Мәслихаттың 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 454 "Қостанай облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 555 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 23 қарашада № 9571 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 108-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 6 қарашадағы № 742 "2020 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 желтоқсандағы № 908 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысына сәйкес Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 454 шешіміне (2019 жылғы 20 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8827 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 269 902 638,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 191 342,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 777 223,2 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 25 132,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 262 908 941,5 мың теңге;
2) шығындар – 268 997 505,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 23 421 491,2 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 41 263 488,8 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 17 841 997,6 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 523 753,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 32 040 111,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 040 111,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты сессиясының төрағасы А. Байгабелов
Қостанай облыстық мәслихаты хатшысының міндетін атқарушы К. Джаманбалин
Мәслихаттың

О внесении изменений в решение маслихата от 18 декабря 2019 года № 454 "Об областном бюджете Костанайской области на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 20 ноября 2020 года № 555. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 23 ноября 2020 года № 9571. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2020 года № 742 "О корректировке показателей республиканского бюджета на 2020 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2019 года № 908 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 - 2022 годы" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2020-2022 годы" от 18 декабря 2019 года № 454 (опубликовано 20 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8827) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 269 902 638,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 191 342,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 777 223,2 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 132,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 262 908 941,5 тысячи тенге;
2) затраты – 268 997 505,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 421 491,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 263 488,8 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 841 997,6 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 523 753,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 32 040 111,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 040 111,3 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Костанайского областного маслихата А. Байгабелов
Исполняющий обязанности секретаря Костанайского областного маслихата К. Джаманбалин
Приложение 1
к решению маслихата

1 068 930,0
4
Емханалар
11 015,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 015,8
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
11 015,8
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
92 710,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
92 710,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
92 710,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
8 077 386,6
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
8 077 386,6
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
204 264,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
220 016,7
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 747,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
41 613,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
135 000,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 756,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 466 989,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
10 753 742,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 466 004,1
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 243 907,8
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 067 739,3
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 562 271,4
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
151 663,2
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
462 233,9
261
Облыстың білім басқармасы
1 074 129,9
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 003 153,5
037
Әлеуметтік сауықтандыру
70 976,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

1 068 930,0
4
Поликлиники
11 015,8
253
Управление здравоохранения области
11 015,8
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
11 015,8
5
Другие виды медицинской помощи
92 710,0
253
Управление здравоохранения области
92 710,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
92 710,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
8 077 386,6
253
Управление здравоохранения области
8 077 386,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
204 264,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
220 016,7
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 747,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
41 613,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
135 000,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 756,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 466 989,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
10 753 742,5
1
Социальное обеспечение
4 466 004,1
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 243 907,8
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 067 739,3
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 562 271,4
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
151 663,2
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
462 233,9
261
Управление образования области
1 074 129,9
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 003 153,5
037
Социальная реабилитация
70 976,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

2 819,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
54 085,4
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
105 000,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
38 790 977,8
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 958 235,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
7 060 112,2
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
134 582,8
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
6 788,4
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 587 972,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
13 000 000,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 087 275,6
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
314 912,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
226 947,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 260 095,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 138 443,1
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
11 538,7
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
4 076,0
2
Су шаруашылығы
20 677,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
20 677,6
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу

2 819,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
54 085,4
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
105 000,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
38 790 977,8
002
Субсидирование развития семеноводства
2 958 235,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
7 060 112,2
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
134 582,8
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 788,4
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 587 972,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
13 000 000,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 087 275,6
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
314 912,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
226 947,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 260 095,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 138 443,1
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
11 538,7
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 076,0
2
Водное хозяйство
20 677,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
20 677,6
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов

13 713 604,8
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 615 246,6
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 056 696,6
025
Облыстық автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
6 151,3
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
11 035 510,3
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
14 656 777,2
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
14 656 777,2
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
164 250,2
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
100 453,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12 436 767,9
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 955 305,5
13
Басқалар
7 282 741,3
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
3 177 090,6
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
3 013 749,2
005
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
130 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 312 503,8
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
524 479,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
16 766,4
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
30 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
163 341,4
051
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
163 341,4
9
Басқалар
4 105 650,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
786 966,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
759 973,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
26 993,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 662 790,9
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 662 790,9
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы

13 713 604,8
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 615 246,6
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
1 056 696,6
025
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного значения и улиц населенных пунктов
6 151,3
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
11 035 510,3
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
14 656 777,2
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
14 656 777,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
164 250,2
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
100 453,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12 436 767,9
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 955 305,5
13
Прочие
7 282 741,3
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
3 177 090,6
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
3 013 749,2
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
130 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
2 312 503,8
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025"
524 479,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
16 766,4
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
30 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
163 341,4
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
163 341,4
9
Прочие
4 105 650,7
253
Управление здравоохранения области
786 966,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
759 973,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
26 993,0
257
Управление финансов области
1 662 790,9
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 662 790,9
258
Управление экономики и бюджетного планирования области

1 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
1 000,0
261
Облыстың білім басқармасы
327 646,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
327 646,0
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
144 048,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
118 013,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 085,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
15 950,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
26 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
26 000,0
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 024 199,8
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 024 199,8
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
133 000,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
133 000,0
14
Борышқа қызмет көрсету
105 660,3
1
Борышқа қызмет көрсету
105 660,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
105 660,3
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
102 703,3
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 957,0
15
Трансферттер
52 644 532,8
1
Трансферттер
52 644 532,8
257
Облыстың қаржы басқармасы
52 644 532,8
007
Субвенциялар
36 697 545,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
100 624,6
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
199 522,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
7 823 646,0
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
6 989 670,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қатер төндiретiн табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

1 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
1 000,0
261
Управление образования области
327 646,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
327 646,0
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
144 048,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
118 013,0
003
Капитальные расходы государственного органа
10 085,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
15 950,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
26 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
26 000,0
285
Управление физической культуры и спорта области
1 024 199,8
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 024 199,8
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
133 000,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
133 000,0
14
Обслуживание долга
105 660,3
1
Обслуживание долга
105 660,3
257
Управление финансов области
105 660,3
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
102 703,3
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 957,0
15
Трансферты
52 644 532,8
1
Трансферты
52 644 532,8
257
Управление финансов области
52 644 532,8
007
Субвенции
36 697 545,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
100 624,6
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
199 522,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
7 823 646,0
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
6 989 670,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения

255 000,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
578 525,2
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
23 421 491,2
Бюджеттік кредиттер
41 263 488,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
30 881 294,8
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
30 881 294,8
261
Облыстың білім басқармасы
2 958 624,5
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 958 624,5
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
15 028 918,3
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
15 028 918,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 318 823,4
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
10 318 823,4
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 574 928,6
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 574 928,6
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 807 859,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 807 859,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
681 591,0
046
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру
595 982,0
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
85 609,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 126 268,0
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
6 126 268,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 158 223,0
1
Ауыл шаруашылығы
2 013 740,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 013 740,0
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
2 013 740,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
1 144 483,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы

255 000,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
578 525,2
III. Чистое бюджетное кредитование
23 421 491,2
Бюджетные кредиты
41 263 488,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
30 881 294,8
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
30 881 294,8
261
Управление образования области
2 958 624,5
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 958 624,5
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
15 028 918,3
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
15 028 918,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 318 823,4
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
10 318 823,4
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
2 574 928,6
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
2 574 928,6
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 807 859,0
1
Жилищное хозяйство
6 807 859,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
681 591,0
046
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения
595 982,0
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
85 609,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 126 268,0
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
6 126 268,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 158 223,0
1
Сельское хозяйство
2 013 740,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 013 740,0
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
2 013 740,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 144 483,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области

49 205,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
6 766 497,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 766 497,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
6 766 497,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 963 494,7
1
Ауыл шаруашылығы
20 092 139,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 327 138,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
254 619,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
11 881,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
13 541,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
29 990,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
10 330,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
107 641,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
14 697,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
836 306,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 296,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
43 837,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
18 765 001,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 706 882,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
5 400 449,0
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
4 901,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
16 560,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
157 500,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 140,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 189 904,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

49 205,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
6 766 497,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 766 497,0
071
Развитие газотранспортной системы
6 766 497,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 963 494,7
1
Сельское хозяйство
20 092 139,0
719
Управление ветеринарии области
1 327 138,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
254 619,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
11 881,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
13 541,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
29 990,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
10 330,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
107 641,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
14 697,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
836 306,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 296,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
43 837,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
18 765 001,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 706 882,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
5 400 449,0
018
Обезвреживание пестицидов
4 901,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
16 560,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
157 500,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 140,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 189 904,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

163 800,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
7 426,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 317 500,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 753 200,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
764 400,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттер бойынша ішінара кепілдендіру
51 652,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
43 680,0
3
Орман шаруашылығы
1 386 802,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 386 802,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
1 362 503,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
24 299,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
187 370,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
187 370,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
121 635,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
55 735,0
114
Жергілікті бюджеттерден берілетін нысаналы даму трансферттері
10 000,0
6
Жер қатынастары
61 282,0
725
Облыстың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
61 282,0
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 282,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
208 970,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
208 970,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
205 148,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 822,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 597 420,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
5 597 420,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
5 531 903,0
001
Жергілікті деңгейде құрлыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 191,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері

163 800,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
7 426,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 317 500,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 753 200,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
764 400,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
51 652,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
43 680,0
3
Лесное хозяйство
1 386 802,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 386 802,0
005
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
1 362 503,0
006
Охрана животного мира
24 299,0
5
Охрана окружающей среды
187 370,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
187 370,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
121 635,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
55 735,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
10 000,0
6
Земельные отношения
61 282,0
725
Управление по контролю за использованием и охраной земель области
61 282,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
61 282,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
208 970,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
208 970,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере сельского хозяйства и регулирования земельных отношений на местном уровне
205 148,0
003
Капитальные расходы государственного органа
3 822,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 597 420,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
5 597 420,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
5 531 903,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
113 191,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам