"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 210 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 сәуірде № 20502 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Индустрия және
инфрақұрылымдық даму министрі
Б. Атамкулов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы Цифрлық
даму инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрінің
2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ 210 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрінің
2011 жылғы 24 тамыздағы
№ 523 бұйрығымен
бекітілген
Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидалары

О внесении изменений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 17 апреля 2020 года № 210. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 апреля 2020 года № 20502
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523 "Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7204) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов, утвержденные указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развитию Республики Казахстан;
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития Республики Казахстан
Б. Атамкулов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 17 апреля 2020 года № 210
Утверждены приказом
Министра транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан
от 24 августа 2011 года № 523
Правила допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі–Қағидалар) "Автомобиль көлігі туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 10) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының автомобиль тасымалдаушыларына мынадай автокөлік құралдарының иелері үшін міндетті халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру тәртібін айқындайды.
1) жүк автомобильдері (тіркемені қоса алғанда рұқсат етілетін пайдалы жүктемесі 3,5 тоннадан асатын);
2) жүктердің белгілі бір түрлерін тасымалдауға арналған мамандандырылған автомобильдер.
2. Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауға мемлекеттік немесе міндетті техникалық байқаудан өткен автокөлік құралдары жіберіледі.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты–мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызмет көрсету процесінің сипаттамаларын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі;
2) халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігі – қағаз тасығыштағы немесе электрондық құжат нысанындағы Қазақстан Республикасының автомобильдік тасымалдаушыларына құқық беретін халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі - Рұқсат);
3) автокөлік құралына рұқсат карточкасы – қағаз тасығышта немесе электрондық құжат нысанындағы автокөлік құралын халықаралық автомобильмен жүк тасымалдарын пайдалануға рұқсат беретін құжат (бұдан әрі – рұқсат карточкасы);
2-тарау. Рұқсат және рұқсат карточкасын беру тәртібі
4. Рұқсатты және (немесе) рұқсат карточкасын ресімдеуді және беруді Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) жүзеге асырады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қызметті көрсету процесінің сипаттамалар, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралдарына рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында жазылған.
Жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралдарына рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) алу үшін аумақтық органдарға:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "Об автомобильном транспорте" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и определяют порядок выдачи автомобильным перевозчикам Республики Казахстан удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска, которые обязательны для владельцев следующих автотранспортных средств:
1) грузовых автомобилей (допустимая полезная нагрузка которых, включая прицеп более 3,5 тонн);
2) специализированных автомобилей, предназначенных для перевозки определенных видов грузов.
2. Автотранспортные средства допускаются к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов после прохождения государственного или обязательного технического осмотра.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) стандарт государственной услуги – перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги;
2) удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов – разрешительный документ на бумажном носителе или в форме электронного документа, дающий право автомобильным перевозчикам Республики Казахстан осуществлять международные автомобильные перевозки грузов (далее – Допуск);
3) карточки допуска на автотранспортное средство – разрешительный документ на бумажном носителе или в форме электронного документа, разрешающий использование автотранспортного средства в международных автомобильных перевозках грузов (далее – карточки допуска).
Глава 2. Порядок выдачи Допуска и карточки допуска
4. Оформление и выдачу Допуска и (или) карточки допуска осуществляют территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства" согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Физические и юридические лица (далее – услугополучатели) для получения государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства" (далее – государственная услуга) направляют в территориальные органы через:

1) Мемлекеттік корпорация:
жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға және (немесе) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, рұқсат беру куәлігін және(немесе) жаңа рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баж төленгенін растайтын құжат;
автокөлік құралын жалға алу шартының көшірмесі (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәлік көшірмесі;
2) Портал:
порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
автокөлік құралын жалға алу шартының электрондық көшірмесі (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
тахографты мерзімдік тексеру (инспекция) туралы куәліктің электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініште және ұсынылатын құжаттарда (көлік құралының мемлекеттік тіркеу белгісі, типі, маркасы, моделі, шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (болған жағдайда) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмесі) мәліметтердің толықтығы мен анықтығын қамтамасыз етеді.
6. Мемлекеттік корпорация қызметкері "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралдарына рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдауды жүзеге асырады және құжаттардың түпнұсқасынан электрондық көшірмелерді жасайды, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
Көрсетілетін қызметті алушы 5-тармақтың екінші бөлігінде көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні мен мекенжайын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, жылжымалы мүлікке құқық белгілейтін құжаттар, баж сомасының бюджетке төленгенін растайтын құжат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.

1) Государственную корпорацию:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности);
заявление по форме согласно приложению 1 и (или) приложению 2 к настоящим Правилам;
документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу удостоверения допуска и (или) нового удостоверения допуска, за исключением случаев уплаты через ПШЭП;
копия договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
копия свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа.
2) портал:
запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
электронная копия договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
электронная копия свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа.
Услугополучатель обеспечивает полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставляемых документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа).
6. Работник Государственной корпорации осуществляет прием документов на оказание государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства" и воспроизводит электронные копии с оригинала документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному частью второй пункта 5 и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
При обращении услугополучателя через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием адреса и даты получения результата государственной услуги.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, правоустанавливающих документах на движимое имущество, документе подтверждающем оплату в бюджет суммы пошлины (в случае оплаты через ПШЭП) о прохождении автотранспортным средством государственного или обязательного технического осмотра, услугодатель или работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

7. Мемлекеттік корпорацияға, сондай-ақ порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберу мерзімі өтініш берілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті алуға құжаттар келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініште және ұсынылған құжаттарда (көлік құралының мемлекеттік тіркеу белгісі, типі, маркасы, моделі, оның шығарылған күні, автокөлік құралдарын жалдау шарты туралы мәліметтер (болған жағдайда) және тахографты мерзімді тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмесі) мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығын тексереді.
9. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында пайдаланушының кабинетіне жіберіледі, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған немесе осы Қағидалардың 11-тармағының 1) - 3) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз тасығышта алу үшін жүгінген жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі басып шығарылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің түпнұсқалығын www.egov.kz порталда тексеруге болады .
Рұқсат және рұқсат беру карточкасының нысандары осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларда келтірілген.
10. Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесі арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне түседі.
11. Аумақтық органдар мынадай негіздер бойынша Рұқсат және (немесе) рұқсат беру карточкасын беруден бас тартады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін отандық тасымалдаушы (көрсетілетін қызметті алушы) ұсынатын құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) отандық тасымалдаушының (көрсетілетін қызметті алушының) және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

7. Срок оказания государственной услуги при обращении в Государственную корпорацию, а также на портал составляет 2 (два) рабочих дня.
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Срок направления мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги составляет 2 (два) рабочих дня со дня подачи заявления.
8. Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента поступления документов на получение государственной услуги проверяет полноту и достоверность сведений в заявлении и предоставленных документах (государственный регистрационный знак, тип, марка, модель транспортного средства, дата его выпуска, сведения о договоре аренды автотранспортных средств (при наличии) и копии свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа).
9. По результатам рассмотрения представленных документов при обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется в кабинет пользователя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренными подпунктами 1) - 3) пункта 11 настоящих Правил.
В случае обращения услугополучателя в Государственную корпорацию за получением результата оказания государственной услуги на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги распечатывается.
Проверить подлинность результата оказания государственной услуги можно на портале www.egov.kz.
Формы Допуска и карточки допуска приведены в приложениях 4 и 5 к настоящим Правилам.
10. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
При оказании государственной услуги посредством государственной информационной системы разрешений и уведомлений, данные о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
11. Территориальные органы отказывают в выдаче Допуска и (или) карточки допуска по следующим основаниям:
1) установления недостоверности документов, предоставляемых отечественным перевозчиком (услугополучателем) для получения государственной услуги и (или) данных (сведений) содержащих в них;
2) несоответствия отечественного перевозчика (услугополучателя) и (или) предоставленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленными настоящими Правилами;

3) отандық тасымалдаушыға (көрсетілетін қызметті алушыға) қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
12. Уәкілетті ұйымның құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым уәкілетті ұйым не көлік саласындағы уәкілетті орган басшысының атына берілуі мүмкін.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес уәкілетті ұйымның не көлік саласындағы уәкілетті органның атына келіп түскен әзірлеушінің шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен әзірлеушінің шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Уәкілетті ұйым шешімінің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, әзірлеуші сот тәртібінде нәтижелерге шағымдалуы мүмкін.
13. Осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген жағдайларда жаңа Рұқсат және (немесе) рұқсат беру карточкасын алуға арналған өтінішті аумақтық орган осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзімде қарайды.
14. Отандық тасымалдаушыға жаңа рұқсат және (немесе) рұқсат беру карточкалары:
1) дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты, атауы, орналасқан жері өзгерген;
2) заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері өзгерген және қайта ұйымдастырылған;
3) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірінің белгісін ауыстырған жағдайларда беріледі.
15. Рұқсат және (немесе) рұқсат беру карточкалары:
1) заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру нәтижесінде дара кәсіпкердің қызметі таратылған немесе тоқтатылған;
2) автокөлік құралдарының тіркеу деректері өзгерген;
3) автокөлік құралдарының жалға алу шартының мерзімі өткен.
4) автокөлік құралын мемлекеттік тіркеуден және есептен шығарған;
5) аумақтық органдар мен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Көлік комитеті (бұдан әрі – Көлік комитеті) тахографты мерзімдік тексеру (инспекция) туралы куәліктің жарамсыздығы, механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудың бірыңғай ақпараттық жүйесінде автокөлік құралы туралы мәліметтердің болмауы, жүк автомобильдерінің осы Қағидалардың 2-тармағына сәйкес келмеуі туралы куәліктің жарамсыздығы туралы белгіленген жағдайларда өз қолданысын тоқтатады.

3) в отношении отечественного перевозчика (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получение определенной государственной услуги.
12. Жалоба на решение, действий (бездействия) сотрудников структурных подразделений уполномоченной организации может быть подана на имя руководителя уполномоченной организации либо уполномоченного органа в сфере транспорта.
Жалоба разработчика, поступившая в адрес уполномоченной организации либо уполномоченного органа в сфере транспорта, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба разработчика, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами решения уполномоченной организации разработчик может обжаловать результаты в судебном порядке.
13. Заявление на получение нового Допуска и (или) карточки допуска в случаях, предусмотренных пунктом 14 настоящих Правил, рассматривается территориальным органом в сроки указанные в пункте 7 настоящих Правил.
14. Отечественному перевозчику выдается новый Допуск и (или) карточки допуска в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменения наименования, местонахождения и реорганизации юридического лица;
3) замены государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства.
15. Допуск и (или) карточки допуска прекращают свое действие в случаях:
1) прекращения деятельности индивидуального предпринимателя, ликвидации или прекращения деятельности в результате реорганизации юридического лица;
2) изменения регистрационных данных автотранспортных средств;
3) истечения срока договора аренды автотранспортных средств;
4) снятия с государственной регистрации и учета автотранспортного средства;
5) установления территориальными органами и Комитетом транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Комитет транспорта) недействительности свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа, отсутствия сведений об автотранспортном средстве в единой информационной системе обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, не соответствия грузовых автомобилей пункту 2 настоящих Правил.

Осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында көзделген жағдайлар анықталған кезде Рұқсаттың және (немесе) рұқсат беру карточкасының қолданысын тоқтатуды аумақтық орган және (немесе) көлік комитеті рұқсат және (немесе) рұқсат беру карточкасын алған дара кәсіпкерді және (немесе) заңды тұлғаны хабардар ете отырып, өтінімдерді электрондық беру жүйесінде олардың күшін жою жолымен жүзеге асырады.
16. Рұқсат беру және рұқсат беру карточкалары мерзімсіз болып табылады. Жалға алынған автокөлік құралдарына рұқсат беру карточкасының қолданылу мерзімі жалдау шартының мерзіміне байланысты айқындалады.
17. Рұқсат беру карточкалары әрбір автомобиль-тартқышқа және жартылай тіркемеге (тіркемеге) жеке ресімделеді.
18. Рұқсат беру және (немесе) рұқсат беру карточкалары басқа отандық тасымалдаушыларға берілмейді.
Автокөлік құралына қолданыстағы біреуден артық рұқсат беру карточкасының болуына жол берілмейді
19. Берілген Рұқсаттарды және (немесе) рұқсат беру карточкаларын есепке алу көлік дерекқорының ақпараттық талдау жүйесінде және тасымалдау қауіпсіздігі серпіні мониторингінде жүзеге асырылады.
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
1-қосымша
Нысаны
__________________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және (немесе) автокөлік құралына рұқсат карточкасын алуға өтініш
_________________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) немесе заңды тұлғаның атауы)
*Қағаз тасығышта ___ ( егер рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою).
* Электрондық тасығышта ____ (егер рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын электрондық тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою).
Мына автокөлік құралдарына халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін немесе рұқсат беру куәлігінің және (немесе) рұқсат карточкасының телнұсқасын беруіңізді сұраймын:
р/с
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Баланстағы АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Ескертпе
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)/ бизнес сәйкестендіру нөмірі БСН)
____________________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама
_________________________________________________________________________
№ және берілген күні)
Мекенжайы _____________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің№, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:___________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
___________________________________                               ___________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                              (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
* Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалар үшін мөрдің болуы талап етілмейді.
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
2-қосымша
Нысаны
__________________________________________________________________________
(көліктік бақылау органының атауы)
Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат берудің жаңа куәлігін және (немесе) авто көлік құралына рұқсат карточкасын алуға өтініш
__________________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) заңды тұлғаның атауы)
*Қағаз тасығышта ___ (егер рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою).
* Электрондық тасығышта ____ (егер рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын электрондық тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою).
Мынадай автокөлік құралдарына:

При установлении случаев, предусмотренных подпунктами 4) и 5) настоящего пункта прекращение действия Допуска и (или) карточки допуска осуществляется территориальным органом и (или) Комитетом транспорта путем аннулирования их в системе электронной подачи заявок с уведомлением индивидуального предпринимателя и (или) юридического лица получившего Допуск и (или) карточки допуска.
16. Допуск и карточки допуска являются бессрочными. На арендованные автотранспортные средства срок действия карточки допуска определятся исходя из срока договора аренды.
17. Карточки допуска оформляются на каждый автомобиль-тягач и отдельно на полуприцеп (прицеп).
18. Допуск и (или) карточки допуска не подлежат передаче другим отечественным перевозчикам.
Наличие на автотранспортное средство более одной действующей карточки допуска не допускается.
19. Учет выданных Допусков и (или) карточек допуска осуществляется в информационной аналитической системе транспортной базы данных и мониторинга динамики безопасности перевозок.
Приложение 1 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Форма
____________________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление на получение Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов и (или) карточки допуска на автотранспортное средство
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя или наименование юридического лица)
*На бумажном носителе ___ (поставить знак X в случае, если необходимо получить Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на бумажном носителе).
*На электронном носителе ____ (поставить знак X в случае, если необходимо получить Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на электронном носителе).
Прошу выдать удостоверение допуска или дубликат удостоверения допуска и (или) карточки допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства:
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
Примечание
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/ бизнес-идентификационный номер
(БИН)_______________________________________________________________________
Справка о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица _______________________________________
(№ и дата выдачи)
Адрес __________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: ________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_____________________________________ ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
* Не требуется наличие печати для юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства.
Приложение 2
к Правилам допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов
форма
__________________________________________________________________________
(наименование органа транспортного контроля)
Заявление на получение нового Удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов и (или) карточки допуска на автотранспортное средство
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) индивидуального предпринимателя или
наименование юридического лица)
*На бумажном носителе ___ (поставить знак X в случае, если необходимо получить Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на бумажном носителе).
*На электронном носителе ____ (поставить знак X в случае, если необходимо получить Удостоверение допуска и (или) карточки допуска на электронном носителе).
Прошу выдать новое Удостоверение допуска и (или) карточки допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов на следующие автотранспортные средства в связи с:

1) дара кәсіпкердің тегінің, атының, әкесінің атының, атауымен, орналасқан жерінің өзгеруіне;
2) заңды тұлғаның атауының, орналасқан жерінің өзгеруіне және қайта ұйымдастырылуына;
3) автокөлік құралының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісінің ауысуына байланысты Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға жаңа рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын беруіңізді сұраймын.
(керегінің астын сызу)
р/с
Автокөлік құралының маркасы
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі
Баланстағы АКҚ/ Жалға алу құқығындағы АКҚ
АКҚ жалға алған жағдайда, АКҚ жалға алу шартының қолданылу мерзімі
Ескертпе
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) / бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)
_____________________________________________________________________
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама
_________________________________________________________________
(№ және берілген күні)
Мекенжайы __________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің №, телефон, факс)
Қоса берілетін құжаттар:________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін
________________________________                               _____________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                               (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
* Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалар үшін мөрдің болуы талап етілмейді.
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
3-қосымша
"Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдары
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғам;
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
2 (екі) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: халықаралық автомобильмен жүктерді тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және (немесе) автокөлік құралына рұқсат карточкасы не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері

1) изменением фамилии, имени, отчества, наименования, местонахождения индивидуального предпринимателя;
2) изменением наименования, местонахождения и реорганизацией юридического лица;
3) заменой государственного регистрационного номерного знака автотранспортного средства.
(нужное подчеркнуть)
№ п/п
Марка автотранспортного средства
Государственный регистрационный номерной знак
АТС на балансе/ АТС на праве аренды
В случае аренды АТС, срок действия договора аренды АТС
Примечание
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)/ бизнес-идентификационный номер (БИН)
_______________________________________________________________________
Справка о государственной регистрации индивидуального предпринимателя или юридического лица _______________________________________________________
(№ и дата выдачи)
Адрес __________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, № дома, телефон, факс)
Прилагаемые документы: _________________________________________________
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах
_____________________________________ ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати (в случае наличия)
* Не требуется наличие печати для юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства.
Приложение 3 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Стандарт государственной услуги "Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
3
Срок оказания государственной услуги
2 (два) рабочих дня.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
5
Результат оказания государственной услуги
Результат оказания государственной услуги: удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов и (или) карточка допуска на автотранспортное средство либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

Рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баж "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген баж мөлшерлемесі бойынша республикалық бюджетке төленеді және мемлекеттік баж төленген күнге белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 25 пайызын құрайды.
Мемлекеттік бажды төлеу екінші деңгейдегі банктер, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
рұқсат карточкасын беру тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі;
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша, жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы кезекті броньдауға болады;
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы (не оның өкілеттігін растайтын құжат бойынша өкілі) жүгінген кезде:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін талап етіледі);
Осы Қағидаларға 1-қосымшаға және (немесе) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, рұқсат беру куәлігін немесе жаңа рұқсат беру куәлігін беру үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжат;
автокөлік құралын жалға алу шартының көшірмесі (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
тахографты мерзімдік тексеру (инспекция) туралы куәліктің көшірмесі.

Государственная пошлина за выдачу удостоверения допуска уплачивается в республиканский бюджет по ставке пошлины, установленной Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет 25 процентов от месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Оплата государственной пошлины осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП);
выдача карточки допуска осуществляется на бесплатной основе.
7
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке очереди без ускоренного обслуживания;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается по месту регистрации услугополучателя, в порядке очереди без ускоренного обслуживания, возможно бронирование очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
При обращении услугополучателя (либо его представителя по документу, подтверждающему полномочия):
1) в Государственную корпорацию:
документ, удостоверяющий личность (требуется для идентификации личности).
заявление по форме согласно приложению 1 и (или) приложению 2 к настоящим Правилам;
документ, подтверждающий уплату государственной пошлины за выдачу удостоверения допуска и (или) нового удостоверения допуска, за исключением случаев уплаты через ПШЭП;
копия договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
копия свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа.

2) порталға:
порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
автокөлік құралын жалға алу шартының электрондық көшірмесі (автокөлік құралын жалға алған жағдайда);
тахографты мерзімдік тексеру (инспекция) туралы куәліктің электрондық көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздері
1) Отандық тасымалдаушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) Отандық тасымалдаушының (көрсетілетін қызметту алушының) және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) Отандық тасымалдаушыға (көрсетілетін қызметту алушыға) қатысты мемлекеттік қызмет алуды талап ететін қызметті немесе жекеленген қызмет тірлерін атқаруға, оның ішінде жүктерді тасымалдауға тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің(үкімінің) болуы.
Рұқсат және (немесе) рұқсат карточкасын беруден бас тартылған жағдайда отандық тасымалдаушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында пайдаланушының кабинетіне дәлелді жауап жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы стандартқа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1. Тыныс–тіршілігін шектейтін, ағза функцияларының тұрақты бұзылуынан денсаулығы нашарланған көрсетілетін қызметті алушыларға, қажет болған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкері \біріңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 нөміріне жүгіну арқылы тұрғылықты жерге шығу жолымен жүргізеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Министрліктің – www.miid.gov.kz "Көлік комитеті" бөлімінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) Мемлекеттік корпорация – www.gov4c.kz ескерту.
3. Көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.

2) на портал:
направляется запрос на портале в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
электронная копия договора аренды автотранспортного средства (в случае аренды автотранспортного средства);
электронная копия свидетельства о периодической проверке (инспекции) тахографа.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, предоставляемых отечественным перевозчиком (услугополучателем) для получения государственной услуги и (или) данных (сведений) содержащих в них;
2) несоответствие отечественного перевозчика (услугополучателя) и (или) предоставленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленными настоящими Правилами;
3) в отношении отечественного перевозчика (услугополучателя) имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, в том числе по транспортировке (перевозке) грузов, требующих получение определенной государственной услуги.
В случае отказа в выдаче Допуска и (или) карточки допуска отечественному перевозчику направляется мотивированный ответ в кабинет пользователя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 настоящего стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 6 к настоящему стандарту.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
1. Услугополучателям имеющим нарушение здоровья, со стойким расстройством функций организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
2. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги", раздела "Комитет транспорта";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
3. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

4. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8 800 080 7777.
5. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
ХАЛЫҚАРАЛЫҚ АВТОМОБИЛЬ МЕН ЖҮК ТАСЫМАЛДАУДЫ ЖҮЗЕГЕ АСЫРУҒА РҰҚСАТ БЕРУ КУӘЛІГІ УДОСТОВЕРЕНИЕ ДОПУСКА К ОСУЩЕСТВЛЕНИЮ МЕЖДУНАРОДНЫХ АВТОМОБИЛЬНЫХ ПЕРЕВОЗОК ГРУЗОВ
Тіркеу №/Регистрационный 20___ жылғы"____"/№______ _______20__ года
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения__________________________________________
__________________________________________________________________________
Ұйымдастырушылық-құқықтық нысан және (Заңды тұлғаның атауы немесе дара
кәсіпкердің атауы / организационно-правовая форма и наименование юридического
лица или наименование индивидуального предпринимателя)
Находящийся по адресу _____________________________________________________
_________________________________________________________________________
мекенжайы бойынша орналасқан
(Заңды тұлға үшін - заңды мекен жайы, дара кәсіпкер үшін – тұрғылықты
мекенжайы/ для юридического лица - юридический адрес, для индивидуального
предпринимателя –адрес проживания)
Осы куәлік оның иесінің халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсатын растайды.
Настоящее Удостоверение подтверждает допуск его владельца к осуществлению международных перевозок грузов автомобильным транспортом.
Рұқсат берілді/ Разрешение выдано____________________________________________
__________________________________________________________________________
(Уәкілетті органның мекеменің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда), берілген уақыты/ наименование уполномоченного органа, фамилия, имя,
отчество (при его наличии), дата выдачи)
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
АВТОКӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫНА РҰҚСАТ БЕРУ КАРТОЧКАСЫ (ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЖҮК ТАСЫМАЛЫ) КАРТОЧКА ДОПУСКА НА АВТОТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО (МЕЖДУНАРОДНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ ГРУЗОВ)
Тіркеу №/ Регистрационный № ________________
Рұқсат беру куәлігін тіркеу / К Удостоверению допуска регистрационный № ___ 20 __ жылғы/ года _______
Жарамдылық мерзімі/ Действительна 20 __ жылғы: _____ _______20__ года
Жүк автокөлігінің маркасы/ Марка грузового автомобиля: __________________
Тіркеу белгісінің №/ Регистрационный знак № ____________________________
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения:____________________________________
Рұқсат берілді/ Разрешение выдано______________________________________
(Уәкілетті органның атауы,тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), берілген
уақыты/наименование уполномоченного органа, фамилия, имя, отчество
(при его наличии), дата, выдачи)
Ескертпе/ Примечания:
"____ дейін жарамды" жолын толтыру кезінде "Жарамды" жалға алу шарты бойынша, жүк автомобилін пайдаланған жағдайда рұқсат беру карточкасының қолданысының аяқталу күні қойылады–оның қолданыс мерзімінің аяқталуы. Рұқсат карточкасының тіркелу нөмірі Куәліктің толық қолданылу кезеңінде сақталады
При заполнении строки "Действительна по:" проставляется дата окончания действия карточки допуска в случае использования грузового автомобиля по договору аренды - срок окончания его действия. Регистрационный номер Карточки допуска сохраняется на весь период действия Удостоверения.
Халықаралық автомобильмен
жүк тасымалдауды жүзеге
асыруға автомобильмен
тасымалдаушыға рұқсат беру
қағидаларына
6-қосымша
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
(бұдан әрі – Т. А. Ә.) немесе
көрсетілетін қызметті алушы ұйымның атауы)
_____________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № __ бөлімі (мекенжайы: ___________________________________) Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты ___________________________ мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады:
Жоқ құжаттардың атауы:

4. Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
5. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Приложение 4 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Герб Республики Казахстан
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
ХАЛЫҚАРАЛЫҚАВТОМОБИЛЬМЕНЖҮКТАСЫМАЛДАУДЫ ЖҮЗЕГЕАСЫРУҒА РҰҚСАТ КУӘЛІГІ
УДОСТОВЕРЕНИЕ ДОПУСКА К ОСУЩЕСТВЛЕНИЮ МЕЖДУНАРОДНЫХ АВТОМОБИЛЬНЫХ ПЕРЕВОЗОК ГРУЗОВ
Тіркеу №/Регистрационный №______ от "____" __________ 20___ жылғы/года
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения____________________________________________
____________________________________________________________________________
(Заңды тұлға мен жеке кәсіпкердің атауы және ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны/
организационно-правовая форма и наименование юридического лица или наименование
индивидуального предпринимателя)
Орналасқан мекен-жайы бойынша/ Находящийся по адресу ________________________
____________________________________________________________________________
(Заңды тұлға үшін - заңды мекен-жайы, жеке кәсіпкер үшін – тұрғылықты мекен-жайы/
для юридического лица - юридический адрес, для индивидуального предпринимателя –адрес проживания)
Осы куәліконың иесінің халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсатын растайды.
Настоящее Удостоверение подтверждает допуск его владельца к осуществлению международных перевозок грузов автомобильным транспортом.
Рұқсат берілді/ Разрешение выдано_____________________________________________
____________________________________________________________________________
(Құзыретті мекеменің атауы, Аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда),берілген
уақыты/
наименование уполномоченного органа, фамилия, имя, отчество (при его наличии),
дата выдачи)
Приложение 5 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
Герб Республики Казахстан
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АВТОКӨЛІК ҚҰРАЛДАРЫНА РҰҚСАТ БЕРУ КАРТОЧКАСЫ (ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ЖҮК ТАСЫМАЛЫНА)
КАРТОЧКА ДОПУСКА НА АВТОТРАНСПОРТНОЕ СРЕДСТВО (МЕЖДУНАРОДНЫЕ ПЕРЕВОЗКИ ГРУЗОВ)
Тіркеу №/ Регистрационный № ________________
Рұқсатқа тіркелу куәлігіне/
К Удостоверению допуска регистрационный № ___ от _______ 20 __ жылғы/ года
Жарамдылық мерзімі/ Действительна по: _____ ________ 20 __ года
Жүк автокөлігінің маркасы/ Марка грузового автомобиля: __________________
Тіркеу белгісінің №/ Регистрационный знак № ____________________________
Куәлік иесі/ Владелец Удостоверения:____________________________________
Рұқсат берілді/ Разрешение выдано______________________________________
(Құзыретті мекеменің атауы, Аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда), берілген уақыты/наименование уполномоченного органа, фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата, выдачи)
Ескертпе/ Примечания:
Жолды толтыру кезінде "Жарамды" жалға алу шарты бойынша – оның қолданысмерзімінің аяқталуы, жүк автомобилін пайдаланған жағдайда рұқсат беру карточкасының қолданысының аяқталуы қойылады. Рұқсат карточкасының тіркелу нөмірі Куәліктің толық қолданыс мерзімінде сақталады
При заполнении строки "Действительна по:" проставляется дата окончания действия карточки допуска в случае использования грузового автомобиля по договору аренды - срок окончания его действия. Регистрационный номер Карточки допуска сохраняется на весь период действия Удостоверения.
Приложение 6 к Правилам
допуска автомобильных
перевозчиков к осуществлению
международных автомобильных
перевозок грузов
(фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.) либо наименование организации услугополучателя) _____________________________ (адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № __ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
(адрес: ___________________________________) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ____________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1)___________________________________________________________;
2)___________________________________________________________;
3)...
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
_______________________________________                   _______________
Т. А. Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері)                   (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә._______________
Телефон_______________________
Алды: _______________________             _________________________________
Т.А.Ә.                         көрсетілетін қызметті алушының қолы
_____ жылғы "___" ______________

1)__________________________________________________________;
2)__________________________________________________________;
3)...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________ _______________
Ф.И.О. (работника Государственная корпорации) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О._______________
Телефон _________________________
Получил: _______________________ _________________________
Ф.И.О. подпись услугополучателя
"___" ______________ _____ года