Павлодар облысының педагогтарын көтермелеудің қосымша шараларын белгілеу туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2020 жылғы 5 тамыздағы № 167/3 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 тамызда № 6887 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабы 2-тармағының 25) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы "Педагог мәртебесі туралы" Заңының 9-бабы 4-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Біржолғы сыйақы төлей отырып, "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" төсбелгісі түрінде педагогтарды көтермелеудің қосымша шаралары белгіленсін.
2. Павлодар облысының педагогтарын көтермелеудің қосымша шараларының сипаттамасы, оларды беру тәртібі, оның ішінде біржолғы сыйақы төлемінің мөлшері осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. А. Құрмановаға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Скаков
Павлодар облысы әкімдігінің
2020 жылғы 5 тамызы
№ 167/3 қаулысына
қосымша
Павлодар облысының педагогтарын көтермелеудің қосымша шараларының
сипаттамасы, оларды беру тәртібі, оның ішінде
біржолғы сыйақы төлемінің мөлшері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Павлодар облысының педагогтарын көтермелеудің қосымша шараларының сипаттамасы, оларды беру тәртібі, оның ішінде біржолғы сыйақы төлемінің мөлшері (бұдан әрі – Тәртіп) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 6-бабы 2-тармағының 25) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы "Педагог мәртебесі туралы" Заңының 9-бабы 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Павлодар облысының педагогтарын білім және ғылым саласындағы еңбектері мен жетістіктері, Павлодар облысының білім беру жүйесін дамытуға ерекше үлес қосқаны үшін көтермелеу мақсатында "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" төсбелгісі (бұдан әрі – Төсбелгі) беріледі.
3. Павлодар облысының педагогтарын көтермелеу туралы құжаттар "Тәуелсіздік күні" ұлттық мерекесін, "Қазақстан Республикасының Конституциясы күні" мемлекеттік мерекесін, "Мұғалім күні" кәсіби мерекесін мерекелеуге, сондай-ақ Павлодар облысының білім беру қызметкерлерінің тамыз конференциясын өткізуге байланысты қарастырылады.

Об установлении дополнительных мер поощрения педагогов Павлодарской области
Постановление акимата Павлодарской области от 5 августа 2020 года № 167/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 11 августа 2020 года № 6887
В соответствии с подпунктом 25) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пунктом 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить дополнительные меры поощрения педагогов в виде нагрудного знака "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" с выплатой единовременного вознаграждения.
2. Определить описание, порядок присвоения дополнительных мер поощрения педагогов Павлодарской области, в том числе размер выплаты единовременного вознаграждения согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Управление образования Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Курманову А. А.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Скаков
Приложение
к постановлению акимата
Павлодарской области
от 5 августа 2020 года
№ 167/3
Описание, порядок присвоения дополнительных мер поощрения педагогов
Павлодарской области, в том числе размер выплаты
единовременного вознаграждения
Глава 1. Общие положения
1. Описание, порядок присвоения дополнительных мер поощрения педагогов Павлодарской области, в том числе размер выплаты единовременного вознаграждения (далее – Порядок) разработаны в соответствии с подпунктом 25) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", пунктом 4 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2019 года "О статусе педагога".
2. В целях поощрения педагогов Павлодарской области за успехи в труде и достижения в области образования и науки, особый вклад в развитие системы образования Павлодарской области, присуждается нагрудный знак "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" (далее – Нагрудный знак).
3. Документы о поощрении педагогов Павлодарской области рассматриваются по случаю празднования национального праздника – "День Независимости", государственного праздника – "День Конституции Республики Казахстан", профессионального праздника – "День учителя", а также проведения августовской конференции работников образования Павлодарской области.

4. Төсбелгіні беру жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) қарауына материалдар мен құжаттарды қабылдау жөніндегі жұмыс органы "Павлодар облысының білім беру басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) болып табылады.
2-тарау. Төсбелгінің сипаттамасы
5. Төсбелгі осы Тәртіптің 1-қосымшасында көзделген үлгі бойынша бір-бірімен сары түсті шығыршықпен қосылған салпыншақ пен қалып түрінде жасалады.
Планка тік бұрышты нысанда көгілдір түсті лентасы бар сары түсті металдан жасалады.
Салпыншақтың үш түрлі фигурадан тұратын пішіні бар және сары түсті металдан жасалады.
Салпыншақтың (аверс) бет жағының ортасында - "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" деген жазу, жоғарғы жағында - төртбұрышты академиялық бас киімнің бейнесі, оң жағында қаламның бейнесі орналастырылады.
Салпыншақтың (реверс) сыртқы жағында қаламмен ашық кітаптың бейнесі орналасады.
Салпыншақтың жоғарғы бөлігінің екі жағында үш бес бұрышты жұлдыз орналастырылады.
3-тарау. Төсбелгіні беру тәртібі, оның ішінде біржолғы сыйақы төлемінің мөлшері
6. Төсбелгімен білім беру ұйымдарында 10 (он) және одан да көп жыл жұмыс өтілі бар мектепке дейінгі, жалпы білім беретін, мамандандырылған және арнайы білім беру ұйымдарының, қосымша білім беру, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарының педагогтары, келесі шарттардың бірі болған жағдайда:
1) Облыстық немесе Республикалық сараптамалық кеңестерде мақұлдау алған оқу-әдістемелік кешендердің, оқулықтар мен әдістемелік-дидактикалық материалдардың авторлары (бірлескен авторлар) болып табылатындар;
2) білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен тізбеге сәйкес жалпы білім беретін пәндер бойынша күндізгі республикалық және халықаралық олимпиадалар, ғылыми жобалар конкурстарының (ғылыми жарыстардың), орындаушылар конкурстарының, кәсіби шеберлік конкурстарының және спорттық жарыстардың жеңімпаздарын, жүлдегерлерін дайындаған;
3) күндізгі кәсіптік конкурстардың, облыстық, республикалық, халықаралық деңгейлердегі педагогикалық олимпиадалардың жеңімпаздары, жүлдегерлері немесе халықаралық деңгейдегі кәсіптік іс-шараларға қатысушылар болып табылатындар марапатталады.
Төсбелгіні беруге 5 (бес) жыл ішінде материалдық көтермелеу алған "Үздік педагог" Республикалық конкурсының жеңімпаз-педагогтарының кандидатуралары қарауға жіберілмейді.
7. Қосымша көтермелеу шараларына үміткер педагогтар құжаттарды (өтінім, портфолио) Басқарманың ашық деректер порталына жібереді.

4. Рабочим органом по приему материалов и документов на рассмотрение комиссии по присуждению Нагрудного знака (далее – Комиссия) является государственное учреждение "Управление образования Павлодарской области" (далее – Управление).
Глава 2. Описание Нагрудного знака
5. Нагрудный знак изготавливается в виде подвески и колодки, соединенные между собой кольцом желтого цвета, по образцу, предусмотренному приложением 1 к настоящему Порядку.
Планка изготавливается в прямоугольной форме из металла желтого цвета с лентой голубого цвета.
Подвеска имеет форму, состоящую из трех различных фигур, и изготавливается из металла желтого цвета.
На лицевой стороне подвески (аверс) по центру размещается надпись "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін", сверху - изображение квадратной академической шапочки, справа - изображение пера.
На оборотной стороне подвески (реверс) размещается изображение открытой книги с пером.
На обеих сторонах верхней части подвески размещаются три пятиконечные звезды.
Глава 3. Порядок присвоения Нагрудного знака, в том числе размер выплаты
единовременного вознаграждения
6. Нагрудным знаком награждаются педагоги дошкольных, общеобразовательных, специализированных и специальных организаций образования, организаций дополнительного образования, технического и профессионального, послесреднего образования, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, имеющие стаж работы в организациях образования 10 (десять) и более лет, при наличии одного из следующих условий:
1) являющиеся авторами (соавторами) учебно-методических комплексов, учебников и методико-дидактических материалов, получивших одобрение на Областном или Республиканском экспертных советах;
2) подготовившие победителей, призеров очных республиканских и международных олимпиад, конкурсов научных проектов (научных соревнований) по общеобразовательным предметам, конкурсов исполнителей, конкурсов профессионального мастерства и спортивных соревнований согласно перечню, утвержденному уполномоченным органом в области образования;
3) являющиеся победителями, призерами очных профессиональных конкурсов, педагогических олимпиад областного, республиканского, международного уровней или участниками профессиональных мероприятий международного уровня.
К рассмотрению на присвоение Нагрудного знака не допускаются в течение 5 (пяти) лет кандидатуры педагогов-победителей Республиканского конкурса "Лучший педагог", получившие материальное поощрение.
7. Педагоги, претендующие на дополнительные меры поощрения, направляют документы (заявка, портфолио) на открытый портал данных Управления.

8. Педагог портфолиосы оның жеке кәсіби жетістіктерін немесе білім алушылардың жетістіктерін растайтын соңғы 3 (үш) жылдағы материалдарды қамтиды.
9. Осы Тәртіптің 7-тармағында көзделген құжаттарды педагогтар осы Тәртіптің 3-тармағында белгіленген жағдайларға кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын жібереді.
10. Марапаттау құжаттары мен материалдары Комиссия отырысында қаралады.
11. Комиссия Павлодар облысының педагогтарын көтермелеуге объективті көзқарасты қамтамасыз ету үшін құрылады және облыс әкімдігінің қызметкерлерінен, үкіметтік емес ұйымдардың, кәсіптік одақтардың және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерінен қалыптастырылады.
Комиссия құрамы 11 (он бір) адамнан тұрады және облыс әкімінің өкімімен бекітіледі.
Комиссия отырыстары оның мүшелерінің үштен екісінен астамы болған жағдайда заңды деп есептеледі.
12. Комиссия осы Тәртіптің 3-тармағында белгіленген жағдайларға 10 (он) күнтізбелік күн бұрын ашық дауыс беру арқылы алқалы түрде шешім қабылдайды.
13. Шешім, егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Комиссия шешімі хаттамамен ресімделеді. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған жағдайда Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып есептеледі.
14. Педагогтарды көтермелеу үшін Комиссия қабылдаған шешім негіз болып табылады.
15. Комиссия шешімдері облыс әкімдігінің интернет-ресурсында, олар қабылданғаннан кейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей орналастырылады.
16. Төсбелгіні табыстау салтанатты түрде жүргізіледі.
17. Әрбір наградталушыға Төсбелгіні табыстаумен бір мезгілде осы Тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Төсбелгімен наградтау туралы тиісті куәлік беріледі.
18. Төсбелгімен наградтау туралы куәлікке облыс әкімі немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
19. Төсбелгімен қайта марапаттауға жол берілмейді.
20. Төсбелгінің телнұсқалары, сондай-ақ оларға құжаттардың телнұсқалары наградталғандардың өтініштері бойынша олар жоғалған (жоғалған, ұрланған, бүлінген) жағдайда берілуі мүмкін.
21. Төсбелгінің иесіне республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңында тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 1000 еселенген мөлшерінде жергілікті бюджет қаражаты есебінен біржолғы сыйақы төленеді.
22. Наградталатындардың саны тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде айқындалады.
Павлодар облысының
педагогтарын көтермелеудің
қосымша шараларының
сипаттамасына, оларды беру
тәртібіне, оның ішінде біржолғы
сыйақы төлемінің мөлшеріне
1-қосымша
"Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" төсбелгісі
Павлодар облысының
педагогтарын көтермелеудің
қосымша шараларының
сипаттамасына, оларды беру
тәртібіне, оның ішінде біржолғы
сыйақы төлемінің мөлшеріне
2-қосымша
ПАВЛОДАР ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ
АКИМАТ ПАВЛОДАРСКОЙ ОБЛАСТИ
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ
№ ________
______________________________
(аты тегі - фамилия)
______________________________
(аты - имя)
______________________________
(әкесінің аты - отчество)
Осы куәлік "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" төсбелгісімен марапатталғандығы туралы берілді
Настоящее удостоверение выдано в том, что он(а) награжден(а) нагрудным знаком "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін"
Павлодар облысының әкімі
Аким Павлодарской области
_____________
(қолы-подпись)
М.О.
М.П.
20__ жылғы "___" ___________
"__" ____________ 20__ года

8. Портфолио педагога включает материалы за последние 3 (три) года, подтверждающие его личные профессиональные достижения или достижения обучающихся.
9. Документы, предусмотренные пунктом 7 настоящего Порядка, направляются педагогами не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней к случаям, установленным в пункте 3 настоящего Порядка.
10. Наградные документы и материалы рассматриваются на заседании Комиссии.
11. Комиссия создается для обеспечения объективного подхода к поощрению педагогов Павлодарской области и формируется из числа сотрудников акимата области, представителей неправительственных организаций, профессиональных союзов и средств массовой информации.
Состав Комиссии включает 11 (одиннадцать) человек и утверждается распоряжением акима области.
Заседания Комиссии считаются правомочными при наличии более двух третей ее членов.
12. Комиссия принимает решение коллегиально открытым голосованием за 10 (десять) календарных дней к случаям, установленным в пункте 3 настоящего Порядка.
13. Решение считается принятым, если за него проголосовало большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Решение Комиссии оформляется протоколом. При равенстве голосов членов Комиссии голос председателя Комиссии считается решающим.
14. Основанием для поощрения педагогов является решение, принятое Комиссией.
15. Решения Комиссии размещаются на интернет-ресурсе акимата области, не позднее чем через десять календарных дней после их принятия.
16. Вручение Нагрудного знака производится в торжественной обстановке.
17. Каждому награждаемому одновременно с вручением Нагрудного знака выдается соответствующее удостоверение о награждении Нагрудным знаком по форме согласно приложению 2 к настоящему Порядку.
18. Удостоверение о награждении Нагрудным знаком подписывает аким области или лицо, исполняющее его обязанности.
19. Повторное награждение Нагрудным знаком не допускается.
20. Дубликаты Нагрудных знаков, а также дубликаты документов к ним могут быть выданы по заявлениям награжденных в случае их утраты (утери, кражи, порчи).
21. Обладателю Нагрудного знака выплачивается единовременное вознаграждение в размере 1000-кратного месячного расчетного показателя, установленного Законом Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год за счет средств местного бюджета.
22. Количество награждаемых определяется в пределах средств, предусмотренных местным бюджетом на соответствующий финансовый год.
Приложение 1
к описанию, порядку
присвоения дополнительных
мер поощрения педагогов
Павлодарской области, в том
числе размер выплаты
единовременного
вознаграждения
Нагрудный знак
"Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін"
Приложение 2
к описанию, порядку
присвоения дополнительных
мер поощрения педагогов
Павлодарской области, в том
числе размер выплаты
единовременного
вознаграждения
ПАВЛОДАР ОБЛЫСЫНЫҢ ӘКІМДІГІ
АКИМАТ ПАВЛОДАРСКОЙ ОБЛАСТИ
КУӘЛІК
УДОСТОВЕРЕНИЕ
№ ________
______________________________
(аты тегі - фамилия)
______________________________
(аты - имя)
______________________________
(әкесінің аты - отчество)
Осы куәлік "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін" төсбелгісімен марапатталғандығы туралы берілді
Настоящее удостоверение выдано в том, что он(а) награжден(а) нагрудным знаком "Павлодар облысының білім беру саласына қосқан үлесі үшін"
Павлодар облысының әкімі
Аким Павлодарской области
_____________
(қолы-подпись)
М.О.
М.П.
20__ жылғы "___" ___________
"__" ____________ 20__ года