Амангелді ауданының 2021 – 2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 421 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 9660 болып тіркелді.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2021 - 2023 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 583 319,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 523 854,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 13 905,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 9 068,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 036 492,3 мың теңге;
2) шығындар – 3 558 991,8 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 16 130,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 30 573,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 14 443,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 51 165,5 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 51 165,5 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 42 968,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 968,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 22.11.2021 № 81 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 - 2023 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2021 жылға Амангелді ауылдық округіне – 23 361,0 мың теңге;
2021 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 13 056,0 мың теңге;
2021 жылға Ақсай ауылына – 10 271,0 мың теңге;
2021 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 11 515,0 мың теңге;
2021 жылға Қабырға ауылдық округіне – 11 764,0 мың теңге;
2021 жылға Қарасу ауылдық округіне – 13 424,0 мың теңге;
2021 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 10 632,0 мың теңге;
2021 жылға Тасты ауылдық округіне – 12 821,0 мың теңге;
2021 жылға Үрпек ауылдық округіне – 10 652,0 мың теңге;
2021 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 10 270,0 мың теңге;
2022 жылға Амангелді ауылдық округіне – 27 580,0 мың теңге;
2022 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 13 592,0 мың теңге;

О районном бюджете Амангельдинского района на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 25 декабря 2020 года № 421. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 29 декабря 2020 года № 9660.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 583 319,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 523 854,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 905,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 068,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 036 492,3 тысяча тенге;
2) затраты – 3 558 991,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 130,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30 573,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 443,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 51 165,5 тысяч тенге, в том числе: приобретение финансовых активов – 51 165,5 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 42 968,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 968,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 22.11.2021 № 81 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2021–2023 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2021 год Амангельдинскому сельскому округу – 23 361,0 тысяч тенге;
на 2021 год Амантогайскому сельскому округу – 13 056,0 тысяч тенге;
на 2021 год селу Аксай – 10 271,0 тысяч тенге;
на 2021 год Байгабылскому сельскому округу – 11 515,0 тысяч тенге;
на 2021 год Кабыргинскому сельскому округу – 11 764,0 тысяч тенге;
на 2021 год Карасускому сельскому округу – 13 424,0 тысяч тенге;
на 2021 год Кумкешускому сельскому округу – 10 632,0 тысяч тенге;
на 2021 год Тастинскому сельскому округу – 12 821,0 тысяч тенге;
на 2021 год Урпекскому сельскому округу – 10 652,0 тысяч тенге;
на 2021 год Уштогайскому сельскому округу – 10 270,0 тысяч тенге;
на 2022 год Амангельдинскому сельскому округу – 27 580,0 тысяч тенге;
на 2022 год Амантогайскому сельскому округу – 13 592,0 тысяч тенге;

2022 жылға Ақсай ауылына – 10 271,0 мың теңге;
2022 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 11 413,0 мың теңге;
2022 жылға Қабырға ауылдық округіне – 12 110,0 мың теңге;
2022 жылға Қарасу ауылдық округіне – 13 711,0 мың теңге;
2022 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 10 257,0 мың теңге;
2022 жылға Тасты ауылдық округіне – 13 365,0 мың теңге;
2022 жылға Үрпек ауылдық округіне – 11 314,0 мың теңге;
2022 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 10 303,0 мың теңге;
2023 жылға Амангелді ауылдық округіне – 27 099,0 мың теңге;
2023 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 15 009,0 мың теңге;
2023 жылға Ақсай ауылына – 11 561,0 мың теңге;
2023 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 12 529,0 мың теңге;
2023 жылға Қабырға ауылдық округіне – 13 176,0 мың теңге;
2023 жылға Қарасу ауылдық округіне – 14 110,0 мың теңге;
2023 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 11 499,0 мың теңге;
2023 жылға Тасты ауылдық округіне – 15 328,0 мың теңге;
2023 жылға Үрпек ауылдық округіне – 12 294,0 мың теңге;
2023 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 11 619,0 мың теңге.
3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
еңбек нарығын дамытуға;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 43 755,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Амангелді ауданының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 4 369,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

на 2022 год селу Аксай – 10 271,0 тысяч тенге;
на 2022 год Байгабылскому сельскому округу – 11 413,0 тысяч тенге;
на 2022 год Кабыргинскому сельскому округу – 12 110,0 тысяч тенге;
на 2022 год Карасускому сельскому округу – 13 711,0 тысяч тенге;
на 2022 год Кумкешускому сельскому округу – 10 257,0 тысяч тенге;
на 2022 год Тастинскому сельскому округу – 13 365,0 тысяч тенге;
на 2022 год Урпекскому сельскому округу – 11 314,0 тысяч тенге;
на 2022 год Уштогайскому сельскому округу – 10 303,0 тысяч тенге;
на 2023 год Амангельдинскому сельскому округу – 27 099,0 тысяч тенге;
на 2023 год Амантогайскому сельскому округу – 15 009,0 тысяч тенге;
на 2023 год селу Аксай – 11 561,0 тысяч тенге;
на 2023 год Байгабылскому сельскому округу – 12 529,0 тысяч тенге;
на 2023 год Кабыргинскому сельскому округу – 13 176,0 тысяч тенге;
на 2023 год Карасускому сельскому округу – 14 110,0 тысяч тенге;
на 2023 год Кумкешускому сельскому округу – 11 499,0 тысяч тенге;
на 2023 год Тастинскому сельскому округу – 15 328,0 тысяч тенге;
на 2023 год Урпекскому сельскому округу – 12 294,0 тысяч тенге;
на 2023 год Уштогайскому сельскому округу – 11 619,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на развитие рынка труда;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 43 755,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2021 год в сумме 4 369,0 тысяча тенге.

6. 2021 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке бөлінетін субвенцияның көлемі – 2 251 448,0 мың теңге.
7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2021 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілген жоқ.
9. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы К. Абдикова
Амангелді аудандық мәслихатының хатшысы К. Кеделбаев
Амангелді
аудандық мәслихатының

6. Объем субвенции на 2021 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 2 251 448,0 тысяч тенге.
7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2021 год не утвержден.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии К. Абдикова
Секретарь Амангельдинского районного маслихата К. Кеделбаев
Приложение 1
к решению Амангельдинского
районного маслихата

755,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 252,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
249 588,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
76 573,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 573,9
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
76 573,9
2
Әлеуметтiк көмек
136 517,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136 517,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
70 474,4
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
42,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
12 207,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
665,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
3 593,4
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
12 288,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 247,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
36 497,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36 497,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 173,8
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
938,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 386,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 654,3
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 852,4
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 352,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 352,4
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
500,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
500,0
2
Коммуналдық шаруашылық
6 801,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

755,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 252,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
249 588,8
1
Социальное обеспечение
76 573,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 573,9
005
Государственная адресная социальная помощь
76 573,9
2
Социальная помощь
136 517,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136 517,1
002
Программа занятости
70 474,4
006
Оказание жилищной помощи
42,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
12 207,3
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
665,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 593,4
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
12 288,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 247,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
36 497,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 497,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 173,8
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
938,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 386,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 654,3
1
Жилищное хозяйство
1 852,4
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 352,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 352,4
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
500,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
500,0
2
Коммунальное хозяйство
6 801,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)