Нұр-Сұлтан қаласының спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ Нұр-Сұлтан қаласында спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 112-2072 қаулысы. Нұр-Сұлтан қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қазанда № 1294 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 20-4-тармағына, 45-бабы 2-тармағына сәйкес, Нұр-Сұлтан қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін Нұр-Сұлтан қаласының спортшыларына, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамында ойнайтын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайын ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ Астана қаласында спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшерін бекіту туралы" Астана қаласы әкімдігінің 2018 жылғы 8 қаңтардағы № 112-10 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2018 жылғы 19 қаңтарда № 1154 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 25 қаңтарда электрондық түрде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. "Нұр-Сұлтан қаласының Дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;

Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам города Нур-Султана, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан, по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам города Нур-Султана, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
Постановление акимата города Нур-Султана от 5 октября 2020 года № 112-2072. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Нур-Султана 9 октября 2020 года № 1294
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 20-4 статьи 8, пунктом 2 статьи 45 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте", акимат города Нур-Султан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам города Нур-Султана, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан, по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд согласно приложению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата города Астаны от 8 января 2018 года № 112-10 "Об утверждении размеров выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам города Астаны, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам города Астаны, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1154 от 19 января 2018 года, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 25 января 2018 года).
3. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта города Нур-Султан" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;

2) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Нұр-Сұлтан қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына осы тармақтың 2), 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Нұр-Сұлтан қаласы әкімінің орынбасары Б.М. Мәкенге жүктелсін.
5. Осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім А. Кульгинов
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
2020 жылғы 5 қазаны
№ 112-2072 қаулысына
қосымша
Нұр-Сұлтан қаласының спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) құрамына кіретін спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына, сондай-ақ Нұр-Сұлтан қаласында спорттың ойналатын түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (ұлттық құрама командалардың) құрамдарында қатысатын спортшыларға, олардың жаттықтырушыларына және клубтық командалардың жетекшілеріне ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Р/с
Спорттық іс-шараның атауы
Жүлделі орын
Жабдықталым мөлшері
(АЕК)
1
2
3
4
1.
Олимпиада және Паралимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-і орын
250 дейін
2-і орын
200 дейін
3-і орын
150 дейін
4-і орын
90 дейін
5-і орын
70 дейін
6-і орын
60 дейін
1
2
3
4
2.
Олимпиада ойындарында үміткер спортшылар (Қазақстан Республикасының ұлттық штаттық командасына енген)
Олимпиада ойындарына қатысу үшін лицензия
80 дейін
3.
Сурдлимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-і орын
100 дейін
2-і орын
80 дейін
3-і орын
70 дейін
4-і орын
50 дейін
5-і орын
40 дейін
6-і орын
30 дейін
4.
Жасөспірімдер Олимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-і орын
100 дейін
2-і орын
90 дейін
3-і орын
80 дейін
5.
Жабық ғимараттардағы Азия ойындарын қоспағанда Азия, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-і орын
120 дейін
2-і орын
110 дейін
3-і орын
100 дейін
1
2
3
4
6.
Азия жастары ойындары (жазғы, қысқы)
1-і орын
80 дейін
2-і орын
70 дейін
3-і орын
60 дейін
7.
Спорттың Олимпиадалық, Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық түрлері бойынша Әлем чемпионаты (жазғы, қысқы)
1-і орын
100 дейін
2-і орын
90 дейін
3-і орын
80 дейін
8.
Спорттың Олимпиадалық, Паралимпиадалық, Сурдлимпиадалық түрлері бойынша Азия чемпионаты, Дүниежүзілік Универсиада (жазғы, қысқы)
1-і орын
80 дейін
2-і орын
70 дейін
3-і орын
60 дейін
9.
Спорттың олимпиадалық түрлері бойынша жастар мен юниорлар арасындағы Әлем чемпионаты
1-і орын
60 дейін
2-і орын
50 дейін
3-і орын
40 дейін
10.
Спорттың олимпиадалық түрлері бойынша жастар мен юниорлар арасындағы Азия чемпионаты, Азия балалары, жасөспірімдер мен кадеттер арасындағы Әлем чемпионаты
1-і орын
40 дейін
2-і орын
35 дейін
3-і орын
30 дейін
1
2
3
4
11.
Спорттың олимпиадалық түрлері бойынша жасөспірімдер мен кадеттер арасындағы Азия чемпионаты
1-і орын
35 дейін
2-і орын
30 дейін
3-і орын
25 дейін
12.
Спорттың олимпиадалық түрлері бойынша ересектер арасындағы Қазақстан Республикасының чемпионаты мен Қазақстан Республикасының Спартакиадасы (жазғы, қысқы)
1-і орын
60 дейін
2-і орын
50 дейін
3-і орын
40 дейін
13.
Спорттың олимпиадалық түрлері бойынша жастар мен юниорлар арасындағы Жастар ойындары мен Қазақстан Республикасының чемпионаты
1-і орын
35 дейін
2-і орын
30 дейін
3-і орын
25 дейін
14.
Спорттың олимпиадалық түрлері бойынша жасөспірімдер мен кадеттер арасындағы Қазақстан Республикасының чемпионаты
1-і орын
15 дейін
15.
Қазақстан Республикасының Паралимпиялық ойындары, тірек-қимыл аппараты, естуі мен көруі зақымдалған мүгедек-спортшылар ересектер арасындағы Қазақстан Республикасының чемпионаты
1-і орын
40 дейін
2-і орын
20 дейін
3-і орын
15 дейін
1
2
3
4
16.
Ұлттық спорт түрлері бойынша ересектер арасындағы Қазақстан Республикасының чемпионаты, Олимпиадалық емес спорт түрлерінен Қазақстан Республикасының спартакиадасы (жазғы, қысқы)
1-і орын
40 дейін
2-і орын
35 дейін
3-і орын
30 дейін
17.
Ұлттық және олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша ересектер арасында Азия чемпионаты
1-і орын
45 дейін
2-і орын
40 дейін
3-і орын
35 дейін
18.
Ұлттық және олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша ересектер арасында Әлем чемпионаты
1-і орын
50 дейін
2-і орын
45 дейін
3-і орын
40 дейін
19.
Ұлттық және олимпиадалық емес спорт түрлері бойынша жастар мен юниорлар арасында Қазақстан Республикасының чемпионаты
1-і орын
35 дейін
Олимпиадалық спорт түрлерінен Қазақстан Республикасының құрама командаларына кіретін Нұр-Сұлтан қаласының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалары) спортшыларының жаттықтырушыларына ай сайынғы ақшалай жабдықталым төлемдерінің мөлшері
Р/с
Спорттық іс-шараның атауы
Жүлделі орын
Жабдықталым мөлшері
(АЕК)
1
2
3
4
1.
Ересектер арасындағы Олимпиада, Паралимпиада, Сурдлимпиада ойындары (жазғы, қысқы)
1-і орын
60 дейін
2-і орын
50 дейін
3-і орын
40 дейін
2.
Жасөспірімдер Олимпиада ойындары
1-і орын
50 дейін
2-і орын
40 дейін
3-і орын
30 дейін
3.
Ересектер арасындағы Әлем чемпионаты, Азия ойындары
1-і орын
40 дейін
2-і орын
35 дейін
3-і орын
30 дейін
4.
Ересектер арасындағы Дүниежүзілік универсиада, Азия чемпионаты
1-і орын
30 дейін
2-і орын
25 дейін
3-і орын
20 дейін
____________________________________

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии для официального опубликования в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории города Нур-Султана;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Нур-Султан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в территориальный орган юстиции сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2), 3) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Нур-Султана Мәкена Б.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким А. Кульгинов
Приложение
к постановлению акимата
города Нур-Султан
от 5 октября 2020 года № 112-2072
Размеры выплат ежемесячного денежного содержания спортсменам города Нур-Султана, входящим в состав сборных команд Республики Казахстан, по видам спорта (национальных сборных команд по видам спорта), их тренерам, а также спортсменам города Нур-Султана, выступающим в составах сборных команд Республики Казахстан (национальных сборных команд) по игровым видам спорта, их тренерам и руководителям клубных команд
п/п
Наименование спортивного мероприятия
Призовое место
Размер содержания (МРП)
1
2
3
4
1.
Олимпийские и Паралимпийские игры (летние, зимние)
1 место
до 250
2 место
до 200
3 место
до 150
4 место
до 90
5 место
до 70
6 место
до 60
2.
Спортсмены, претендующие на Олимпийские игры (входящие в штатную национальную команду Республики Казахстан)
Лицензия на участие в Олимпийских играх
до 80
3.
Сурдлимпийские игры (летние, зимние)
1 место
до 100
2 место
до 80
3 место
до 70
4 место
до 50
5 место
до 40
6 место
до 30
4.
Юношеские Олимпийские игры (летние, зимние)
1 место
до 100
2 место
до 90
3 место
до 80
5.
Азиатские, Паралимпийские, Сурдлимпийские игры, за исключением Азиатских игр в закрытых помещениях (летние, зимние)
1 место
до 120
2 место
до 110
3 место
до 100
6.
Юношеские Азиатские игры (летние, зимние)
1 место
до 80
2 место
до 70
3 место
до 60
7.
Чемпионат мира по Олимпийским, Паралимпийским, Сурдлимпийским видам спорта (летние, зимние)
1 место
до 100
2 место
до 90
3 место
до 80
8.
Чемпионат Азии по Олимпийским, Паралимпийским, Сурдлимпийским видам спорта, Всемирная универсиада (летняя, зимняя)
1 место
до 80
2 место
до 70
3 место
до 60
9.
Чемпионат мира среди молодежи и юниоров по Олимпийским видам спорта
1 место
до 60
2 место
до 50
3 место
до 40
10.
Чемпионат Азии среди молодежи и юниоров, Дети Азии, Чемпионат мира среди юношей и кадетов по Олимпийским видам спорта
1 место
до 40
2 место
до 35
3 место
до 30
11.
Чемпионат Азии среди юношей и кадетов по Олимпийским видам спорта
1 место
до 35
2 место
до 30
3 место
до 25
12.
Чемпионат Республики Казахстан и Спартакиада Республики Казахстан (летняя, зимняя) по Олимпийским видам спорта среди взрослых
1 место
до 60
2 место
до 50
3 место
до 40
13.
Молодежные игры и Чемпионат Республики Казахстан среди молодежи и юниоров по Олимпийским видам спорта
1 место
до 35
2 место
до 30
3 место
до 25
14.
Чемпионат Республики Казахстан среди юношей и кадетов по Олимпийским видам спорта
1 место
до 15
15.
Паралимпийские, Сурдлимпийские игры Республики Казахстан, Чемпионат Республики Казахстан среди спортсменов-инвалидов с поражением опорно-двигательного аппарата, слуха и зрения среди взрослых
1 место
до 40
2 место
до 20
3 место
до 15
16.
Чемпионат Республики Казахстан по национальным и неолимпийским видам спорта среди взрослых, Спартакиада Республики Казахстан (летняя, зимняя) по неолимпийским видам спорта
1 место
до 40
2 место
до 35
3 место
до 30
17.
Чемпионат Азии по национальным и неолимпийским видам спорта среди взрослых
1 место
до 45
2 место
до 40
3 место
до 35
18.
Чемпионат мира по национальным и неолимпийским видам спорта среди взрослых
1 место
до 50
2 место
до 45
3 место
до 40
19.
Чемпионат Республики Казахстан по национальным и неолимпийским видам спорта среди молодежи и юниоров
1 место
до 35
Размеры ежемесячного денежного содержания тренерам спортсменов города Нур-Султана, входящих в состав сборных команд Республики Казахстан по Олимпийским видам спорта (национальных команд по видам спорта)
№ п/п
Наименование спортивного мероприятия
Призовое место
Размер содержания (МРП)
1.
Олимпийские, Паралимпийские, Сурдлимпийские игры среди взрослых (летние, зимние)
1 место
до 60
2 место
до 50
3 место
до 40
2.
Юношеские Олимпийские игры (летние, зимние)
1 место
до 50
2 место
до 40
3 место
до 30
3.
Чемпионат мира, Азиатские игры среди взрослых
1 место
до 40
2 место
до 35
3 место
до 30
4.
Всемирная универсиада, Чемпионат Азии среди взрослых
1 место
до 30
2 место
до 25
3 место
до 20