Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 423/36 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облыстық мәслихатының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 463/40 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 21 сәуірде № 6803 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 108-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 11 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 423/36 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6665 болып тіркелген, 2019 жылғы 19 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 242414254 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 32487565 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 767539 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 170061 мың теңге;
трансферттер түсімі – 208989089 мың теңге;
2) шығындар – 247972343 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 31783494 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39716440 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7932946 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2760821 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 2761483 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 662 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -40102404 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 40102404 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2020 жылға келесі көлемдерде үлестіру бекітілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз, Железин ауданы – 9,9 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу, Павлодар, Екібастұз қалаларына – 100 пайыз;

О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 423/36 "Об областном бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата Павлодарской области от 20 апреля 2020 года № 463/40. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 21 апреля 2020 года № 6803
В соответствии с пунктом 4 статьи 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2019 года № 423/36 "Об областном бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6665, опубликованное 19 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 242414254 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 32487565 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 767539 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 170061 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 208989089 тысяч тенге;
2) затраты – 247972343 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 31783494 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39716440 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7932946 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2760821 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 2761483 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 662 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -40102404 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 40102404 тысячи тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов, Железинскому району – 9,9 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городам Аксу, Павлодар, Экибастуз – 100 процентов;

3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу қаласына – 100 пайыз, Павлодар қаласына – 50,4 пайыз, Екібастұз қаласына – 82,3 пайыз;
4) әлеуметтік салық бойынша:
Аққулы, Ақтоғай, Баянауыл, Железин, Ертіс, Май, Павлодар, Тереңкөл, Успен, Шарбақты аудандарына, Ақсу қаласына – 100 пайыз, Павлодар қаласына – 50,4 пайыз, Екібастұз қаласына – 82,3 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. Қалалық бюджеттерден облыстық бюджетке салықтан түскен түсімдердің жалпы сомасын 2020 жылға келесі көлемдерде үлестіру бекітілсін:
1) Железин аудандық бюджетінен корпоративтік табыс салығы бойынша – 90,1 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан және шетел азаматтарының төлем көзінен салық салынбайтын табыстарынан жеке табыс салығы бойынша:
Павлодар қаласынан – 49,6 пайыз, Екібастұз қаласынан – 17,7 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша:
Павлодар қаласынан – 49,6 пайыз, Екібастұз қаласынан – 17,7 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 7-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"7. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
2286954 мың теңге – білім беру саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға;
287228 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
82945 мың теңге – мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге;
557604 мың теңге – коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шаралар өткізуге;
55120 мың теңге – бруцеллез ауруына шалдыққан, санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының құнын иелеріне өтеуге;
2543470 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
1397422 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
269882 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
66000 мың теңге – "109" бірыңғай нөмірлі қызметті ұйымдастыруға.";

3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городу Аксу – 100 процентов, городу Павлодару – 50,4 процентов, городу Экибастузу – 82,3 процента;
4) по социальному налогу:
Аққулы, Актогайскому, Баянаульскому, Железинскому, Иртышскому, Майскому, Павлодарскому, Тереңкөл, Успенскому, Щербактинскому районам, городу Аксу – 100 процентов, городу Павлодару – 50,4 процентов, городу Экибастузу – 82,3 процента.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Установить на 2020 год распределение общей суммы поступлений от налогов в областной бюджет из городских бюджетов в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу из Железинского районного бюджета – 90,1 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
из города Павлодара – 49,6 процентов, города Экибастуза – 17,7 процентов;
3) по социальному налогу:
из города Павлодара – 49,6 процентов, города Экибастуза – 17,7 процентов.";
4) пункт 7 указанного решения изложить в следующей редакции:
"7. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
2286954 тысячи тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере образования;
287228 тысяч тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек";
82945 тысяч тенге – на оказание специальных социальных услуг детям-инвалидам;
557604 тысячи тенге – на проведение мероприятий в сфере коммунального хозяйства;
55120 тысяч тенге – на возмещение стоимости владельцам сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой;
2543470 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
1397422 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
269882 тысячи тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
66000 тысяч тенге – на организацию службы с единым номером "109".";

5) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
1612982 мың теңге – білім беру объектілерін дамытуға;
4089847 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға немесе реконструкциялауға;
422806 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе жайластыруға;
3027709 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
1154734 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
703185 мың теңге – жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
111857 мың теңге – коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
91277 мың теңге – "Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
94014 мың теңге – спорт объектілерін дамытуға;
159001 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
100879 мың теңге – "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
243799 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға.";
6) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 2020 жылға келесі мөлшерде белгіленсін:
1435310 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдеріне еңбекақы ұлғайтуға;
199028 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлемге;
7492028 мың теңге – орта білім беру мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдеріне еңбек төлемін ұлғайтуға;
3023710 мың теңге – орта білім беру мемлекеттік ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша төлемге;
743280 мың теңге – орта білім беру ұйымдарын жан басына қаржыландыруды сынауға;
1752368 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
1093673 мың теңге – кепілді әлеуметтік пакетке, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге;
232249 мың теңге – үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс орналастыруға;
110476 мың теңге – халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнайы әлеуметтік қызмет ұсынатын қызметкерлердің еңбекақысына қосымша төлем белгілеуге;
449151 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі басқарушылық және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына қосымша төлем белгілеуге;
3304580 мың теңге – көліктік инфрақұрылымның басымдық жобаларын қаржыландыруға;

5) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в областном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
1612982 тысячи тенге – на развитие объектов образования;
4089847 тысяч тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
422806 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3027709 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
1154734 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
703185 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
111857 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
91277 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса - 2025";
94014 тысяч тенге – на развитие объектов спорта;
159001 тысяча тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
100879 тысяч тенге – на развитие социальной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
243799 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах.";
6) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Установить на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
1435310 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
199028 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
7492028 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
3023710 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
743280 тысяч тенге – на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования;
1752368 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
1093673 тысячи тенге – на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в cвязи с чрезвычайным положением;
232249 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
110476 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
449151 тысяча тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
3304580 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;

3683351 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші көп өңірлерден көшіп-қонушылар үшін тұрғын үй сатып алуға;
3195242 мың теңге – Нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға;
407655 мың теңге – мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету мен тұрмыс сапасын жақсартуға;
10412 мың теңге – мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға арналған жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау;
2388245 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдар бойынша іс-шараларды іске асыруға;
7333073 мың теңге – шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге;
5807327 мың теңге – 2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге.";
7) көрсетілген шешімнің 10-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"10. Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне облыстық бағдарламалар бойынша берілетін республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің көлемі 2020 жылға келесі мөлшерде белгіленсін:
838276 мың теңге – "Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік инфрақұрылымды дамытуға;
10907719 мың теңге – ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
6709811 мың теңге – сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға;
2946133 мың теңге – коммуналдық тұрғын үй қорындағы тұрғын үй салуға немесе реконструкциялауға;
3035112 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға немесе орналастыруға;
1105000 мың теңге – Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
2095429 мың теңге – моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
376475 мың теңге – жылу энергетика жүйесін дамытуға;
4178466 мың теңге – 2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге.";
8) көрсетілген шешімнің 11-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"11. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттеріне кредит беру келесі мөлшерде көзделсін:
11000000 мың теңге – тұрғын үй жобалауға немесе салуға;
290576 мың теңге – кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге;
1320198 мың теңге – мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;

3683351 тысяча тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек";
3195242 тысячи тенге – на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек";
407655 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов;
10412 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов;
2388245 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі;
7333073 тысячи тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса;
5807327 тысяч тенге – на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы.";
7) пункт 10 указанного решения изложить в следующей редакции:
"10. Установить на 2020 год объемы целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, передаваемых по областным программам районным (городов областного значения) бюджетам, в следующих размерах:
838276 тысяч тенге – на развитие социальной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
10907719 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
6709811 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
2946133 тысячи тенге – на строительство или реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
3035112 тысяч тенге – на развитие или обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1105000 тысяч тенге – на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
2095429 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
376475 тысяч тенге – на развитие теплоэнергетической системы;
4178466 тысяч тенге – на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы.";
8) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Предусмотреть в областном бюджете на 2020 год кредитование районным (городов областного значения) бюджетам в следующих размерах:
11000000 тысяч тенге – на проектирование или строительство жилья;
290576 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов;
1320198 тысяч тенге – для реализации мер социальной поддержки специалистов;

24517963 мың теңге – 2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржаландыру үшін.";
9) көрсетілген шешімнің 13-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"13. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 2168658 мың теңге сомада бекітілсін.";
10) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облыстық
мәслихатының сессия төрағасы С. Прокопьев
Павлодар облыстық
мәслихатының хатшысы Б. Бексеитова
Павлодар облыстық
мәслихатының 2020 жылғы 20
сәуірдегі № 463/40 шешіміне
қосымша
Павлодар облыстық
мәслихатының 2019
жылғы 11 желтоқсандағы
№ 423/36 шешiмiне
1-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджет
(өзгерiстермен)
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

24517963 тысяч тенге – для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы.";
9) пункт 13 указанного решения изложить в следующей редакции:
"13. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа области в сумме 2168658 тысяч тенге.";
10) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по экономике и бюджету.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Павлодарского областного маслихата С. Прокопьев
Секретарь Павлодарского
областного маслихата Б. Бексеитова
Приложение
к решению Павлодарского
областного маслихата от 20
апреля 2020 года № 463/40
Приложение 1
к решению Павлодарского
областного маслихата от 11
декабря 2019 года № 423/36
Областной бюджет на 2020 год
(с изменениями)
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

241 111
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
184 943
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
8 344
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
21 843
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 122 304
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
13 607 688
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 703 221
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 527 706
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
892 598
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
248 227
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 882 272
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
273 345
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
231 264
261
Облыстың білім басқармасы
1 175 515
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 175 515
2
Әлеуметтiк көмек
1 182 262
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 182 262
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 182 262
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
7 722 205
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 605 925
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
198 458
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
396
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру

241 111
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
184 943
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
8 344
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
21 843
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 122 304
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
13 607 688
1
Социальное обеспечение
4 703 221
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 527 706
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
892 598
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
248 227
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 882 272
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
273 345
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
231 264
261
Управление образования области
1 175 515
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 175 515
2
Социальная помощь
1 182 262
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 182 262
003
Социальная поддержка инвалидов
1 182 262
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
7 722 205
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 605 925
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
198 458
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
396
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек"

55 373
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 105 544
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
6 208 243
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
700 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
7 243 658
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
142 394
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 200
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 879 854
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
392 239
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
42 850
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
55 120
3
Орман шаруашылығы
412 458
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
412 458
008
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсіру
412 458
5
Қоршаған ортаны қорғау
533 566
700
Облыстың жер қойнауын пайдалану, қоршаған орта және су ресурстары басқармасы
533 566
017
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
160 606
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
372 960
6
Жер қатынастары
224 914
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
84 577
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 577
749
Облыстың қала құрылысын және жерді бақылау басқармасы
140 337
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау және жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
140 337
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
1 000 000
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
1 000 000
035
Азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру
1 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 903 903
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 903 903

55 373
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 105 544
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
6 208 243
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
700 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
7 243 658
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
142 394
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
1 200
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 879 854
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
392 239
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек"
42 850
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
55 120
3
Лесное хозяйство
412 458
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
412 458
008
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
412 458
5
Охрана окружающей среды
533 566
700
Управление недропользования, окружающей среды и водных ресурсов области
533 566
017
Мероприятия по охране окружающей среды
160 606
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
372 960
6
Земельные отношения
224 914
251
Управление земельных отношений области
84 577
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
84 577
749
Управление градостроительного и земельного контроля области
140 337
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля и контроля за использованием и охраной земель
140 337
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
1 000 000
278
Управление предпринимательства и торговли области
1 000 000
035
Формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров
1 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 903 903
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 903 903

4 340 428
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 333 073
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
11 957
3. Таза бюджеттік кредиттеу
31 783 494
Бюджеттiк кредиттер
39 716 440
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
24 663 963
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
24 663 963
261
Облыстың білім басқармасы
1 478 406
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
1 478 406
271
Облыстың құрылыс басқармасы
15 001 841
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
15 001 841
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
146 000
013
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
146 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
6 505 493
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін кредиттеу
6 505 493
746
Облыстың туризмді және спортты дамыту жөніндегі басқармасы
822 030
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
822 030
748
Облыстың мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы
710 193
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
710 193
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 290 576
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11 290 576
271
Облыстың құрылыс басқармасы
11 000 000
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және салуға кредит беру
11 000 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
290 576
087
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру
290 576
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
3 045 789
1
Ауыл шаруашылығы
1 725 591
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 725 591
037
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру

4 340 428
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
7 333 073
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
11 957
3. Чистое бюджетное кредитование
31 783 494
Бюджетные кредиты
39 716 440
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
24 663 963
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
24 663 963
261
Управление образования области
1 478 406
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
1 478 406
271
Управление строительства области
15 001 841
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
15 001 841
278
Управление предпринимательства и торговли области
146 000
013
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек"
146 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
6 505 493
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
6 505 493
746
Управление по развитию туризма и спорта области
822 030
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
822 030
748
Управление культуры, развития языков и архивного дела области
710 193
088
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
710 193
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 290 576
1
Жилищное хозяйство
11 290 576
271
Управление строительства области
11 000 000
009
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
11 000 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
290 576
087
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
290 576
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 045 789
1
Сельское хозяйство
1 725 591
255
Управление сельского хозяйства области
1 725 591
037
Предоставление бюджетных кредитов для содействия развитию предпринимательства в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек"