Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 378/54 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2020 жылғы 26 маусымдағы № 435/63 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 маусымда № 6851 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 378/54 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6674 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 22048456 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7596299 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 47368 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 43090 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14361699 мың теңге;
2) шығындар – 22095616 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1408513 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –1441302 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32789 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең:
қаржы активтерін сатып алу – нөлге тең;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1455673 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1455673 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге бөлінген 61692 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.";
3) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне қалалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 102124 мың теңге көлемінде ескерілсін.

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 378/54 "О бюджете города Аксу на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 26 июня 2020 года № 435/63. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 июня 2020 года № 6851
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 378/54 "О бюджете города Аксу на 2020 - 2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6674, опубликованное 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 22048456 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7596299 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 47368 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 43090 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14361699 тысяч тенге;
2) затраты – 22095616 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1408513 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 1441302 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю:
приобретение финансовых активов – равно нулю;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1455673 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1455673 тысячи тенге.";
2) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим местных исполнительных органов, выделенных из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 61692 тысячи тенге.";
3) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 102124 тысячи тенге.

4-1. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі және орта білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтарына еңбекақы ұлғайтуға және біліктілік санаты үшін төлемге – 12975 мың теңге;
мәдениет ұйымдарындағы басқарушылық және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына қосымша төлем белгілеуге – 6167 мың теңге;
білім беру саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға - 40530 мың теңге.
4-2. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде Евгеньевка ауылдық округінің бюджетіне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараны іске асыруға нысаналы ағымдағы трансферттер 59684 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.";
4) көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Ақсу қалалық мәслиха
хатшысының міндетін атқарушы А. Толымбеков
Ақсу қалалық
мәслихатының

4-1. Учесть, что в бюджете города Аксу на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих объемах:
12975 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда и оплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного и среднего образования;
6167 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры;
40530 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере образования.
4-2. Учесть, что в бюджете города Аксу на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет Евгеньевского сельского округа на реализацию мероприятия по инженерной инфраструктуре в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в объеме 59684 тысячи тенге.";
4) приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии, исполняющий обязанности
секретаря Аксуского городского маслихата А. Толымбеков
Приложение
к решению Аксуского
городского маслихата

350345
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
350115
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
230
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18801
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
18801
2
Әлеуметтiк көмек
1055136
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1036136
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
496489
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11200
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
15000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
146626
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3200
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
23887
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
84746
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
82945
017
Мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
132165
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
39878
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
19000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
129022
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
129022
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81055
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
45167
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8557789
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4169159
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
203750
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12080
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету

350345
005
Государственная адресная социальная помощь
350115
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
230
464
Отдел образования района (города областного значения)
18801
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
18801
2
Социальная помощь
1055136
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1036136
002
Программа занятости
496489
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11200
006
Оказание жилищной помощи
15000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
146626
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3200
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
23887
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84746
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
82945
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
132165
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
39878
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
19000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
129022
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
129022
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
81055
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
45167
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8557789
1
Жилищное хозяйство
4169159
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
203750
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12080
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан