Талдықорған қаласында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу тәртібін және мөлшерін айқындау туралы
Алматы облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2020 жылғы 7 қазандағы № 433 шешімі. Алматы облысы Әділет департаментінде 2020 жылы 19 қазанда № 5710 болып тіркелді. Күші жойылды - Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 мамырдағы № 3-22 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 22.05.2023 № 3-22 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1.Талдықорған қаласында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алудың келесі тәртібі айқындалсын:
1) мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алуды (бұдан әрі – оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу) "Талдықорған қаласының жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жүргізіледі;
2) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу жеке оқыту жоспары бойынша мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың ата-анасының біреуіне немесе өзге де заңды өкілдеріне отбасының табысына қарамастан беріледі;
3) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу жеке оқыту жоспары бойынша мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың ата-анасының біреуіне немесе өзге де заңды өкілдері өтініш берген айдан бастап тоқсан сайын төленеді;
4) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алуды тоқтатуға әкеп соққан мән-жайлар туындаған кезде (он сегіз жасқа толуы, қайтыс болуы, мүгедектігінің алынып тасталуы, Талдықорған қаласының шегінен тыс жерге тұрақты тұруға кетуі) төлемдер тиісті мән-жайлар болған айдан кейінгі айдан бастап тоқтатылады;
5) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу барысында туындаған барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
2. Талдықорған қаласында мүгедектер қатарындағы кемтар балалардың жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу оқу жылына тоқсан сайын 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айқындалсын.

Об определении порядка и размера возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в городе Талдыкорган
Решение Талдыкорганского городского маслихата Алматинской области от 7 октября 2020 года № 433. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 19 октября 2020 года № 5710. Утратило силу решением маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 22 мая 2023 года № 3-22
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 22.05.2023 № 3-22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующий порядок возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в городе Талдыкорган:
1) возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану (далее – возмещение затрат на обучение) производится государственным учреждением "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния города Талдыкорган";
2) возмещение затрат на обучение предоставляется одному из родителей или иным законным представителям детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану, независимо от дохода семьи;
3) возмещение затрат на обучение выплачивается с месяца обращения ежеквартально одному из родителей или иным законным представителям детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану;
4) при наступлении обстоятельств, повлекших прекращение возмещения затрат на обучение (достижение восемнадцатилетнего возраста, смерть, снятие инвалидности, выезд на постоянное место жительства за пределы города Талдыкорган) выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили соответствующие обстоятельства;
5) все споры и разногласия, возникшие при возмещении затрат на обучение разрешаются в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
2. Определить возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в городе Талдыкорган ежеквартально на учебный год в размере 8 (восьми) месячных расчетных показателей.

3. Талдықорған қалалық мәслихатының "Талдықорған қаласында мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу мөлшерін және тәртібін айқындау туралы" 2016 жылғы 20 мамырдағы № 25 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3889 тіркелген, 2016 жылдың 23 маусымында "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Талдықорған қалалық мәслихатының "Әлеуметтік қорғау, заңдылықты сақтау, азаматтардың құқықтары және қоршаған ортаны қорғау мәселесі жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының
сессия төрағасы В. Ким
Талдықорған қалалық мәслихатының
хатшысы Т. Ахажан

3. Признать утратившим силу решение Талдыкорганского городского маслихата "Об определении размера и порядка возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану в городе Талдыкорган" от 20 мая 2016 года № 25 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3889, опубликован 23 июня 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Талдыкорганского городского маслихата "По вопросам социальной защиты, соблюдения законности, прав граждан и охраны окружающей среды".
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Талдыкорганского
городского маслихата В. Ким
Секретарь Талдыкорганского
городского маслихата Т. Ахажан