Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 76 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 23 маусымда № 20889 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оны құрастыру Нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9852 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 қарашада "Әділет" ақпараттық - құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е статистикалық есеп нысанында:
№ 1 кесте "Қылмыстық қудалау органдарының негізгі көрсеткіштері":
мынадай мазмұндағы 84-жолмен толықтырылсын:
"
84
Мүлікті тәркілеу туралы іс жүргізу бойынша қорытынды прокурорға жіберілді (ҚР ҚПК-нің 668-бабының 5-бөлігі)
";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының жұмысы туралы" № 1-Е нысанды статистикалық есепті құрастыру нұсқаулығында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Есепті кезеңнің соңғы күнінде сағат 00.00-ге дейін (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша) СДТБТ-ға ЭАЕҚ-ны түпкілікті жүктегеннен кейін белгілі бір кезеңде қалыптастырылған статистикалық есепті есептеу жүргізіледі (статистикалық кесінді), ол есепті кезеңнен кейінгі айдың 2-санында бекітіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылып, бекітілген статистикалық есепке (статистикалық кесіндіге) қандай да бір түзетулерді енгізуге тыйым салынады.";
мынадай мазмұндағы 15-1-тармағымен толықтырылсын:
"15-1. 84-жолда ҚР ҚПК-нің 668-бабының бесінші бөлігінің тәртібінде мүлікті тәркілеу туралы іс жүргізу бойынша қорытынды көрсетіледі.";
2) "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14126 болып тіркелген, 2016 жылғы 1 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 76. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2020 года № 20889
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102 "Об утверждении формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования" и Инструкции по его составлению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9852, опубликован 24 ноября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в форме статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденного указанным приказом:
таблицу № 1 "Основные показатели органов уголовного преследования":
дополнить строкой 84 следующего содержания:
"
84
Направлено прокурору заключение по производству о конфискации имущества (статья 668 часть 5 УПК РК)
";
в Инструкции по составлению формы статистического отчета № 1-Е "О работе органов уголовного преследования", утвержденной указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. После окончательной загрузки ЭИУД в ЕРДР до 00:00 часов (по времени города Нур-Султана) последнего дня отчетного периода производится расчет статистического отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез), который утверждается 2 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
В утвержденный статистический отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1. В строке 84 отражаются заключения по производству о конфискации имущества в порядке части пятой статьи 668 УПК РК.";
2) в приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14126, опубликован 1 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 12) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Комитеттің аумақтық органдарына мәлімет және жұмыста пайдалану үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Казақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 15 маусымдағы
№ 76 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 14 шілдедегі
№ 125 бұйрығына
№ 1-қосымша
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп

"В целях реализации подпункта 12) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа субъектам правовой статистики и специальных учетов, в территориальные органы Комитета для сведения и использования в работе.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 июня 2020 года № 76
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
14 июля 2016 года № 125
Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"

1-бөлім. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар және олар туралы қылмыстық істер туралы мәліметтер
Атауы
Есептік кезеңде қылмыстық істері іс жүргізуде болған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептік кезеңде Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Қылмыстық істер тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
3-бағаннан

Раздел 1. Сведения о зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований коррупционных преступлениях и уголовных делах о них
Наименование
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований (далее - ЕРДР) в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 3

Қылмыстық істер ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа жіберілген қылмыстық істер саны
Қылмыстық істер Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
1
2
3
4
5
6
Сыбайлас жемқорлық қылмыстардың барлығы
1
оның ішінде
онша ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
1-жолдан
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салу (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚК) 189-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
6
Алаяқтық (ҚР ҚК-нің 190-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
7
Қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастыру (жылыстату) (ҚР ҚК-нің 218-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
8
Экономикалық контрабанда (ҚР ҚК-нің 234-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
9
Рейдерлік (ҚР ҚК-нің 249-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
10
Лауазымдық өкілеттіктерді теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 361-бабы)
11
Билікті немесе лауазымдық өкілеттіктерді асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 362-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы)
12
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚР ҚК-нің 364-бабы)
13
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (ҚР ҚК-нің 365-бабы)
14
Пара алу (ҚР ҚК-нің 366-бабы)
15
Пара беру (ҚР ҚК-нің 367-бабы)
16
Парақорлыққа делдал болу (ҚР ҚК-нің 368-бабы)
17
Қызметтік жалғандық жасау (ҚР ҚК-нің 369-бабы)
18
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚР ҚК-нің 370- бабы)
19
Билікті теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 450-бабы)
20
Билікті асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 451-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы)
21
Биліктің әрекетсіздігі (ҚР ҚК-нің 452-бабы)
22
Сыбайлас жемқорлық емес болып қайта сараланған қылмыстардың барлығы
23
кестенің жалғасы
Тергеп-тексеру мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Барлығы
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 1) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 2) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 3) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 5) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 6) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 7) бөлігі бойынша
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 4) бөлігі бойынша үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 4) бөлігі бойынша үзілген өткен жылдардағы сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Тергеу аяқталған қылмыстық істер бойынша
Тіркеген уақыттан бастап 2 айдан аспайтын уақыт өткен, бірақ мерзімді ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептен алына отырып, тергеулігі бойынша жіберілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Материалдық шығынның бекітілген көлемі (мың теңге)
Мүлікке тәркілеу салынды (мың теңге)
Алынып ерікті түрде төленді (мың теңге)
14
15
16
17
18
19
20
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп

Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК
Количество уголовных дел, направленных в суд
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК)
1
2
3
4
5
6
Всего коррупционных преступлений
1
из них
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
из строки 1
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (пункт 2) часть 3 статьи 189 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК)
6
Мошенничество (пункт 2) часть 3 статьи 190 УК РК)
7
Легализация (отмывание) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем (пункт 1) часть 3 статьи 218 УК РК)
8
Экономическая контрабанда (пункт 1) часть 3 статьи 234 УК РК)
9
Рейдерство (пункт 2) часть 3 статьи 249 УК РК)
10
Злоупотребление должностными полномочиями (статья 361 УК РК)
11
Превышение власти или должностных полномочий (пункт 3) часть 4 статьи 362 УК РК)
12
Незаконное участие в предпринимательской деятельности (статья 364 УК РК)
13
Воспрепятствование законной предпринимательской деятельности (статья 365 УК РК)
14
Получение взятки (статья 366 УК РК)
15
Дача взятки (статья 367 УК РК)
16
Посредничество во взяточничестве (статья 368 УК РК)
17
Служебный подлог (статья 369 УК РК)
18
Бездействие по службе (статья 370 УК РК)
19
Злоупотребление властью (статья 450 УК РК)
20
Превышение власти (пункт 2) часть 2 статьи 451 УК РК)
21
Бездействие власти (статья 452 УК РК)
22
Всего переквалифицированных в некоррупционные преступления
23
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны
Всего
по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
Количество коррупционных преступлений прошлых лет, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
По оконченным расследованием уголовным делам
Количество коррупционных преступлений, по делам по которым с момента регистрации прошло более 2-х месяцев, а информация о продлении срока не поступила
Количество коррупционных преступлений, уголовные дела по которым направлены по подследственности со снятием с учета
Установленный размер материального вреда
(тысяч тенге)
Наложен арест на имущество
(тысяч тенге)
Изъято и добровольно погашено
(тысяч тенге)
14
15
16
17
18
19
20
Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"

1-1-бөлім. Эпизодтары есепке алмаусыз сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша мәліметтер
Атауы
Есептік кезеңде қылмыстық істері с жүргізуде болған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептік кезеңде СДТБТ тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Қылмыстық істер тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
3-бағаннан
Қылмыстық істер ҚР ҚПК-нің 35-бабының 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа жіберілген қылмыстық істер саны

Раздел 1-1. Сведения по коррупционным уголовным делам без учета эпизодов
Наименование
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество уголовных преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 3
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК
Количество уголовных дел, направленных в суд

Қылмыстық істер Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
1
2
3
4
5
6
Барлығы сыбайлас жемқорлық қылмыстар
1
оның ішінде
онша ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
1-жолдан
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салу (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚК) 189-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
6
Алаяқтық (ҚР ҚК-нің 190-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
7
Қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастыру (жылыстату) (ҚР ҚК-нің 218-бабы 3-бөлігі 1) тармағы)
8
Экономикалық контрабанда (ҚР ҚК-нің 234-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
9
Рейдерлік (ҚР ҚК-нің 249-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
10
Лауазымдық өкілеттіктерді теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 361-бабы)
11
Билікті немесе лауазымдық өкілеттіктерді асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 362-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы)
12
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚР ҚК-нің 364-бабы)
13
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (ҚР ҚК-нің 365-бабы)
14
Пара алу (ҚР ҚК-нің 366-бабы)
15
Пара беру (ҚР ҚК-нің 367-бабы)
16
Парақорлыққа делдал болу (ҚР ҚК-нің 368-бабы)
17
Қызметтік жалғандық жасау (ҚР ҚК-нің 369-бабы)
18
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚР ҚК-нің 370-бабы)
19
Билікті теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 450-бабы)
20
Билікті асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 451-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы)
21
Биліктің әрекетсіздігі (ҚР ҚК-нің 452-бабы)
22
Сыбайлас жемқорлық қылмыстар емес болып қайта сараланғандардың барлығы
23
кестенің жалғасы
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстар саны
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері үзілген қылмыстар саны
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері үзілген өткен жылдардағы қылмыстар саны
барлығы
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 5) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 6) тармағы бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-бөлігінің 7) тармағы бойынша
7
8
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстық істер бойынша
Тіркелген кезден бастап 2 айдан артық уақыт өткен, ал мерзімді ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген істер бойынша қылмыстар саны
Қылмыстық істері есептен шығарумен тергеулігі бойынша жіберілген қылмыстар саны
Материалдық залалдың белгіленген мөлшері (мың теңге)
Мүлікке тыйым салынды (мың теңге)
Алып қойылды және ерікті өтелді (мың теңге)
16
17
18
19
20
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп

Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК
1
2
3
4
5
6
Всего коррупционных преступлений
1
из них
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
из строки 1
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (пункт 2) часть 3 статьи 189 УК РК
6
Мошенничество (пункт 2) часть 3 статьи 190 УК РК)
7
Легализация (отмывание) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем (пункт 1) часть 3 статьи 218 УК РК)
8
Экономическая контрабанда (пункт 1) часть 3 статьи 234 УК РК)
9
Рейдерство (пункт 2) часть 3 статьи 249 УК РК)
10
Злоупотребление должностными полномочиями (статья 361 УК РК)
11
Превышение власти или должностных полномочий (пункт 3) часть 4 статьи 362 УК РК)
12
Незаконное участие в предпринимательской деятельности (статья 364 УК РК)
13
Воспрепятствование законной предпринимательской деятельности (статья 365 УК РК)
14
Получение взятки (статья 366 УК РК)
15
Дача взятки (статья 367 УК РК)
16
Посредничество во взяточничестве (статья 368 УК РК)
17
Служебный подлог (статья 369 УК РК)
18
Бездействие по службе (статья 370 УК РК)
19
Злоупотребление властью (статья 450 УК РК)
20
Превышение власти (пункт 2) часть 2 статьи 451 УК РК )
21
Бездействие власти (статья 452 УК РК)
22
Всего переквалифицированных в некоррупционные преступления
23
продолжение таблицы
Количество преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны
Количество уголовных преступлений, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК
Количество уголовных преступлений прошлых лет, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК
всего
по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК
по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК
по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК
по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК
по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК
по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК
7
8
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
По оконченным расследованием уголовным делам
Количество преступлений, по делам по которым с момента регистрации прошло более 2-х месяцев, а информация о продлении срока не поступила
Количество преступлений, уголовные дела по которым направлены по подследственности со снятием с учета
Установленный размер материального вреда (тысяч тенге)
Наложен арест на имущество (тысяч тенге)
Изъято и добровольно погашено (тысяч тенге)
16
17
18
19
20
Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"

2-бөлім. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті және оларға теңестірілген адамдарға қатысты басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтер
Атауы
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті және оларға теңестірілген адамдарға қатысты басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстардың барлығы
оның ішінде бұрынғы есептік кезеңдерде СДТБТ-де тіркелген қылмыстар

Раздел 2. Сведения о коррупционных преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним
Наименование
Всего коррупционных преступлений, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним
в том числе преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в прошлые отчетные периоды
в том числе из графы 1 в отношении:
сотрудников

4-бөлім. Сотталғандар, ақталғандар, істерін сот тоқтатқан адамдар, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жазалау шаралары туралы мәліметтер
Б-кестесі. Ақталғандар, істерін сот тоқтатқан адамдар, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жазалау шаралары туралы мәліметтер
Атауы:
Сот қылмыстық істерін тоқтатқан адамдардың саны
с.і. ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша
Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдардың саны
Ақталғандар саны
Б
1
2
3
4
Барлығы
1-жолдан

Раздел 4. Сведения об осужденных, оправданных, лицах, дела в отношении которых прекращены судом, лицах в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера и мерах наказания за коррупционные преступления
Таблица Б. Сведения об оправданных, о лицах, дела в отношении которых прекращены судом, о лицах, в отношении которых применены меры медицинского характера, и мерах наказания за коррупционные преступления
Наименование
Код строки
Число лиц, уголовные дела в отношении которых прекращены судом
в т.ч. по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК (из графы 1)
Число лиц, в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера
Число оправданных
Б
1
2
3
4
Всего:
из строки 1:

ішкі істер органдарының (3, 4 және 5-бағандардың көрсеткіштерін есепке алусыз)
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының
ҚР ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің
ҚР ІІМ Төтенше жағдайлар жөніндегі комитетінің
Ұлттық қауіпсіздік органдарының (7-бағанның көрсеткіштерін есепке алусыз)
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің
Прокуратура органдарының
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті Экономикалық тергеу қызметінің
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Өз жұмыскерлері арасында мемлекеттік органның бастамасы бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін сотталған жалпы адамдар саны
1
1-жолдан
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салу (ҚР ҚК-нің 189-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
2
Алаяқтық (ҚР ҚК-нің 190-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
3
Қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастыру (жылыстату) (ҚР ҚК-нің 218-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
4
Экономикалық контрабанда (ҚР ҚК-нің 234-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
5
Рейдерлік (ҚР ҚК-нің 249-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
6
Лауазымдық өкілеттіктерді теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 361-бабы)
7
Билікті немесе лауазымдық өкілеттіктерді асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 362-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы)
8
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚР ҚК-нің 364-бабы)
9
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (ҚР ҚК-нің 365-бабы)
10
Пара алу (ҚР ҚК-нің 366-бабы)
11
Пара беру (ҚР ҚК-нің 367-бабы)
12
Парақорлыққа делдал болу (ҚР ҚК-нің 368-бабы)
13
Қызметтік жалғандық жасау (ҚР ҚК-нің 369-бабы)
14
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚР ҚК-нің 370-бабы)
15
Билікті теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 450-бабы)
16
Билікті асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 451-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы)
17
Биліктің әрекетсіздігі (ҚР ҚК-нің 452-бабы)
18
Ақталған адамдар саны
19
Қылмыстық істерін сот тоқтатқан адамдар саны
20

органов внутренних дел (без учета показателей граф 3, 4 и 5)
Национальной гвардии Республики Казахстан
Комитета уголовно-исполнительной системы МВД РК
Комитета чрезвычайных ситуаций МВД РК
органов национальной безопасности (без учета показателей графы 7)
Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
органов прокуратуры
Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
Службы экономических расследований Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений по делам, возбужденным по инициативе самого государственного органа среди своих работников
1
из строки 1
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (пункт 2) часть 3 статьи 189 УК РК)
2
Мошенничество (пункт 2) часть 3 статьи 190 УК РК)
3
Легализация (отмывание) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем (пункт 1) часть 3 статьи 218 УК РК)
4
Экономическая контрабанда (пункт 1) часть 3 статьи 234 УК РК)
5
Рейдерство (пункт 2) часть 3 статьи 249 УК РК)
6
Злоупотребление должностными полномочиями (статья 361 УК РК)
7
Превышение власти или должностных полномочий (пункт 3) часть 4 статьи 362 УК РК)
8
Незаконное участие в предпринимательской деятельности (статья 364 УК РК)
9
Воспрепятствование законной предпринимательской деятельности (статья 365 УК РК)
10
Получение взятки (статья 366 УК РК)
11
Дача взятки (статья 367 УК РК)
12
Посредничество во взяточничестве (статья 368 УК РК)
13
Служебный подлог (статья 369 УК РК)
14
Бездействие по службе (статья 370 УК РК)
15
Злоупотребление властью (статья 450 УК РК)
16
Превышение власти (пункт 2) часть 2 статья 451 УК РК)
17
Бездействие власти (статья 452 УК РК)
18
Число оправданных лиц
19
Число лиц, уголовные дела в отношении которых прекращены судом
20