Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2020 жылғы 5 ақпандағы № 502 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 ақпанда № 6800 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 3 және 4-тармақтарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы № 473 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6565 тіркелген 2019 жылғы 20 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) 1-тармақта:
1) тармақшада:
кірістер –
"222 355 386" сандары "223 174 852,5" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде:
трансферттер түсімі –
"178 212 292" сандары "179 031 758,5" сандарымен ауыстырылсын:
2) тармақшада:
шығындар –
"226 855 386" сандары "227 687 354,3" сандарымен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
таза бюджеттік кредиттеу –
"- 4 292 093" сандары "2 707 904,8" сандарымен ауыстырылсын, оның ішінде;
бюджеттік кредиттер –
"5 820 897" сандары "12 820 897" сандарымен ауыстырылсын;
бюджеттік кредиттерді өтеу –
"10 112 990" сандары "10 112 992,2" сандарымен ауыстырылсын;
5) тармақшада:
бюджет тапшылығы (профициті) –
"- 207 907" сандары "- 7 220 406,6" сандарымен ауыстырылсын;
6) тармақша келесідей мазмұнда жазылсын:
"6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 220 406,6 мың теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы
Решение маслихата Актюбинской области от 5 февраля 2020 года № 502. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 февраля 2020 года № 6800. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктами 3 и 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 473 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6565, опубликованное 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения и дополнение:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы –
цифры "222 355 386" заменить цифрами "223 174 852,5", в том числе:
поступления трансфертов –
цифры "178 212 292" заменить цифрами "179 031 758,5";
в подпункте 2):
затраты –
цифры "226 855 386" заменить цифрами "227 687 354,3";
в подпункте 3):
чистое бюджетное кредитование –
цифры "- 4 292 093" заменить цифрами "2 707 904,8", в том числе:
бюджетные кредиты –
цифры "5 820 897" заменить цифрами "12 820 897";
погашение бюджетных кредитов –
цифры "10 112 990" заменить цифрами "10 112 992,2";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета –
цифры "-207 907" заменить цифрами "-7 220 406,6";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 220 406,6 тысяч тенге;

қарыздар түсімі – 12 820 897 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 612 992,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 501,7 мың теңге.";
мынадай мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. Облыстық бюджетте мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен 2020 жылға арналған несиелік тұрғын үй құрылысына қарыздар түсімі көзделсін.".
Көрсетілген шешімдегі 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.

поступление займов – 12 820 897 тысяч тенге;
погашение займов – 5 612 992,1 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 501,7 тысяча тенге.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть в областном бюджете поступление займов на строительство кредитного жилья на 2020 год за счет выпуска государственных ценных бумаг.".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

75 000
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
15 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 033 039
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
38 926,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9 704 755
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 224 246
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
938 725
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
374 421
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
564 304
261
Облыстың білім басқармасы
285 521
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
285 521
2
Әлеуметтiк көмек
1 163 551
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 163 551
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 163 551
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
7 316 958
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 208 215
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
135 207
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 590
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру
2 019
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 063
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
67 725
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 795
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
6 974 816
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
28 117
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 117
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
80 626
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 526
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

75 000
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
15 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 033 039
109
Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
38 926,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 704 755
1
Социальное обеспечение
1 224 246
256
Управление координации занятости и социальных программ области
938 725
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
374 421
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
564 304
261
Управление образования области
285 521
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
285 521
2
Социальная помощь
1 163 551
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 163 551
003
Социальная поддержка инвалидов
1 163 551
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
7 316 958
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 208 215
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
135 207
007
Капитальные расходы государственного органа
14 590
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 019
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 063
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
67 725
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 795
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
6 974 816
263
Управление внутренней политики области
28 117
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 117
270
Управление по инспекции труда области
80 626
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
75 526
003
Капитальные расходы государственного органа

455 624
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 500
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
910
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
61 772
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
23 685
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 046
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 091 438
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
5 952 059
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
18 000
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
31 572
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 363 213
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
119 475
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
308 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
103 000
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
42 295
022
Қоршаған ортаны қорғау объетілерін дамыту
42 295
719
Облыстың ветеринария басқармасы
285 451
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 350
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120 750
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру

455 624
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 500
018
Обезвреживание пестицидов
910
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
61 772
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
23 685
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 046
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 091 438
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 952 059
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
18 000
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
31 572
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 363 213
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
119 475
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
308 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
103 000
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
42 295
020
Развитие объектов сельского хозяйства
42 295
719
Управление ветеринарии области
285 451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
32 350
003
Капитальные расходы государственного органа
120 750
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)