"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 27 маусымдағы № 463 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 20 шілдедегі № 285 бірлескен бұйрығына өзгеріс және толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 5 шiлдедегi № ҚР ДСМ-77/2020 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 шiлдедегi № 52 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 шiлдеде № 20936 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-152 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 2 желтоқсандағы № 117 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бірлескен бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 02.12.2022 № ҚР ДСМ-152 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 02.12.2022 № 117 бірлескен бұйрығымен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 141-бабының 2 және 3-тармақтарына және 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласында тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 27 маусымдағы № 463 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 20 шілдедегі № 285 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15512 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 6 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай реадкцияда жазылсын:
"2) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы:
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес амбулаториялық-емханалық және консультациялық-диагностикалық көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілеріне;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес дәрілік заттарды дайындау объектілеріне;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды, медициналық техниканы сақтау, көтерме және бөлшек саудада өткізу объектілеріне;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес дәстүрлі және халық медицинасы (емшілік) объектілеріне;
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін денсаулық сақтау объектілеріне;
осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау, қалпына келтіру емі және медициналық оңалту объектілеріне;
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау объектілеріне;
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес стоматологиялық қызмет көрсететін объектілерге;
осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес сот медицинасы және патологиялық анатомия саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілеріне;
осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес қан қызметі саласында қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау объектілеріне;
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту объектілерге;
осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес балалардың сауықтыру және санаторлық (жыл бойғы, маусымдық) объектілеріне;
осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес компьютерлер (дербес компьютерлер, планшетті дербес ноутбуктер) және бейнетерминалдар (компьютер клубтары) арқылы халыққа қызмет көрсету объектілеріне;
осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес білім беру объектілеріне;
осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес тамақ өнімдерін өндіретін, қайта өңдейтін және өткізетін қоғамдық тамақтану объектілеріне;
осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес тамақ өнімдерін өндіру объектілеріне;
осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес көтерме және бөлшек сауда объектілеріне;
осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдарға және көлік құралдарына (теміржол, су, әуе); иондаушы сәулелену көздерін, қауіпті химиялық және уытты жүктерді тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдарға және көлік құралдарына (теміржол, автомобиль, су және әуе);
осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес көлік құралдарына (әуе, теміржол, су, автомобиль) және жолаушыларға қызмет көрсету объектілеріне;
осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес радиациялық қауіпті объектілерге;
осы бұйрыққа 22-қосымшаға сәйкес көліктегі (теміржол, әуе, су және автомобиль) қоғамдық тамақтану объектілеріне, борттық тамақтану объектілеріне;
осы бұйрыққа 23-қосымшаға сәйкес парфюмерлік-косметикалық өнімдерді және гигиена құралдарын өндіру, сақтау және өткізу объектілеріне;
осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес адамдар уақытша тұратын объектілерге;
осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес әлеуметтік-тұрмыстық инфрақұрылым объектілеріне (мәдени-ойын-сауық объектілері, тұрғын үй және әкімшілік ғимараттар, тұрғын үй және қоғамдық ғимараттарды, кеңселерді пайдалану ұйымдары, үйлерді басқаратын ұйымдар, үй-жай иелерінің кооперативтері);
осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес кәрізді (оның ішінде жауын-шашын кәрізін) тазарту құрылыстарына және желілеріне;
осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес өндіру және тұтыну қалдықтарын орналастыру, залалсыздандыру, көму полигондарына;
осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес спорттық-сауықтыру мақсатындағы объектілерге, бассейндерге, моншаларға, сауналарға, кір жуу, химиялық тазарту орындарына;

О внесении изменения и дополнения в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 июня 2017 года № 463 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июля 2017 года № 285 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
Совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 июля 2020 года № ҚР ДСМ-77/2020 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 июля 2020 года № 52. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июля 2020 года № 20936. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № ҚР ДСМ-152 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 декабря 2022 года № 117.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения РК от 02.12.2022 № ҚР ДСМ-152 и Министра национальной экономики РК от 02.12.2022 № 117 (вводится в действие с 01.01.2023).
В соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в cовместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 июня 2017 года № 463 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июля 2017 года № 285 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15512, опубликован 6 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменение и дополнение:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) проверочные листы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения с требованиями к:
объектам здравоохранения, оказывающим амбулаторно-поликлиническую и консультативно-диагностическую помощь согласно приложению 2 к настоящему приказу;
объектам по изготовлению лекарственных средств согласно приложению 3 к настоящему приказу;
объектам хранения оптовой и розничной реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения, медицинской техники согласно приложению 4 к настоящему приказу;
объектам традиционной и народной медицины (целительства) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
объектам здравоохранения, оказывающим паллиативную помощь и сестринский уход согласно приложению 6 к настоящему приказу;
объектам здравоохранения, восстановительного лечения и медицинской реабилитации согласно приложению 7 к настоящему приказу;
объектам здравоохранения, оказывающим стационарную помощь согласно приложению 8 к настоящему приказу;
объектам оказывающим стоматологические услуги согласно приложению 9 к настоящему приказу;
объектам здравоохранения, осуществляющим деятельность в сфере судебной медицины и патологической анатомии согласно приложению 10 к настоящему приказу;
объектам здравоохранения, осуществляющим деятельность в сфере службы крови согласно приложению 11 к настоящему приказу;
объектам дошкольного воспитания и обучения согласно приложению 12 к настоящему приказу;
детским оздоровительным и санаторным объектам (круглогодичные, сезонные) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
объектам по оказанию услуг населению, посредством компьютеров (персональные компьютеры, планшетные персональные ноутбуки) и видеотерминалы (компьютерные клубы) согласно приложению 14 к настоящему приказу;
объектам образования согласно приложению 15 к настоящему приказу;
объектам общественного питания с производством, переработкой и реализацией пищевой продукции согласно приложению 16 к настоящему приказу;
объектам по производству пищевой продукции согласно приложению 17 к настоящему приказу;
объектам оптовой и розничной торговли согласно приложению 18 к настоящему приказу;
организациям и транспортным средствам (железнодорожные, водные, воздушные) осуществляющим перевозку пассажиров; организациям и транспортным средствам (железнодорожные, автомобильные, водные и воздушные) осуществляющим транспортировку источников ионизирующего излучения, опасных химических и токсических грузов согласно приложению 19 к настоящему приказу;
объектам по обслуживанию транспортных средств (воздушных, железнодорожных, водных, автомобильных) и пассажиров согласно приложению 20 к настоящему приказу;
радиационно-опасным объектам согласно приложению 21 к настоящему приказу;
объектам общественного питания на транспорте (железнодорожном, воздушном, водном и автомобильном), объекты бортового питания согласно приложению 22 к настоящему приказу;
объектам производства, хранения и реализации парфюмерно-косметической продукции и средств гигиены согласно приложению 23 к настоящему приказу;
объектам временного проживания людей согласно приложению 24 к настоящему приказу;
объектам социально-бытовой инфраструктуры (культурно-зрелищные объекты, жилые и административные здания, организации по эксплуатации жилых и общественных зданий, офисов, организации, управляющие домами, кооперативы собственников помещений и другие) согласно приложению 25 к настоящему приказу;
канализационным очистным сооружениям и сетям (в том числе ливневой канализации) согласно приложению 26 к настоящему приказу;
полигонам по размещению, обезвреживанию, захоронению отходов производства и потребления согласно приложению 27 к настоящему приказу;
объектам спортивно-оздоровительного назначения, бассейны, бани, сауны, прачечные, химчистки согласно приложению 28 к настоящему приказу;

осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес 2-санаттағы су объектілеріне (мәдени-тұрмыстық мақсаттағы), демалыс орындарына (жағажайларға);
осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес емдеу-косметологиялық объектілеріне, сұлулық салондарына, косметологиялық орталықтарға, шаштараздарға;
осы бұйрыққа 31-қосымшаға сәйкес су көздеріне, шаруашылық-ауыз сумен жабдықтауға арналған су жинау орындарына, орталықтандырылған және орталықтандырылмаған шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау жүйелеріне;
осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес жерлеу мақсатындағы объектілерге, бейіттерге, саябақтарға, қоғамдық дәретханаларға;
осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес өндірістік мақсаттағы, технологиялық процестер мен жабдықтар, жылыту, жарықтандыру, желдету және ауаны баптау, сумен жабдықтау, су бұру және өндірістік объектілерде (оның ішінде көлік объектілерінде) өнеркәсіптік қалдықтарды кәдеге жарату ғимараттарына, құрылыстары мен үй-жайларына;
осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес мұнай операцияларын жүзеге асыратын технологиялық және ілеспе объектілер мен құрылыстарға;
осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес радиотехникалық объектілерге және радиоэлектрондық құралдарға;
осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес құрылыс объектілерін салу, реконструкциялау, жөндеу және пайдалануға енгізу кезінде өндірістік мақсаттағы объектілерге, ғимараттар мен құрылыстарға;
осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес көмір өнеркәсібінің өндірістік мақсатындағы объектілеріне, ғимараттары мен құрылыстарына;
осы бұйрыққа 38-қосымшаға сәйкес химиялық өнеркәсіптің өндірістік мақсатындағы объектілеріне, ғимараттары мен құрылыстарына;
осы бұйрыққа 39-қосымшаға сәйкес түрлі-түсті металлургия және тау-кен өнеркәсібінің өндірістік мақсатындағы объектілеріне, ғимараттары мен құрылыстарына;
осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес зертханалардың барлық түрлеріне;
осы бұйрыққа 41-қосымшаға сәйкес арнайы тамақ өнімдерін сақтау және (немесе) өткізу объектілеріне;
осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес дәрілік заттарды, вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттарды, дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизациялау құралдары мен препараттарын сақтау және тасымалдау объектілеріне;
осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес инфекциялық аурулардың таралуына байланысты карантин және шектеу шаралары енгізілген жағдайда мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын объектілерге қойылатын талаптары бар тексеру парақтары бекітілсін.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 43-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Тауарлар мен көрсетілетін қызметтер сапасын бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

водным объектам 2 категории (культурно-бытового назначения), места отдыха (пляжи) согласно приложению 29 к настоящему приказу;
лечебно-косметологическим объектам, салонам красоты, косметологическим центрам, парикмахерским согласно приложению 30 к настоящему приказу;
водоисточникам, мест водозабора для хозяйственно-питьевого водоснабжения, централизованных и нецентрализованных систем хозяйственно-питьевого водоснабжения согласно приложению 31 к настоящему приказу;
объектам похоронного назначения, кладбищ, парков, общественных туалетов и прочих согласно приложению 32 к настоящему приказу;
зданиям, сооружениям и помещениям производственного назначения, технологических процессов и оборудований, отоплений, освещений, вентиляции и кондиционирования воздуха, водоснабжения, водоотведения и утилизации промышленных отходов на производственных объектах (в том числе на объектах транспорта) согласно приложению 33 к настоящему приказу;
технологическим и сопутствующим объектам и сооружениям, осуществляющим нефтяные операции согласно приложению 34 к настоящему приказу;
радиотехническим объектам и радиоэлектронным средствам согласно приложению 35 к настоящему приказу;
объектам, зданиям и сооружениям производственного назначения при строительстве, реконструкции, ремонте и вводе, эксплуатации объектов строительства согласно приложению 36 к настоящему приказу;
объектам, зданиям и сооружениям производственного назначения угольной промышленности согласно приложению 37 к настоящему приказу;
объектам, зданиям и сооружениям производственного назначения химической промышленности согласно приложению 38 к настоящему приказу;
объектам, зданиям и сооружениям производственного назначения, цветной металлургии и горнодобывающей промышленности согласно приложению 39 к настоящему приказу;
всем видам лабораторий согласно приложению 40 к настоящему приказу;
объектам по хранению и (или) реализации специализированных пищевых продуктов согласно приложению 41 к настоящему приказу;
объектам хранения и транспортировки лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов, средств и препаратов дезинфекции, дезинсекции, дератизации согласно приложению 42 к настоящему приказу;
объектам, подлежащим государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору при введении карантина и ограничительных мероприятий в связи распространением инфекционных заболеваний, согласно приложению 43 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 43 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету контроля качества и безопасности товаров и услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан, в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Л.В. Бюрабековаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
А. Цой
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитеті
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
2020 жылғы 5 шілдесі
№ ҚР ДСМ-77/2020 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
2020 жылғы 6 шілдесі
№ 52 бірлескен бұйрығына
қосымша
"Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 27 шілдедегі
№ 463 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 20 шілдедегі
№ 285 бірлескен бұйрығына
43-қосымша
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 139-бабына сәйкес инфекциялық аурулардың таралуына байланысты карантин және шектеу іс-шаралары енгізілген кезде мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын объектілерге қатысты халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы тексеру парағы
__________________________________________________________________________
бақылау және қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) біртекті тобының атауы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган _____________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) тексеруді тағайындау туралы акті
__________________________________________________________________________
№, күні
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісіні) (жеке сәйкестендіру нөмірі),
бизнес-сәйкестендіру нөмірі ________________________________________________
_________________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы ______________________________________________
р/с №
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес
Талаптарға сәйкес емес
1
Кіретін жерде, қызметкерлердің, келушілердің дене температурасын бақылау үшін қондырғылардың (аспаптар) болуы
2
Кіреберісте, холда, лифтілерге, санитариялық тораптарға кіреберісте тері антисептигі бар санитайзерлердің болуы
3
Дезинфекциялау, жуу, антисептиклық құралдардың болуы
4
Санитариялық тораптарда жеке гигиена құралдарының болуы (сұйық сабын, антисептик)
5
Жұмыс орындарында антисептиктің болуы, қамтамасыз ету
6
Қызметкерлердің жұмысқа шығуын белгілейтін мониторинг журналының болуы, болмау себептері
7
Қозғалу қарқындылығы байқалатын адамдар көп жиналатын жерлерде әлеуметтік қашықтықты сақтау үшін едендегі белгілер арқылы немесе шектеу бағандары арқылы орындар белгілерінің болуы
8
Алдын ала жазылуды қамтамасыз етудің болуы, "күту аймағын" болдырмау, келуші (клиент) мен қызметкер арасында кемінде 1 метр қашықтықты сақтауды қамтамасыз ету
9
Қоғамдық тамақтану пункттерінде үстелдер арасында кемінде 1 метр қашықтықты сақтау
10
Жұмыс орындары арасында кемінде 2 метр қашықтықты сақтау, қызмет көрсету саласындағы объектілерде оңтайлы жұмыс аймақтары шекаралары белгілерінің болуы
11
Қызметкерлерді бір-бірінен кемінде 1 метр қашықтықта әлеуметтік арақашықтықты сақтай отырып, бір үй-жайда орналастыру
12
Тамақ өнімдерін буып-түйілген түрде өткізуді қамтамасыз ету (кесілмеген көкөністер мен жемістерді қоспағанда)
13
Профилактикалық дезинфекциялық іс-шараларды өткізу
14
Желдету режимін сақтауды қамтамасыз ете отырып, сауда орталықтары ішіндегі желдету жүйелері мен ауаны салқындату жүйелерінің жарамды жұмысын қамтамасыз ету
15
Ойын-сауық іс-шараларын өткізу кезінде келушілердің бір мезгілде жиналуына жол бермеу (жобалық қуаттың 50%-ынан асырмай)
16
Топтардың, залдардың толымдылығын жобалық қуаттың 50%-нан асырмай қамтамасыз ету
17
Объектінің қызметін шектеуге (тыйым салуға) қойылатын талаптарды сақтау (жұмыс режимі)
18
Жұмыс күні ішінде персоналдың жеке қорғаныш құралдарымен қамтамасыз ету және уақтылы ауыстыруы (маскаларын әрбір 2 сағат сайын, қолғаптарын жарамсыз болғанда)
19
Қызметтік көлікті қоса алғанда, қоғамдық көліктің жүргізушісінде, кондукторда қолды өңдеуге арналған антисептиктің және олар талап етілетін жиілікпен міндетті түрде ауыстырылатын қорғаныш құралдарының (маскалар мен қолғаптар) болуы
20
Жабық үй-жайларға, сондай-ақ қоғамдық көлікке қорғаныш маскалары жоқ келушілерді (жолаушыларды) жібермеу
21
Адамдар көп жиналатын орындарда кемінде 1 метр қашықтықты сақтауды ұйымдастыруды қамтамасыз ету
22
Салтанатты іс-шараларды, ас беру өткізуді шектеуге қойылатын талаптарды сақтау
23
Бұқаралық іс-шараларға, оның ішінде спорттық және отбасылық іс-шараларға қатысуды шектеуге қойылатын талаптарды сақтау
24
Нормативтік құқықтық актілерде белгіленген мерзімде алыс шет елдерден келгеннен кейін тестілеуден өту
Лауазымды адам (дар) ____________________________________
лауазымы             қолы
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы ________________________________
лауазымы             қолы
______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Бюрабекову Л.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________
Р.Даленов
Министр здравоохраненияРеспублики Казахстан__________А.Цой
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение
к совместному приказу
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 июля 2020 года № 52 и
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 июля 2020 года
№ ҚР ДСМ-77/2020
Приложение 43
к совместному приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2017 года № 285
и Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 27 июля 2017 года № 463
Проверочный лист в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
в соответствии со статьей 139 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
в отношении объектов, подлежащих государственному санитарно-эпидемиологичскому
контролю и надзору при введении карантина и ограничительных мероприятий в связи
распространением инфекционных заболеваний
_______________________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов (объектов) контроля и надзора
_______________________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку _____________________________________
______________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки (объекта) контроля и надзора_____________________________
№, дата
Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора _________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля и надзора ______________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
№ п/п
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
Наличие установок (приборов) для контроля температуры тела работников, посетителей на входе
2
Наличие санитайзеров с кожным антисептиком у входа, в холлах, у входа в лифты, санитарные узлы
3
Наличие дезинфицирующих, моющих и антисептических средств
4
Наличие в санитарных узлах средств личной гигиены (жидкое мыло, антисептики)
5
Наличие и обеспечение на рабочих местах антисептиков
6
Наличие журнала мониторинга с отметками выхода сотрудников на работу, причины отсутствия
7
Наличие разметки мест посредством обозначений на полу или посредством ограничительных стоек для соблюдения социальной дистанции в местах наибольшего скопления людей, где наблюдается интенсивность передвижения
8
Наличие обеспечения предварительной записи, недопущение "зоны ожидания", обеспечить соблюдение расстояния не менее 1 метра между посетителем (клиентом) и работником
9
Соблюдение дистанцирования между столами не менее 1 метра в пунктах общественного питания
10
Соблюдение расстояния не менее 2 метров между рабочими местами, наличие разметки границ оптимальных рабочих зон на объектах сферы обслуживания
11
Размещение сотрудников в одном помещении с соблюдением социального дистанцирования на расстоянии не менее 1 метра друг от друга
12
Обеспечение реализаций продуктов питания в фасованном виде (за исключением ненарезанных овощей и фруктов)
13
Проведение профилактических дезинфекционных мероприятий
14
Обеспечить исправную работу вентиляционных систем и систем кондиционирования воздуха внутри торговых центров, с обеспечением соблюдения режима проветривания
15
Недопущение одновременного скопления посетителей при проведении зрелищных мероприятий (не превышающая 50% проектной мощности)
16
Обеспечение наполняемости групп, залов, не более 50 % от проектной мощности
17
Соблюдение требований к ограничению (запрещению) деятельности объекта (режим работы)
18
Обеспечение и своевременная смена средств индивидуальной защиты персоналом в течение рабочего дня (масок каждые 2 часа, перчаток в случае повреждения)
19
Наличие у водителя и кондуктора общественного транспорта, включая служебный транспорт, антисептика для обработки рук и средств защиты (маски и перчатки) с обязательной их сменой с требуемой частотой
20
Недопущение посетителей (пассажиров) в закрытые помещения, а также в общественный транспорт без защитных масок
21
Обеспечение организации по соблюдению дистанцирования не менее 1 метра в местах скопления людей
22
Соблюдение требований на ограничение проведения торжественных, поминальных мероприятий
23
Соблюдение требований на ограничение участия в массовых мероприятиях, в том числе спортивных и семейных
24
Прохождение тестирования после прибытия из стран дальнего зарубежья в сроки, определенные нормативными правовыми актами
Должностное (ые) лицо (а) ____________________________________________ ____________
должность                         подпись
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии)
Руководитель субъекта контроля и надзора ______________________________ ____________
должность                         подпись
________________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии