Ақтоғай ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары туралы
Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 қарашадағы № 453 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 желтоқсанда № 6117 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін оларды пайдалану тәртібі, олардың шекті толу нормаларын, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық - техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Ақтоғай ауданының мәслихатының ІІІ сессиясының 2016 жылғы 11 мамырдағы №30 "Ақтоғай ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3843 болып тіркелген, 2016 жылғы 06 маусымда аудандық "Тоқырауын тынысы" газетінде № 52 (7526) және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 17 маусымда жарияланған) және Ақтоғай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 қаңтардағы 39 сессиясының №363 "Ақтоғай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 11 қарашадағы XXXVI сессиясының № 338 "Ақтоғай ауданында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3647 болып тіркелген, 2016 жылғы 19 ақпанда аудандық "Тоқырауын тынысы" газетінде № 7 (7535) және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 25 сәуірде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, аудандық мәслихат хатшысы Р. Абеуов
Ақтоғай аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 30
қарашасы
№ 453
шешіміне 1 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар, пайдалану тәртібі және олардың шекті толу нормалары, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық - техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

О специализированных местах для организации и проведения мирных собраний и границах, прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования на территории Актогайского района
Решение Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 30 ноября 2020 года № 453. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 декабря 2020 года № 6117.
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок их использования для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, требования к материально – техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Актогайского районного маслихата от 11 мая 2016 года № 30 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Актогайском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3843, опубликовано в районной газете "Тоқырауын тынысы" от 06 июня 2016 года № 52 (7526) и в информационно-правовой системе "Әділет" 17 июня 2016 года) и решение 39 сессии Актогайского районного маслихата от 18 января 2016 года №363 "О внесении изменения в решение XXXVI сессии Актогайского районного маслихата от 11 ноября 2015 года №338 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Актогайском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3647, опубликовано в районной газете "Тоқырауын тынысы" от 19 февраля 2016 года № 7 (7535), в информационно-правовой системе "Әділет" 25 апреля 2016 года).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь районного маслихата Р. Абеуов
Приложение 1
к решению
Актогайского районного
маслихата
от 30 ноября 2020 года
№ 453
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования и нормы их предельной заполняемости, требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест

1. Ақтоғай ауданында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындар мен олардың шекті толу нормалары төмендегідей айқындалсын:
1) Ақтоғай ауылындағы Қазыбек Нұржанов көшесі 497 учаскесі "Жаманқұл Шайдаров" атындағы саябақ. Шекті толу нормасы-500 адам;
2) Ақтоғай ауылындағы Әлихан Бөкейхан көшесі 604 учаскесі "Батырлар" саябағы. Шекті толу нормасы - 200 адам;
3) Сарышаған кентіндегі Абай көшесі №12 үйде орналасқан Сарышаған кентіндегі клубының алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 350 адам.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілуге тиіс.
Ақтоғай ауданында шерулер мен демонстрациялардың маршруттары:
1) Ақтоғай ауылының Әлихан Бөкейхан көшесі №41/2 үйінен бастап, "Батырлар" атындағы саябаққа дейін;
2) Ақтоғай ауылының Сана би көшесі №8 үйінен бастап Мейрам Шорин көшесінің қиылысына дейін;
3) Сарышаған кентінің Мектеп көшесі №35 үйінен бастап Жастар көшесінің қиылысына дейін.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді;
3) қауіпсіздік техникасының санитарлық нормалары мен ережелерін, қоғамдық тәртіпті сақтау жөніндегі Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтайды.
Ақтоғай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 30 қарашадағы
№ 453 шешіміне 2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – Қарағанды облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 130 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Пикеттеуді жүргізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары Ақтоғай ауданының келесі объектілерінде кемінде 800 метр қашықтықта айқындалады:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) темір жол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдар;
4) қауіпті өндірістік объектілер және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілер;
5) магистральдық теміржол желілерінде, магистральдық құбыржолдарда, ұлттық электр желісінде, магистральдық байланыс желілерінде.

1. Определить специализированные места и нормы их предельной заполняемости для организации и проведения мирных собраний в Актогайском районе:
1) парк имени "Жаманкула Шайдарова" участок 497 улица Казыбека Нуржанова в селе Актогай. Норма предельной заполняемости - 500 человек;
2) парк "Батырлар" участок 604 улица Алихана Бокейхана в селе Актогай. Норма предельной заполняемости - 200 человек;
3) площадь перед клубом, улица Абая дом №12 в поселке Сарышаган. Норма предельной заполняемости - 350 человек.
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
Маршруты шествий и демонстраций в Актогайском районе:
1) от дома №41/2 улицы Алихана Бокейханова до парка имени "Батырлар" в селе Актогай;
2) от дома №8 улицы Сана би до перекрестка улицы Мейрама Шорина в селе Актогай;
3) от дома №35 улицы Мектеп до перекрестка улицы Жастар в поселке Сарышаган.
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества;
3) соблюдают санитарные нормы и правила техники безопасности, законодательство Республики Казахстан по соблюдению общественного правопорядка.
Приложение 2
к решению
Актогайского районного маслихата
от 30 ноября 2020 года № 453
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Актогайского районного маслихата Карагандинской области от 29.03.2024 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования определяются на расстоянии не менее 800 метров на следующих объектах в Актогайском районе:
1) мест массовых захоронений;
2) железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) опасные производственные объекты и иные объекты, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.