уведомление вручено налогоплательщику
(налоговому агенту)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица органа
государственных доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено налогоплательщику:
(налоговому агенту)
________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Примечание:
понятия, используемые в рамках настоящей формы применяются в том значении, в котором они используются в Кодексе Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
Приложение 17 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 405
Приложение 37 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от "8" февраля 2018 года № 146
форма