Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2020 жылғы 19 наурыздағы № 37-3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 27 наурызда № 6119 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне (2020 жылғы 7 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5773 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 8 042 695,2 мың теңге:
салықтық түсімдер - 741 141,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 5 200,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 650,0 мың теңге;
трансферттер түсімі - 7 290 704,2 мың теңге;
2) шығындар - 8 142 631,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 31 223,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер - 39 765,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 8 542,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - (- 131 159,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 131 159,1 мың теңге;
қарыздар түсімі - 39 765,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 8 542,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 99 936,1 мың теңге.";
10-тармақ келесі мазмұндағы 29), 30), 31), 32), 33), 34) 35), 36), 37), 38), 39) тармақшалармен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 34-1 "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19 марта 2020 года № 37-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 марта 2020 года № 6119
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы" от 24 декабря 2019 года № 34-1 (опубликовано 7 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5773) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 8 042 695,2 тысяч тенге:
налоговые поступления - 741 141,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 5 200,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 5 650,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 7 290 704,2 тысяч тенге;
2) затраты - 8 142 631,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 31 223,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 39 765,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 8 542,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - (- 131 159,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 131 159,1 тысяч тенге;
поступление займов - 39 765,0 тысяч тенге;
погашение займов - 8 542,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 99 936,1 тысяч тенге.";
пункт 10 дополнить подпунктами 29), 30), 31), 32), 33), 34), 35), 36), 37), 38), 39) следующего содержания:

"29) Успенка ауылындағы су ажыратқыш жүйелерді ағымдағы жөндеу;
30) жол белгілерін сатып алуға;
31) Надежка ауылының ажыратқыш жүйелері мен су құбыры имараттары алаңын салуға;
32) Советское ауылының кентішілік ажыратқыш жүйелерін реконструкциялауға;
33) Ұзынкөл ауылының су ажыратқыш жүйелері мен су жүргізу имараттары алаңын ағымдағы жөндеуге;
34) Қарақоға ауылының су ажыратқыш жүйелері мен су жүргізу имараттары алаңын ағымдағы жөндеуге;
35) Надежка ауылының жарығын ағымдағы жөндеуге;
36) Ноғайбай ауылының жарығын ағымдағы жөндеуге;
37) Сарытомар ауылының су ажыратқыш жүйелері мен су жүргізу имараттары алаңын ағымдағы жөндеуге;
38) Хлебороб ауылының су ажыратқыш жүйелері мен су жүргізу имараттары алаңын ағымдағы жөндеуге;
39) "Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының Фурманов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне күрделі жөндеуге.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.";
келесі мазмұндағы 16-1- тармағымен толықтырылсын:
"16-1. 5-қосымшаға сәйкес 2020 жылғы 1 қаңтарда қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары мен республикалық бюджеттен берілген 2019 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудан бюджетінде шығыстар қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшасымен толықтырылсын.

"29) на текущий ремонт водоразводящих сетей в селе Успенка;
30) на приобретение дорожных знаков;
31) на строительство разводящих сетей и площадки водопроводных сооружений села Надежка;
32) на реконструкцию внутрипоселковой разводящей сети села Советское;
33) на текущий ремонт водоразводящих сетей и площадки водопроводных сооружений села Узынколь;
34) на текущий ремонт водоразводящих сетей и площадки водопроводных сооружений села Каракога;
35) на текущий ремонт освещения села Надежка;
36) на текущий ремонт освещения села Ногайбай;
37) на текущий ремонт водоразводящих сетей и площадки водопроводных сооружений села Сарытомар;
38) на текущий ремонт водоразводящих сетей и площадки водопроводных сооружений села Хлебороб;
39) на капитальный ремонт коммунального государственного учреждения "Фурмановская средняя школа района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Предусмотреть в бюджете района расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся по состоянию на 1 января 2020 года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из республиканского бюджета согласно приложения 5.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему решению.

2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихаты сессиясының
төрағасы
Ж. Хайдарова
Мағжан Жұмабаев ауданы
мәслихатының хатшысы
Т. Абильмажинов
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданының мәслихаты 2020 жылғы 19 наурызы № 37-3 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 34-1 шешіміне 1-қосымша
Мағжан Жұмабаев ауданының 2020 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
Кірістер

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата
района Магжана Жумабаева
Ж. Хайдарова
Секретарь маслихата
района Магжана Жумабаева
Т. Абильмажинов
Приложение 1 к решению маслихат района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 19 марта 2020 года № 37-3
Приложение 1 к решению маслихата района Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2019 года № 34-1
Бюджет района Магжана Жумабаева на 2020 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
Доходы

14 711,7
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
421,3
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
755 317,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38 564,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36 276,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 550,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
238,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
02
Қорғаныс
24 308,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
24 308,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11 256,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 052,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 300,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 300,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 300,0
04
Бiлiм беру
4 690 324,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 660 508,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 313,0
003
Жалпы білім беру
3 814 299,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
43 562,0
006
Балаларға қосымша білім беру
62 802,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
38 721,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11 514,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
350,0
023
Әдістемелік жұмыс
12 389,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
18 586,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға

14 711,7
013
Капитальные расходы государственного органа
421,3
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
755 317,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38 564,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
36 276,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 550,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
238,0
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
02
Оборона
24 308,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
24 308,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11 256,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 052,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 300,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 300,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 300,0
04
Образование
4 690 324,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 660 508,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 313,0
003
Общеобразовательное обучение
3 814 299,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
43 562,0
006
Дополнительное образование для детей
62 802,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
38 721,0
015
Ежемесячные выплаты денежных стредств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11 514,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
350,0
023
Методическая работа
12 389,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
18 586,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования

1 500,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 500,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 500,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
11 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
11 200,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
11 200,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
676,1
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
676,1
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
676,1
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
17 400,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
17 400,0
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
17 400,0
12
Көлiк және коммуникация
15 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15 000,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
15 000,0
15
Трансферттер
35 748,4
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
35 748,4
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
45,4
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
35 703,0

1 500,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 500,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 500,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
11 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
11 200,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
11 200,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
676,1
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
676,1
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
676,1
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
17 400,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
17 400,0
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
17 400,0
12
Транспорт и коммуникации
15 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15 000,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
15 000,0
15
Трансферты
35 748,4
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
35 748,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
45,4
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
35 703,0