2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 408 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 5992 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 29 603 509 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 727 238 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер –94 934 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 297 254 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 26 484 083 мың теңге;
2) шығындар – 32 859 277 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -37 240 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 4 376 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 616 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 218 528 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 218 528 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 3 255 828 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 669 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 369 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 15.12.2021 № 96 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне корпоративтік табыс салығы, жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 18 733 996 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 42 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2021-2023 жылдарға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.

О городском бюджете на 2021-2023 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 21 декабря 2020 года № 408. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 5992. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года за № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 603 509 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 727 238 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 94 934 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 297 254 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 484 083 тысяч тенге;
2) затраты –32 859 277 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 37 240 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 4 376 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 616 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 218 528 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 218 528 тысяч тенге:
поступления займов – 3 255 828 тысяч тенге;
погашение займов – 41 669 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 369 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2021 № 96 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступления корпоративного подоходного налога, индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 18 733 996 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2021 год в сумме 42 000 тысяч тенге.
4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2021-2023 годы повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2021 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға қала бюджетінен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 368 033 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Байылдыр ауылы 27 875 мың теңге;
Ащысай ауылы 30 193 мың теңге;
Хантағы ауылы 38 793 мың теңге;
Қарнақ ауылы 41 562 мың теңге;
Жүйнек ауылдық округі 21 699 мың теңге;
Қарашық ауылдық округі 18 409 мың теңге;
Оранғай ауылдық округі 16 720 мың теңге;
Иассы ауылдық округі 23 007 мың теңге;
Шаға ауылдық округі 19 780 мың теңге;
Ескі Иқан ауылдық округі 23 904 мың теңге;
Жаңа Иқан ауылдық округі 18 852 мың теңге;
Шорнақ ауылдық округі 21 674 мың теңге;
Бабайқорған ауылдық округі 18 593 мың теңге;
Майдантал ауылдық округі 13 898 мың теңге;
Үшқайық ауылдық округі 18 845 мың теңге;
Жібек Жолы ауылдық округі 14 229 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 04.08.2021 № 65 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Утвердить на 2021 год объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов в общей сумме 368 033 тысяч тенге, в том числе:
село Байылдыр 27 875 тысяч тенге;
село Ачисай 30 193 тысяч тенге;
село Хантаги 38 793 тысяч тенге;
село Карнак 41 562 тысяч тенге;
сельский округ Жуйнек 21 699 тысяч тенге;
сельский округ Карашык 18 409 тысяч тенге;
сельский округ Орангай 16 720 тысяч тенге;
сельский округ Иассы 23 007 тысяч тенге;
сельский округ Шага 19 780 тысяч тенге;
сельский округ Ески Икан 23 904 тысяч тенге;
сельский округ Жана Икан 18 852 тысяч тенге;
сельский округ Шорнак 21 674 тысяч тенге;
сельский округ Бабайкорган 18 593 тысяч тенге;
сельский округ Майдантал 13 898 тысяч тенге;
сельский округ Ушкайык 18 845 тысяч тенге;
сельский округ Жибек Жолы 14 229 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 04.08.2021 № 65 (вводится в действие с 01.01.2021).

7. "Кентау қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Кентау қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

7. Государственному учреждению "Аппарат Кентауского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решение на интернет-ресурсе Кентауского городского маслихата после его официального опубликования.

1 508 652
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 508 652
2
Әлеуметтiк көмек
1 687 032
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 687 032
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
769 062
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
11 007
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
101
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
209 662
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 684
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
104 687
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
32 305
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
467 074
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 450
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
132 207
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
132 207
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
66 064
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 391
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
37 403
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
24 349
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 056 900
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 913 879
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
332 745
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
332 745
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
133 282
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
14 927
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
118 355
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

1 508 652
005
Государственная адресная социальная помощь
1 508 652
2
Социальная помощь
1 687 032
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 687 032
002
Программа занятости
769 062
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
11 007
006
Оказание жилищной помощи
101
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
209 662
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 684
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
104 687
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
32 305
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
467 074
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 450
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
132 207
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
132 207
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
66 064
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 391
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
37 403
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
24 349
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 056 900
1
Жилищное хозяйство
3 913 879
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
332 745
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
332 745
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
133 282
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
14 927
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
118 355
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)

486 796
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
486 796
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
484 431
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 365
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 456
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
14 456
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 456
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 456
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
920 781
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
223 552
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
223 552
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
223 552
2
Әлеуметтiк көмек
618 938
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
618 938
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
67 679
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25 916
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
25 473
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
187 537
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 829
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
59 949
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
27 320
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
153 211
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
65 024
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
78 291
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
78 291
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50 731
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 544
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

486 796
122
Аппарат акима района (города областного значения)
486 796
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
484 431
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 365
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 456
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
14 456
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 456
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 456
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
920 781
1
Социальное обеспечение
223 552
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
223 552
005
Государственная адресная социальная помощь
223 552
2
Социальная помощь
618 938
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
618 938
002
Программа занятости
67 679
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25 916
006
Оказание жилищной помощи
25 473
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
187 537
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 829
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
59 949
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
27 320
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
153 211
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
65 024
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
78 291
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
78 291
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
50 731
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 544
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан