Бородулиха ауданы бойынша бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орынды, оны пайдалану тәртібін, шекті толу нормаларын, оны материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарын, пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын анықтау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 қыркүйектегі № 53-9-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 6 қазанда № 7619 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 06.10.2023 № 8-11-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес, Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Айқындалсын:
осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес Бородулиха ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруға және өткізуге арналған арнайы орындар, олардың шекті толтырылу нормалары;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес Бородулиха ауданында арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар;
осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес Бородулиха ауданында арнайы орындарды пайдалану тәртібі;
осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес Бородулиха ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 06.10.2023 № 8-11-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Оразаев
Аудандық мәслихат хатшысы У. Майжанов
Бородулиха
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 қыркүйегі
№ 53-9-VI шешіміне 1 қосымша
Бородулиха ауданында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыруға және өткізуге арналған мамандандырылған орындар, олардың шекті толу нормалары және шеру бағыты
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 06.10.2023 № 8-11-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/н
Арнайы орындар
Шекті толу нормалары
1.
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Достық көшесі, № 217, "Абай облысы Бородулиха ауданының мәдениет үйі" КМҚК ғимаратының алдындағы алаң
30 адамнан артық емес
2.
Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Молодежная көшесі, № 25, "Абай облысы Бородулиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ ғимаратының алдындағы алаң
30 адамнан артық емес
3.

Об определении специализированного места для организации и проведения мирных собраний, порядка его использования, нормы его предельной заполняемости, требований к его материально-техническому и организационному обеспечению, границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования по Бородулихинскому району
Решение маслихата Бородулихинского района Восточно-Казахстанской области от 25 сентября 2020 года № 53-9-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 6 октября 2020 года № 7619.
Сноска. Заголовок решения в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 06.10.2023 № 8-11-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организаци и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить:
специализированное место для организации и проведения мирных собраний в Бородулихинском районе и нормы его предельной заполняемости, согласно приложению 1 к настоящему решению;
требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированного места в Бородулихинском районе, согласно приложению 2 к настоящему решению;
порядок использования специализированного места в Бородулихинском районе, согласно приложению 3 к настоящему решению;
границы прилегающих территорий в Бородулихинском районе, в которых запрещено проведение пикетирования, согласно приложению 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Оразаев
Секретарь районного маслихата У. Майжанов
Приложение 1 к решению
Бородулихинского
районного маслихата
от 25 сентября 2020 года
№ 53-9-VI
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости и маршрут шествия в Бородулихинском районе
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата Бородулихинского района области Абай от 06.10.2023 № 8-11-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Специализированные места и маршрут шествия
Норма предельной заполняемости
1.
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Достық № 217 площадь перед зданием КГКП "Дом культуры Бородулихинского районного отдела культуры".
Не более 30 человек
2.
Бородулихинский район, село Бородулиха, улица Молодежная № 25 площадь перед зданием ГУ "Отдел занятости и социальных программ Бородулихинского района ВКО"
Не более 30 человек
3.

Шеру Бородулиха ауданы, Бородулиха ауылы, Достық көшесі, № 152 бастап Достық көшесі, № 217 дейін
100 адамнан артық емес
Бородулиха
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 қыркүйегі
№ 53-9-VI шешіміне 2 қосымша
Бородулиха ауданында арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар
Ескерту. 2 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 06.10.2023 № 8-11- VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Ұйымдастырушы немесе ұйымдастырушының өкілдері бейбіт жиналыстар өткізу кезінде дыбыс-бейне жазу техникасын, сондай-ақ бейне және фототүсірілім жасауға арналған техниканы пайдалануға құқылы.
2. Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
Бородулиха
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 қыркүйегі
№ 53-9-VI шешіміне 3 қосымша
Бородулиха ауданында арнайы орындарды пайдалану тәртібі
Ескерту. 3- қосымшаның атауына өзгеріс енгізілді - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 06.10.2023 № 8-11-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Бейбіт жиналыстар бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін осы шешіммен айқындалған арнайы орындарда өткізіледі. Пикеттеуді қоспағанда, өзге орындарда бейбіт жиналыстар өткізуге тыйым салынады.
Дәл сол бір жерде және (немесе) дәл сол бір жүру маршруты бойынша не дәл сол бір уақытта бейбіт жиналыс өткізуге бір мезгілде бірнеше бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушы үміткер болған жағдайда, көрсетілген орынды пайдалану кезектілігін жергілікті атқарушы орган бейбіт жиналыстарды ұйымдастырушыдан тиісті хабарламаны немесе өтінішті алған уақытын негізге ала отырып айқындайды.
Бейбіт жиналыстарды бейбіт жиналыстар өткізілетін күні жергілікті уақыт бойынша сағат 9.00-ден ерте бастауға және сағат 20.00-ден кеш аяқтауға болмайды.
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір уақытта дәл сол бір объектіде екі және одан да көп пикет өткізуге жол берілмейді.
Пикеттеу ұзақтығы бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды қоспағанда, дәл сол бір жерде дәл сол бір объектіде күніне 2 сағаттан аспауға тиіс.

Маршрут шествия: от улицы Достык № 152 до улицы Достык № 217.
Приложение 2 к решению
Бородулихинского
районного маслихата
от 25 сентября 2020 года
№ 53-9-VI
Требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест в Бородулихинском районе
Сноска. Наименование приложения 2 в редакции решения Бородулихинского районного маслихата области Абай от 06.10.2023 № 8-11-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Организатор или представители организатора имеют право использовать средства аудиовизуальной техники, а также техники для произведения видео и фотосъемки при проведении мирных собраний.
2. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором или представителями организатора и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
Приложение 3 к решению
Бородулихинского
районного маслихата
от 25 сентября 2020 года
№ 53-9-VI
Порядок использования специализированных мест в Бородулихинском районе
Сноска. В наименование приложения 3 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется, решением Бородулихинского районного маслихата области Абай от 06.10.2023 № 8-11-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Мирные собрания проводятся в специализированных местах для организации и проведения мирных собрании, определенными данным решением. Запрещается проведение мирных собрании в иных местах, за исключением пикетирования.
В случае, если на проведение мирного собрания в одном и том же месте и (или) по одному же маршруту следования либо в одно и то же время одновременно претендует несколько организаторов мирных собраний, очередность использования указанного места определяется местным исполнительным органом исходя из времени получения им соответствующего уведомления или заявления от организатора мирных собраний.
Мирные собрания начинаются не ранее 9.00 часов и заканчиваются не позднее 20.00 часов по местному времени в день проведения мирных собраний.
Не допускается проведение двух и более пикетов в одном и том же месте в одно и то же время у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.
Продолжительность пикетирования не должна превышать двух часов в день в одном и том же месте у одного и того же объекта, за исключением специализированных мест для организации и проведения мирных собраний.

Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 17 және 18-баптарында көзделген жағдайларда жергілікті атқарушы орган өкілінің, құқық қорғау органдары қызметкерлерінің талап етуі бойынша бейбіт жиналыстарға қатысушыларға осындай талапты орындау қажеттігі туралы ақпарат бере отырып, бейбіт жиналыстарды тоқтата тұрады немесе тоқтатады.
Бородулиха
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 25 қыркүйегі
№ 53-9-VI шешіміне 4 қосымша
Бородулиха ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 29.03.2024 № 15-9-VIII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Келесі объектілерінің іргелес аумақтарынан кемінде 800 метр қашықтықта пикеттеуді өткізу шекарасы айқындалсын:
1) жаппай жерлеу орындары;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілері;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдар;
4) қауіпті өндірістік объектілер және пайдаланылуы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілер;
5) магистральдық теміржол желілері, магистральдық құбыржолдар, ұлттық электр желісі, магистральдық байланыс желілері.

По требованию представителя местного исполнительного органа, сотрудников правоохранительных органов приостанавливают или прекращают мирные собрания в случаях, предусмотренных статьями 17 и 18 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан", с информированием участников мирных собраний о необходимости исполнения такого требования.
Приложение 4 к решению
Бородулихинского районного
маслихата
от 25 сентября 2020 года
№ 53-9-VI
Границы прилегающих территорий в Бородулихинском районе, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 4 в редакции решения маслихата Бородулихинского района области Абай от 29.03.2024 № 15-9-VIII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Определить границы проведения пикетирования на расстоянии не менее 800 метров от прилегающих территорий следующих объектов:
1) мест массовых захоронений;
2) объектов железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта;
3) организаций, обеспечивающих обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) опасные производственные объекты и иные объекты, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетях, магистральных трубопроводах, национальной электрической сети, магистральных линиях связи.