2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 6С-66/1 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 қаңтарда № 8305 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бұланды аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6721398,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1023057,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14569,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 172984,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5510788,4 мың теңге;
2) шығындар – 6638457,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9522,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 15432,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5910,3 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 96232,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 96232,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 22813,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 22813,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 7С-11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін 2974955,0 мың теңге сомасында субвенция ескерілсін.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берiлетiн 164589,0 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдерi көзделгені ескерілсін, соның iшiнде:
Вознесенка ауылдық округіне 15942,0 мың теңге;
Қараөзек ауылдық округіне 14664,0 мың теңге;
Айнакөл ауылдық округіне 9961,0 мың теңге;
Амангелді ауылдық округіне 15309,0 мың теңге;
Капитоновка ауылдық округіне 18465,0 мың теңге;
Новобратск ауылдық округіне 12413,0 мың теңге;
Никольск ауылдық округіне 15906,0 мың теңге;
Карамышевка ауылдық округіне 16603,0 мың теңге;
Журавлевка ауылдық округіне 17991,0 мың теңге;
Ерголка ауылдық округіне 12979,0 мың теңге;
Алтынды ауылдық округіне 14356,0 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 19400,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2020 года № 6С-66/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 января 2021 года № 8305.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Буландынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 6721398,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1023057,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 14569,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 172984,0 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 5510788,4 тысячи тенге;
2) затраты – 6638457,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9522,5 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 15432,8 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5910,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 96232,0 тысячи тенге;
приобретение финансовых активов – 96232,0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 22813,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 22813,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2021 № 7С-11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в районном бюджете на 2021 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в сумме 2974955,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов в сумме 164589,0 тысяч тенге, в том числе:
Вознесенскому сельскому округу 15942,0 тысячи тенге;
Караозекскому сельскому округу 14664,0 тысячи тенге;
Айнакольскому сельскому округу 9961,0 тысяча тенге;
Амангельдинскому сельскому округу 15309,0 тысяч тенге;
Капитоновскому сельскому округу 18465,0 тысяч тенге;
Новобратскому сельскому округу 12413,0 тысяч тенге;
Никольскому сельскому округу 15906,0 тысяч тенге;
Карамышевскому сельскому округу 16603,0 тысячи тенге;
Журавлевскому сельскому округу 17991,0 тысяча тенге;
Ергольскому сельскому округу 12979,0 тысяч тенге;
Алтындынскому сельскому округу 14356,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 19400,0 тысяч тенге.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 7С-11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Бұланды ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Бұланды ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 5910,3 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 7С-11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер, облыстық мәслихатпен келiсiлген тiзбеге сәйкес есепке алынсын.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2021 № 7С-11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Буландынского района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2021 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Буландынского района.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 5910,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2021 № 7С-11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Учесть специалистам в области социального обеспечения и культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню, согласованному с областным маслихатом.

6638457,6
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
374273,9
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
24798,7
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер 2
24798,7
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
163484,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
161525,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1958,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
76536,8
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39764,1
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1010,2
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
39,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35723,5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
97754,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19765,7
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
77988,3
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
11700,4
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11700,4
02
Қорғаныс
8824,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8824,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
4637,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3996,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
190,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
700,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
700,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
700,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
310657,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

6638457,6
01
Государственные услуги общего характера
374273,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
24798,7
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
24798,7
122
Аппарат акима района (города областного значения)
163484,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
161525,4
003
Капитальные расходы государственного органа
1958,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
76536,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
39764,1
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1010,2
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
39,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35723,5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
97754,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
19765,7
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
77988,3
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
11700,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
11700,4
02
Оборона
8824,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8824,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
4637,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3996,4
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
190,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
700,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
700,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
700,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
310657,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

310657,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29123,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
67486,7
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20390,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26620,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
166,7
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
48138,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
681,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
400,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
41874,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37014,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12456,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
8136,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18169,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
966087,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
507806,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
53544,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
69711,1
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
196500,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
140319,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
47731,6
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
458281,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
9000,0
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
347244,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
40664,9
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
8400,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру

310657,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
29123,0
002
Программа занятости
67486,7
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20390,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26620,6
006
Оказание жилищной помощи
166,7
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
48138,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
681,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
400,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
41874,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37014,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12456,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
8136,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18169,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
966087,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
507806,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
53544,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
69711,1
005
Развитие коммунального хозяйства
196500,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
140319,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
47731,6
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
458281,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9000,0
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
347244,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
40664,9
015
Освещение улиц в населенных пунктах
8400,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)

400,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
13508,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
18457,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
81000,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
65000,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
15000,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
10000,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
40000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16000,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9000,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
7000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
218626,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
175638,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7124,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
98848,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
60691,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
8975,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
35241,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12439,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8190,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
14612,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
7747,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6289,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
558,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
900,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
32874,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4812,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру

400,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
13508,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
18457,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
81000,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
65000,0
005
Развитие коммунального хозяйства
15000,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
10000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
40000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16000,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9000,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
7000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
218626,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
175638,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7124,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
98848,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
60691,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
8975,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
35241,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12439,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8190,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
14612,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
7747,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6289,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
558,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
900,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
32874,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4812,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов

2656,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
10263,0
Ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге
784,0
Техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге
1409,0
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсынуға
16618,8
Еңбек нарығын дамытуға, соның ішінде:
44195,2
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына
10987,0
Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға жәрдем көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге
2348,2
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар беруге, оның ішінде NEET санатындағы жастар, аз қамтылған көп балалы отбасылардың мүшелері, аз қамтылған еңбекке қабілетті мүгедектер
17502,0
қоғамдық жұмыстар
13358,0
Мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге
24069,0
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
22136,0
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге
22136,0
Нысаналы даму трансферттері
400000,0
соның iшiнде:
Ауданның құрылыс бөлімі
400000,0
Шағын және моноқалаларды дамытуға
400000,0
Бюджеттік кредиттер
15432,8
соның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
15432,8
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
15432,8
Бұланды аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 6С-66/1 шешіміне
5 қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бұланды аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 7С-11/1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Барлығы
1991136,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1372646,4
cоның iшiнде:
Аудан мәслихатының аппараты
3273,9
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
3273,9
Аудан әкімінің аппараты
13464,4
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
13464,4
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
43357,8
Көтерме жәрдемақы мөлшерін ұлғайтуға

2656,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
10263,0
На оказание услуг специалиста жестового языка
784,0
На расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
1409,0
На обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16618,8
На развитие рынка труда, в том числе:
44195,2
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
10987,0
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям, оказывающим содействие в переселении
2348,2
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды
17502,0
общественные работы
13358,0
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
24069,0
Отдел культуры и развития языков района
22136,0
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
22136,0
Целевые трансферты на развитие
400000,0
в том числе:
Отдел строительства района
400000,0
На развитие малых и моногородов
400000,0
Бюджетные кредиты
15432,8
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
15432,8
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
15432,8
Приложение 5 к решению
Буландынского районного
маслихата от 24 декабря
2020 года № 6С-66/1
Целевые трансферты из областного бюджета на 2021 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Буландынского районного маслихата Акмолинской области от 16.11.2021 № 7С-11/1 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Всего
1991136,4
Целевые текущие трансферты
1372646,1
в том числе:
Аппарат маслихата района
3273,9
На оплату труда государственных служащих
3273,9
Аппарат акима района
13464,4
На оплату труда государственных служащих
13464,4
Отдел экономики и финансов района
43357,8
На увеличение размера подъемного пособия

1313,0
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
42044,8
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86182,8
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
5480,0
Қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды іске асыруға
1693,8
Қоныс аударушылар мен қандастар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) шығыстарын өтеу бойынша субсидиялауға
4201,0
Жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге
4959,0
Халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
13650,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
20390,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
8589,2
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсынуға
10318,6
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай біржолғы материалдық көмек төлеуге
2000,0
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы аясында "Бірінші жұмыс орны" іс-шарасына
641,7
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
4063,0
"Күміс алқа" және "Алтын алқа" медальдары бар көп балалы аналарға, 18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балалары бар көп балалы отбасыларға біржолғы әлеуметтік көмек
5441,7
Чернобыль атом электр станциясындағы аппаттың салдарларын жоюға қатысушылар мен мүгедектерге біржолғы әлеуметтік көмек
437,6
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың "Еңбек" бағдарламасы аясында бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекетті гранттар ұсынуға
2917,0
Тәуелсіздік күнінің 30-жылдығын мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек
1400,2
Ауданның мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
32567,3
Мәдениет объектілерін жөндеуге
32567,3
Ауданның ішкі саясат бөлімі
1914,5
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
1914,5
Ауданның дене шынықтыру және спорт бөлімі
2266,1
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
2266,1
Ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі
3182,4
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
3182,4
Ауданның жер қатынастары бөлімі
3453,3
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
3453,3
Ауданның құрылыс бөлімі
569,8
Мемлекеттік қызметшілердің еңбегіне ақы төлеуге
569,8
Ауданның сәулет және қала құрылысы бөлімі
29629,0
Даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге

1313,0
На оплату труда государственных служащих
42044,8
Отдел занятости и социальных программ района
86182,8
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5480,0
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
1693,8
На субсидии по возмещению расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и кандасов
4201,0
На обеспечение льготного проезда
4959,0
На внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
13650,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
20390,0
На увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
8589,2
На обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10318,6
На выплату единовременной материальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне
2000,0
В рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" на мероприятие "Первое рабочее место"
641,7
На оплату труда государственных служащих
4063,0
Единовременная социальная помощь многодетным матерям, награжденным подвесками "Күміс алқа" и "Алтын алқа", многодетным семьям, имеющих от 4-х и более детей до 18 лет
5441,7
Единовременная социальная помощь участникам и инвалидам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции
437,6
В рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства "Еңбек" на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей
2917,0
Единовременная социальная помощь ветеранам Афганской войны к празднованию 30-летия Дня Независимости
1400,2
Отдел культуры и развития языков района
32567,3
На ремонт объектов культуры
32567,3
Отдел внутренней политики района
1914,5
На оплату труда государственных служащих
1914,5
Отдел физической культуры и спорта района
2266,1
На оплату труда государственных служащих
2266,1
Отдел сельского хозяйства района
3182,4
На оплату труда государственных служащих
3182,4
Отдел земельных отношений района
3453,3
На оплату труда государственных служащих
3453,3
Отдел строительства района
569,8
На оплату труда государственных служащих
569,8
Отдел архитектуры и градостроительства района
29629,0
На разработку схем развития и застройки