Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы "Ашық деректердің Интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы" № 38 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 18 тамыздағы № 272 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 24 тамызда № 21120 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2022 жылғы 2 ақпандағы № 79 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 02.02.2022 № 79 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2015 жылғы 24 қарашадағы № 418-V ҚРЗ 9-бабының 15) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы "Ашық деректердің Интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12952 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) № 38 бұйрығына келесі өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ашық деректердің Интернет-порталында орналастырылатын ашық деректер тізбесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Атқарушылық іс жүргізулер бойынша борышкерлердің тізілімі және Қазақстан Республикасынан тыс шығуы уақытша шектелген тұлғалардың тізімі
Тұрақты
Ашық деректердің интернет-порталымен ықпалдастыруды іске асырғаннан кейін
Мемлекеттік органның API жүйесі арқылы (АІЖО ААЖ))
Сот актілерін орындау департаменті
";
4-тармақ алынып тасталсын;
20, 21 және 22-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
20
ҚР ӘМ басшыларының жеке тұлғаларды және заңды тулғалардың өкілдерін қабылдау кестесі
Тоқсан сайын
Келесі айдың 5-не
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Ішкі әкімшілендіру департаменті
21
ҚР ӘМ көрсететін мемлекеттік қызметтердің тізілімі туралы ақпарат
Жарты жылда 1 рет
Есептік мерзімнен кейінгі айдың 15-не
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Ішкі әкімшілендіру департаменті
22
ҚР ӘМқұрылымдық бөлімшебасшыларының жеке тұлғаларды және заңды тулғалардың өкілдерін қабылдау үшін ашық есіктер күндері туралы ақпарат
Ай сайын
Келесі айдың 1-не
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Ішкі әкімшілендіру департаменті
";
41 және 42-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
41
Заңнаманы жетілдіру бойынша әзірленген тұжырымдамалардың тізімі
Жыл сайын
Есептік кезеңнен кейінгі жылдың 31 қаңтарына дейін
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты"
42
Құқықтық мониторинг жүргізу қорытындысы бойынша ақпарат
Жыл сайын
Есептік кезеңнен кейінгі жылдың 1 наурызына дейін
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты"
";

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 38 "Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на Интернет-портале открытых данных"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 августа 2020 года № 272. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2020 года № 21120. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 2 февраля 2022 года № 79.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 02.02.2022 № 79 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года № 418-V "Об информатизации", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 38 "Об утверждении перечня открытых данных, размещаемых на Интернет-портале открытых данных" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12952, опубликован 4 февраля 2016 года в Информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменения и дополнения:
в Перечне открытых данных, размещаемых на Интернет-портале открытых данных, утвержденных вышеуказанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"
3
Реестр должников по исполнительным производствам и список должников, временно ограниченных на выезд из Республики Казахстан
Постоянно
После реализации интеграции с интернет-порталом открытых данных
Через API системы государственного органа (АИС ОИП)
Департамент по исполнению судебных актов
";
пункт 4 исключить;
пункты 20, 21 и 22 изложить в следующей редакции:
"
20
График приема физических и представителей юридических лиц руководителями МЮ РК
Ежеквартально
К 5 числу следующего месяца
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент внутреннего администрирования
21
Информация о перечне государственных услуг, оказываемых МЮ РК
1 раз полугодие
К 15 числу месяца последующего за отчетным периодом
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент внутреннего администрирования
22
Информация о днях открытых дверей для приема физических и представителей юридических лиц руководителями структурных подразделений МЮ РК
Ежемесячно
К 1 числу следующего месяца
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент внутреннего администрирования
";
пункты 41 и 42 изложить в следующей редакции:
"
41
Список разработанных концепций совершенствования законодательства
Ежегодно
До 31 января последующего за отчетным периодом года
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Республиканское государственное предприятие "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан"
42
Информация по итогам проведения правового мониторинга
Ежегодно
До 1 марта последующего за отчетным периодом года
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Республиканское государственное предприятие "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан"
";

53, 54, 55 және 56-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
53
Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімінде тіркелген нормативтік құқықтық актілердің саны
Апта сайын
Әр жұма сайын
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты"
54
"Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі" ақпараттық жүйесіне электрондық түрде енгізілген нормативтік құқықтық актілердің саны
Апта сайын
Әр жұма сайын
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты"
55
Интернет желісінде "Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкі" ақпараттық жүйесіне кіру саны (Google Analitics деректеріне сәйкес)
Ай сайын
Келесі айдың 10- на
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты"
56
Халықаралық ынтымақтастық (жобалардың атауы, елдер, бюджет)
Жыл сайын
Тоқсан аяқталғаннан кейiн 10 күн
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Халықаралық құқық және ынтымақтастық департаменті
";
59-тармақ алынып тасталсын;
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
60
Мемлекеттік тіркеуден бас тартылған нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Жарты жылда 1 рет
Есептік тоқсаннан кейінгі айдың 20-не дейін
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Нормативтік құқықтық актілері тіркеу департаменті
";
мынадай мазмұндағы 64, 65, 66 және 67-тармақтармен толықтырылсын:
"
64
Бос лауазымдар туралы хабарландыру
қажеттілігі бойынша
Мемлекеттік қызмет саласындағы уәкілетті органның Интернет-ресурсында жарияланған сәттен бастап
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Кадр қызметі департаменті
65
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің біліктілік талаптары
Тиісті нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер енгізілуіне қарай
Ресми жарияланғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Кадр қызметі департаменті
66
Апелляциялық кеңестің қарсылықтарды қарау нәтижелері
Апелляциялық кеңестің өткізілуіне қарай
Келесі айдың 10-күніне қарай
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
67
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Тізімнің өзгеруіне қарай
Тізім өзгергеннен кейін бес жұмыс күні ішінде
Ашық деректер Интернет-порталы АЖО арқылы
Зияткерлік меншік құқығы департаменті
".

пункты 53, 54, 55 и 56 изложить в следующей редакции:
"
53
Количество нормативных правовых актов, зарегистрированных в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан
Еженедельно
Каждая пятница
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Республиканское государственное предприятие "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан"
54
Количество нормативных правовых актов, внесенных в информационную систему "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде"
Еженедельно
Каждая пятница
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Республиканское государственное предприятие "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан"
55
Количество посещений информационной системы "Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде" в сети Интернет (согласно данным GoogleAnalitics)
Ежемесячно
К 10 числу следующего месяца
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Республиканское государственное предприятие "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан"
56
Международное сотрудничество (наименования проектов, страны, бюджет)
Ежегодно
К 10 числу месяца следующего за отчетным периодом
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент международного права и сотрудничества
";
пункт 59 исключить;
пункт 60 изложить в следующей редакции:
"
60
Перечень нормативных правовых актов, по которым отказано в государственной регистрации
1 раз в полугодие
До 20 числа следующего месяца за отчетным периодом
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент регистрации нормативных правовых актов
";
дополнить пунктами 64, 65, 66 и 67 следующего содержания:
"
64
Объявление вакантных должностей
По мере необходимости
С момента опубликования на Интернет-ресурсе уполномоченного органа в сфере государственной службы
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент кадровой службы
65
Квалификационные требования административных государственных служащих корпуса "Б"
По мере внесения изменений в соответствующие нормативные правовые акты
В течение пяти рабочих дней после официального опубликования
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент кадровой службы
66
Результаты рассмотрения возражений Апелляционным советом
По мере проведения Апелляционного совета
К 10 числу следующего месяца
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент по правам интеллектуальной собственности
67
Список аккредитованных организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе
По мере изменения списка
В течение пяти рабочих дней после изменения списка
Через АРМ Интернет-портала открытых данных
Департамент по правам интеллектуальной собственности
".

2. Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаментіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев

2. Департаменту цифровизации и автоматизации государственных услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на Интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев