Жергілікті ауқымда табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің 2020 жылғы 28 қаңтардағы № 01-2 шешімі. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 қаңтарда № 1258 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 01-10 шешімімен (әділет органдарда тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің 28.04.2020 № 01-10 шешімімен (әділет органдарда тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабына, "Азаматтық қорғаныс туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 48-бабына сәйкес, ауа-райының күрт нашарлауына байланысты Нұр-Сұлтан қаласының әкімі ШЕШТІ:
1. Нұр-Сұлтан қаласында 2020 жылғы 23 қаңтардан бастап жергілікті ауқымда табиғи сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. "Алматы", "Байқоңыр", "Есіл", "Сарыарқа" аудандары әкімдеріне, қаланың тыныс тіршілігін қамтамасыз ету ұйымдары басшыларына: өрт қызметі, полиция, төтенше жағдайлар қызметі, жедел медициналық көмек, медициналық мекемелер, коммуналдық қызметтеріне жұмысты күшейтілсін және халықтың қауіпсіздігін, уақытылы медициналық көмек көрсетуін, авариялық-құтқару қызметтері және құрылымдары қызметтерін ұйымдастыру қамтамасыз етілсін.
3. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне азаматтық қорғау іс-шараларды жүзеге асыру барысында пайда болатын шұғыл жағдайларға, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және олардың салдарын жоюға қатысты тиісті шараларды уақытылы қабылдасын.
4. Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары А. Қайсағалиев қарды тазалау және шығаруды жүзеге асыратын коммуналдық қызметтер мен арнайы техниканың үздіксіз қызметін қамтамсыз ету бойынша шараларды қабылдасын.
5. Осы шешiм әділет органдарда тіркелген күннен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі.
6. Осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін бастап оның көшірмесі Нұр-Сұлтан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялау үшін жіберілсін.
7 Осы шешім Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылсын.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары А.К. Қайсағалиевқа жүктелсін.
Әкім А. Кульгинов

Об объявлении чрезвычайной ситуации природного характера местного масштаба
Решение акима города Нур-Султана от 28 января 2020 года № 01-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 28 января 2020 года № 1258. Утратило силу решением акима города Нур-Султана от 28 апреля 2020 года № 01-10.
Сноска. Утратило силу решением акима города Нур-Султана от 28.04.2020 № 01-10 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", а также в связи с резким ухудшением погодных условий, аким города Нур-Султан РЕШИЛ:
1. Объявить с 23 января 2020 года в городе Нур-Султан чрезвычайную ситуацию природного характера местного масштаба.
2. Акимам районов "Алматы", "Байқоңыр", "Есиль", "Сарыарка", руководителям организаций жизнеобеспечения города: пожарной службе, полиции, службе чрезвычайных ситуаций, скорой медицинской помощи, медицинским учреждениям, коммунальным службам усилить работу и обеспечить безопасность населения, оказание своевременной медицинской помощи, организацию и деятельность аварийно-спасательных служб и формирований.
3. Администраторам бюджетных программ своевременно принимать соответствующие меры при возникновении экстренных ситуаций в процессе проведения мероприятий по гражданской защите, предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и их последствий.
4. Заместителю акима города Нур-Султан Қайсағалиеву А.К. принять необходимые меры по бесперебойной работе соответствующих коммунальных служб и специальной техники по очистке и вывозу снега.
5. Настоящее решение вступает в силу, и вводится в действие со дня государственной регистрации в органах юстиции.
6. Со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Нур-Султан.
7. Размещение настоящего решения на интернет-ресурсе акимата города Нур-Султан.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Нур-Султан Қайсағалиева А.К.
Аким А. Кульгинов