2020 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2020 жылғы 5 ақпандағы № 161 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 ақпанда № 7234 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 18404 нөмірімен тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2020 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдері бекітілсін.
2. "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Б.Б. Намаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі К. Искаков
Қызылорда облысы әкімдігінің
2020 жылғы "5" ақпандағы
№ 161 қаулысымен бекітілген
2020 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдері

Об утверждении объемов субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2020 год
Постановление акимата Кызылординской области от 5 февраля 2020 года № 161. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 5 февраля 2020 года № 7234. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии c приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 18404) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые объемы субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2020 год.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Намаева Б.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Искаков
Утверждены постановлением
акимата Кызылординской области
от "5" февраля 2020 года № 161
Объемы субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2020 год

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 03.12.2020 № 140 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
кесте № 1
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін жәнеөнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан РеспубликасыАуыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына сәйкес бекітілгеннорматив бойынша игерілген субсидиялау көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем
бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
бас,
тонна
мың теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Кызылординской области от 03.12.2020 № 140 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
таблица № 1
Объемы субсидий, освоенные в соответствии с нормативами, утвержденными согласно приказа министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Направление субсидирования
Единица
измерения
Нормативы субсидий
на 1 единицу, тенге
Объем субсидии
голова, тонна
тысячи тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/
случной сезон

62,96
3462,8
Балара шаруашылығы
1.
Балара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
балара
ұясы/маусым
5000
300
1500
Барлығы
х
х
1588268,3
Ескертпе:
* - жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан қайта бөлінген кезде субсидиялау нормативтерін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 18404 нөмірімен тіркелген) бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау Қағидаларының 4-тармағына сәйкес Министрлікпен келісім бойынша белгіленген нормативтен 50 пайызға дейін және мал азығын субсидиялау бойынша 100 пайызға дейін ұлғайтуға жол беріледі;
** - жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінгенде.
Асыл тұқымды жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапан сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50 пайызынан аспайтын мөлшерде субсидияланады.
Отандық асыл тұқымды ірі қара мал мен қойлардың аналық мал басын сатып алу қаржы институтымен кредит беру шарты болған кезде субсидияланады, бұл ретте субсидиялар кредитті өтеу есебіне арнайы шотқа аударылады.
кесте №2
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 17 шілдедегі № 229 бұйрығына сәйкес бекітілген норматив бойынша игерілетін субсидиялау көлемдері
Субсидиялау бағыты
Өлшем
бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Субсидия көлемі
бас,
тонна
мың
теңге
Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу:
1.1
Ірі қара малдың тауарлық аналық басы
бас/шағылыстыру маусымы

62,96
3462,8
Пчеловодство
1.
Ведение селекционной и племенной работы пчелосемьями
пчелиная
семья/сезон
5000
300
1500
Итого
х
х
1588268,3
Примечание:
* - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или при перераспределении с других бюджетных программ допускается увеличение нормативов субсидирования до 50 процентов и по субсидированию кормов до 100 процентов от утвержденного норматива по согласованию с Министерством в соответствии с пунктом 4 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 18404);
** - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета.
Приобретение племенных животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50 процентов стоимости от его стоимости приобретения.
Приобретение отечественного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота и овец субсидируется при наличии договора кредитования с финансовым институтом, при этом субсидии перечисляются на специальный счет в счет погашения кредита.
Таблица №2
Объемы субсидий, которые будут освоены в соответствии с нормативами, утвержденными согласно приказа министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 июля 2020 года № 229"О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий
на 1 единицу, тенге
Объем субсидии
голова, тонна
тысячи
тенге
Мясное и мясо-молочное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы:
1.1
Товарное маточное поголовье крупного рогатого скота
голова/случной сезон

4125
Барлығы
х
х
1808525,7
Ескертпе:
Жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапанды, ірі қара малдың және қойлардың эмбриондарын сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50 %-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады.
Сүтті және сүтті-етті тұқымды асыл тұқымды бұқаның ұрығын сатып алу құнының 100 %-на дейін субсидияланады, бірақ бекітілген нормативтерден аспайды.
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды және асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды сатып алу 1:25 жүктемеге сәйкес аналық басына арақатынаста субсидияланады, асыл тұқымды тұқымдық айғырларды және тұқымдық түйелерді сатып алу 1:15 жүктемеге сәйкес аналық басына арақатынаста субсидияланады.
* бюджет қаражаты жетіспеген жағдайында субсидия нормативі 50 %-ға дейін азайтылу жағына қарай түзетілуі мүмкін.

4125
Итого
х
х
1808525,7
Примечание:
Приобретение животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, эмбрионов крупного рогатого скота и овец субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50 % от его стоимости приобретения.
Приобретение семени племенного быка молочных и молочно-мясных пород субсидируется до 100 % от стоимости приобретения, но не более утвержденного норматива.
Приобретение племенных быков-производителей и племенных баранов-производителей субсидируется в соотношении к маточному поголовью согласно нагрузке 1:25, приобретение племенных жеребцов-производителей и верблюдов-производителей субсидируется в соотношении к маточному поголовью согласно нагрузке 1:15.
* в случае нехватки бюджетных средств, норматив субсидий может корректироваться в сторону уменьшения до 50 %.