"Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 60 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 12 қазандағы № 987 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 13 қазанда № 21415 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 60 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10422 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 6 сәуірде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 60 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 октября 2020 года № 987. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2020 года № 21415
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 60 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10422, опубликован 6 апреля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2020 жылғы 12 қазаны № 987
Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 60 бұйырығымен
бекітілген
Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі
Р/с
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Этил спиртін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін
1.
Этил спиртін өндірушінің өндіру паспорты
Этил спиртін өндіруші әзірлеген және бекіткен өндіру паспорты
Этил спиртін өндіру паспорты және өндіру паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесі "Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" (бұдан әрі – Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заң) 1999 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган белгілеген талаптарға сәйкес келуі тиіс.
Этил спиртін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерді лицензиар "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" (бұдан әрі – Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
2.
Мынадай жолдармен:

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 октября 2020 года № 987
Утверждены приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 60
Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
№ п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
Для вида деятельности в сфере производства этилового спирта
1.
Паспорта производства производителя этилового спирта
Паспорт производства, разработанный и утвержденный производителем этилового спирта
Паспорт производства этилового спирта и перечень необходимых сведений для паспорта производства должен соответствовать требованиям, установленным уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" (далее – Закон о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции).
Сведения, указанные в паспорте производства этилового спирта устанавливаются лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях).
2.
Возможности производства и выработки этилового спирта полученного путем:

1) бидайдан, картоптан, қант қызылшасынан, қант шикізаты сірнесінен және басқа да қантты-крахмалды тағамдық өсімдік шикізатынан өндірілетін спирт ашымықтарын тазартып айыру немесе этил спиртi шикiзатын тазартып айыру;
2) шарап материалын тікелей немесе екі мәрте айдау жолымен алынған этил спиртін өндіру және шығару мүмкіндігі
Этил спиртінің қажетті көлемін өндіруге мүмкіндік беретін жабдықтың пайдалану - техникалық сипаттамасын қамтитын жабдықтың паспорттарының көшірмелерін қоса бере отырып, өтініш беруші жүргізетін өндірістік қуат есебінің көшірмесі
Осы талапқа сәйкестік өндірістік қуат есебінің дәйектілігі бойынша және тиісті жабдықтың паспортында көрсетілген деректер бойынша белгіленеді.
Этил спиртін өндіру паспортында көрсетілген, сәйкес келетін жабдықтың болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
3.
Этил спирті өндірісінің паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес, меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар
Меншік құқығындағы стационарлық өндірістік үй-жайлардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Көрсетілетін қызметті беруші "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" Мемлекеттік деректер базасының (бұдан әрі – ЖМТ МДБ) ақпараттық жүйесінен алады
4.
Стационарлық үй-жайларда этил спиртін өндіруді қамтамасыз ететін сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз жүйесі
Сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Сумен жабдықтаудың, электр қуатымен жабдықтаудың және кәріз болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
5.
Меншік құқығындағы этил спиртін өндіруге ғана пайдаланылатын технологиялық жабдық
Ұйымның теңгеріміне технологиялық жабдықты қабылдау туралы бухгалтерлік (есептік) құжаттардың көшірмелері
Көрсетілген жабдықтың болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және қадағалау жүргізу жолымен белгілейді.
6.
Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, этил спиртін өндіру саласындағы есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің операторы арқылы этил спиртінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары (бұдан әрі – ЕБА)
Есепке алудың бақылау аспаптарының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Этил спиртін өндірудің технологиялық желiлерiн есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс iстеуі және есепке алынуын жүзеге асыру талаптарына сәйкес келетін ЕБА аспаптарының болуы Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заңның 4-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган белгілеген талаптарға сәйкес болуы тиіс.
ЕБА болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
7.
Қойма үй-жайлары – этил спиртін сақтауға, қабылдауға және жіберуге ғана арналған арнаулы стационарлық үй-жайлар мен алаңдар (этил спиртін сақтау үшін)
Қойма үй-жайларының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Этил спиртін сақтауға, қабылдауға және босатуға арналған қойма үй-жайлары Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заңның 4-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес уәкілетті органмен белгіленген жауап беретін талаптарға сәйкес болуы.
Қойма үй-жайларының болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
Алкоголь өнімін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін
8.
Алкоголь өнімін өндірушінің өндіру паспорты
Алкоголь өнімін өндіруші әзірлеген және бекіткен өндіру паспорты

1) брагоректификации спиртовых бражек или ректификации этилового спирта-сырца, вырабатываемого из зерна, картофеля, сахарной свеклы, мелассы сахара-сырца и другого сахаро- и крахмалосодержащего пищевого растительного сырья;
2) прямой или двойной перегонки виноматериала
Копия расчета производственной мощности, произведенный заявителем, с приложением копий паспортов оборудования, содержащих эксплуатационно-технические характеристики оборудования, позволяющего выработать необходимый объем этилового спирта
Соответствие данному требованию устанавливается по достоверности расчета производственной мощности и данным, указанным в паспорте соответствующего оборудования.
Наличие соответствующего оборудования, указанного в паспорте производства этилового спирта устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
3.
Стационарных помещений на праве собственности, соответствующих сведениям, указанным в паспорте производства этилового спирта
Форма сведений, содержащих информацию о наличии стационарных производственных помещений на праве собственности (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Получается услугодателем из информационной системы Государственная база данных
"Регистр недвижимости" (далее – ГБД РН)
4.
Водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих производство этилового спирта в стационарном помещении
Форма сведений, содержащих информацию о наличии водоснабжения, электроснабжения и канализации (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие водоснабжения, электроснабжения и канализации устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
5.
Технологического оборудования, используемого исключительно для производства этилового спирта, на праве собственности
Копии бухгалтерских (учетных) документов о принятии технологического оборудования на баланс организации
Наличие указанного оборудования устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
6.
Контрольных приборов учета (далее – КПУ), оснащенных источниками бесперебойного питания электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу через оператора данных контрольных приборов учета в сфере производства этилового спирта уполномоченному органу и его территориальным подразделениям в режиме реального времени данных об объемах производства этилового спирта
Форма сведений, содержащих информацию о наличии контрольных приборов учета (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие КПУ, соответствующих требованиям по оснащению технологических линий производства этилового спирта контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета должны соответствовать требованиям, установленным уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 4 Закона о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
Наличие КПУ устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
7.
Складских помещений –специализированных стационарных помещений и площадок (для хранения этилового спирта), предназначенных исключительно для хранения, приема и отпуска этилового спирта
Форма сведений, содержащих информацию о наличии складских помещений (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Соответствие складских помещений для хранения, приема и отпуска этилового спирта, отвечающих требованиям, установленным уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 7) пункта 2 статьи 4 Закона о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
Наличие складских помещений устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
Для вида деятельности в сфере производства алкогольной продукции
8.
Паспорта производства производителя алкогольной продукции
Паспорт производства, разработанный и утвержденный производителем алкогольной продукции

Алкоголь өнімін өндіру паспорты және өндіру паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесі Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заңның 4-бабы 2-тармағының 5) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган белгілеген талаптарға сәйкес келуі тиіс.
Алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерді лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
9.
Арақ пен айрықша арақ және ликер-арақ өнімдерін (күштілігі он екі пайызға жетпейтін күштілігі төмен ликер-арақ өнімдерінен басқа) әрбір технологиялық желіде өндіру және өнім шығару мүмкіндігі
Арақ пен айрықша арақ және ликер-арақтың қажетті көлемін өндіруге мүмкіндік беретін жабдықтың пайдалану - техникалық сипаттамасын қамтитын жабдықтың паспортарының көшірмелерін қоса бере отырып, өтініш беруші жүргізетін өндірістік қуат есебі
Осы талапқа сәйкестік тиісті жабдықтың паспортында көрсетілген деректер мен өндірістік қуат есебінің дәйектілігі бойынша белгіленеді.
Алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген тиісті жабдықтың болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
10.
Денсаулық сақтау, білім беру ұйымдарының, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және спорттық-техникалық құрылыстардың, автожанармай құю станцияларының, сауда базарларының, мәдени-демалыс ұйымдарының ғимараттарын және аумақтарынан тысқары орналасқан алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар
Меншік құқығындағы стационарлық өндірістік үй-жайлардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Көрсетілетін қызметті беруші ЖМТ МДБ ақпараттық жүйесінен алады.
Стационарлық үй-жайдың болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
11.
Стационарлық үй-жайларда алкоголь өнімін өндіруді қамтамасыз ететін сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз жүйесі
Сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Сумен жабдықтаудың, электро қуатымен жабдықтаудың және кәріз болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы жүргізілген профилактикалық бақылау және қадағалау жолымен белгілейді.
12.
Меншік құқығындағы алкоголь өнімін өндіруге ғана пайдаланылатын технологиялық жабдық
Ұйымның теңгеріміне технологиялық жабдықты қабылдау туралы бухгалтерлік (есептік) құжаттардың көшірмелері
Көрсетілген жабдықтың болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау және қадағалау жүргізу жолымен белгілейді.
13.
Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, алкоголь өнімінің өндіру саласындағы есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің операторы арқылы алкоголь өнімінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматты түрде берілуін қамтамасыз ететін ЕБА
Есепке алатын бақылау аспаптарының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Алкоголь өнімін өндіруді есепке алудың бақылау аспаптарының технологиялық желiлерiн жарақтандыру, олардың жұмыс iстеу және есепке алынуын жүзеге асыру талаптарына сәйкес есепке алудың бақылау аспаптарының болуы Этил спиртімен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заңның 4-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган белгілеген талаптарға сәйкес болуы тиіс. ЕБА болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу жолымен белгілейді.
14.
Қойма үй-жайлары – денсаулық сақтау, білім беру ұйымдарының, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және спорттық-техникалық құрылыстардың, автожанармай құю станцияларының, сауда базарларының, мәдени-демалыс ұйымдарының ғимараттарынан және аумақтарынан тысқары орналасқан алкоголь өнімін өндіруге пайдаланылатын этил спиртін сақтауға, қабылдауға және жіберуге және өндірілген алкогольдік өнімді сақтауға, қабылдауға және жіберуге ғана арналған арнаулы стационарлық үй-жайлар

Паспорт производства алкогольной продукции и перечень необходимых сведений для паспорта производства должен соответствовать требованиям, установленным уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 5) пункта 2 статьи 4 Закона о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
Сведения, указанные в паспорте производства алкогольной продукции устанавливаются лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
9.
Возможности производства и выработки водки и водки особой и ликероводочных изделий (кроме слабоградусных ликероводочных изделий с крепостью менее двенадцати процентов) на каждой технологической линии
Расчет производственной мощности, произведенный заявителем, с приложением копий паспортов оборудования, содержащих эксплуатационно-технические характеристики оборудования, позволяющего выработать необходимый объем водок и водок особых и ликероводочных изделий
Соответствие данному требованию устанавливается по достоверности расчета производственной мощности и данным, указанным в паспорте соответствующего оборудования.
Наличие соответствующего оборудования, указанного в паспорте производства алкогольной продукции устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
10.
Стационарных помещений на праве собственности, соответствующих сведениям, указанным в паспорте производства алкогольной продукции, расположенных вне зданиях и на территориях организаций здравоохранения, образования, физкультурно-оздоровительных, спортивных и спортивно-технических сооружений, автозаправочных станций, торговых рынков, культурно-досуговых организаций
Форма сведений, содержащих информацию о наличии стационарных производственных помещений на праве собственности (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Получается услугодателем из информационной системы ГБД РН.
Наличие стационарного помещения устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
11.
Водоснабжения, электроснабжения и канализации, обеспечивающих производство алкогольной продукции в стационарном помещении
Форма сведений, содержащих информацию о наличии водоснабжения, электроснабжения и канализации (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие водоснабжения, электроснабжения и канализации устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
12.
Технологического оборудования, используемого исключительно для производства алкогольной продукции, на праве собственности
Копии бухгалтерских (учетных) документов о принятии технологического оборудования на баланс организации
Наличие указанного оборудования устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
13.
КПУ, оснащенных источниками бесперебойного питания электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу через оператора данных контрольных приборов учета в сфере производства алкогольной продукции уполномоченному органу и его территориальным подразделениям в режиме реального времени данных об объемах производства алкогольной продукции
Форма сведений, содержащих информацию о наличии контрольных приборов учета (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие КПУ, соответствующих требованиям по оснащению технологических линий производства алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета должны соответствовать требованиям, установленным уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 4 Закона о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
Наличие КПУ устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
14.
Складских помещений – специализированных стационарных помещений, предназначенных исключительно для хранения, приема и отпуска этилового спирта, используемого на выработку алкогольной продукции, и для хранения, приема и отпуска произведенной алкогольной продукции, расположенных вне зданиях и на территориях организаций здравоохранения, образования, физкультурно-оздоровительных, спортивных и спортивно-технических сооружений, автозаправочных станций, торговых рынков, культурно-досуговых организаций

Спиртті сақтауға арналған қойма үй-жайлары және өндірілген алкоголь өнімдерін сақтауға қойма үй-жайлары Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заңның 4-бабы 2-тармағының 7) тармақшасына сәйкес уәкілетті органмен белгіленген жауап беретін талаптарға сәйкес болуы.
Қойма үй-жайларының болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу жолымен белгілейді.
15.
Алкоголь өнімін, шикізатты және қосалқы материалдарды халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтің талаптарына сәйкес келетін қойма үй-жайларында және қоймаларда сақтау шарттары
Лицензиардың сұрау салуына Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 25-бабымен белгіленген тәртіпте халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және гигиеналық нормативтер саласындағы уәкілетті орган жауап береді.
16.
Өлшемдердің бірыңғайлығын қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық – ылғалдық режимі бойынша шикізатты, қосалқы материалдарды, алкоголь өнімін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар
Аспаптардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Көрсетілген аспаптардың болуын лицензиар Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 51-бабына сәйкес бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау мен қадағалауды жүргізу жолымен белгілейді.
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату бойынша қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату саласындағы қызмет түрі үшін
17.
Денсаулық сақтау, білім беру ұйымдарының, денешынықтыру-сауықтыру, спорттық және спорттық-техникалық құрылыстардың, автожанармай құю станцияларының, сауда базарларының, мәдени-демалыс ұйымдарының ғимараттарынан тысқары және аумақтарында орналасқан, меншік құқығындағы немесе уақытша иелік ету (пайдалану), өтеусіз пайдалану құқығындағы, сондай-ақ басқа лицензиатқа берілмеген алкогольдік өнімді сақтауға, қабылдауға және жіберуге ғана арналған қойма үй-жайлар
Жүргізілген тіркеу туралы тіркеуші органның белгісі бар құқық белгілейтін құжат
Көрсетілетін қызметті беруші ЖМТ МДБ ақпараттық жүйесінен алады
Шарт бір жылдан кем мерзімге жасаған жағдайда, жалға алу немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі
18.
Қойма үй-жайларындағы сумен жабдықтау, электро қуатымен жабдықтау және кәріз жүйесі
Сумен жабдықтау, электро қуатымен жабдықтау, кәріз болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
19.
Мәлімделген қойма үй-жайларында алкоголь өнімдерін сақтау және көтерме саудамен сату бойынша қызметті жүзеге асыратын екі және одан да көп лицензиаттың болуы немесе болмауы туралы мәліметтер
Бір қойма үй-жайда екі немесе одан да көп лицензиаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
20.
Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары
Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарының болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)

Соответствие складских помещений для хранения спирта, и складских помещений для хранения произведенной алкогольной продукции, отвечающих требованиям, установленным уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 7) пункта 2 статьи 4 Закона о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции.
Наличие складских помещений устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
15.
Условий хранения алкогольной продукции, сырья и вспомогательных материалов в складских помещениях и хранилищах, соответствующих требованиям нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам
Ответ на запрос лицензиара представляется уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам в порядке, установленном статьей 25 Закона о разрешениях и уведомлениях.
16.
Приборов, позволяющих контролировать условия хранения сырья, вспомогательных материалов и алкогольной продукции по температурно-влажностному режиму, поверенных в соответствии с требованиями государственной системы обеспечения единства измерений
Форма сведений, содержащих информацию о наличии приборов (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Наличие указанных приборов устанавливается лицензиаром путем проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора согласно статье 51 Закона о разрешениях и уведомлениях.
Для вида деятельности в сфере хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
17.
Складских помещений, предназначенных исключительно для хранения, приема и отпуска алкогольной продукции, расположенных вне зданиях и на территориях организаций здравоохранения, образования, физкультурно-оздоровительных, спортивных и спортивно-технических сооружений, автозаправочных станций, торговых рынков, культурно-досуговых организаций на праве собственности или на праве временного владения (пользования), безвозмездного пользования, а также не занятых другим лицензиатом
Правоустанавливающий документ с отметкой регистрирующего органа о произведенной регистрации
Получается услугодателем из информационной системы ГБД РН
Копия договора аренды или безвозмездного пользования – в случае заключения данных договоров на срок менее одного года
18
Водоснабжения, электроснабжения и канализации в складском помещении
Форма сведений, содержащих информацию о наличии водоснабжения, электроснабжения и канализации (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
19.
Сведений о наличии или отсутствии в заявленном складском помещении двух и более лицензиатов, осуществляющих деятельность по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции
Форма сведений, содержащих информацию о наличии или отсутствии двух и более лицензиатов в одном складском помещении (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
20.
Контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и (или) передачи данных
Форма сведений, содержащих информацию о наличии контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и (или) передачи данных (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)

Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 166-бабының талаптарына сәйкес болуы керек
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату қызметін қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызмет түрі үшін
21.
Денсаулық сақтау, білім беру ұйымдарының, денешынықтыру-сауықтыру, спорттық және спорттық-техникалық құрылыстардың, автожанармай құю станцияларының, сауда базарларының, мәдени-демалыс ұйымдарының ғимараттарынан тысқары және аумақтарында орналасқан, меншік құқығындағы немесе уақытша иелік ету (пайдалану), өтеусіз пайдалану құқығындағы, тұрақты тұруға қарағанда өзге мақсатқа пайдалануға арналған стационарлық үй-жайлар
Жүргізілген тіркеу туралы тіркеуші органның белгісі бар құқық белгілейтін құжат
Көрсетілетін қызметті беруші ЖМТ МДБ ақпараттық жүйесінен алады
Шарт бір жылдан кем мерзімге жасаған жағдайда, жалға алу немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі
22.
Стационарлық үй-жайларындағы сумен жабдықтау, электро қуатымен жабдықтау және кәріз жүйесі
Сумен жабдықтау, электро қуатымен жабдықтау, кәріз болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
23.
Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары
Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес)
Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары Салық кодексі 166-бабының талаптарына сәйкес болуы керек
Этил спиртін өндіру, алкоголь
өнімін өндіру, алкоголь
өнімдерін өндіру аумағында оны
сақтау және көтерме саудада
сату жөніндегі қызметті
қоспағанда, алкоголь өнімін
сақтау және көтерме саудада
сату, сондай-ақ алкоголь
өнімдерін өндіру аумағында оны
сақтау және бөлшек саудада
сату жөніндегі қызметті
қоспағанда, алкоголь өнімін
сақтау және бөлшек саудада
сату саласындағы қызметті
жүзеге асыруға қойылатын
біліктілік талаптары және оларға
сәйкестігін растайтын құжаттар
тізбесіне қосымша
Нысан
Этил спиртін өндіру, алкоголь өнімін өндіру, алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату, сондай-ақ алкоголь өнімдерін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызметті жүзеге асыруға қойылатын біліктілік талаптарына мәліметтердің нысаны

Контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных должны соответствовать требованиям статьи 166 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее – Налоговый кодекс)
Для вида деятельности в сфере хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
21.
Стационарного помещения, используемого для иных, чем постоянное проживание, целей, расположенного вне зданиях и на территориях организаций здравоохранения, образования, физкультурно-оздоровительных, спортивных и спортивно-технических сооружений, автозаправочных станций, торговых рынков, культурно-досуговых организаций на праве собственности или на праве временного владения (пользования), безвозмездного пользования
Правоустанавливающий документ, с отметкой регистрирующего органа о произведенной регистрации
Получается услугодателем из информационной системы ГБД РН
Копия договора аренды или безвозмездного пользования – в случае заключения данных договоров на срок менее одного года
22.
Водоснабжения, электроснабжения и канализации в стационарном помещении
Форма сведений, содержащих информацию о наличии водоснабжения, электроснабжения и канализации (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
23.
Контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и (или) передачи данных
Форма сведений, содержащих информацию о наличии контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и (или) передачи данных (согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям)
Контрольно-кассовые машины с функцией фиксации и (или) передачи данных должны соответствовать требованиям статьи 166 Налогового кодекса
Приложение
к Квалификационным Требованиям
и перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления деятельности
в сферах производства этилового спирта,
производства алкогольной продукции,
хранения и оптовой реализации
алкогольной продукции,
за исключением деятельности
по хранению и оптовой реализации
алкогольной продукции на территории
ее производства, а также хранения
и розничной реализации алкогольной
продукции, за исключением деятельности
по хранению и розничной реализации
алкогольной продукции
на территории ее производства
форма
Формы сведений к квалификационным требованиям, для осуществления деятельности в сферах производства этилового спирта, производства алкогольной продукции, хранения и оптовой реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства, а также хранения и розничной реализации алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства

1. Этил спиртін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
1.1 Этил спиртін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді-мекен, көшенің атауы, үйдің немесе ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі _______________;
2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі _________________________________;
3) меншік құқығы туындауының негізі ________________________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні
_________________________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) __________________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы _____________________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы ____________________________________________;
8) салынған жыл ___________________________________________________________.
1.2 Стационарлық үй-жайда этил спиртін өндіруді қамтамасыз ететін сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерді көрсету туралы шарттың (шарттардың) атауы _______;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________________.
1.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, этил спиртінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматы түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға арналған шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________________________________;
2) аспаптар саны ___________________________________________________________;
3) ақпаратты автоматы түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы _______________________________________________________.
2. Алкоголь өнімін өндіру саласындағы қызмет түрі үшін:
2.1 Алкоголь өнімін өндіру паспортында көрсетілген мәліметтерге сәйкес келетін меншік құқығындағы стационарлық үй-жайлар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) орналасқан жерінің мекенжайы (пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді-мекен, көшенің атауы, үйдің немесе ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жайдың) _______________;

1. Для вида деятельности в сфере производства этилового спирта:
1.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям,
указанным в паспорте производства этилового спирта:
указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома или здания (стационарного помещения)
___________________________________________________________________________________;
2) кадастровый номер стационарного помещения ________________________________________;
3) основание возникновения права собственности _______________________________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение права собственности
___________________________________________________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) _________________________________________________;
6) общую площадь стационарного помещения ___________________________________________;
7) общую площадь складского помещения ______________________________________________;
8) год постройки ____________________________________________________________________.
1.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие производство
этилового спирта в стационарном помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного
помещения водоснабжением, электроснабжением и канализацией __________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ___________________________________________________.
1.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания электроэнергией,
обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному органу и его территориальным
подразделениям в режиме реального времени данных об объемах производства этилового спирта:
указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
____________________________________________________________________________________;
2) количество приборов _______________________________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять автоматизированную передачу
информации _________________________________________________________________________.
2. Для вида деятельности в сфере производства алкогольной продукции:
2.1 Стационарные помещения на праве собственности, соответствующие сведениям, указанным
в паспорте производства алкогольной продукции:
указать:
1) адрес местонахождения (почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома или здания (стационарного помещения)
____________________________________________________________________________________;

2) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі _________________________________;
3) меншік құқығы туындаудың негіздемесі _____________________________________;
4) меншік құқығының туындауын растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі және күні
_________________________________________________________________________;
5) нысаналы мақсаты (жоспар бойынша литер) __________________________________;
6) стационарлық үй-жайдың жалпы алаңы _____________________________________;
7) қойма үй-жайдың жалпы алаңы ____________________________________________;
8) салынған жыл ___________________________________________________________.
2.2 Стационарлық үй-жайда алкоголь өнімін өндіруді қамтамасыз ететін сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы ________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________________.
2.3 Электр энергиясының іркіліссіз қоректендіру көздерімен жарақтандырылған, уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне нақты уақыт режимінде, алкоголь өнімінің өндірілу көлемі туралы деректердің автоматы түрде берілуін қамтамасыз ететін есепке алудың бақылау аспаптары:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуға, монтаждауға және орнатуға арналған шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________________________________;
2) аспапттар саны __________________________________________________________;
3) ақпаратты автоматты түрде беруді жүзеге асыруға мүмкіндік беретін бағдарламалық қамтамасыз етудің бар-жоғы _______________________________________________________.
2.4 Өлшемдердің бірыңғайлығын қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің талаптарына сәйкес тексерілген температуралық – ылғалдық режимі бойынша шикізатты, қосалқы материалдарды және алкоголь өнімін сақтау шарттарын бақылауға мүмкіндік беретін аспаптар:
мыналарды көрсетіңіз:
1) аспаптарды сатып алуды растайтын құжаттың (құжаттардың) нөмірі мен күні _____;
2) аспаптарды тексеруді жүзеге асыратын ұйымның атауы ________________________;
3) соңғы және кейінгі тексерудің күні _________________________________________.
3. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және көтерме саудада сату саласындағы қызмет түрі үшін:

2) кадастровый номер стационарного помещения _________________________________________;
3) основание возникновения права собственности ________________________________________;
4) номер и дату документа (документов), подтверждающего возникновение права собственности
___________________________________________________________________________________;
5) целевое назначение (литер по плану) _________________________________________________;
6) общую площадь стационарного помещения ____________________________________________;
7) общую площадь складского помещения _______________________________________________;
8) год постройки _____________________________________________________________________.
2.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация, обеспечивающие производство алкогольной
продукции в стационарном помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного помещения
водоснабжением, электроснабжением и канализацией _____________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) ____________________________________________________.
2.3 Контрольные приборы учета, оснащенные источниками бесперебойного питания электроэнергией,
обеспечивающие автоматизированную передачу уполномоченному органу и его территориальным
подразделениям в режиме реального времени данных об объемах производства алкогольной продукции:
указать:
1) номер и дату договора (договоров) на приобретение, монтаж и установку приборов
_________________________________________________________________________________________;
2) количество приборов ____________________________________________________________________;
3) наличие программного обеспечения, позволяющего осуществлять автоматизированную передачу
информации _____________________________________________________________________________.
2.4 Приборы, позволяющие контролировать условия хранения сырья, вспомогательных материалов
и алкогольной продукции по температурно-влажностному режиму, поверенные в соответствии
с требованиями государственной системы обеспечения единства измерений:
указать:
1) номер и дату документа (документов), подтверждающего приобретение приборов
_________________________________________________________________________________________;
2) наименование организации, осуществляющей поверку, приборов ______________________________;
3) дату последней и последующей поверок ____________________________________________________.
3. Для вида деятельности в сфере хранения и оптовой реализации алкогольной продукции,
за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции
на территории ее производства:

3.1 Жалға алу немесе өтеусіз пайдалану шартының көшірмесі:
1) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күнін көрсетіңіз ____________________________;
2) қойма үй-жайдың кадастрлық нөмірі ________________________________________.
3.2 Қойма үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау және кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы ________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________________.
3.3 Мәлімделген қойма үй-жайларында алкоголь өнімдерін сақтау және көтерме саудада сату бойынша қызметті жүзеге асыратын екі және одан да көп лицензиаттың болуы емесе болмауы туралы мәліметтер:
қойма үй-жайында екі немесе одан да көп лицензиаттың болуы немесе болмауын
көрсетіңіз ________________________________________________________________.
3.4 Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары туралы мәлімет:
бақылау-касса машинаны тіркеуді растайтын құжаттың нөмірі мен күнін көрсетіңіз
_________________________________________________________________________.
4. Алкоголь өнімі өндірілетін аумақта оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтау және бөлшек саудада сату саласындағы қызмет түрі үшін:
4.1 Стационарлық үй-жайдағы сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау, кәріз:
мыналарды көрсетіңіз:
1) стационарлық үй-жайларды сумен жабдықтау, электр қуатымен жабдықтау кәрізбен қамтамасыз ету жөніндегі шарттың (шарттардың) атауы _______________________________;
2) шарттың (шарттардың) нөмірі мен күні ______________________________________;
3) стационарлық үй-жайдың кадастрлық нөмірі _________________________________.
4.2 Деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналары туралы мәлімет:
бақылау-касса машинаны тіркеуді растайтын құжаттың нөмірі мен күнін көрсетіңіз
_________________________________________________________________________.

3.1 Наименование договора аренды или безвозмездного пользования:
1) указать номер и дату договора (договоров) _________________________________________________;
2) кадастровый номер складского помещения _________________________________________________.
3.2 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в складском помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению складского помещения
водоснабжением, электроснабжением и канализацией _________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) _______________________________________________________.
3.3 Сведения о наличии или отсутствии в заявленном складском помещении двух и более лицензиатов,
осуществляющих деятельность по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции:
указать наличие или отсутствие двух и более лицензиатов в одном складском помещении
________________________________________________________________________________________.
3.4 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или) передачи данных:
указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию контрольно- кассовой машины
________________________________________________________________________________________.
4. Для вида деятельности в сфере хранения и розничной реализации алкогольной продукции,
за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции
на территории ее производства:
4.1 Водоснабжение, электроснабжение и канализация в стационарном помещении:
указать:
1) наименование договора (договоров) об оказании услуг по обеспечению стационарного помещения
водоснабжением, электроснабжением и канализацией _________________________________________;
2) номер и дату договора (договоров) _______________________________________________________;
3) кадастровый номер стационарного помещения _____________________________________________.
4.2 Сведения о контрольно-кассовой машине с функцией фиксации и (или) передачи данных:
указать номер и дату документа, подтверждающего регистрацию контрольно- кассовой машины
_______________________________________________________________________________________.