"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 105 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 сәуірде № 20530 болып тіркелді
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15344 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 24 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларында:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды (бұдан әрі - кадрлар) даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды жүргізу тәртібін айқындайды, сондай-ақ, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін айқындайды.";
9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"9. "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) курстарды өткізу басталғанға дейін күнтізбелік он төрт күн бұрын осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініммен (бұдан әрі - өтінім) кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) кеңсесіне жүгінеді.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194 "Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта"
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2020 года № 20530
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и подпунктом 6) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194 "Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15344, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов 24 июля 2017 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта (далее – Правила) определяют порядок проведения подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта (далее – кадры), а также в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) определяют порядок оказания государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта" (далее – государственная услуга).";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для получения государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта" физические и юридические лица (далее – услугополучатель) за четырнадцать календарных дней до начала проведения курсов обращаются с заявкой по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка) в канцелярию организации, осуществляющей деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров (далее – услугодатель).

Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 1-1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында баяндалған.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармағымен толықтырылсын:
"9-1. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе уәкілетті өкіл) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) сәйкестендіру үшін жіберуші заңды тұлға басшысының жеке басын куәландыратын құжат (заңды тұлға басшысы құжаттарды ұсынған кезде);
сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің нотариалды куәландырылған сенімхаты (заңды тұлғаның уәкілетті өкілі құжаттарды ұсынған кезде);
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат (жеке тұлға құжаттарды ұсынған кезде);
сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат, жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің нотариалды куәландырылған сенімхаты (жеке тұлғаның өкілі құжаттарды ұсынған кезде);
2) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға толтырылған өтінім.";
мынадай мазмұндағы 9-2-тармағымен толықтырылсын:
"9-2. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс, мереке күндері Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес жүгінген кезде өтінімді қабылдау, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 9-3-тармағымен толықтырылсын:
"9-3. Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 9-1-тармағына сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінімді қабылдаудан бас тартады және осы Қағидалардың 1-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бас тарту туралы қолхат береді.
Өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген кезде оның көшірмесіне күні мен кеңсе қызметкерінің тегі көрсетілген қабылдау туралы белгі қойылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қабылдау туралы өтінім немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге қабылдаудан бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 9-4-тармағымен толықтырылсын:
"9-4. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін анықтау мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 3-тараумен толықтырылсын:

Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя):
1) документ, удостоверяющий личность руководителя направляющего юридического лица (при предоставлении документов руководителем юридического лица) для идентификации;
документ, удостоверяющий личность, нотариально засвидетельствованная доверенность уполномоченного представителя юридического лица (при предоставлении документов уполномоченным представителем юридического лица) для идентификации;
документ, удостоверяющий личность физического лица (при предоставлении документов физическим лицом);
документ, удостоверяющий личность, нотариально засвидетельствованная доверенность уполномоченного представителя физического лица (при предоставлении документов представителем физического лица) для идентификации;
2) заполненная заявка на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 9-2 следующего содержания:
"9-2. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные, праздничные дни согласно Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года и Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявки, выдача результата оказания государственной услуги осуществляются на следующий рабочий день.";
дополнить пунктом 9-3 следующего содержания:
"9-3. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия, согласно пункту 9-1 настоящих Правил, работник канцелярии услугодателя отказывает в приеме заявки и выдает расписку об отказе по форме согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам.
При подаче заявки через канцелярию услугодателя на ее копии ставится отметка о принятии с указанием даты и фамилии сотрудника канцелярии.
Результатом оказания государственной услуги является заявка о приеме либо мотивированный ответ об отказе в приеме на оказание государственной услуги.";
дополнить пунктом 9-4 следующего содержания:
"9-4. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.";
дополнить главой 3 следующего содержания:

"3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
14. Шағым жазбаша түрде пошта арқылы, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беріледі.
15. Шағымды қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
16. Заңының 25-бабының 2) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
17. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жоғары тұрған органдарға немесе сотқа жүгінуге құқылы.
18. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.";
осы бұйрықтың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес 1-1 және 1-2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 29 сәуірдегі
№ 105 бұйрығына 1-қосымша
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды
даярлау, қайта даярлау мен
олардың біліктілігін арттыру
қағидаларына

"Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
13. Жалоба на решения, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя.
14. Жалоба подается в письменном виде по почте, через канцелярию услугодателя.
15. При принятии жалобы услугополучателем указываются его фамилия, имя, отчество (при наличии) либо название юридического лица, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
16. Жалоба услугополучателя, поступившая на имя руководителя услугодателя в соответствии с подпунктом 2) статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
17. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться в вышестоящие органы либо в суд в установленном законодательством порядке Республики Казахстан.
18. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.";
дополнить приложениями 1-1 и 1-2 согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим приказом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 29 апреля 2020 года № 105

1-1-қосымша
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды тапсырған сәттен бастап - 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Қағаз түрінде.
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің тегі мен күні көрсетілген қабылдау туралы белгісі бар өтінімнің көшірмесі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қолхат.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Жеке және заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

Приложение 1-1
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров в области
физической культуры и спорта
Стандарт государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается организациями, осуществляющими деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи документов услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня.
4.
Форма оказания государственной услуги
Бумажная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Копия заявки с отметкой о принятии с указанием даты и фамилии сотрудника канцелярии услугодателя.
Расписка об отказе в оказании государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Физическим и юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя

Көрсетілетін қызметті беруші: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі: құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) сәйкестендіру үшін жіберуші заңды тұлға басшысының жеке басын куәландыратын құжат (заңды тұлға басшысы құжаттарды ұсынған кезде);
сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат, заңды тұлғаның уәкілетті өкілінің нотариалды куәландырылған сенімхаты (заңды тұлғаның уәкілетті өкілі құжаттарды ұсынған кезде);
жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат (жеке тұлға құжаттарды ұсынған кезде);
сәйкестендіру үшін жеке басын куәландыратын құжат, жеке тұлғаның уәкілетті өкілінің нотариалды куәландырылған сенімхаты (жеке тұлғаның өкілі құжаттарды ұсынған кезде);
2) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға толтырылған өтінім.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы курстарды өткізу басталғанға дейін он төрт күнтізбелік күн бұрын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етуге міндетті.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитетінің интернет-ресурсында: www.gov.kz/memleket/entities/sport "Қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген телефондар арқылы немесе Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2020 жылғы 29 сәуірдегі
№ 105 бұйрығына 2-қосымша
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды
даярлау, қайта даярлау мен
олардың біліктілігін арттыру
қағидаларына

Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 09.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Канцелярия услугодателя: прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
8.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги
1) документ, удостоверяющий личность руководителя направляющей юридического лица (при предоставлении документов руководителем юридического лица) для идентификации;
документ, удостоверяющий личность, нотариально засвидетельствованная доверенность уполномоченного представителя юридического лица (при предоставлении документов уполномоченным представителем юридического лица) для идентификации;
документ, удостоверяющий личность физического лица (при предоставлении документов физическим лицом) для идентификации;
документ, удостоверяющий личность, нотариально засвидетельствованная доверенность уполномоченного представителя физического лица (при предоставлении документов представителем физического лица) для идентификации;
2) заполненная заявка на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги в случаях установления недостоверности документов, представленных услугополучателем, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Для получения государственной услуги услугополучатель за четырнадцать календарных дней до начала проведения курсов обращается в канцелярию услугодателя.
Услугодатель обязан обеспечивать внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Комитета по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан: www.gov.kz/memleket/entities/sport в разделе "Услуги".
Услугополучатель получает информацию о порядке оказания государственной услуги по телефонам, которые указаны на интернет-ресурсе услугодателя либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2 к приказу
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 29 апреля 2020 года № 105

1-2-қосымша
Нысан
____________________________
Көрсетілетін қызметті
алушының
____________________________
тегi аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
____________________________
не ұйымның атауы
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 1-тармағын, 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларын басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасының дене шынықтыру және спорт саласында кадрлар даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(атауы және заңды мекен-жайы)
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15344 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 24 шілдеде жарияланған) бектілген Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидаларының 9-1-тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Жоқ немесе қолданылу мерзімі өткен құжаттардың атауы:
1)________________________________________________________________________;
2)________________________________________________________________________;
3)________________________________________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы:_________________________________                  _________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                  (қолы)
Телефоны ____________________
Алдым:___________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20__ жылғы "___"_________

Приложение 1-2
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров в области
физической культуры и спорта
Форма
____________________________
Фамилия, имя, отчество
(при наличии)
____________________________
либо наименование
____________________________
организации услугополучателя
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в оказании государственной услуги
Руководствуясь пунктом 1, подпунктами 1) и 2) пункта 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" организация, осуществляющая деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров в области физической культуры и спорта Республики Казахстан
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование и юридический адрес)
отказывает в оказании государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта" ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечня документов, предусмотренного пунктом 9-1 Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194 "Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15344, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов 24 июля 2017 года), и (или) документов с истекшим сроком действия.
Наименование отсутствующих или истекшим сроком действия документов:
1)_____________________________________________________________;
2)_____________________________________________________________;
3)_____________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Исполнитель: __________________________________________ ________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)             (подпись)
Телефон __________
Получил: _____________________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) услугополучателя) (подпись)
"___" _________ 20__ год