Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 378/54 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2020 жылғы 4 желтоқсандағы № 472/70 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 8 желтоқсанда № 7080 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 378/54 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6674 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 21755318 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7543547 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42959 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 61781 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14107031 мың теңге;
2) шығындар – 22709817 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 114341 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –147130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32789 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 84560 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 84560 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1153400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1153400 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге бөлінген 53091 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.";
3) көрсетілген шешімнің 4-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне қалалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 141608 мың теңге көлемінде ескерілсін.";

О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 378/54 "О бюджете города Аксу на 2020 - 2022 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 4 декабря 2020 года № 472/70. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 8 декабря 2020 года № 7080
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 24 декабря 2019 года № 378/54 "О бюджете города Аксу на 2020 - 2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6674, опубликованное 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 21755318 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7543547 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42959 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 61781 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 14107031 тысяча тенге;
2) затраты – 22709817 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 114341 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 84560 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 84560 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1153400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1153400 тысяч тенге.";
2) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим местных исполнительных органов, выделенных из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 53091 тысяча тенге.";
3) пункт 4 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 141608 тысяч тенге.";

4) көрсетілген шешімнің 4-1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"4-1. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі және орта білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтарына еңбекақы ұлғайтуға және біліктілік санаты үшін төлемге – 12975 мың теңге;
мәдениет ұйымдарындағы басқарушылық және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына қосымша төлем белгілеуге – 6167 мың теңге;
білім беру саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға - 29321 мың теңге.";
5) көрсетілген шешімнің 5-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"5. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 16023 мың теңге көлемінде ескерілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 9-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органы резервінің көлемдері 5-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға 68407 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7) көрсетілген шешімнің 1, 5-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

4) пункт 4-1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"4-1. Учесть, что в бюджете города Аксу на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих объемах:
12975 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда и оплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного и среднего образования;
6167 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры;
29321 тысяча тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере образования.";
5) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из областного бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 16023 тысячи тенге.";
6) пункт 9 указанного решения изложить в следующей редакции:
"9. Утвердить объемы резерва местного исполнительного органа города Аксу на 2020 - 2022 годы согласно приложению 5, в том числе на 2020 год в сумме 68407 тысяч тенге.";
7) приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.

18620
2
Әлеуметтiк көмек
872944
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
853944
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
388795
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25475
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112653
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3787
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
23887
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78462
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
41445
017
Мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
134062
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40378
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
19000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
119000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76255
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39945
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8790748
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4118061
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
209416
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12080
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
30800
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
10866
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
155670
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

18620
2
Социальная помощь
872944
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
853944
002
Программа занятости
388795
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25475
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112653
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3787
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
23887
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78462
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
41445
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
134062
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40378
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
19000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
119000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76255
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39945
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8790748
1
Жилищное хозяйство
4118061
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
209416
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12080
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
30800
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
10866
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
155670
467
Отдел строительства района (города областного значения)