Бейбіт жиналыстар өткізудің кейбір мәселелері бойынша
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 463/69-6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 8249 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 29.06.2021 № 39/8-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы Заңына сәйкес, Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Целиноград ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар айқындалсын.
2. Осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес Целиноград ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар айқындалсын.
3. Осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес Целиноград ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары айқындалсын.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
А.Веревкин
Целиноград аудандық
мәслихаты хатшысының
міндетін атқарушы
Я.Мофа
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 463/69-6 Целиноград аудандық
мәслихатының шешіміне
1-қосымша
Целиноград ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 29.06.2021 № 39/8-7 (алғашқы ресми жарияланғанкүнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 02.11.2021 № 81/15-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Целиноград ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар:
1. Алаң, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 12.
2. Аудандық стадионға қарсы орналасқан алаң, Ақмол ауылы, 2- шағын ауданы, жер телімі 1187.

О некоторых вопросах проведения мирных собраний
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 14 декабря 2020 года № 463/69-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 декабря 2020 года № 8249.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 29.06.2021 № 39/8-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Целиноградском районе согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Целиноградском районе согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования в Целиноградском районе согласно приложению 3 к настоящему решению.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Целиноградского районного
маслихата
А.Веревкин
Исполняющий обязанности
секретаря Целиноградского
районного маслихата
Я.Мофа
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 14 декабря
2020 года № 463/69-6
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Целиноградском районе
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 29.06.2021 № 39/8-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенным решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 02.11.2021 № 81/15-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний в Целиноградском районе:
1. Площадь, село Акмол, улица Гагарина, 12.
2. Площадь, расположенная напротив районного стадиона, село Акмол, микрорайон 2, земельный участок 1187.

3. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, "Қақ айырылған жұлдыз" стелласынан "АЛЖИР" мұражай – мемориалдық кешеніне дейін.
4. Алаң, Арайлы ауылы, Айбын көшесі, 17.
5. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Арайлы ауылы, Бірлік көшесі, Екатеринбург – Нұр-Сұлтан тасжолынан Айбын көшесінің басына дейін;
6. Алаң, Жаңаесіл ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 55.
7. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңаесіл ауылы, Атамекен көшесінен Тәуелсіздік көшесіне дейін.
8. Алаң, Жалғызқұдық ауылы, Бейбітшілік көшесі, 62.
9. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жалғызқұдық ауылы, Бейбітшілік көшесі, "Красноярское" акционерлік қоғамының объектісінен "Салтанат" дүкеніне дейін.
10. Алаң, Қабанбай батыр ауылы, Бірлік көшесі, 1 А.
11. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қабанбай батыр ауылы, Бірлік көшесі, Орталық аллеядан "Белгісіз солдат" ескерткішіне дейін.
12. Алаң, Қараөткел ауылы, Мұқағали Мақатаев көшесі, 24.
13. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қараөткел ауылы, Мұқағали Мақатаев көшесі, Мұқағали Мақатаев көшесі, 24 көшесінен Мұстафа Шоқай, 1, көшесіне дейін.
14. Алынып тасталды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 02.11.2021 № 81/15-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Алынып тасталды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 02.11.2021 № 81/15-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. "Аяулым" сауда орталығына қарама-қарсы орналасқан алаң, Қоянды ауылы, Джүнісов Мұхамедрахым көшесі, 44/1.
17. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қоянды ауылы, Джүнісов Мұхамедрахым көшесі, бірінші бағдаршамнан "Аяулым" сауда орталығына дейін.
18. Алаң, Қызыл суат ауылы, 086-есептік кварталы, құрылыс-387.
19. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қызыл суат ауылы, Мира көшесі, "Халық маркет" дүкенінен соңғы "Қызылсуат" аялдамасына дейін.
20. Алаң, Мәншүк ауылы, Атамекен көшесі, 9 А.
21. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мәншүк ауылы, Атамекен көшесінен Тәуелсіздік көшесіне дейін.
22. Алаң, Нұресіл ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасова көшесі, 2 А.
23. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Нұресіл ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасова көшесі, 2 А мекен-жайында орналасқан алаңынан Орталық аялдамаға дейін.
24. Сауда үйіне қарама-қарсы орналасқан алаң, Оразақ ауылы, Тоқтар Әубәкіров көшесі, 7.
25. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Оразақ ауылы, Тоқтар Әубәкіров көшесі, Абай Құнанбаев көшесінің аялдамасынан 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ескерткішіне дейін.

3. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акмол, улица Гагарина, от стеллы "Разорванная звезда" до музейно – мемориального комплекса "АЛЖИР".
4. Площадь, село Арайлы, улица Айбын,17.
5. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Арайлы, улица Бирлик, от трассы Екатеринбург – Нур-Султан до начала улицы Айбын.
6. Площадь, село Жанаесиль, улица Тауелсиздик, 55.
7. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жанаесиль, от улицы Атамекен до улицы Тауелсиздик.
8. Площадь, село Жалгызкудык, улица Бейбитшилик 62.
9. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жалгызкудык, улица Бейбитшилик, от объекта акционерного общества "Красноярское" до магазина "Салтанат".
10. Площадь, село Кабанбай батыра, улица Бирлик, 1 А.
11. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кабанбай батыра, улица Бирлик, от Центральной аллеи до памятника "Неизвестному солдату".
12. Площадь, село Караоткель, улица Мукагали Макатаев, 24.
13. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Караоткель, улица Мукагали Макатаев, от улицы Мукагали Макатаев, 24 до улицы Мустафа Шокай, 1.
14. Исключен решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 02.11.2021 № 81/15-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Исключен решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 02.11.2021 № 81/15-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Площадь, расположенная напротив торгового центра "Аяулым", село Коянды, улица Джүнісов Мұхамедрахым, 44/1.
17. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Коянды, улица Джүнісов Мұхамедрахым, от первого светофора до торгового центра "Аяулым".
18. Площадь, село Кызыл суат, учетный квартал 086, строение 387.
19. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кызыл суат, улица Мира, от магазина "Халык маркет" до конечной остановки "Кызылсуат".
20. Площадь, село Маншук, улица Атамекен, 9 А.
21. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Маншук, от улицы Атамекен до улицы Тауелсиздик.
22. Площадь, село Нуресиль, улица Кажымукана Мунайтпасова, 2 А.
23. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Нуресиль, от площади расположенного по улице Кажымукана Мунайтпасова, 2 А до Центральной остановки.
24. Площадь, расположенная напротив торгового дома, село Оразак, улица Токтар Аубакирова, 7.
25. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Оразак, улица Токтар Аубакирова, от остановки улицы Абай Кунанбаева до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.

26. 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне қарама-қарсы орналасқан алаң, Приречное ауылы, Тәуелсіздікке 25 жыл көшесі.
27. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Приречное ауылы, Тәуелсіздікке 25 жыл көшесі, бас аялдамадан 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ескерткішіне дейін.
28. 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне қарама-қарсы орналасқан алаң, Рахымжан Қошқарбаев ауылы, Әлихан Бөкейханов көшесі.
29. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Рахымжан Қошқарбаев ауылы, Әлихан Бөкейханов көшесі, Тәуелсіздіктің 25 жылдығы көшесінен 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне дейін.
30. "Наша Родина" дүкеніне қарама-қарсы орналасқан алаң, Родина ауылы, Мира көшесі, 16.
31. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Родина ауылы, Мира көшесі, 16, "Наша Родина" дүкеніне қарама-қарсы орналасқан алаңынан Центральная көшесіне дейін.
32. "Гүлжан" дүкеніне қарама-қарсы орналасқан алаң, Софиевка ауылы, Абиров көшесі.
33. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Софиевка ауылы, Орталық көшесі, Бөгенбай көшесінен намазханаға дейін.
34. Саябақта орналасқан алаң, Талапкер ауылы, Талапкер көшесі, жер телімі 2/1.
35. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Талапкер ауылы, Талапкер көшесі, Сарыарқа көшесінің бұрылысынан 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне дейін.
36. "АКА" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ғимаратының жанында орналасқан алаң, Тасты ауылы, Мұхтар Әуезов көшесі, 20.
37. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тасты ауылы, Мұхтар Әуезов көшесі, Алматы-Екатеринбург тасжолынан "АКА" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ғимаратына дейін, Мұхтар Әуезов көшесі, 20.
38. Алаң, Шалқар ауылы, Победа көшесі, 15.
39. Бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шалқар ауылы, Победа көшесінен 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ескерткішіне дейін.
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 463/69-6 Целиноград аудандық
мәслихатының шешіміне
2-қосымша
Целиноград ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 29.06.2021 № 39/8-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

26. Площадь, расположенная напротив памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, село Приречное, улица Тауелсиздикке 25 жыл.
27. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Приречное, улица Тауелсиздикке 25 жыл, от главной остановки до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.
28. Площадь, расположенная напротив памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, село Рахымжана Кошкарбаева, улица Алихана Бокейханова.
29. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Рахымжана Кошкарбаева, улица Алихана Бокейханова, от улицы Тауелсиздиктин 25 жылдыгы до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.
30. Площадь, расположенная напротив магазина "Наша Родина", село Родина, улица Мира, 16.
31. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Родина, улица Мира, 16, от площади расположенного напротив супермаркета "Наша Родина" до улицы Центральная.
32. Площадь, расположенная напротив магазина "Гулжан", село Софиевка, улица Абирова.
33. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Софиевка, улица Орталык, от остановки улицы Богенбая до намазханы.
34. Площадь, расположенная в парке, село Талапкер, улица Талапкер, земельный участок 2/1.
35. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Талапкер, улица Талапкер, от поворота улицы Сарыарка до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.
36. Площадь, расположенная возле здания товарищества с ограниченной ответственностью "АКА", село Тасты, улица Мухтар Ауезова, 20.
37. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тасты, улица Мухтар Ауезов, от трассы Алматы-Екатеринбург до здания товарищества с ограниченной ответственностью "АКА", улица Мухтар Ауезов, 20.
38. Площадь, село Шалкар, улица Победы, 15.
39. Маршрут следования для проведения мирных собраний: село Шалкар, от улицы Победы до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов.
Приложение 2 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 14 декабря
2020 года № 463/69-6
Порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Целиноградском районе
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 29.06.2021 № 39/8-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Целиноград ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормалары, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді.
2. Арнайы орындар санитариялық нормалар мен өрт қауіпсіздігі қағидаларын сақтай отырып пайдаланылады. Арнайы орындарда жоспарланған басқа да ресми, мәдени, ойын-сауық мәдени-бұқаралық, дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық және өзге де іс-шараларды өткізу, құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүзеге асыру туралы ақпарат болмаған жағдайда, бейбіт жиналыстарды өткізуге жол беріледі.
3. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен, егер Заңда және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында өзгеше белгіленбесе, жүзеге асырады.
4. Целиноград ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындардың шекті толу нормалары:
1) алаң, Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, 12, шекті толу нормасы 200 адам;
2) аудандық стадионға қарсы орналасқан алаң, Ақмол ауылы, 2- шағын ауданы, жер телімі 1187, шекті толу нормасы 90 адам;
3) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Ақмол ауылы, Гагарин көшесі, "Қақ айырылған жұлдыз" стелласынан "АЛЖИР" мұражай – мемориалдық кешеніне дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
4) алаң, Арайлы ауылы, Айбын көшесі, 17, шекті толу нормасы 70 адам;
5) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Арайлы ауылы, Бірлік көшесі, Екатеринбург – Нұр-Сұлтан тасжолынан Айбын көшесінің басына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
6) алаң, Жаңаесіл ауылы, Тәуелсіздік көшесі 55, шекті толу нормасы 30 адам;
7) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жаңаесіл ауылы, Атамекен көшесінен Тәуелсіздік көшесіне дейін, шекті толу нормасы 30 адам;
8) алаң, Жалғызқұдық ауылы, Бейбітшілік көшесі, 62, шекті толу нормасы 70 адам;
9) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Жалғызқұдық ауылы, Бейбітшілік көшесі, "Красноярское" акционерлік қоғамының объектісінен "Салтанат" дүкеніне дейін шекті толу нормасы 50 адам;

1. Настоящий порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Целиноградском районе разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" (далее – Закон).
2. Специализированные места используются с соблюдением санитарных норм и правил пожарной безопасности. Допускается проведение мирных собраний в случае отсутствия информации о проведении в специализированных местах других запланированных официальных, культурных, зрелищных культурно-массовых, физкультурно-оздоровительных, спортивных и иных мероприятий, осуществлении строительно-монтажных работ.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний, если Законом и иными законами Республики Казахстан не установлено иное.
4. Нормы предельной заполняемости специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Целиноградском районе:
1) площадь, село Акмол, улица Гагарина, 12, норма предельной заполняемости 200 человек;
2) площадь, расположенная напротив районного стадиона, село Акмол, микрорайон 2, земельный участок 1187, норма предельной заполняемости 90 человек;
3) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Акмол, улица Гагарина, от стеллы "Разорванная звезда" до музейно – мемориального комплекса "АЛЖИР", норма предельной заполняемости 50 человек;
4) площадь, село Арайлы, улица Айбын,17, норма предельной заполняемости 70 человек;
5) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Арайлы, улица Бирлик, от трассы Екатеринбург – Нур-Султан до начала улицы Айбын, норма предельной заполняемости 50 человек;
6) площадь, село Жанаесиль, улица Тауелсиздик, 55, норма предельной заполняемости 30 человек;
7) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жанаесиль, от улицы Атамекен до улицы Тауелсиздик, норма предельной заполняемости 30 человек;
8) площадь, село Жалгызкудык, улица Бейбитшилик 62, норма предельной заполняемости 70 человек;
9) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Жалгызкудык, улица Бейбитшилик от объекта акционерное общество "Красноярское" до магазина "Салтанат", норма предельной заполняемости 50 человек;

10) алаң, Қабанбай батыр ауылы, Бірлік көшесі, 1 А шекті толу нормасы 100 адам;
11) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қабанбай батыр ауылы, Бірлік көшесі, Орталық аллеядан "Белгісіз солдат" ескерткішіне дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
12) алаң, Қараөткел ауылы, Мұқағали Мақатаев көшесі, 24 шекті толу нормасы 100 адам;
13) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қараөткел ауылы, Мұқағали Мақатаев көшесі, Мұқағали Мақатаев көшесі, 24 көшесінен Мұстафа Шоқай, 1, көшесіне дейін, шекті толу нормасы 60 адам;
14) алынып тасталды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 13.05.2022 № 142/24-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15) алынып тасталды - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 13.05.2022 № 142/24-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16) "Аяулым" сауда орталығына қарама-қарсы орналасқан алаң, Қоянды ауылы, Джүнісов Мұхамедрахым көшесі, 44/1, шекті толу нормасы 100 адам;
17) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қоянды ауылы, Джүнісов Мұхамедрахым көшесі, бірінші бағдаршамнан "Аяулым" сауда орталығына дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
18) алаң, Қызыл суат ауылы, 086-есептік кварталы, құрылыс-387, шекті толу нормасы 80 адам;
19) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Қызыл суат ауылы, Мир көшесі, "Халық маркет" дүкенінен соңғы "Қызылсуат" аялдамасына дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
20) алаң, Мәншүк ауылы, Атамекен көшесі, 9 А, шекті толу нормасы 70 адам;
21) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Мәншүк ауылы, Атамекен көшесінен Тәуелсіздік көшесіне дейін, шекті толу нормасы 40 адам;
22) алаң, Нұресіл ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасова көшесі, 2 А, шекті толу нормасы 80 адам;
23) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Нұресіл ауылы, Қажымұқан Мұңайтпасова көшесі, 2 А мекен-жайы бойынша орналасқан алаңынан Орталық аялдамаға дейін, шекті толу нормасы 60 адам;
24) сауда үйіне қарама-қарсы орналасқан алаң, Оразақ ауылы, Тоқтар Әубәкіров көшесі, 7, шекті толу нормасы 30 адам;
25) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Оразақ ауылы, Тоқтар Әубәкіров көшесі, Абай Құнанбаев көшесінің аялдамасынан 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ескерткішіне дейін, шекті толу нормасы 30 адам;

10) площадь, село Кабанбай батыра, улица Бирлик, 1 А, норма предельной заполняемости 100 человек;
11) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кабанбай батыра, улица Бирлик, от Центральной аллеи до памятника "Неизвестному солдату", норма предельной заполняемости 50 человек;
12) площадь, село Караоткель, улица Мукагали Макатаев, 24, норма предельной заполняемости 100 человек;
13) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Караоткель, улица Мукагали Макатаев, от улицы Мукагали Макатаев, 24 до улицы Мустафа Шокай, 1, норма предельной заполняемости 60 человек;
14) исключен решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 13.05.2022 № 142/24-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15) исключен решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 13.05.2022 № 142/24-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16) площадь, расположенная напротив торгового центра "Аяулым", село Коянды, улица Джүнісов Мұхамедрахым, 44/1, норма предельной заполняемости 100 человек;
17) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Коянды, улица Джүнісов Мұхамедрахым, от первого светофора до торгового центра "Аяулым", норма предельной заполняемости 70 человек;
18) площадь, село Кызыл суат, учетный квартал 086, строение 387, норма предельной заполняемости 80 человек;
19) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Кызыл суат, улица Мира, от магазина "Халык маркет" до конечной остановки "Кызылсуат", норма предельной заполняемости 50 человек;
20) площадь, село Маншук, улица Атамекен, 9 А, норма предельной заполняемости 70 человек;
21) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Маншук, от улицы Атамекен до улицы Тауелсиздик, норма предельной заполняемости 40 человек;
22) площадь, село Нуресиль, улица Кажымукана Мунайтпасова, 2 А, норма предельной заполняемости 80 человек;
23) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Нуресиль, от площади расположенного по улице Кажымукана Мунайтпасова, 2 А до Центральной остановки, норма предельной заполняемости 60 человек;
24) площадь, расположенная напротив торгового дома, село Оразак, улица Токтар Аубакирова, 7, норма предельной заполняемости 30 человек;
25) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Оразак, улица Токтар Аубакирова, от остановки улицы Абай Кунанбаева до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, норма предельной заполняемости 30 человек;

26) 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне қарама-қарсы орналасқан алаң, Приречное ауылы, Тәуелсіздікке 25 жыл көшесі, шекті толу нормасы 30 адам;
27) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Приречное ауылы, Тәуелсіздікке 25 жыл көшесі, бас аялдамадан 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ескерткішіне дейін, шекті толу нормасы 30 адам;
28) 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне қарама-қарсы орналасқан алаң, Рахымжан Қошқарбаев ауылы, Әлихан Бөкейханов көшесі, шекті толу нормасы 20 адам;
29) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Рахымжан Қошқарбаев ауылы, Әлихан Бөкейханов көшесі, Тәуелсіздіктің 25 жылдығы көшесінен 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне дейін, шекті толу нормасы 200 адам;
30) "Наша Родина" дүкеніне қарама-қарсы орналасқан алаң, Родина ауылы, Мира көшесі, 16, шекті толу нормасы 100 адам;
31) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Родина ауылы, Мира көшесі, 16, "Наша Родина" дүкеніне қарама-қарсы орналасқан алаңынан Центральная көшесі дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
32) "Гүлжан" дүкеніне қарама-қарсы орналасқан алаң, Софиевка ауылы, Абиров көшесі, шекті толу нормасы 80 адам;
33) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Софиевка ауылы, Орталық көшесі, Бөгенбай көшесінен намазханаға дейін, шекті толу нормасы 50 адам;
34) саябақта орналасқан алаң, Талапкер ауылы, Талапкер көшесі, жер телімі 2/1, шекті толу нормасы 100 адам;
35) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Талапкер ауылы, Талапкер көшесі, Сарыарқа көшесінің бұрылысынан 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы ескерткішіне дейін, шекті толу нормасы 70 адам;
36) "АКА" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ғимаратының жанында орналасқан алаң, Тасты ауылы, Мұхтар Әуезов көшесі, 20, шекті толу нормасы 80 адам;
37) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Тасты ауылы, Мұхтар Әуезов көшесі, Алматы-Екатеринбург тасжолынан "АКА" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ғимаратына дейін, Мұхтар Әуезов көшесі, 20, шекті толу нормасы 50 адам;
38) алаң, Шалқар ауылы, Победа көшесі, 15, шекті толу нормасы 30 адам;
39) бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жүру бағыты: Шалқар ауылы, Победа көшесінен 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысының ескерткішіне дейін, шекті толу нормасы 30 адам.

26) площадь, расположенная напротив памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, село Приречное, улица Тауелсиздикке 25 жыл, норма предельной заполняемости 30 человек;
27) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Приречное, улица Тауелсиздикке 25 жыл, от главной остановки до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, норма предельной заполняемости 30 человек;
28) площадь, расположенная напротив памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, село Рахымжана Кошкарбаева, улица Алихана Бокейханова, норма предельной заполняемости 20 человек;
29) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Рахымжана Кошкарбаева, улица Алихана Бокейханова, от улицы Тауелсиздиктин 25 жылдыгы до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, норма предельной заполняемости 200 человек;
30) площадь, расположенная напротив магазина "Наша Родина", село Родина, улица Мира, 16, норма предельной заполняемости 100 человек;
31) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Родина, улица Мира, 16, от площади расположенного напротив супермаркета "Наша Родина" до улицы Центральная, норма предельной заполняемости 50 человек;
32) площадь, расположенная напротив магазина "Гулжан", село Софиевка, улица Абирова, норма предельной заполняемости 80 человек;
33) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Софиевка, улица Орталык, от остановки улицы Богенбая до намазханы, норма предельной заполняемости 50 человек;
34) площадь, расположенная в парке, село Талапкер, улица Талапкер, земельный участок 2/1, норма предельной заполняемости 100 человек;
35) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Талапкер, улица Талапкер, от поворота улицы Сарыарка до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, норма предельной заполняемости 70 человек;
36) площадь, расположенная возле здания товарищества с ограниченной ответственностью "АКА", село Тасты, улица Мухтар Ауезов, 20, норма предельной заполняемости 80 человек;
37) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Тасты, улица Мухтар Ауезов, от трассы Алматы-Екатеринбург до здания товарищества с ограниченной ответственностью "АКА", улица Мухтар Ауезов, 20, норма предельной заполняемости 50 человек;
38) площадь, село Шалкар, улица Победы, 15, норма предельной заполняемости 30 человек;
39) маршрут следования для проведения мирных собраний: село Шалкар, от улицы Победы до памятника Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, норма предельной заполняемости 30 человек.

Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 13.05.2022 № 142/24-7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға жол берілмейді.
6. Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
7. Әлеуметтік қашықтықты сақтау мақсатында, пикеттеуден басқа, бейбіт жиналысқа қатысатын адамдардың арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде екі метрді құрайды.
8. Бір қатысушы өткізетін пикеттеуді жүзеге асыратын адамдар арасындағы ең аз жол берілетін қашықтық кемінде 100 метрді құрайды.
9. Бейбіт жиналыстар өткізілетін күні Целиноград ауданының жергілікті уақыты бойынша сағат 9-дан ерте бастауға және сағат 20-дан кеш аяқтауға болмайды.
2020 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 463/69-6 Целиноград аудандық
мәслихатының шешіміне
3-қосымша
Целиноград ауданында пикеттеуді өткізуге жол берілмейтін іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 29.06.2021 № 39/8-7 (алғашқы ресми жарияланғанкүнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Целиноград ауданының аумағында іргелес аумақтардың шекарасына 400 метрден жақын жерде пикет өткізуге жол берілмейтін:
1) жаппай жерлеу орындарында;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарда;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарда;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде және оларға іргелес жатқан аумақтарда тыйым салынады.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 13.05.2022 № 142/24-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Не допускается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
6. В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному и тому же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
7. Минимальное допустимое расстояние между лицами, принимающими участие в мирном собрании, кроме пикетирования, составляет не менее двух метров, в целях сохранения социальной дистанции.
8. Минимальное допустимое расстояние между лицами, осуществляющими пикетирование, проводимое одним участником, составляет не менее 100 метров.
9. Мирные собрания не могут начинаться ранее 9 часов и заканчиваться позднее 20 часов по местному времени Целиноградского района в день проведения мирных собраний.
Приложение 3 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 14 декабря
2020 года № 463/69-6
Границы прилегающих территорий, в которых не допускается проведение пикетирования в Целиноградском районе
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 29.06.2021 № 39/8-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На территории Целиноградского района не допускается проведение пикетирования ближе 400 метров от границы прилегающих территорий:
1) в местах массовых захоронений;
2) на объектах железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территориях;
3) на территориях, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) на территориях, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) на магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи и прилегающих к ним территориях.