2020-2021 жылдарға арналған Ақтөбе облысының спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесін бекіту туралы
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 134 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 6954 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 3 шілдедегі "Дене шынықтыру және спорт туралы" Заңының 8-бабының 1-тармағының 20-5) тармақшасына сәйкес Ақтөбе облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, 2020-2021 жылдарға арналған Ақтөбе облысының спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі бекітілсін.
2. "Ақтөбе облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Ақтөбе облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Ақтөбе облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақтөбе облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе облысының әкімі О. Уразалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрлігі
2020 жылғы "____" ___________
Ақтөбе облысы әкімдігінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 134 қаулысына қосымша
2020-2021 жылдарға арналған Ақтөбе облысының спорттың басым түрлерінің өңірлік тізбесі
Топтар атауы
Олимпиадалық емес спорт түрлерінің атауы
Жазғы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Қысқы олимпиадалық спорт түрлерінің атауы
Ұлттық спорт түрлерінің атауы
Паралимпиадалық спорт түрлерінің атауы
"А" тобы
ММА аралас жауынгерлік жекпе-жек*
Ауыр атлетика
Биатлон
Аударыспақ
Арбада билеу
Әмбебап жекпе-жек
Бокс
Конькимен мәнерлеп сырғанау
Қазақ күресі
Қол күресі
Белбеу күресі
Грек-рим күресі
Шайбалы хоккей
Жекпе-жек
Дзюдо
Грепплинг
Дзюдо
Шаңғы жарысы
Тоғызқұмалақ
Жеңіл атлетика
Таэквондо GTF*
Жүзу
Жағажай волейболы
Джиу-джитсу
Классикалық волейбол
Отырып ойнау волейболы
Таэквондо ITF*
Каратэ WKF*
Оқпен ату
Кекушинкай каратэ
Таэквондо WTF*
Пауэрлифтинг
Панкратион
Еркін күрес
Үстел теннисі
Пауэрлифтинг
Самбо
Судомодельдік спорт
Дойбы
"В" тобы
Балық аулау спорты
Баскетбол
Шорт-трек
Асық ату
Гір спорты
Жеңіл атлетика
Көкпар
Еркін күрес (сурдо)
Қол добы
Теңге ілу
Жеңіл атлетика (сурдо)
Теннис
Жүзу (сурдо)
Үстел теннисі
Кикбоксинг
Футбол
Қоян-қолтық ұрыс
Спорттық туризм
Ушу
Шахмат
"С" тобы
Автомодельдік спорт
Әйелдер күресі
Конькимен жүгіру
Бәйге
Альпинизм
Ашық суда жүзу
Керлинг
Жамбы ату
Бодибилдинг
Байдаркада және каноэде есу
Волейбол (сурдо)
Велоспорт
Грек-рим күресі (сурдо)
Көркем гимнастика
Дзюдо (сурдо)
Құзға өрмелеу
Дойбы (сурдо)
Семсерлесу
Допты хоккей
Садақ ату
Каратэ киокушинкай-кан
Су добы
Киберспорт
Триатлон
Қол күресі
Қол күресі (сурдо)
Мотокросс
Муайтай
Nomad ММА
Пенчак силат
Президенттік көпсайыс
Спорттық би
Тоғызқұмалақ (сурдо)
Үстел теннисі (сурдо)
Шағын футбол (сурдо)
Шағын-футбол
Шаңғы жарысы (сурдо)
Шахмат (сурдо)
Ескертпе:
* аббревиатуралардың түсіндірмесі:
ММА – Миксд Мартиал Артс (Мixed Martial Arts);
Таэквондо GTF – Глобал таэквондо федерейшн (Global taekwon-do federation);
Таэквондо ITF – Интернейшнал таеквондо Федерейшн (International Taekwon-do Federation);
Каратэ WKF – Уолд каратэ Федерейшн (Каратэ World Karate Federation);
Таэквондо WTF – Уолд таэквондо Федерейшн (Таэкводо World taekwondo Federation).

Об утверждении регионального перечня приоритетных видов спорта в Актюбинской области на 2020-2021 годы
Постановление акимата Актюбинской области от 31 марта 2020 года № 134. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 1 апреля 2020 года № 6954. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 20-5) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте", акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить региональный перечень приоритетных видов спорта в Актюбинской области на 2020-2021 годы, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Актюбинской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Актюбинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Актюбинской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Актюбинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Актюбинской области О. Уразалин
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"____" ___________ 2020 года
Приложение к постановлению акимата Актюбинской области от 31 марта 2020 года № 134
Региональный перечень приоритетных видов спорта в Актюбинской области на 2020-2021 годы
Наименование групп
Наименование неолимпийских видов спорта
Наименование летних олимпийских видов спорта
Наименование зимних олимпийских видов спорта
Наименование национальных видов спорта
Наименование паралимпийских видов спорта
Группа "А"
Смешанные боевые искусства ММА*
Тяжелая атлетика
Биатлон
Аударыспақ
Танцы на колясках
Универсальный бой
Бокс
Фигурное катание на коньках
Қазақ күресі
Армрестлинг
Борьба на поясах
Греко-римская борьба
Хоккей с шайбой
Жекпе-жек
Дзюдо
Грепплинг
Дзюдо
Лыжные гонки
Тоғызқұмалақ
Легкая атлетика
Таэквондо GTF*
Плавание
Пляжный волейбол
Джиу-джитсу
Классический волейбол
Волейбол сидячий
Таэквондо ITF*
Каратэ WKF*
Стрельба пулевая
Кекушинкай каратэ
Таэквондо WTF*
Пауэрлифтинг
Панкратион
Вольная борьба
Настольный теннис
Пауэрлифтинг
Самбо
Судомодельный спорт
Шашки
Группа "В"
Рыболовный спорт
Баскетбол
Шорт-трек
Асық ату
Гиревой спорт
Легкая атлетика
Кокпар
Вольная Борьба (сурдо)
Гандбол
Теңге ілу
Легкая атлетика (сурдо)
Теннис
Плавание (сурдо)
Настольный теннис
Кикбоксинг
Футбол
Рукопашный бой
Спортивный туризм
Ушу
Шахмат
Группа "С"
Автомодельный спорт
Женская борьба
Конькобежный спорт
Бәйге
Альпинизм
Плавание на открытой воде
Керлинг
Жамбы ату
Бодибилдинг
Гребля на байдаках и каноэ
Волейбол (сурдо)
Велоспорт
Греко-римская борьба (сурдо)
Художественная гимнастика
Дзюдо (сурдо)
Скалолазание
Шашки (сурдо)
Фехтование
Хоккей с мячом
Стрельба из лука
Каратэ киокушинкай-кан
Водное поло
Киберспорт
Триатлон
Армрестлинг
Армрестлинг (сурдо)
Мотокросс
Муайтай
Nomad MMA
Пенчак силат
Президентское многоборье
Спортивные танцы
Тогызкумалак (сурдо)
Настольный теннис (сурдо)
Мини-футбол (сурдо)
Мини-футбол
Лыжные гонки (сурдо)
Шахматы (сурдо)
Примечания:
* расшифровка аббревиатур:
ММА – Миксд Мартиал Артс (Мixed Martial Arts);
Таэквондо GTF – Глобал таэквондо федерейшн (Global taekwon-do federation);
Таэквондо ITF – Интернейшнал таеквондо Федерейшн (International Taekwon-do Federation);
Каратэ WKF – Уолд каратэ Федерейшн (Каратэ World Karate Federation);
Таэквондо WTF – Уолд таэквондо Федерейшн (Таэкводо World taekwondo Federation).