Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 сәуірдегі № 47/2-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 сәуірде № 6965 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 58/3-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай аудандық мәслихатының 24.12.2020 № 58/3-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабының 5 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 37/420-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 35/389-VІ шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6865 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Абай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Абай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 42/9-VІ "2020-2022 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 6475 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2020 жылғы 14 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 796 872,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 478 462,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 170,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 395,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 311 845,3 мың теңге;
2) шығындар – 9 364 354,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 177 664,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 194 847,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17 183,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 81 820,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 81 820,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;

О внесении изменений и дополнения в решение Абайского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 17 апреля 2020 года № 47/2-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 22 апреля 2020 года № 6965. Утратило силу - решением маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 24 декабря 2020 года № 58/3-VI
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 24.12.2020 № 58/3-VI (вводится в действие с 01.01.2021).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 6 апреля 2020 года № 37/420-VI "О внесении изменений в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 35/389-VІ "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6865) Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Абайского районного маслихата от 30 декабря 2019 года № 42/9-VІ "О бюджете Абайского района на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6475, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 14 января 2020 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 796 872,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 478 462,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 170,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 395,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 311 845,3 тысяч тенге;
2) затраты – 9 364 354,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 177 664,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 194 847,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17 183,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 81 820,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 81 820,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 825 311,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 825 311,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 714 602,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 183,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 127 892,2 мың теңге.";
4 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"4. Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес бюджет қаражаты есебiнен ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, саласындағы азаматтық қызметшілерге қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер ескерілсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды";
3 қосымшаға сәйкес 7 қосымша толықтырылсын;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 825 311,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 825 311,4 тысяч тенге;
поступление займов – 1 714 602,2 тысяч тенге;
погашение займов - 17 183,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 892,2 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года учесть гражданским служащим в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в сельской местности за счет бюджетных средств, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом";
приложение 7 дополнить согласно приложению 3;

аталған шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес келесі редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 сәуірден бастап туындаған қатынастарға тарайды.
Сессия төрағасы А. Белибаев
Мәслихат хатшысы Е. Лдибаев
Абай аудандық мәслихатының
2020 жылғы 17 сәуірдегі
№ 47/2-VI шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2019 жылғы 30 желтоқсандағы

приложении 1, 5 к указанному решению изложить в следущей редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2020 года.
Председатель сессии А. Белибаев
Секретарь маслихата Е. Лдибаев
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 17 апреля 2020 года
№ 47/2-VI
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 30 декабря 2019 года

002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
138 372,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 300,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 750,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
50 314,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 718,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
44 952,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
15 433,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28 661,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
34 784,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 784,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 939,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 915,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
930,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 050 908,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
18 022,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 022,0
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
18 022,0
2
Коммуналдық шаруашылық
2 032 886,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 032 886,2
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
70 151,0
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 519 755,2
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
442 980,0
3
Елді-мекендерді көркейту
0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
029
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
702 035,3
1
Мәдениет саласындағы қызмет

002
Программа занятости
138 372,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 300,0
006
Оказание жилищной помощи
8 750,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
50 314,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 718,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
44 952,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
15 433,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28 661,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
34 784,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 784,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
25 939,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 915,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
930,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 050 908,2
1
Жилищное хозяйство
18 022,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18 022,0
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
18 022,0
2
Коммунальное хозяйство
2 032 886,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 032 886,2
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
70 151,0
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 519 755,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
442 980,0
3
Благоустройство населенных пунктов
0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
702 035,3
1
Деятельность в области культуры