Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды, оларды өткізу кезінде есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 640 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 449 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 11 мамырда № 20612 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы аясында оларды өткізу кезінде, жекелеген тауарларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 9 желтоқсандағы № 640 бұйрығына (Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 14 желтоқсанда "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған № 12402, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген), келесі өзгерістер қажет:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы аясында, кейбір тауарларды өткізу кезінде, оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықта:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. ЕАЭО басқа мүше мемлекеттерге әкетілетін, тізбеге енгізілген тауарлар, сондай-ақ ЕАЭО СЭҚ ТН коды мен атауы Тізбеге енгізілген тауарлар туралы мәліметтердің тауарлар туралы ақпараттармен қатынасы көрсетілген тауарларды өткізу кезінде, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 тіркелген) электрондық шот фактурада (бұдан әрі – электрондық шот-фактура):
электрондық шот-фактураның G бөлімінің 2-бағанында көрсетілген тауардың шығу тегі:
үшінші елден әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарға арналған декларацияның тіркеу нөмірін және декларацияланатын тауардың реттік нөмірін;
үшінші елден әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарға арналған декларацияның 32-жолында көрсетілген тауардың реттік нөмірін;
бұрын ЕАЭО мүше мемлекеттен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің нөмірі, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы нысаны 2009 жылғы 11 желтоқсанда қол қойылған Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің салық органдары арасында жанама салықтардың төленген сомалары туралы, ақпараттарды электрондық түрде алмасу туралы хаттамасымен бекітілген (бұдан әрі - тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш);
бұрын ЕАЭО мүше мемлекеттен Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген тауарларды өткізген жағдайда – тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің 1-бағанында көрсетілген тауардың реттік нөмірін;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 640 "Об утверждении Инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза"
Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 449. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 мая 2020 года № 20612
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года № 640 "Об утверждении Инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 12402, опубликован 14 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза, утвержденной указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Соотнесение сведений о товарах, включенных в Перечень, а также товарах, код ТН ВЭД ЕАЭС и наименование которых включены в Перечень, вывозимых в другие государства-члены ЕАЭС, с информацией о товарах, осуществляется посредством отражения в электронном счете-фактуре, утвержденного приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18583) (далее – электронный счет-фактура) при реализации указанных товаров:
признака происхождения товара, указанного в графе 2 раздела G электронного счета-фактуры;
регистрационного номера декларации на товары и порядкового номера декларируемого товара – в случае реализации товара, ввезенного из третьих стран;
порядкового номера товара, указанного в строке 32 декларации на товары – в случае реализации товара, ввезенного из третьих стран;
номера заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, утвержденного Протоколом об обмене информацией в электронном виде между налоговыми органами государств-членов Евразийского экономического союза об уплаченных суммах косвенных налогов, подписанным 11 декабря 2009 года (далее – заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов), – в случае реализации товара, ранее ввезенного на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС;
порядкового номера товара, указанного в графе 1 заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов – в случае реализации товара, ранее ввезенного на территорию Республики Казахстан из государств-членов ЕАЭС;

Қазақстан Республикасында өндірілген тауарды өткізген жағдайда – СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификат Қазақстан Республикасы Инвестиция және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 6 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша (№ 10235 нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеме Тізімінде тіркелген);
аумағына тауар әкетілетін ЕАЭО мүше мемлекеттің әріптік кодын;
ЕАЭО мүше мемлекеттің аумағына тауарды әкеткен жағдайда – межелі пунктті;
тауардың атауын;
ЕАЭО СЭҚ ТН кодын;
санының (көлемінің) өлшем бірілігін көрсетумен, тауарлардың санын (көлемін) көрсету арқылы жүзеге асырылады.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметтері департаментіне, осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпаратты ұсынады.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Бірінші Орынбасары- Қаржы министрі
А. Смаилов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 мамырдағы
№ 449 бұйрығына
1-қосымша
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
___________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер
органның атауы) кімнен
___________________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған
кезде)/атауы)
___________________________
жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" ___________
Тауарға арналған декларациялар мен электрондық шот-фактуралардың көшірмелерін тауарға ілеспе құжаттары ретінде куәландыру туралы өтініш №____
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына
Тізбеге енгізілген тауарларды әкетуге байланысты
____________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
тауарлардың декларациялары (ТД) мен электрондық шот- фактуралардың (ЭШФ) мынадай көшірмелерін тауарлардың ілеспе құжаты ретінде растауыңызды өтінем:
Құжат көшірмесінің түрі (ТД немесе ЭШФ)
ТД немесе ЭШФ құжатының тіркеу нөмірі (тиісінше)
1
2
Куәландырылған шот-фактураға түзетілген, қосымша шот-фактураларды жазу, тауарлардың декларациясына түзетулер берілген, сондай-ақ куәландырылған шот-фактура кері қайтарылған, күші жойылған жағдайда, электрондық шот-фактуралардың, тауарлар декларациясының алдында куәландырған көшірмелері қолдануға жатпайды.
Ескертпе:
* Кесте куәландыру үшін құжаттың табыс етілетін көшiрмесiнiң әрқайсысы бойынша жолма-жол (жол саны шектеусіз) толтырылады.
____________________________
Жеке кәсіпкерлік
субъектілерімен
байланысты заңды тұлғаларды
қоспағанда, өтініш берушінің
қолы және мөрі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 мамырдағы
№ 449 бұйрығына
2-қосымша
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
2-қосымша
Нысан
Тауарға ілеспе құжаттарын куәландырудан бас тарту

номера сертификата происхождения товара форма СТ-1 или CT-KZ по формам, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 9 января 2015 года № 6 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10235) – в случае реализации произведенного в Республике Казахстан товара;
буквенного кода государства-члена ЕАЭС, на территорию которого вывозится товар;
пункта назначения – в случае вывоза товара на территорию государств-членов ЕАЭС;
наименования товара;
кода ТН ВЭД ЕАЭС;
количества (объема) товара, с указанием единицы измерения количества (объема).";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Первый Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан-Министр финансов
А. Смаилов
Приложение 1 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 мая 2020 года № 449
Приложение 1 к Инструкции по
организации системы учета
отдельных товаров, при их
перемещении в рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
____________________________
(наименование территориального
органа государственных доходов)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/
наименование налогоплательщика)
____________________________
индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер
"___" _________________ 20___
Заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов копий
деклараций на товары и электронных счетов-фактур № ____
В связи с вывозом товаров, включенных в Перечень, на территорию
государства-члена Евразийского экономического союза –
_______________________________________________________________________
(указать государство)прошу заверить в качестве товаросопроводительных документов
следующие копии деклараций на товары (ДТ) и электронных счетов-фактур (ЭСФ):
Вид копии документа (ДТ или ЭСФ)
Регистрационный номер документа ДТ или ЭСФ (соответственно)
1
2
В случаях подачи корректировки декларации на товары, выписки исправленного, дополнительного счета-фактуры к заверенному счету-фактуры, а также аннулирования, отзыва заверенного счета-фактуры, ранее заверенные копии деклараций на товары, электронных счетов-фактур не подлежат использованию.
Примечание:
* Таблица заполняется построчно по каждой представляемой копии документа для заверения (без ограничения количества строк).
__________________________
Подпись заявителя и печать,
за исключением юридических
лиц, относящихся к субъектам
частного предпринимательства
Приложение 2 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 мая 2020 года № 449
Приложение 2 к Инструкции по
организации системы учета
отдельных товаров, при их
перемещении в рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
Отказ в заверении товаросопроводительных документов
На основании пункта 4 статьи 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения
товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза,

Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы Заңымен
ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды
әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-бабы
4-тармағына сәйкес
_____________________________________________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер органның атауы)
Сізді _________________________________________________________
(салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)/атауы)
_____________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру номері/бизнес-сәйкестендіру номері)
тауарға ілеспе құжаты ретінде куәландыру туралы өтінішке қоса берілген тауарлардың
ілеспе құжаты ретінде мынадай көшірмелерді куәландырудан бас тарту туралы
хабарлайды:
Құжат көшірмесінің түрі
Тіркеу нөмірі
1
2
Мынандай себептер бойынша Өтініштерді тіркеу журналындағы кіріс нөмірі:
__________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде))
_____________________________________________________________
аумақтық мемлекеттік кірістер орган басшысының қолы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 мамырдағы
№ 449 бұйрығына
3-қосымша
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
3-қосымша
Нысан
___________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер
органның атауы) кімнен
___________________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған
кезде)/атауы)
___________________________
жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" ___________
Электрондық шот-фактуралардың және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің көшірмелерін тауарға ілеспе құжаттар ретінде куәландыру туралы өтініш №___
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттен Қазақстан Республикасының
аумағына әкелінген Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
және атауы Тізбеге енгізілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше
мемлекеттің аумағына әкетуге байланысты
____________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
электрондық шот-фактуралардың (ЭШФ) және тауарларды әкелу және жанама салықты
төлеу туралы өтініштің көшірмелерін тауарға ілеспе құжат ретінде куәландыруды
өтінем
Құжат көшірмесінің түрі (ЭШФ) және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініш
ЭШТ тіркеу нөмірі және тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің нөмірі
1
2
Куәландырылған шот-фактураға түзетілген, қосымша шот-фактураларды жазу, тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтінішті кері қайтарылған, сондай-ақ куәландырылған шот-фактура кері қайтарылған, күші жойылған жағдайда, электрондық шот-фактуралардың, тауарларды әкелу және жанама салықты төлеу туралы өтініштің алдында куәландырған көшірмелері қолдануға жатпайды.
Ескертпе:
*Кесте куәландыру үшін құжаттың табыс етілетін көшірмесінің әрқайсысы бойынша жолма-жол (жол саны шектеусіз) толтырылады
____________________________
Жеке кәсіпкерлік
субъектілерімен
байланысты заңды тұлғаларды
қоспағанда, өтініш берушінің
қолы және мөрі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 мамырдағы
№ 449 бұйрығына
4-қосымша
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
4-қосымша
Нысан
___________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер
органның атауы) кімнен
___________________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған
кезде)/атауы)
___________________________
жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" _________
Электрондық шот-фактуралардың көшірмелерін тауарға ілеспе құжаттар ретінде куәландыру туралы өтініш №___
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген, Тізбеге енгізілген тауарларды,
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің аумағына әкетуге байланысты
____________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
олар бойынша СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы
сертификаты бар электрондық шот-фактуралардың (ЭШТ) мынадай көшірмелерін
тауарға ілеспе құжат ретінде растауыңызды өтінем:
Құжат көшірмесінің түрі (ЭШТ) және СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификат
ЭШТ тіркеу нөмірі және СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың нөмірі
1
2
Куәландырылған шот-фактураға түзетілген, қосымша шот-фактураларды жазу, сондай-ақ куәландырылған шот-фактура кері қайтарылған, күші жойылған жағдайда, электрондық шот-фактуралардың, СТ-1 немесе СТ-KZ нысанындағы тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың куәландырған көшірмелері қолдануға жатпайды.
Ескертпе:
*Кесте куәландыру үшін құжаттың табыс етілетін көшірмесінің әрқайсысы бойынша жолма-жол (жол саны шектеусіз) толтырылады.
____________________________
Жеке кәсіпкерлік
субъектілерімен
байланысты заңды тұлғаларды
қоспағанда, өтініш берушінің
қолы және мөрі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2020 жылғы 4 мамырдағы
№ 449 бұйрығына
5-қосымша
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше мемлекеттердің
өзара трансшекаралық саудасы
шеңберінде жекелеген
тауарларды өткізу кезінде
оларды есепке алу жүйесін
ұйымдастыру жөніндегі
нұсқаулыққа
5-қосымша
Нысан
___________________________
(аумақтық мемлекеттік кірістер
органның атауы) кімнен
___________________________
(салық төлеушінің тегі, аты,
әкесінің аты (болған
кезде)/атауы)
___________________________
жеке сәйкестендіру номері/
бизнес-сәйкестендіру номері
20__ жылғы "___" _________
Салықтық тексеру жүргізу туралы өтініш
I-бөлім. Салықтық тексеру жүргізу туралы ақпарат

ратифицированного Законом Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года
_________________________________________________________________________
(наименование территориального органа государственных доходов)
уведомляет Вас
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
наименование налогоплательщика)
_________________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
об отказе в заверении в качестве товаросопроводительных документов следующих копий:
Вид копии документа
Регистрационный номер
1
2
приложенных к Заявлению о заверении товаросопроводительных документов.
Входящий номер в журнале регистрации Заявлений по следующим причинам:
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________________________________________________________________
подпись руководителя подразделения территориального органа государственных доходов
Приложение 3 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 мая 2020 года № 449
Приложение 3 к Инструкции по
организации системы учета
отдельных товаров, при их
перемещении в рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
____________________________
(наименование территориального
органа государственных доходов)
от__________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)/
наименование налогоплательщика)
____________________________
индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер
"___" _____________ 20___
Заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов
копий электронных счетов-фактур и заявлений о ввозе товаров и уплате
косвенных налогов №____
В связи с вывозом товаров, ввезенных на территорию Республики Казахстан из
государств-членов Евразийского экономического союза, код Товарной номенклатуры
внешнеэкономической деятельности и наименование которых включены в Перечень,
на территорию государства-члена Евразийского экономического союза –
__________________________________________________________________________
(указать государство)
прошу заверить в качестве товаросопроводительных документов следующие представленные
копии электронных счетов-фактур (ЭСФ) и заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов:
Вид копии документа (ЭСФ) и заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
Регистрационный номер ЭСФ и номер заявлений о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
1
2
...
В случаях отзыва заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, выписки исправленного, дополнительного счета-фактуры к заверенному счету-фактуры, а также аннулирования, отзыва заверенного счета-фактуры, ранее заверенные копии заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, электронных счетов-фактур не подлежат использованию.
Примечание:
* Таблица заполняется построчно по каждой представляемой копии документа для заверения (без ограничения количества строк).
____________________________
Подпись заявителя и печать,
за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам
частного предпринимательства
Приложение 4 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 мая 2020 года № 449
Приложение 4 к Инструкции по
организации системы учета
отдельных товаров, при их
перемещении в рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
____________________________
(наименование территориального
органа государственных доходов)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
/наименование налогоплательщика)
____________________________
индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер
"___" ________________ 20 ___
Заявление о заверении в качестве товаросопроводительных документов
копий электронных счетов-фактур №____
В связи с вывозом произведенных на территории Республики Казахстан товаров,
включенных в Перечень, на территорию государства-члена Евразийского экономического союза –
_______________________________________________________________________
(указать государство)
прошу заверить в качестве товаросопроводительных документов следующие представленные
копии электронных счетов-фактур (ЭСФ), по которым имеются сертификаты происхождения товара форма СТ-1 или СТ-KZ:
Вид копии документа (ЭСФ) и сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ
Регистрационный номер ЭСФ и номер сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ
1
2
...
В случаях выписки исправленного, дополнительного счета-фактуры к заверенному счету-фактуре, а также аннулирования, отзыва заверенного счета-фактуры ранее заверенные копии электронных счетов-фактур и сертификата о происхождении товара форма СТ-1 или СТ-KZ не подлежат использованию.
Примечание:
* Таблица заполняется построчно по каждой представляемой копии документа для заверения (без ограничения количества строк).
____________________________
Подпись заявителя и печать,
за исключением юридических лиц,
относящихся к субъектам
частного предпринимательства
Приложение 5 к приказу
Первого заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра финансов
Республики Казахстан
от 4 мая 2020 года № 449
Приложение 5 к Инструкции по
организации системы учета
отдельных товаров, при их
перемещении в рамках взаимной
трансграничной торговли
государств-членов Евразийского
экономического союза
Форма
____________________________
(наименование территориального
органа государственных доходов)
от _________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
/наименование налогоплательщика)
____________________________
индивидуальный идентификационный
номер/бизнес-
идентификационный номер
"___" ________________ 20 ___
Заявление о проведении налоговой проверки
Раздел I. Информация о проведении налоговой проверки

Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 9 желтоқсандағы Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына тауарларды әкелу мен олардың айналымының кейбір мәселелері туралы хаттаманың 3-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Хаттама), Хаттама күшіне енгенге дейін Қазақстан Республикасының аумағынан әкелінген Тізбеге енгізілген тауарларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумағына әкетуге байланысты салық тексеруін жүргізуді сұраймын –
____________________________________________________________
(мемлекетті көрсетіңіз)
II-бөлім. Салық төлеушінің келісімі
Біз (Мен) осы өтініштің шеңберiнде салықтық тексеру жүргізуге қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келiсiмдi беремiз (беремін).
III-бөлім. Салық төлеушінің жауапкершілігі
Біз (Мен) осы өтініште келтірілген мәліметтердің дұрыстығы мен толықтығына Қазақстан Республикасының заңына сәйкес жауапкершілікте боламыз (боламын).
____________________________________________________________
Салық төлеушінің басшысының (уәкілетті өкілінің) тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), қолы және мөрі
____________________________________________________________
Өтінішті табыс еткен күні
IV-бөлім. Мемлекеттік органның белгісі
____________________________________________________________
Өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) және қолы
____________________________________________________________
Өтініштің кіріс нөмірі және қабылдау күні

В соответствии со статьей 3 Протокола о некоторых вопросах ввоза и обращения товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза, ратифицированного Законом Республики Казахстан от 9 декабря 2015 года (далее – Протокол) прошу произвести налоговую проверку в связи с вывозом товаров, включенных в Перечень, ввезенных на территорию Республики Казахстан до вступления в силу Протокола, на территорию государства-члена Евразийского экономического союза -
____________________________________________________________
(указать государство)
Раздел II. Согласие налогоплательщика
Мы (Я) даем (даю) согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых для проведения налоговой проверки в рамках настоящего заявления.
Раздел III. Ответственность налогоплательщика
Мы (Я) несем (несу) ответственность в соответствии с законами Республики Казахстан за достоверность и полноту сведений, приведенных в настоящем заявлении.
____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя налогоплательщика
(уполномоченного представителя), подпись и печать, за исключением юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства
____________________________________________________________ Дата подачи заявления
Раздел IV. Отметка государственного органа
____________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица,
принявшего заявление
____________________________________________________________
Входящий номер и дата приема заявления