Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 419/53 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 сәуірде № 6820 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6681 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 272 454 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 18 896 076 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 171 769 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 92 431 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 112 178 мың теңге;
2) шығындар – 41 695 213 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 198 851 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 346 247 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 147 396 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 450 мың теңге,
соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 56 450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 678 060 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 678 060 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 17,7 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 17,7 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылға Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 100,0 пайыз;

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 28 апреля 2020 года № 419/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 29 апреля 2020 года № 6820
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6681, опубликовано 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 272 454 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 18 896 076 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 171 769 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 92 431 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 15 112 178 тысяч тенге;
2) затраты – 41 695 213 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 198 851 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 346 247 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 147 396 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 450 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 56 450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 678 060 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 7 678 060 тысяч тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Учесть на 2020 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 17,7 процентов;
2) по социальному налогу - 17,7 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Учесть на 2020 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу - 100,0 процентов;

2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100,0 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 82,3 пайыз;
4) әлеуметтік салық бойынша – 82,3 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджетіне жоғары тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде қарастырылсын:
37 958 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
21 604 мың теңге – ауылдық елді мекендерді сумен қамтамасыз етуге;
2 000 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақыға;
11 220 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
2 448 мың теңге – мәдениет ұйымдарында және мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге;
111 622 мың теңге – 2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге;
87 350 мың теңге – факторлық-балдық шкала бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге;
8 219 мың теңге – электр желілері мен жабдықтарын жөндеуге;
400 мың теңге – қызметтік автокөліке ағымдағы жөндеу жүргізуге;
754 мың теңге – жер учаскесіне ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын анықтауға.";
5) көрсетілген шешімнің 11-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"11. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 550 330 мың теңге сомада бекітілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 2, 3, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Екібастұз қалалық
мәслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2020 жылғы 28
сәуірдегі № 419/53 шешіміне
1-қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2019
жылғы 25 желтоқсандағы
№ 406/51 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджеті
(өзгерістермен)
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5

2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты - 100,0 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты - 82,3 процента;
4) по социальному налогу - 82,3 процента.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
37 958 тысяч тенге - на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
21 604 тысячи тенге - на обеспечение водоснабжением сельских населенных пунктов;
2 000 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
11 220 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
2 448 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
111 622 тысячи тенге - на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
87 350 тысяч тенге - на оплату труда административных государственных служащих по факторно-балльной шкале;
8 219 тысяч тенге - на ремонт электрических сетей и оборудования;
400 тысяч тенге - на проведение текущего ремонта служебного автотранспорта;
754 тысячи тенге - на определение потерь сельскохозяйственного производства на земельный участок.";
5) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2020 год в сумме 550 330 тысяч тенге.";
6) приложения 1, 2, 3, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии,
секретарь Экибастузского
городского маслихата Б. Куспеков
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 28 апреля 2020 года № 419/53
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата от 25
декабря 2019 года № 406/51
Экибастузский городской бюджет на 2020 год
(с изменениями)
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

160 740
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарына және елді мекендердің көшелеріне күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге
19 230
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
1 653 027
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
496 801
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
204 518
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайғастыру
56 620
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
552 307
коммуналдық шаруашылықты дамыту
57 013
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
229 318
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
56 450
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
12 561 156
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 431 021
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, соның ішінде:
57 320
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
57 320
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
377 013
- жалақыны ішінара субсидиялауға
30 787
-жастар тәжірибесіне
78 569
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
30 060
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
54 582
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
43 615
- қоғамдық жұмыстар
139 400
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын
жақсарту жөніндегі, соның ішінде:
49 652
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
30 083
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 841
- қосалқы техникалық бұйымдар (компенсаторлық) тізілімін кеңейту
11 728
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
290 383
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
2 238
тұрғындарды әлеуметтік қорғау мемлекеттік органдарында арнайы әлеуметтік қызметті ұсынатын қызметкерлердің еңбекақысына үстеме ақы белгілеу
30 389
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын ұлғайтуға
315 469
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын ұлғайтуға, соның ішінде мекемелерде:
957 595
- білім беру
914 427
- спорт
43 168
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстеме ақы төлеуге
50 061
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстеме ақы төлеуге

160 740
на проведение капитального, среднего и текущего ремонтов автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
19 230
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
1 653 027
развитие системы водоснабжения и водоотведения
496 801
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
204 518
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
56 620
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
552 307
развитие коммунального хозяйства
57 013
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
229 318
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
56 450
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
12 561 156
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 431 021
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
57 320
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
57 320
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", в том числе:
377 013
- частичное субсидирование заработной платы
30 787
- на молодежную практику
78 569
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
30 060
- гранты на реализацию новых бизнес идей
54 582
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
43 615
- общественные работы
139 400
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
49 652
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
30 083
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 841
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
11 728
на выплату государственной адресной социальной помощи
290 383
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2 238
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения
30 389
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
315 469
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования, в том числе в организациях:
957 595
- образования
914 427
- спорта
43 168
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
50 061
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования

554 343
орта білім беру ұйымдарында жан басына қаржыландыруды байқаудан өткізу
218 128
мәдениет ұйымдарында және мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге
52 738
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
267 450
2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге, соның ішінде:
1 033 854
білім объектілерін жөндеу
70 865
әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін жөндеу
30 777
спорт объектілерін жөндеу
11 225
көлік инфрақұрылымы объектілерін жөндеу
920 987
кепілді әлеуметтік пакетке, соның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
174 388
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
6 297 579
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 262 871
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыру
686 370
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
1 343 465
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 097 958
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 906 915
3.
Республикалық бюджеттен шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге арналған трансферттер:
1 832 556
балалар үшін қосымша білім беруге
317 408
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге
1 515 148
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2020 жылғы 28
сәуірдегі № 419/53 шешіміне
5-қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының 2019
жылғы 25 желтоқсандағы
№ 406/51 шешіміне
6-қосымша
Р/с №
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің атауы/ бюджеттік кредиттердің мақсаты
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
Барлығы:
346 247
1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
55 671
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
55 671
2
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмі
290 576
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге
290 576

554 343
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
218 128
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях
52 738
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
267 450
на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020 - 2021 годы, в том числе:
1 033 854
ремонт объектов образования
70 865
ремонт объектов социального обеспечения
30 777
ремонт объектов спорта
11 225
ремонт объектов транспортной инфраструктуры
920 987
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами, в связи с чрезвычайным положением
174 388
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
6 297 579
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 262 871
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
686 370
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 343 465
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1 097 958
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 906 915
3.
Трансферты на компенсацию потерь, в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса из республиканского бюджета:
1 832 556
на дополнительное образование для детей
317 408
на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 515 148
Приложение 5
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 28 апреля 2020 года № 419/53
Приложение 6
к решению Экибастузского
городского маслихата от 25
декабря 2019 года № 406/51
Распределение сумм бюджетных кредитов
по администраторам бюджетных программ на 2020 год
№ п/п
Наименование администраторов бюджетных программ/назначение бюджетных кредитов
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
Всего:
346 247
1
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
55 671
для реализации мер социальной поддержки специалистов
55 671
2
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
290 576
на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
290 576