Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қостанай облысы Қамысты ауданы мәслихатының 2020 жылғы 5 тамыздағы № 348 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 тамызда № 9362 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қамысты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Алиев
Қамысты аудандық мәслихатының хатшысы С. Кстаубаева
Мәслихаттың
2020 жылғы 5 тамыздағы
№ 348 шешімімен
бекітілген
Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қамысты ауданының аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) (Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары (Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 2-қосымша);
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген карта (Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 3-қосымша);

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы
Решение маслихата Камыстинского района Костанайской области от 5 августа 2020 года № 348. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 августа 2020 года № 9362. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Камыстинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемый План по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Алиев
Секретарь Камыстинского районного маслихата С. Кстаубаева
Утвержден
решением маслихата
от 5 августа 2020 года
№ 348
План по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории Камыстинского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов (приложение 1 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы);
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов (приложение 2 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы);
3) карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры (приложение 3 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы);

4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 4-қосымша);
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы (Қамысты ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 5-қосымша);

4) схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды (приложение 4 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы);
5) схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища (приложение 5 к Плану по управлению пастбищами и их использованию по Камыстинскому району на 2020-2021 годы);

2020
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
демалатын қаша
2021
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл 1
жазғы мезгіл 2
күзгі мезгіл 3
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - жылына қашаны пайдалану кезегі.
Қамысты ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
3-қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, инфрақұрылым объектілері белгіленген карта
Қамысты ауданы бойынша маусымдық жайылымдардың алаңы 616455 гектарды құрайды, оның ішінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде 225091 гектар, елді мекендердің жерлерінде 90832 гектар, орман қоры жерлерінде 300532 гектар.
Қамысты ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
4-қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Бір ауыл шаруашылығы жануарына су тұтынудың орташа тәуліктік нормасы Қазақстан Республикасы Премьер – Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 30 желтоқсандағы № 545 бұйрығымен бекітілген Су тұтынудың және су бұрудың үлестік нормаларын әзірлеу жөніндегі әдістемеге сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14827 болып тіркелген) анықталады.
Аудан аумағында суару немесе суландыру каналдары жоқ.
Қамысты ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
5-қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қамысты ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
6-қосымша
Ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Қамысты ауданы
бойынша 2020-2021 жылдарға
арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану
жөніндегі жоспарға
7-қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік график
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
2020 жылғы қашалар саны
2021 жылғы қашалар саны
1
2
3
4
1
2
3
4
1
Алтынсарин ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
2
Арқа ауылы
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
3
Бестөбе ауылы
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
4
Дружба ауылы
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
5
Қарабатыр ауылы
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
6
Адаевка ауылдық округі
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
7
Аралкөл ауылдық округі
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
8
Қамысты ауылдық округі
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
9
Клочков ауылдық округі
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл
демалатын қаша
демалатын қаша
көктемгі-жазғы мезгіл
жазғы мезгіл
күзгі мезгіл

2020
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
отдыхающий загон
2021
отдыхающий загон
весенне-летний сезон 1
летний сезон 2
осенний сезон 3
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году
Приложение 3
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию
по Камыстинскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Площади сезонных пастбищ по Камыстинскому району составляет 616455 гектаров, в том числе на землях сельскохозяйственного назначения 225091 гектаров, на землях населенных пунктов 90832 гектаров, на землях запаса 300532 гектаров.
Приложение 4
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Камыстинскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
Среднесуточная норма потребления воды на одно сельскохозяйственное животное определяется в соответствии с Методикой по разработке удельных норм водопотребления и водоотведения, утвержденной приказом Заместителя Премьер – Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 декабря 2016 года № 545 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14827).
Оросительных или обводнительных каналов на территории района не имеется.
Приложение 5
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Камыстинскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Камыстинскому району
на 2020-2021 годы
Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селе, сельском округе
Приложение 7
к Плану по управлению
пастбищами и их
использованию по
Камыстинскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сҰл, сельских округов
Количество загонов в 2020 году
Количество загонов в 2021 году
1
2
3
4
1
2
3
4
1
село Алтынсарино
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
2
село Арка
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
3
село Бестобе
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
4
село Дружба
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
5
село Карабатыр
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
6
Адаевский сельский округ
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
7
Аралкольский сельский округ
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
8
Камыстинский сельский округ
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
9
Клочковский сельский округ
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий загон
отдыхающий загон
весенне-летний сезон
летний сезон
осенний сезон